PDA

View Full Version : Проблеми с очите



lazaroni94
09-01-2008, 07:38
имам две проблемчета със зрението:
1. не съм нито късоглед нито далекоглед, просто за да фокусирам нещо (без значение близко или далечно) ми трябват няколко секунди (обикновено не повече от десет, но понякога и повече)
2. понякога очите ми се зачервяват изключително много (ставам като вампир) и започват да сълзят и парят. невинаги е от компютъра или телевизора. след 1/2ч на компютъра спирам защото болката е непоносима а и всички ме питат защо плача! много е гадно!

това нормално ли е и какво да правя? ( не искам да ходя на лекар защото вече ме е срам: всеки месец ми има нещо )

не мисля че съм за очила

ако някой е с подобни проблеми, моля да сподели

Fx1
09-01-2008, 08:37
Ами за съжаление, тук няма лекари и друг начин, освен да отидеш при специалист - няма.
Зрението не е шега работа, може да има хиляди причини, но никой не може да ти каже само по някакви симптоми.

Не ти струва чак толкова много да сивземеш направление и да отидеш на лекар. Не се бави, защото очните заболявания се развиват бързо, не чакай да стане по-сериозно.

П.П. 10 секунди за фокусиране са МНОГО!
Не, не е нормално да ти парят и сълзят очите, да изпитваш каквато и да е болка!

exclusive__16
09-01-2008, 08:37
emi az smqtam 4e tova ot komputyra .... 6toto az ve4e katoima subtitri na tvv-to i mn ne gi vijdam 6totot sedq neotlu4no dulgo vreme na kopma ... emi az smqtam 4e trqbva da idesh na o4en :s :S:S :(

Fx1
09-01-2008, 08:38
emi az smqtam 4e tova ot komputyra .... 6toto az ve4e katoima subtitri na tvv-to i mn ne gi vijdam 6totot sedq neotlu4no dulgo vreme na kopma ... emi az smqtam 4e trqbva da idesh na o4en :s :S:S :(

Ти най-вероятно си с диоптър.

krisiiiiito
09-01-2008, 08:39
отиди при очен лекар само това той може да ти каже какво е най-добре :-o

lazaroni94
09-01-2008, 08:59
ама въпроса е че аз не прекарвам много време пред компютъра. най много 2-3 часа за целия ден и то с почивки. с телевизията е горе-долу същото. напоследък намалих и книгите. сега само обикалям напред-назад и ме разпитват защо плача :)

а относно лекарите:
тези проблеми не са отскоро.
преди ходих при няколко специалисти и всеки каза различна диагноза:
алергия
астигматизъм
компютър
даже и носих известно време очила (без особен ефект)

исках да попитам има ли някой с моите симптоми и как се е оправил :)

Fx1
09-01-2008, 13:31
Два-три часа не са малко, ако си с чувствителни очи. Пробвай няколко дни да не стоиш изобщо на компютър, никаква телевизия, излизай навън (със слънчеви очила!), прави нещо и виж дали ще има някаква промяна.

Ако няма - виж за някой препоръчан и добър очен лекар и отиди пак.

Астигматизъм се установява лесно, ако са ти открили, значи наистина имаш и трябва да носиш спрециалните очила.
За алергии - какви алергии точно са ти открили?

Можеш поне да видиш предизвиква ли нещо оплакванията или дори да стоиш в тъмна стая, без да правиш нищо, пак ги получаваш.

При всички положения не се отказвай, отиди пак на лекар, няма начин да си добре и да имаш такива оплаквания, не е нормално, хич!

Родителите ти не се ли притесняват?!

Sigrina
09-01-2008, 14:25
Аз имам почти същия проблем. Само дето очите ми не сълзят и се зачервяват не самите ми очи, а клепачите. И сутрин са много подути...
100% моето не е от компютъра. Ако си ходил/а на лекар кажи какво е станало.


П.С. М/у другото аз имам разместване на ретината на окото, което е непоправимо, но аз го имам от 2-3 години, а тези симптоми се появиха преди 2-3 месеца. И чух по новините че имало някъкв такъв вирус...
Препоръчвам ти да се вземеш едни капки, казват се Офталмо-Cептонекс (Ophthalmo-Septonex) те биха те облекчили малко. А дори и да не те облекчат няма да ти навредят, защото не е лекарство а борова вода.
Успех :)

Sigrina
09-01-2008, 14:28
М/у другото, ако носиш слънчеви очила от 10 лева - СПРИ! Това е мн вредно, защото са некачествени и увреждат очите ти. По-добре изобщо не носи, ако нямаш пари за някакви качествени.
Защото тези за 10-20 лева пазят тъмно на окото ти и зеницата(черното) ти се разширява, но понеже са боклук допускат вредните влияния на слънчените лъчи до очите ти. А като си без очила от светлината зеницата ти се свива и в окото ти не проникват толкова вредни лъчения.