PDA

View Full Version : 1000 стипендии



kathryn
09-01-2008, 15:37
здравейте. извинявам се ако се повтарям, но имам един въпрос към всеки, който е бил одобрен от фондацията. тоест то не е точно въпрос, но все 1. таа някой може ли да ми каже какви горе долу въпроси ви задават когато се обадят по телефона? Колко време трае разговора? Трябва ли да говориш прекалено учтиво или как да се държиш?
надявам се да ми отговорите бързо. мерси... :-)

BaBy_bS
09-01-2008, 15:46
кажи поне от какво за какво каква е тая фондация?така ни хвърляш в тъча :o

amazonkata90
09-01-2008, 16:00
Миналата година задаваха въпроси главно по есето, но тогава форматът беше по-различен. Освен това питаха доста по учебния материал, свързан с предмета, с който кандидатстваш. Интервюто трае различно - имам познати с по 15 минути, имам и с по половин час. Как да се държиш ли - ами естествено. Аз направих така и имах успех. :)

s3xy
09-01-2008, 16:14
кажи поне от какво за какво каква е тая фондация?така ни хвърляш в тъча :o
:-o

amazonkata90
09-01-2008, 16:18
Така. За втора година фондацията дава стипендии на ученици от 6-ти до 12-ти клас. Те са в размер на 500 лв (има 1400 такива стипендии), а тази година са въведени и 100 стипендии за изключителни постижения, които са 1000 лв. Ако преминеш първия кръг, който включва изпращане на есе, автобиография, препоръки и т.н.; минаваш на втори кръг - интервю. Ако те одобрят, ставаш стипендиант за една година. Но тази година срокът за подаване на документите вече изтече.

kathryn
09-02-2008, 07:16
аз съм писала чужди езици, но ако тепърва започваш да учиш езика би трябвало да те питат за това какво исакш да научиш от него или...? Питат ли въпроси свъразни с какво смяташ да работиш? за какво ти е нужен предмета, който си избрал? мерси за отг :-)

amazonkata90
09-02-2008, 16:46
Доколкото знам, стипендията се дава заради постижения и проявени знания в областта, с която кандидатстваш... За чужди езици нямам представа как ще бъде, аз също кандидатствам с тях, сигурно ще ме питат докъде съм стигнала в изучаването им; но аз кандидатсвам и за изключителни постижения, така че се надявам интервюто ми да е наживо, а не по телефона.

BeBsItO
09-02-2008, 16:53
Доколкото знам, стипендията се дава заради постижения и проявени знания в областта, с която кандидатстваш... За чужди езици нямам представа как ще бъде, аз също кандидатствам с тях, сигурно ще ме питат докъде съм стигнала в изучаването им; но аз кандидатсвам и за изключителни постижения, така че се надявам интервюто ми да е наживо, а не по телефона. И аз това се чудя...... за есето ли ще ме питат,за предмета, обща култура ли ще гледат.....или ще разяснявам защо съм направила този проект и т.н 8-)

Purritania
09-04-2009, 19:34
И аз съм одобрена с чужди езици.. :) Не се притеснявам особено.. Пък за въпросите предполагам, че ще питат нещо, свързано с есето, проекта, предмета, с който сме кандидатствали.. Нещо такова..

rapple
09-04-2009, 21:38
Интевюто ми е насрочено за 11 септември, и леко се притеснявам, ама няма как, ще се надъхам и ще дам всичко от себе си, защото паричките и кредита за книги са ми добре дошли. :grin:

Eddie
09-04-2009, 21:44
rapple ти за изключителната стипендия ли кандидатстваш или за обикновенната?

rapple
09-04-2009, 21:50
Обикновенна, ама първо интервю ми е все пак, въпреки че ще е по телефона.. като си помисля, че и понякога заеквам... Брех, стискайте палци :shock:

Eddie
09-04-2009, 21:59
Хммм те ли ти се обадиха и ти казаха, че е на 11 септември? Учудвам се защото познати са ми казали че обикновенно насрочват интервюто за същия ден когато ти са се обадили, в час който ти е удобен.

Аз също чакам да ми се обадят и все си разнасям телефона с мен и съм леко напрегнат.

Purritania
09-05-2009, 12:01
rapple, пожелавам ти успех с интервюто :) После сподели как е минало :P Ти с какво кандидатства всъщност?

rapple
09-05-2009, 14:56
БЕ и Литература :) :)
Eddie, обадиха ми се на 1ви, определиха ми в кои дни да си избера четвъртък (10) или петък (11.09), аз избрах петък, после ми казаха да си избера час от 9 и половина до 11 и половина, като свободните са през половин час, и аз казах 11:D :D
Така на 11 Септември в 11 часа ще ми звъннат.. :(
P.S: Ако не те намерят на мобилния, звънят на страционарния :-o

pifiella
09-05-2009, 17:12
БЕ и Литература :) :)
Eddie, обадиха ми се на 1ви, определиха ми в кои дни да си избера четвъртък (10) или петък (11.09), аз избрах петък, после ми казаха да си избера час от 9 и половина до 11 и половина, като свободните са през половин час, и аз казах 11:D :D
Така на 11 Септември в 11 часа ще ми звъннат.. :(
P.S: Ако не те намерят на мобилния, звънят на страционарния :-o
Здрасти!Извинявай,но ще ми кажеш ли как се казваш(с коя буква ти започва името :) ),защото аз мн се притеснявам,че не са ми обади ли!Оф постоянно си нося телефона с мен..... А аз съм Габриела(ако звънят по азвучен ред) и ми е чудно докога ще са интервютата и защо на мен не са ми се обадили да ми кажат кога ще ми е интервюто...........

Purritania
09-05-2009, 18:42
Може би звънят по реда на одобряване :-o Не е по азбучен ред със сигурност.. Не знам, може томбола да правят 8-)

rapple
09-05-2009, 18:52
БЕ и Литература :) :)
Eddie, обадиха ми се на 1ви, определиха ми в кои дни да си избера четвъртък (10) или петък (11.09), аз избрах петък, после ми казаха да си избера час от 9 и половина до 11 и половина, като свободните са през половин час, и аз казах 11:D :D
Така на 11 Септември в 11 часа ще ми звъннат.. :(
P.S: Ако не те намерят на мобилния, звънят на страционарния :-o
Здрасти!Извинявай,но ще ми кажеш ли как се казваш(с коя буква ти започва името :) ),защото аз мн се притеснявам,че не са ми обади ли!Оф постоянно си нося телефона с мен..... А аз съм Габриела(ако звънят по азвучен ред) и ми е чудно докога ще са интервютата и защо на мен не са ми се обадили да ми кажат кога ще ми е интервюто...........

Нели съм.. незнам по какъв ред звънят на кандидатите, но ми казаха, че сега (смисъл - към тези дни) са започнали да се обаждат за уточняване на интервюто.. :-o

pifiella
09-06-2009, 11:56
БЕ и Литература :) :)
Eddie, обадиха ми се на 1ви, определиха ми в кои дни да си избера четвъртък (10) или петък (11.09), аз избрах петък, после ми казаха да си избера час от 9 и половина до 11 и половина, като свободните са през половин час, и аз казах 11:D :D
Така на 11 Септември в 11 часа ще ми звъннат.. :(
P.S: Ако не те намерят на мобилния, звънят на страционарния :-o
Здрасти!Извинявай,но ще ми кажеш ли как се казваш(с коя буква ти започва името :) ),защото аз мн се притеснявам,че не са ми обади ли!Оф постоянно си нося телефона с мен..... А аз съм Габриела(ако звънят по азвучен ред) и ми е чудно докога ще са интервютата и защо на мен не са ми се обадили да ми кажат кога ще ми е интервюто...........

Нели съм.. незнам по какъв ред звънят на кандидатите, но ми казаха, че сега (смисъл - към тези дни) са започнали да се обаждат за уточняване на интервюто.. :-o
ОК,мерси.И аз така си помислих,че първо ще си уговорят всичките интервюта и тогава ще звънят

elito2
09-07-2009, 11:34
zdr ne e po azbu4en red a po kategorii. :) Az sum literatura i intervuto mi e utre. Oh mn se pritesnqvam :( :booooomb: :-o :shock: a 6te ima li vuprosi po BE :o

pifiella
09-08-2009, 16:17
zdr ne e po azbu4en red a po kategorii. :) Az sum literatura i intervuto mi e utre. Oh mn se pritesnqvam :( :booooomb: :-o :shock: a 6te ima li vuprosi po BE :o
То и аз съм с литература 9 клас,но още не са ми се обадили.................

waterflame96
09-08-2009, 21:12
zdr ne e po azbu4en red a po kategorii. :) Az sum literatura i intervuto mi e utre. Oh mn se pritesnqvam :( :booooomb: :-o :shock: a 6te ima li vuprosi po BE :o
То и аз съм с литература 9 клас,но още не са ми се обадили.................
Ох и ти ли... Аз смятам да им звъня утре, понеже г-жата ми каза, че звънят до 7-ми и после провеждат интервютата. Много се притеснявам вече... А на Елито2, мина ли ти интервюто? Какво те питаха? И аз съм с литература и направо....

Purritania
09-09-2009, 18:34
Бе тва са глупости, обаждали се били само до 7ми.. Според вас се обаждат да уговорят интервюто за след 2-3-4 седмици ли..? :-o Обаждат се ден, два, седмица преди инетрвюто.. :-o Ще ви се обадят, спокойно, щом ви има в списъка :)

pifiella
09-17-2009, 11:33
На мен ми се обадиха вчера да насрочат интервюто за 24..............моля ви хора кажете ми как са ви минали интервютата(аз съм с литература)Кажете някои въпрос плс...... :( много се притеснавам,ама много ....

waterflame96
09-17-2009, 18:12
На мен ми се обадиха вчера да насрочат интервюто за 24..............моля ви хора кажете ми как са ви минали интервютата(аз съм с литература)Кажете някои въпрос плс...... :( много се притеснавам,ама много ....
Даа и аз така. Моля ви някой да каже горе долу кво са го питали. И аз съм с литература.

Sparkle_diamond
09-18-2009, 13:01
На мен са ми звъняли вчера два пъти, ама бях в банята и нямаше как да им дигна.Докато се усетя, че са те, защото аз като видях кой ми е звънял гледам кода 052 и се чудя .Днес трябваше да се свържат с мен, но още не са и се притеснявам :( :( :( .

waterflame96
09-19-2009, 07:30
На мен са ми звъняли вчера два пъти, ама бях в банята и нямаше как да им дигна.Докато се усетя, че са те, защото аз като видях кой ми е звънял гледам кода 052 и се чудя .Днес трябваше да се свържат с мен, но още не са и се притеснявам :( :( :( .
На мене вчера класната ми каза да им звънна да питам, щото на другите дето са приети от бившите 6 класове вече са им провели интерювто, а на мене дори дата не са ми насрочили. Ако искаш и ти им звънни, надали ще ти се обадят пак ей така... за всеки случай. Че и аз вече се притеснявам, понеже то още малко и сме стигнали deadline-a... :S

Iria
09-19-2009, 20:13
На мен ми се обадиха вчера да насрочат интервюто за 24..............моля ви хора кажете ми как са ви минали интервютата(аз съм с литература)Кажете някои въпрос плс...... :( много се притеснавам,ама много ....
Да, моето интервю също ще е на 24.09. Аз съм с география и ми е много интересно какво ще питат...

oziris
09-20-2009, 09:28
На мен ми се обадиха вчера да насрочат интервюто за 24..............моля ви хора кажете ми как са ви минали интервютата(аз съм с литература)Кажете някои въпрос плс...... :( много се притеснавам,ама много ....
Да, моето интервю също ще е на 24.09. Аз съм с география и ми е много интересно какво ще питат...
Аз съм с литература, а моето интервю е на 24-ти, а ми се обадиха на 17-ти да го насрочим. Половин час интервю - какво пък толкова имат да питат ми е интересно на мене...

Purritania
09-22-2009, 11:04
За тези, които са с литература - една приятелка кандидатства с литература и интервюто и мина.. Каза, че са я питали за различни книги и автори, дали е чела тези книги и т.н. Но повечето въпроси били свързани с кандидатурата и и с нея.. Така че не се притеснявайте, бъдете себе си и не се давайте на подвеждащите въпроси :) Успех на всички :)

А на мен още не са ми се обадили, ама има време :-D

pifiella
09-22-2009, 11:37
За тези, които са с литература - една приятелка кандидатства с литература и интервюто и мина.. Каза, че са я питали за различни книги и автори, дали е чела тези книги и т.н. Но повечето въпроси били свързани с кандидатурата и и с нея.. Така че не се притеснявайте, бъдете себе си и не се давайте на подвеждащите въпроси :) Успех на всички :)

А на мен още не са ми се обадили, ама има време :-D
Мерси много!А може ли да я попиташ за какви книги и за кои книги са я питали...........имам предвид от учебният материал или от обща култура.Много те моля отговори ми!!!!!!!! :)

waterflame96
09-22-2009, 11:43
За тези, които са с литература - една приятелка кандидатства с литература и интервюто и мина.. Каза, че са я питали за различни книги и автори, дали е чела тези книги и т.н. Но повечето въпроси били свързани с кандидатурата и и с нея.. Така че не се притеснявайте, бъдете себе си и не се давайте на подвеждащите въпроси :) Успех на всички :)

А на мен още не са ми се обадили, ама има време :-D
Мерси много!А може ли да я попиташ за какви книги и за кои книги са я питали...........имам предвид от учебният материал или от обща култура.Много те моля отговори ми!!!!!!!! :)
Да! Понеже аз си чета само това, което ми харесва, пък и то моя вкус за книги е един... А тия от училище повечето съм ги чел... ох... :S

Purritania
09-23-2009, 14:40
Здравейте отново :) Днес питах въпросното момиче и тя каза, че са я питали кои са любимите и книги ии започнали въпроси за авторите на книгите, съдържанието и т.н. Така че от вас зависи на къде ще обърнете разговора :) Просто бъедете искрени за книгите, които сте чели и всичко ще е на шест 8) 8-)

Shinah
09-24-2009, 12:31
Здравейте.
Искам да попитам нещо и моля да отговарят само хора, които са компетентни и по възможност да дадат линк за справка.

Всяка година ли се провежда този конкурс 1000 стипендии, кои са категориите, условията и сроковете за кандидатстване?
Общо взето, ме интересува всичко.
Благодаря предварително.

alexandar777
09-24-2009, 13:09
Виж в сайта де http://1000stipendii.org/

На мен сега, на 25 ще ми се обадят и като четох че питат и за училищния материал много се стреснах защото на мен ми преподаваше един некадърник и таблиците не ги знам никак (с ИТ и информатика съм) :oops:

Ако някой е минал през това интервю да разказва, а като мине моето е аз ще споделям!

Iria
09-24-2009, 14:48
Моето интервю мина. Беше днес от 15.30. Питаха главно по есето, също така какво ще правя с парите. :)

pifiella
09-24-2009, 14:55
Моето интервю мина. Беше днес от 15.30. Питаха главно по есето, също така какво ще правя с парите. :)
А мене ме разпитваха за книгите,който съм прочела..........беше ужасно!Караха ме да съпоставям геройте............

Iria
09-24-2009, 14:57
Моето интервю мина. Беше днес от 15.30. Питаха главно по есето, също така какво ще правя с парите. :)
А мене ме разпитваха за книгите,който съм прочела..........беше ужасно!Караха ме да съпоставям геройте............
Да, също ме питаха и мен. Кои книги съм чела? Дали ги чета в оригинал? Аз казах не. Тя ми вика, ама то вече ги има на достъпни цени...

pifiella
09-24-2009, 14:59
Моето интервю мина. Беше днес от 15.30. Питаха главно по есето, също така какво ще правя с парите. :)
А мене ме разпитваха за книгите,който съм прочела..........беше ужасно!Караха ме да съпоставям геройте............
Да, също ме питаха и мен. Кои книги съм чела? Дали ги чета в оригинал? Аз казах не. Тя ми вика, ама то вече ги има на достъпни цени...
а тебе кои те интервюираха...мене жоро и още една жена,амам не и запомних името....аз бях в 2.30

pifiella
09-24-2009, 15:05
Iria
Здрасти!
Искам да те попитам колко време ти беше интервюто,защото моето беше 20 мин. :(

oziris
09-24-2009, 15:57
Iria
Здрасти!
Искам да те попитам колко време ти беше интервюто,защото моето беше 20 мин. :(

При мене беше трийсет и пет минути, че и кусур, при условие че ме прекъсваха доста...

Iria
09-24-2009, 16:27
Iria
Здрасти!
Искам да те попитам колко време ти беше интервюто,защото моето беше 20 мин. :(
Моето беше 19 минути. :) Мисля, че Надя се казваше.

oziris
09-24-2009, 16:45
Iria
Здрасти!
Искам да те попитам колко време ти беше интервюто,защото моето беше 20 мин. :(
Моето беше 19 минути. :) Мисля, че Надя се казваше.
ама тия са си софийски учители нали?

pifiella
09-24-2009, 17:57
Iria
Здрасти!
Искам да те попитам колко време ти беше интервюто,защото моето беше 20 мин. :(
Моето беше 19 минути. :) Мисля, че Надя се казваше.
ама тия са си софийски учители нали?
Незнам какви бяха,ама ми разкатаха фамилията :(

pifiella
09-24-2009, 18:01
Надя Малинова и Георги Божилов бяха.................... 8-)

waterflame96
09-24-2009, 18:16
А-а... как така "кои книги сме чели"? О.о От ваканцията, въобще, любими...? Ох имам чувството, че много яко ще ме разкатаят.

oziris
09-24-2009, 18:26
А-а... как така "кои книги сме чели"? О.о От ваканцията, въобще, любими...? Ох имам чувството, че много яко ще ме разкатаят.
Е те не те ли разкатаха?! :D

pifiella
09-24-2009, 18:40
А-а... как така "кои книги сме чели"? О.о От ваканцията, въобще, любими...? Ох имам чувството, че много яко ще ме разкатаят.
Е те не те ли разкатаха?! :D
Честито!Утре ли ти е интервюто?!Книги-питате любими книги и започва да те разпитва върху тях и накрая ти казва,че не ставаш за нищо и ти затваря....... :razz:

waterflame96
09-24-2009, 19:20
А-а... как така "кои книги сме чели"? О.о От ваканцията, въобще, любими...? Ох имам чувството, че много яко ще ме разкатаят.
Е те не те ли разкатаха?! :D
Честито!Утре ли ти е интервюто?!Книги-питате любими книги и започва да те разпитва върху тях и накрая ти казва,че не ставаш за нищо и ти затваря....... :razz:
Не, не. Що схванахте, че ми е утре интервюто.. о.О Просто питам, понеже скоро ще ми се обадят за насрочване на дата...............
А щом е любимите книги значи супер. Мога цял ден да разказвам за Здрач. ^_^

waterflame96
09-25-2009, 09:13
Първо да предупредя всички, които ще четат поста.. голяма паника съм!
Така.. току-що ми се обадиха и ми насрочиха интервю за 29.09.2009. Why the hell се съгласих!? Кога ще преговарям за тва интервю? Събота заучавам, цял ден съм на даскало, неделя трябва да се скъсам от решаване на задачи по математика за входното на следващия ден(да поясня, 7 клас съм, 6-ците са ми важни, а не ме бива кой знае колко по математика, за което се 1удя що в категория Хобита и интереси в автобиографията написах и математиката..), вечерта като се прибера ли да преговарям? За 4 часа? 4 часа ще ми стигнат ли!?(риторичен въпрос). Освен това, не знам защо, ми се обадиха по домашния, а той е малко прецакан и много слабо се чува. Замалко да си навра слушалката до мозъка........ Дали мога да им кажа да ми се обадят на гсм-а, че ще е супер тъпо през цялото интервю "Моля? Бихте ли повторили? А? Съжалявам, не ви чух..." тия хора ще си помислят, че съм със слухово апаратче.....
Освен това трябва да прочета нещо за Елин Пелин(любим български автор) и някое резюме на Под Игото, щото тотално съм го забравил. Помня само откъсачни моменти. За Здрач няма смисъл да преговарям, знам ги направо наизуст(то след 5-6 четене кво друго да стане). И преди все си повтарях "Няма да се притесняваш, приказваш си с някой фр" и сега още щом иззвъня домашния разбрах, че са те като се задишах едно такова учестено и през цялото време съм в blockout..... някой може ли да ми каже какво горе долу ще питат и дали са гадни(тая дето ми се обади беше толкоз мила, че чак ми идеше да я питам как й е името)..

sauron
09-25-2009, 12:08
Мисля че няма причина да се притесняваш за телефона. Доколкото знам по себе си, а и от познати- питат те как е връзката и ако не е добре ти звънят и на ГСМ-а :P

alexandar777
09-25-2009, 14:12
А-а... как така "кои книги сме чели"? О.о От ваканцията, въобще, любими...? Ох имам чувството, че много яко ще ме разкатаят.
Е те не те ли разкатаха?! :D
Честито!Утре ли ти е интервюто?!Книги-питате любими книги и започва да те разпитва върху тях и накрая ти казва,че не ставаш за нищо и ти затваря....... :razz:

Аз малко бавно схващам ама наистина ли тъй правят? Мамка му имам още по - малко от час и ще се пукна от притеснение 8-[ :-# Ако питат върху есето ще е супер, но само да попитат нещо от материала и ще запецна тотално... Какво ще правя?!?

alexandar777
09-25-2009, 14:59
мина... интервюто... и май се прецаках... Накрая ми вика амииии пожелавам ти успех да участваш и други години независимо от резултата на тази...

Иначе какво ме питаха... искаха да им разкажа за себе си, каквиса целите ми, какво ме влече в ИТ и информатика, дали съм участвал във разни конкурси и школи (тука се прецаках щото казах че не съм) и общо взето това. Беше ужасно

Annity
09-25-2009, 16:22
Ем аз миналата година стигнах до интервю.. аз съм с ИТ и информатика (по-точно само информатика бих казала) обачее си ходя по състезания и по мат не само информатикаа и кат зеха да ми дават да решавам едни задачии... някфи кенгурута ли кфо имашеее... тей дее реших ги там послее ме питаха какво знам за Архимед :-o за какво ми трябват парите и такива неща, другото за есето и така
обаче мн тихо си чува нз щоо и сега като ми се обадиха да насрочат датата (за 28.09) и пак нш не се чувааа :o а телефона си е супер иначе :? а докат ми насрочат пък дататаа (май вчера чак успяха да ме хванат) към 5-6 дена се ма търсеха по GSM-a и се докато съм в час :D поне 10-15 пъти да са звъняли :lol: и накрая ме уцелиха вкъщи на домашния. Абе ако не бешее толкова тихо да се чува нямаше да се притеснявам толкова, а то се моля, не разбрах, не чух, какво :D Пожелайте ми успех за понеделник в 16 :-)

alexandar777
09-25-2009, 18:04
Успех... А защо до интервю не ти ли я дадоха миналия път?

0nlyHope
09-25-2009, 20:41
Здравейте!Аз също съм сред одобрените за интервюто .Участвам с химия,за основна стипендия.Днес сутринта домашния телефон звънна ии когато се доближих до него просто усетих,че се обаждат за насрочване на интревюто.Когато вдигнах слушалката,една много мила жена ми се представи ,попита коя смяна съм в училище и се разбрахме за утре,ден 26.09 в 9 и 30 да проведем интервюто.Разбира се,че и аз се притеснявам като вас.Надявам се,че ще успея да се концентрирам и няма да позволя на притеснението да вземе връх.Ще се радвам,ако успея да защитя кандидатурата си и постигна желаната цел.Ако не забравя,ще пиша отново във форума и ще ви разкажа,стига да съм в сила,подробности около вече проведеното тогава интервю.На тези,на които им предстои прословутото интервю пожелавам успех и стискам палци! :) :) :) :) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

0nlyHope
09-26-2009, 07:22
Интервюто мина току-що.Разговорът ни беше дълъг около 31 минути,което е доста време,макар че за мен беше доста кратко.
Какво да кажа?Бях толкова развълнувана от това,че ми е даден шанс за изява,че не можех да следя мисълта си.Не казвам,че напълно зациклих,но не намерих думите,с които да се изразя.Вината ,разбира се , е моя,защото въпросите не бяха трудни и дори много по-лесни от тези,които очаквах.Отношението към мен беше страхотно.Жената,чийто глас чувах,беше много ,наистина много мила.И това,което някои казват,че се заяждат с тях едва ли не,за мен не е истина!Хората са си мн добри и си вършат работата.Отношението им е страхотно и не мисля,че са "злонамерени" или пък "озлобени".Това,че питат нещо,свързано с кандидатурата или живота ти не означава,че са лошо настроени точно към тебе.Пък дори и да са били леко изнервени,макар че аз не останах с такова впечатление,това е съвсем нормално.Да не би Вие винаги да сте спокойни?Особено с този изнервен начин на живот дълбоко се съмнявам.
И да се върна на кандидатурата си.Смятам,че не успях да се представя на ниво.Това ,което показвах ,беше твърде малко.Но имах достатъчна възможност да се представя ,както трябва.Може би самото усещане ,че от това интервю зависи успеха ми по-нататък в конкурса,ме притесни и вероятно попречи.
На тези,на които им предстои едно такова интервю,мога да кажа само,че ако наистина знаят възможностите си и са заинтерсовани до такава степен от темата,с която участват,то тогава да не се притесняват от резултата.Ако успеете да се справите,хубаво,ако не успеете-живота продължава.
Ако не успея да се класирам по-нататък, пак ще участвам.Това за мен е 3то поредно участие в конкурса и за първи път стигам до втория кръг.Постижение е и освен това означава много повече за мен.Изключително се радвам,че ми дадоха шанс за изява,макар и да не се възползвах достатъчно добре.
Успех на всички,които са минали,също и на тези,на които им предстои.
Дори и да не съм сред стипендиантите,важно е участието,а не победата! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Annity
09-28-2009, 14:09
Минааа оох :neutral:
Питаха ме основно за есето... бях писалаа за Нютон как ако не бил видял ябълката иии т.н. :D ии те ми казаха, че спр много хора са го използвали тоя пример и ме питаха за друг... Бяха две жени Светла ли как беше и аз не разбрах и Надя ии бяха по-приятни от предишния път :o ии не ме караха за решавам задачии :---) питаха ме какво искам да направя, за да улесня хоратаа с помощта на информатиката... Питаха ме за случаи, когато другите са били на друго мнение и не са рразбирали моето или обратното, понеже бях написала в есето, че всеки си има ивидуалност и собствено мнение... иии защо всичко ми излезе от главатааа :-x както и да е абеее паак по някое време мълчах като рибааа :x амаа по-добре от миналия път :-o все пак на някой зех че се разприказвах :D абе каквото е станало това е и все пак ми се струва, че тая жена ще се смили над мен :oops: беше мн мила :-)

waterflame96
09-28-2009, 15:40
Минааа оох :neutral:
Питаха ме основно за есето... бях писалаа за Нютон как ако не бил видял ябълката иии т.н. :D ии те ми казаха, че спр много хора са го използвали тоя пример и ме питаха за друг... Бяха две жени Светла ли как беше и аз не разбрах и Надя ии бяха по-приятни от предишния път :o ии не ме караха за решавам задачии :---) питаха ме какво искам да направя, за да улесня хоратаа с помощта на информатиката... Питаха ме за случаи, когато другите са били на друго мнение и не са рразбирали моето или обратното, понеже бях написала в есето, че всеки си има ивидуалност и собствено мнение... иии защо всичко ми излезе от главатааа :-x както и да е абеее паак по някое време мълчах като рибааа :x амаа по-добре от миналия път :-o все пак на някой зех че се разприказвах :D абе каквото е станало това е и все пак ми се струва, че тая жена ще се смили над мен :oops: беше мн мила :-)
Дано те приемат! Звучи ми сякаш си се представила доста добре!
На мен интервюто ми е утре в 09:30 и ужасно много се притеснявам. Стискайте палци!

waterflame96
09-29-2009, 04:58
Оле още около час до интервюто. Деватаот гладелупе, светия д и Аллах да ме закрилят!! ( :lol: ) Само да не се окаже, че пада яка излагация и толкоз труд да се хвърли не на вятъра, ми направо на азота във вятъра(доста малко)...

Eddie
09-29-2009, 05:09
Моето е в четвъртак от 9 и 30 и нещо и аз започнах от сега да се изнервям, ама квото стане стане. После и аз ще пиша да разкажа как мина.

waterflame96
09-29-2009, 07:39
Не знам при вас как ще е, ама предполагам ще ви говорят същите. Ще ви говорят с мега монотонен глас, сякаш сте на скучния човек на света... Аз им казвам, че пиша книга, оная "Ми добре. Нещо друго, което не сме те питали, а искаш да кажеш?". И имах чувството, че аз й говоря на тая, тя въобще не ме слуша. Така. доста се разсейвах докато пиша така че приключвам.

Purritania
10-02-2009, 10:32
Е, не вини хората, представи си ти да интервюираш толкова деца.. :-o И моето интервю предстои, надявам се да се представя подобаващо..

Исках да попитам кандидатствалите с чужди езици, проведохте ли диалог на езика, с които кандидатсвахте? :)

waterflame96
10-03-2009, 12:16
Е, не вини хората, представи си ти да интервюираш толкова деца.. :-o И моето интервю предстои, надявам се да се представя подобаващо..

Исках да попитам кандидатствалите с чужди езици, проведохте ли диалог на езика, с които кандидатсвахте? :)
Че то няма Чужди езици. Има Езикознание, което е коренно различно от чужди езици.
А и на хората работата им е да проведат едно приятелско интервю както е написано в сайта, не няква дърта лелка да ти говори монотонно.
П.П. Не знам дали съм казвал, ама повечето време водиш монолог с интервюиращите.

Sparkle_diamond
10-04-2009, 17:15
Минааа оох :neutral:
Питаха ме основно за есето... бях писалаа за Нютон как ако не бил видял ябълката иии т.н. :D ии те ми казаха, че спр много хора са го използвали тоя пример и ме питаха за друг... Бяха две жени Светла ли как беше и аз не разбрах и Надя ии бяха по-приятни от предишния път :o ии не ме караха за решавам задачии :---) питаха ме какво искам да направя, за да улесня хоратаа с помощта на информатиката... Питаха ме за случаи, когато другите са били на друго мнение и не са рразбирали моето или обратното, понеже бях написала в есето, че всеки си има ивидуалност и собствено мнение... иии защо всичко ми излезе от главатааа :-x както и да е абеее паак по някое време мълчах като рибааа :x амаа по-добре от миналия път :-o все пак на някой зех че се разприказвах :D абе каквото е станало това е и все пак ми се струва, че тая жена ще се смили над мен :oops: беше мн мила :-)
И за Нютон4о споменах в есето :D :D :D :D

Iria
10-04-2009, 19:33
Минааа оох :neutral:
Питаха ме основно за есето... бях писалаа за Нютон как ако не бил видял ябълката иии т.н. :D ии те ми казаха, че спр много хора са го използвали тоя пример и ме питаха за друг... Бяха две жени Светла ли как беше и аз не разбрах и Надя ии бяха по-приятни от предишния път :o ии не ме караха за решавам задачии :---) питаха ме какво искам да направя, за да улесня хоратаа с помощта на информатиката... Питаха ме за случаи, когато другите са били на друго мнение и не са рразбирали моето или обратното, понеже бях написала в есето, че всеки си има ивидуалност и собствено мнение... иии защо всичко ми излезе от главатааа :-x както и да е абеее паак по някое време мълчах като рибааа :x амаа по-добре от миналия път :-o все пак на някой зех че се разприказвах :D абе каквото е станало това е и все пак ми се струва, че тая жена ще се смили над мен :oops: беше мн мила :-)
И за Нютон4о споменах в есето :D :D :D :D
Аз също. :)

Purritania
10-05-2009, 10:56
waterflame96, хубаво като няма чужди езици написано.. Аз отметнах езикознание и си писах за чуждите езици.. Тука можем само да гадаем за кое от двете става на въпрос.. А за монолога, ти какво очакваше? Те да ти говорят за себе си? Нали целта е колкото може повече да ги впечатлиш.. 8)

radostf
10-19-2009, 18:30
Моето интервю предстои тези дни и с наближаването на датата откачам все повече. Иначе кандидатствам с литература и доста разбирам от нея, та ако объркам нещо ще си изям ноктите от яд.. Много ми бяха полезни коментарите относно темата. Благодаря на всички, които ме насочиха горе долу какви ще са въпросите. 8)

pifiella
10-30-2009, 08:40
ЕЙ хора днес излизат резултати след 6 часа...Айде успех! :-)

Iria
10-30-2009, 09:07
Дано... :) Остават само 6 часа :) .

pifiella
10-30-2009, 14:26
Одобрена съм!!!!!!!!1 :grin: Леле колко ми е кеф........... :-P :P

Bellla
10-30-2009, 16:22
От поощрените съм. Ама аз съм си виновна-хората като ме питаха да кажа нещо за себе си,аз викам "ми не знам" ... А толкова неща трябваше да кажа,които щяха да окажат влияние върху впечатлението им... Еми карай,догодина :) Браво на класиралите се :)

oziris
10-30-2009, 16:36
И аз съм вътре - за основна стипендия. Догодина ще се борим за специална... :P

Iria
10-30-2009, 16:49
Не съм одобрена...Отговорих им на всички въпроси, но от къде мога да знам какви открития могат да се направят?

waterflame96
10-30-2009, 17:02
Йей! Аз също съм одобрен за основна!
По информационни проверих(и беше 17:10-15) и в цялата тишина, всички цъкат нещо по задачата дето имаме и аз само УАААА и скачам от кеф.. :D
*йей*

pifiella
10-30-2009, 17:24
Браво на нас!! :grin:

cherrypezz
10-31-2009, 13:32
Аз се изложих- поощрителна. Ама сега какво...не ми е ясно ?

petiam
11-02-2009, 07:13
мии ... аз участвах за 1ви път и бях на 2ри кръг, но не взех стипендията :( нищо, до година .. А за интервюто ме питаха много гадни въпроси : древните гърци правилно ли са използвали хартията или не? и др., а интервюто ми го насочиха от днес за утре - от 28.09 за 29.09 ...

P.S. 7 клас съм и участвах с химия

oziris
11-04-2009, 08:52
Някой да е получил писъмце от "Имаш поща"?
т.е. Да са ви пратили писмото с дебитната карта и т.н.

pifiella
11-04-2009, 10:28
Някой да е получил писъмце от "Имаш поща"?
т.е. Да са ви пратили писмото с дебитната карта и т.н.
Аз нищо не съм получавала,но наистина кога трябва да получим писмата,доколкото разбрах картите по куриер и съща така някой знае ли,дали ще получим пари за септември и октомври.......... :)

pifiella
11-09-2009, 08:25
ПРЕДИ 5 минути ми донесоха писмото от SPEEDY с куриер,а за да си получиш картата трябва да попълниш декларация и да им я изпратиш обратно до 30 ноември...Много съм щастлива!! :grin:

waterflame96
11-09-2009, 11:47
Ха! Странно! И на мен преди 1-2 часа ми дадоха писмото от Спиди. Обаче нещо потребителското име и паролата за сайта и сайта на "Хеликон" не работят. Сигурно не са ги активирали още. Ще позичакам, пък ако не стане, ще звъня. А между впрочем, някои вече са получили парите си. Всичките.

oziris
11-09-2009, 12:21
Ха! Странно! И на мен преди 1-2 часа ми дадоха писмото от Спиди. Обаче нещо потребителското име и паролата за сайта и сайта на "Хеликон" не работят. Сигурно не са ги активирали още. Ще позичакам, пък ако не стане, ще звъня. А между впрочем, някои вече са получили парите си. Всичките.

Аз нищо не съм получил - ни писмо, ни карта, ни един лев...
Но ще изчакам до края на седмицата и ще звънкам, какво да правя инак?
:D :shock:

meche95
11-09-2009, 13:11
амии как се записахте смисъл когаа :-o :-o аз сега съм 8ми клас и сефа разбирам,че тези стипендии са 6-12 клас

meche95
11-09-2009, 13:32
ии как да се запиша за др година ии какво представляват поощрителните стипендии

kalinadelinda
11-11-2009, 11:14
вижте в сайта на 1000 стипендии , там всичко е посочено доста подробно , а сега искам да споделя ,че и на мен ми дава грешка при влизането в хеликон.waterflame96 оправиха ли се нещата при теб ?

meche95
11-11-2009, 14:38
ама в сайта аз не видях лично никъде да пише за записване кога за 2010/2011

pifiella
11-12-2009, 16:49
вижте в сайта на 1000 стипендии , там всичко е посочено доста подробно , а сега искам да споделя ,че и на мен ми дава грешка при влизането в хеликон.waterflame96 оправиха ли се нещата при теб ?
Паролата и потребителското име на са активирани,защото ще може да поръчваме книги чак на 1.01.2010 затова....
waterflame96 :) някъде 10 дни след като си изпратила декларацията ще си получиш картата,а и аз не съм получила карта,във вторник изпратих декларацията...

kalinadelinda
12-03-2009, 20:10
az izpratih na 20-ti i o6te nqmam karta , po4wam da se panikioswam :D

pifiella
12-04-2009, 12:09
[quote="kalinadelinda"]az izpratih na 20-ti i o6te nqmam karta , po4wam da se panikioswam :D[/qu
аз изпратих на 7, пък още нямам карта :-o

waterflame96
12-04-2009, 17:47
И аз по тва време, ама... още не. Дано за Коледа я пратят. :D

kalinadelinda
12-14-2009, 17:30
nqkoj polu4il li e karta we4e ? p.s. sorry za latinicata :S

pifiella
12-15-2009, 12:41
nqkoj polu4il li e karta we4e ? p.s. sorry za latinicata :S
Няма карти!Няма пари,нищо няма..! 8-)

Ashcrow
12-26-2009, 12:37
Честита Коледа! Някой зарадван ли е вече с карта?

pifiella
12-27-2009, 10:30
^Не! :(

waterflame96
12-28-2009, 10:24
И аз не...

kalinadelinda
12-29-2009, 13:07
и аз нямам , изглежда както кредита за книги е от първи януари така е и с картите .... няма ли някой ,който е печелил минали години ,да даде малко инфо :( всички ще сме много благодарни

kalinadelinda
01-10-2010, 09:31
хора, вижте форума на "1000 стипендии" там има тема за дебитните карти , която ще ви е от полза :P

pifiella
01-10-2010, 11:15
хора, вижте форума на "1000 стипендии" там има тема за дебитните карти , която ще ви е от полза :P
И там нищо не пише... :o

Infinity
01-10-2010, 12:47
Хмм...наистина доста се бавят явно.
Аз имам намерение тази година да се пробвам , пък ще видим какво ще излезе. :)
А искам да попитам кога ще бъдат обявени темите за есето ?
За тази година 2010 ?

pifiella
01-10-2010, 14:24
Хмм...наистина доста се бавят явно.
Аз имам намерение тази година да се пробвам , пък ще видим какво ще излезе. :)
А искам да попитам кога ще бъдат обявени темите за есето ?
За тази година 2010 ?
Сигурно през март,поне тази година беше така :)

Infinity
01-10-2010, 17:39
^ Благодаря. :-)
А можеш ли да споделиш какви са били темата миналата година и април месец ли е срока за есето. :)

seasong
12-18-2010, 12:58
iskam da pitam tezi koito veche sa uchastvali
1-vo prashtate go po poshtata? taka li?
2-ro na raka li trqbva da e napisano vsichko ili moje da se printira?
3-to zadaljitelno li trqbva da ima preporaka ot uchitel?
znam che malko prekalqvam no iskam da znam vsichko otnosno konkursa i se nadqvam na malko pomoshta :) mersi predvaritelno

different2803
09-03-2011, 16:00
Здравейте, актуален ли е още форума.. :)

kalpazanka
09-03-2011, 16:07
Темата е стара и с постове на латиница. Преориентирайте се към темата по-долу или пуснете нова.