PDA

View Full Version : Матура и по математилка?????



Sunny_stz
09-01-2008, 10:20
Абе хора,вярно ли е че ще имаме освен по български и избираем предмет и задължителна матура по математика?Само това ми липсва колко я ,,обичам'' тая математика и колко я ,,учим'' в нащо училище....
Тия искат да се подиграват с нас,да не си вземем дипломи ли?Не ни стигат 2 матури ами и математика? :shock: :x :? :o Но кой ни пита че някои хора няма да влизат във ВУЗ със отсенките от матурите!!!И ми се събират 4 изпита и сега и това!!Не мисля че ще го въведат сега това нещо,но много слухове има..,дано да няма...как мислите?

lost_in_candyland
09-01-2008, 11:02
И аз чух че ще са три матурите- БЕЛ, математика и по избор. Мисля че още не са го решили, но най-вероятно ще го решат и ще е така. По-добре се готви и за математика. Аз лично предпочитам тази година да се реши всичко, защото другата ще кандидадствам. А за третата най-вероятно бих избрала английски. :)

coteto
09-01-2008, 11:51
здравейте
и аз го бях чула това за задължителната матура по математика и не мисля че трябва да е задължителна.
а и друго чух (но мисля че това в по добре)
че щели да местят датите на матурите да бъдат на 18 и 20 май мисля че беше.. :) :) :)
не мислите ли че така е по добре минават матурите спокойствие малко че са свършили и след това Бала и после може да се ходи нанякъде с класа(защото от даскало тая год ходиха на екс ама преди бала след великден някъде ;) )
:D

amazonkata90
09-01-2008, 11:54
Тази година задължителна матура по математика НЯМА да има със сигурност. Вече са определени датите за матурите, които са съответно на 17 и 19 май. За математика нищо не се споменава. Ако има някаква промяна, тя ще стане едва след 1-2 години най-рано.

VerryBerry
09-01-2008, 11:56
ох,не дай Боже..само тва остана..аз колкото съм "добре".. :shock:

coteto
09-01-2008, 12:10
Тази година задължителна матура по математика НЯМА да има със сигурност. Вече са определени датите за матурите, които са съответно на 17 и 19 май. За математика нищо не се споменава. Ако има някаква промяна, тя ще стане едва след 1-2 години най-рано.
Олеее Суперрр :grin: :grin: :grin:
значи са ги преместили това е добреее

miloto_girl_4e
09-01-2008, 12:25
Слухове се носят, да ...
Това ще стане факт, но не и сега .. След 1-2 години може би тогава ще я направят задължителна ..
Но това е отвратително, защото не на всеки му върви математиката .. (на мен примерно не ми върви, ама хич ..)
А и така става супер тежко.. три матури и отделно и изпити ..
Защото на мен примерно матурите и изпитите са ми все различни предмети и ще има да се готвя сега за 3 предмета .. пфф..
И да, министърът е изместил матурите по-рано, една от малкото адекватни негови постъпки..

Obsession
09-01-2008, 12:33
:shock: Боже, не трябва да има задължитлна матура по математика, това е безсмислено :o Сякаш само гледат как да ни прецакат...

Sunny_stz
09-01-2008, 17:36
Тази година задължителна матура по математика НЯМА да има със сигурност. Вече са определени датите за матурите, които са съответно на 17 и 19 май. За математика нищо не се споменава. Ако има някаква промяна, тя ще стане едва след 1-2 години най-рано.

Оооо слава на бога,че няма да има такова нещо!Иначе това че матурите ще са по-рано не е много хубаво....Не знам всъщност,преди бала ги е направил,ама по малко време за подготовка...

sasha_90
09-01-2008, 18:55
Дано не е вярно,че и матура по математика ще е задължителна.Защото си мисля матурата,която е по избор да е по математика.

FairyNymph
09-01-2008, 20:56
аз чух че матурите ще са на 6-7 май и че ще са бг и мтематика

plmn
09-01-2008, 23:18
КАКВООООООООООООООООООООО ОО????????ОО НЕ..........................................СЕ ГА ЩЕ СЪМ 11 КЛАС.ИМАМ ОЩЕ 2 ГОДИНИ, ДАЛИ ЩЕ СЕ ИЗМЪКНА ??!?!?!?!??!! :shock: :shock: :shock: :shock:

ludisuvurshen
09-02-2008, 00:51
За съжаление и това искат да въведат и май ще е факт! През идващата 2009 година датите на матурите са по рано и 12ците ще учат до по рано и всичко е променено! Видяха че моят випуск 89 изкара много високи оценки голяма част, баловете станаха високи и сега решиха че матурите ще бъдат променени и като дати и като сложност - БОРБА ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ!

Sunny_stz
09-02-2008, 09:57
За съжаление и това искат да въведат и май ще е факт! През идващата 2009 година датите на матурите са по рано и 12ците ще учат до по рано и всичко е променено! Видяха че моят випуск 89 изкара много високи оценки голяма част, баловете станаха високи и сега решиха че матурите ще бъдат променени и като дати и като сложност - БОРБА ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ!


В по-горен пост казаха,че матура по математика все още НЯМА да има,все пак....айде всяка година да добавяме по една матура,да видим какво ще стане...,неможе така!Това че ще са по-рано означава ли че ще са по-сложни :( Дано не....,щото все пак и ние сме от първите...На вас ви беше лесничко,щото гледаха да са колкото може по-елементрни матурите...,а сега не знам...

AItOo0
09-02-2008, 10:08
Ние след седми клас ще правим матури по всичко ...

BlueCat
09-02-2008, 13:06
Сигурно ще въведат и математика, а може и матурите да са по сложни. Все пак матурата по Бел тази година включваше матеряла само от 11 и 12 клас, а от догодина ще включва от девети.

BurningDesire
09-02-2008, 13:46
Не мога да си обясня от какво се оплаквате. Аз миналата учебна година държах матура, за първи път от 100 години насам, при положение, че ни казаха съвсем накрая, че ще имаме матури, не знаехме точно какво ще представляват и дори цяла година само претупвахме материала заради стачката на учителите. И въпреки всички тия фактори матурите ни се сториха страшно лесни и даже най-слабите ученици от класа ми ги издържаха и то с доста прилични оценки. Така че стига мрънкотене, ами учете, матурите не са нещо страшно.

Wrathchild
09-02-2008, 13:56
Тази година задължителна матура по математика НЯМА да има със сигурност. Вече са определени датите за матурите, които са съответно на 17 и 19 май. За математика нищо не се споменава. Ако има някаква промяна, тя ще стане едва след 1-2 години най-рано.

Оооо слава на бога,че няма да има такова нещо!Иначе това че матурите ще са по-рано не е много хубаво....Не знам всъщност,преди бала ги е направил,ама по малко време за подготовка...Всъщност това не е така. 12ти клас сега ще завършват края на април, за да могат матурите да са през май.

BlueCat
09-03-2008, 09:49
Не мога да си обясня от какво се оплаквате. Аз миналата учебна година държах матура, за първи път от 100 години насам, при положение, че ни казаха съвсем накрая, че ще имаме матури, не знаехме точно какво ще представляват и дори цяла година само претупвахме материала заради стачката на учителите. И въпреки всички тия фактори матурите ни се сториха страшно лесни и даже най-слабите ученици от класа ми ги издържаха и то с доста прилични оценки. Така че стига мрънкотене, ами учете, матурите не са нещо страшно.

Вашите не бяха трудни, но след 1-2-3 години предполагам че няма да е така. То толкова шестици имаше тая година, а и съставиха схема за оценяване чак след като видяха какво са направили учениците.

ProstoAz
09-03-2008, 10:17
Janeta_, въобще не си права... Вашите матури бяха направени за умствено изостанали (и смятай - пак някои хора не ги взеха)! Това беше и целта на Министерството - да покаже, че матурите не са сложни и макар въведени "от днес за утре" учениците ще успеят да се справят. Тази година обаче няма да е така. Матурите ще са по-сложни. И както се изрази човекът, който преди доста време ме светна за това - "давам ти информацията направо от кухнята"!

Civilizationruller
09-03-2008, 14:07
ми имаше такива слухове но май казаха че ако въведът задължителна и математиката то ше има и махане на матура при отличен успех ... така ми разпраяше госпожата преди имала отличен успех по всичко и не е правила матури и може да стане така ако стане и математиката задължителна както е било по онова време.. ако е така то фащаме учебниците и .i. матурите

cooool
09-03-2008, 17:43
По едно време чух, че двете матури ще са задължителни.. не че ще са 3...
То ако трябва да са 3, за мен какво остава?! И без това никой предмет не се учи както трябва в училище, освен тези които мразя - история.. а по география или философия няма да се хвана.. пък и изобщо не мислят това министерство за учениците от училищата по изкуствата.. ние там най-много учим неща, по които не може да се държи матура, а тези от езиковите, без пробем могат да си запишат езика който учат и да изкарат лесна оценка (ако са учили де).. Тъпи министри.

Sunny_stz
09-03-2008, 22:25
По едно време чух, че двете матури ще са задължителни.. не че ще са 3...
То ако трябва да са 3, за мен какво остава?! И без това никой предмет не се учи както трябва в училище, освен тези които мразя - история.. а по география или философия няма да се хвана.. пък и изобщо не мислят това министерство за учениците от училищата по изкуствата.. ние там най-много учим неща, по които не може да се държи матура, а тези от езиковите, без пробем могат да си запишат езика който учат и да изкарат лесна оценка (ако са учили де).. Тъпи министри.

Именно!!!Аз какво говорих в други теми за матурите,ядосвах се за това че нашето училище е по изкуства и не учим както трябва общообразователните предмети,но за какво са и след като сме насочени към музиката.Вашето училище по какви изкуства е?Тъпо е тва с матурите че министъра не се съобразява,може да направи матури по нашите специалности,а не по български и математика!!!

rebel_kid
09-08-2008, 11:01
КАКВООООООООООООООООООООО ОО????????ОО НЕ..........................................СЕ ГА ЩЕ СЪМ 11 КЛАС.ИМАМ ОЩЕ 2 ГОДИНИ, ДАЛИ ЩЕ СЕ ИЗМЪКНА ??!?!?!?!??!! :shock: :shock: :shock: :shock:
Да и аз :shock: Опазил Господ ](*,) 8-[

Sunny_stz
09-08-2008, 12:13
КАКВООООООООООООООООООООО ОО????????ОО НЕ..........................................СЕ ГА ЩЕ СЪМ 11 КЛАС.ИМАМ ОЩЕ 2 ГОДИНИ, ДАЛИ ЩЕ СЕ ИЗМЪКНА ??!?!?!?!??!! :shock: :shock: :shock: :shock:
Да и аз :shock: Опазил Господ ](*,) 8-[


Абе да ти кажа може да се измъкнете,вероятно ще ги въведат след 2,3 години,ако въобще ги въведат...,но е уместно да го правят,защото учениците много се натоварват,не всеки ще кандидатства с математика и т.н...

amazonkata90
09-08-2008, 15:22
Ето ви най-новата информация.

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1231324

Честито на печелившите! :?

ReBeL
09-08-2008, 15:51
Задължителна матура по математика със сигурност няма да има за випуск 2009 г. :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

BeBsItO
09-08-2008, 16:30
В такъв случай,нека махнат матурата по избираем предмет. Така и така....тези с амбициите имат да държат поне още 1 или 2 изпита....... :( офффффффффффффффффф егати

amazonkata90
09-08-2008, 16:34
Еми да де - задължителните матури по принцип са две. Само че сега вместо да си избираш втората, ти слагат математиката без да те питат искаш или не.

Sunny_stz
09-08-2008, 22:12
Еми да де - задължителните матури по принцип са две. Само че сега вместо да си избираш втората, ти слагат математиката без да те питат искаш или не.

Аааа така не е хубаво,на някого може да не му върви математиката,например на мен ...,мразя я!!!По-добре избираемия да си е по наш избор!А за това че няма да има матура по математика само мога да ударя едно.... :P :-P Наздраве!!! :)))

amazonkata90
09-09-2008, 06:23
Да, нека веднъж и моят випуск да мине тънко... 8-)