PDA

View Full Version : Не мога да нося сребро ;(



la4ezara
09-02-2008, 08:27
Много харесвам сребърните обици, обаче 2 дена след като постоя с тях и ми се възпаляват ушите ;( дори похарчих 100лв. за Обици на Swarovski .... и сега не мога да ги нося. Няма ли някаква рецепта та да се оттървя от този проблем? :smt013 :-#

Fx1
09-02-2008, 08:42
Първо - нещата на Сваровски не са сребърни.
Второ - след като знаеш, че имаш алергия, защо си похарчила 100 лв за такива обици?!

Няма начин да се "отървеш" от алергията, но безотказен метод да си носиш каквито обици искаш, е да лакираш частта, което ти се докосва до ухото с безцветен лак за нокти.

Wrathchild
09-02-2008, 08:51
Надали си алергична към среброто точно. По-скоро към никел. А с това смесват по-голямата част от сребърните бижута. Не всички, но повечето. Вариант е да разпитваш с какво е смесено, когато си харесаш нещо сребърно. Впрочем много хора са алергични към това.

ElisaDay
09-02-2008, 12:32
Няма как да се отървеш от алергията :) Просто няма да носиш такива обеци,гривни, колиета и пр. Аз пък не съм алергична само към злато и сребро :)

BurningDesire
09-02-2008, 13:24
Надали си алергична към среброто точно. По-скоро към никел. А с това смесват по-голямата част от сребърните бижута. Не всички, но повечето. Вариант е да разпитваш с какво е смесено, когато си харесаш нещо сребърно. Впрочем много хора са алергични към това.
+1
Към сребро и злато няма алергия, стига да не се носи на прясно пробита дупка. Ама ако има никелови примеси, като нищо може да получиш обрив. Не се лекува, но има много просто решение на проблема - частта, която се допира до кожата ти, я олепяш с някаква прозрачна лепенка, за да няма пряк контакт. Ама виж, за обици не знам. Тва дето някой го каза за безцветния лак е вариант, стига да не те дразни ацетона в него и да не почне да се лющи.

Di
09-02-2008, 13:31
Не сме Господ да ти помогнем я.. пфф ,,

AliceSw
09-02-2008, 14:05
като се възпаляват, защо носиш обеците постоянно...аз имам проблеми от време на време с обеците, затова ги слагам преди да изляза и ги махам като се прибера...за 2-3 часа докато съм навън нямам проблеми

girl4eety
09-02-2008, 15:50
като се възпаляват, защо носиш обеците постоянно...

Boyd
09-02-2008, 17:21
Среброто е благороден метал, към него алергия не можеш да имаш. По-скоро никел. Сваровски по-принцип продават боклуци на високи цени и както казаха по-горе не са въобще сребърни. Взимай си проби 925 или по-високи от нормални бижутерски магазини. Ако намерих 975 най-добре, защото е почти чисто сребро, но трябва да внимаваш с него!

mumiikataa
09-02-2008, 18:00
Среброто е благороден метал, към него алергия не можеш да имаш. По-скоро никел. Сваровски по-принцип продават боклуци на високи цени и както казаха по-горе не са въобще сребърни. Взимай си проби 925 или по-високи от нормални бижутерски магазини. Ако намерих 975 най-добре, защото е почти чисто сребро, но трябва да внимаваш с него!
Може да се получи алергия, защото се окислява. Примерно защо за пиърсингите не се препоръчва сребро-точно поради тази причина.
По темата- не носи сребро постоянно. И като сваляш обиците може ги промиваш с кислородна вода...Няма да ти навреди.

Boyd
09-02-2008, 19:12
Да, могат да се получат алергии, но до колкото знам това, което се загича на среброто и седи черно не е кислород, а сяра. Някакво сярно съединение е, като ходите на море се къпете с бижутата си и ще видите. Черно море е богато на сяра..

o0ps
09-02-2008, 22:38
И аз преди бях така и си мислех че е алергия. Като сложа обеци и след 2-3 часа ушите почват да ме болят много и да се зачервяват. Ама аз си казах че ще търпя и след 5-6 дена адски мъки всичко ми мина и сега мога да нося всичко. Ама моето е било по-скоро както казват "люто месо", ако ме разбираш... А иначе ако имаш алергия към сребро не би ли трябвало и пръстени и верижки да ти дразнят? :)

Fx1
09-03-2008, 06:11
...

Не й давай такива съвети, че като нищо ще вземе да седи 1 седмица!
Аз съм седяла две, преди да знам, че съм алергична (към метали освен сребро/злато) и после ходих по лекари.

За верижките и другите неща е така, но не винаги се проявява. Преди години явно съм била по-чувствителна и даже от малката закопчалка на часовника получавах обрив, да не говорим за колиета. Сега обаче не се изривам от такива неща, но проблем с ушите още имам - както споменах, напълно съм си го решила с безцветен лак за нокти.

la4ezara
09-03-2008, 08:29
Тогава не ми пиши в темата !

Не сме Господ да ти помогнем я.. пфф ,,


Май безцветния лак за нокти помогна :)

Lysit0
09-03-2008, 12:46
След като имаш алергия от среброто,просто не го носи.Аз имам алергия от злато,веднъж се връщам от училище,тове беше преди няколко години и свалям златният гердан,защото бях цял ден с него,целият ми врат и над гърдите бях на червени плюски,от тогава не съм слагала злато.

tori
06-29-2012, 05:43
Ако кожата, до която се докосва среброто е с нарушена цялост, метала се окислява и не дава на раната/дупката да заздравее нормално. При някои хора просто си седи така, при други - се получава надуване, зачервяване, сърбеж и гной. Принципно е добре човек да приема сребърни йони с храната и напитките си, но върху рана просто не става така. При мен се получава точно тази алергия. Имам сребърни пръстени и синджирчета, които нося от МНОГО години. Повярвайте, никога не е имало сърбеж, зачервяване или какъвто и да е вид дразнене. То се получава върху разранена кожа, от която тече кръв и лимфа. Точно заради това окисляване не се препоръчва да се слага сребърна обица на нов/разранен пиърсинг. А ако толкова много искаш сребро, можеш да си купиш обици от медицинска стомана от магазини подобни на "На тъмно". Те са възможно най-добрия метал за пиърсинг, заедно със злато, платина, титан, ниобий, тефлон и стъкло. Също са и евтини - една обица от медицинска стомана не надвишава 10 - 15 лева и освен това адски много прилича на среброто. Аз използвам такива обици по тези причини.