PDA

View Full Version : До субкултурните. :D



prettu
09-02-2008, 10:08
1) Защо избрахте да сте част от някаква субкултура,и защо точно от тази,в която сте?
2) Кой ви помогна да се ориентирате по този начин (политически,музикално)
3)Как се запознахте със сегашната си компания?
4)Доволни ли бяха родителите ви,когато започнахте външно да подражавате на субкултурните?Харесваха ли музиката,която слушахте и политичните ви убеждения?
5)ДОволни ли сте от това,което сте?
6) Задължителни ли са някои особености на някои субкултури според вас? (дрога,алкохол..)

Това е.. За пънкове,скинове,метъли,рей ъри,емота,кежуъли и т.н

Disrespect
09-02-2008, 10:24
Бахти тъпите въпроси..

jujulinkaa
09-02-2008, 10:48
Бахти тъпите въпроси..

+1 :lol:

BlackWings
09-02-2008, 10:59
Какво им е тъпото на въпросите де много са хубави даже , и темата си е смислена! Само дето аз не мога да им отговоря понеже мисля че не принадлежа към някакъв определен стил или култура. :)

Bianca
09-02-2008, 11:11
Ами вие като сте с неизяснен стил и субкултура, естествено, че въпросите ще са тъпи. :lol:

EarthShaker
09-02-2008, 11:17
темата е добре направена, но да се делим на еди кви си, еди кви си е супееер кофти... е само емотата тряа ги отделим в някфи резервати, но като цяло не трябва да се ограничвате в живота си от подобни шитове

Disrespect
09-02-2008, 11:23
Ами вие като сте с неизяснен стил и субкултура, естествено, че въпросите ще са тъпи. :lol:

Неизяснен е този на авторката. ;) И не се прави на много знаеща, защото всъщност нищичко не разбираш, а само ти знае балалайката.

prettu
09-02-2008, 11:28
Защо да съм с неизяснен стил и субкултура пък аз?? :shock:

Disrespect
09-02-2008, 11:31
Защо да съм с неизяснен стил и субкултура пък аз?? :shock:

Оо, извинявай ти си пЪнКчЕ, нали?

Ariel
09-02-2008, 11:51
Бахти тъпите въпроси..
Ами тъпи въпроси, кво очакваш :lol:

notreal
09-02-2008, 15:37
1) az mn se kefa na indystrial metal
2) gledah koncert na rammstein i mn mi haresa kak be6e oble4en Till i taka.. :)
3)emi cql jivot si gi znam nz kak sme se zapoznali :D
4)pf na6te ne mogat da ma gledat...p1k za myzikata da ne govorim...
5)ESTESTVENO
6) ne tva 4e se napiva6 kato mastiq ne te pravi nqkak1v (osven alkoholik moje bi :? )

Riot
09-02-2008, 15:37
šekta 8-)

Bianca
09-02-2008, 18:31
Ами вие като сте с неизяснен стил и субкултура, естествено, че въпросите ще са тъпи. :lol:

Неизяснен е този на авторката. ;) И не се прави на много знаеща, защото всъщност нищичко не разбираш, а само ти знае балалайката.
Не разбирам, ама не си вра носа, нали? ;)

Disrespect
09-02-2008, 18:33
Ако не си вреше носа, сега нямаше да те оплюва целия форум.

ScionOfStorm
09-02-2008, 18:41
^ Прав си.

Обаче, дължа да отбележа, отпреди там няколкото седмици има доста голям напредък в комуникацията й. На места се заяждате заради стари "лаври", ахях. :>

Pedigree
09-02-2008, 18:42
1) Защо избрахте да сте част от някаква субкултура,и защо точно от тази,в която сте? Аз съм емо. Загубих си значката на Токио хотел, депресирах се, и реших, че трябва да стана емо.
2) Кой ви помогна да се ориентирате по този начин (политически,музикално) Токио хотел!
3)Как се запознахте със сегашната си компания? Режех си вените в един кенеф, случайно видях две момчета да си режат техните, та се присъединих към тях. След това се събрахме още. Излизаме и колективно си режем вените, а след това заедно слушаме пънк! :)
4)Доволни ли бяха родителите ви,когато започнахте външно да подражавате на субкултурните?Харесваха ли музиката,която слушахте и политичните ви убеждения? Много доволни бяха.
5)ДОволни ли сте от това,което сте? Разбира се.
6) Задължителни ли са някои особености на някои субкултури според вас? (дрога,алкохол..) Строго препоръчителни!

Bianca
09-02-2008, 19:00
Ами вие като сте с неизяснен стил и субкултура, естествено, че въпросите ще са тъпи. :lol:

ти към кои си бе,емо дол?
Предният ми ник няма нищо общо със субкултурата ми. ;)
Въобще не се причислявам към такава. Не смятам за нужно да се тровя с алкохол и дрога, само за да се правя на интересна и готина пред другите. И сега естествено ще кажете, че вие не го правите за това. Не, но сте почнали по този начин. ;)

BlueAvalanche
09-02-2008, 19:48
1) Защо избрахте да сте част от някаква субкултура,и защо точно от тази,в която сте?
2) Кой ви помогна да се ориентирате по този начин (политически,музикално)
3)Как се запознахте със сегашната си компания?
4)Доволни ли бяха родителите ви,когато започнахте външно да подражавате на субкултурните?Харесваха ли музиката,която слушахте и политичните ви убеждения?
5)ДОволни ли сте от това,което сте?
6) Задължителни ли са някои особености на някои субкултури според вас? (дрога,алкохол..)

Това е.. За пънкове,скинове,метъли,рей ъри,емота,кежуъли и т.н

1 KежОал - щото съм готин. Избрах я, за да бъда готин.
2 Green Street Hooligans великия филм!!! :shock:
3 На уреден кежОал бой
4 Да, и те са кежОали като мен
5 Не
6 Лепило, кафево, хероин и ФреД ПЕРиииИИ!!!!!

BlueAvalanche
09-02-2008, 22:28
^ ходи се прегледай ,че не си читав нещо

Извинете г.н. кежОал тук и в Англия, айде на калЕ мейт на кафево и ACAB :shock: И да живее форумния файтинг

BornFromPain
09-02-2008, 23:15
ХАхах има ли въпрос който да бъде зададен без всички да започнат да се джафкат?

machoka
09-02-2008, 23:19
ВинкелО
пусни още един олигофренски пост и летиш.

BornFromPain
09-02-2008, 23:30
Лайната цапат еднакво и на чисто и на мръсно :]

LINKNOT
09-02-2008, 23:39
Какво им е тъпото на въпросите де много са хубави даже , и темата си е смислена! Само дето аз не мога да им отговоря понеже мисля че не принадлежа към някакъв определен стил или култура. :)

+1

Bianca
09-03-2008, 06:43
Казах, че въобще не се причислявам към такава. :-s Казах, че не съм се считала за емо, НЯМА ДА ПОТРЕТЯМ ЗА СМОТАНИ ОЛИГОФРЕНИ, ОК?!

Disrespect
09-03-2008, 07:19
Казах, че въобще не се причислявам към такава. :-s Казах, че не съм се считала за емо, НЯМА ДА ПОТРЕТЯМ ЗА СМОТАНИ ОЛИГОФРЕНИ, ОК?!леко да не ни набиеш само...

BlueAvalanche
09-03-2008, 07:27
^ винкелО беше провокиран от фена на торес :?

Аз обаче на майки не псувам, само ви подсещам колко са ви навредили филмите за англииските хулигани

ScionOfStorm
09-03-2008, 08:25
борне - не. Щото обиждащите се в момента кежуъли от иронията на Торес смятат, че те могат да си го практикуват както си щат това с другите субкултури и относно другите 'орица. Обаче тяхното не може да се бара, ахах.

BlueAvalanche
09-03-2008, 08:47
Остави ги. Сега ще дойдат да хранят на "чуждопоклонник" нищо, че те се кланят на някакви англичани. Жалко обаче, че не разбират смисъла на думата кежуал ( ежедневен от английския ), въпроса е да се слееш с "тълпата" а тук в България видиш ли човека с Фред Пери, Хенри Лойд, Бен Шърман, Стоун Айлънд, Поул и Шарк, Лакост и т.н. веднага ти става ясно какъв е...

Кежуал културата в България е толкова позиорска, колкото е и "EMO" културата, фешън "културата" и т.н.

Нищо против кежуалите нямам, самата идея и историята и са интересни, но това в България е позиорство ( лично мнение, пак казвам нямам нищо против тях, дори имам доста приятели, които са от така наречените кежуали )

prettu
09-03-2008, 10:57
Е браво,осрахте ми хубавата тема :>
Merci (otnovo) na exploitedteen :)


_SL_ ,да пънк слушам,но не бих го нарекла ПъНкЧеНцЕе. ;)

Disrespect
09-03-2008, 12:41
Окей...
Примери?

BlueAvalanche
09-03-2008, 13:15
ATAKABG, добре, мишка съм, а вие във вашата кежуал среда за каква кауза се борите?
Вместо да ми разправяш, че съм мишка и че говоря наизуст можеше да ме опровергаеш, ама както и да е, не съм го и очаквал

Bianca
09-03-2008, 15:10
Казах, че въобще не се причислявам към такава. :-s Казах, че не съм се считала за емо, НЯМА ДА ПОТРЕТЯМ ЗА СМОТАНИ ОЛИГОФРЕНИ, ОК?!

смотаната си ти бе.

обясни ми защо ника ти беше "ЕМО кукла",ако не си се считала за ЕМО?

или ей така го избаца,между другото...
Ей така го избацах. ;)
Нещо общо с Волен Сидеров ли имаш? :razz:

ScionOfStorm
09-03-2008, 15:51
борне - не. Щото обиждащите се в момента кежуъли от иронията на Торес смятат, че те могат да си го практикуват както си щат това с другите субкултури и относно другите 'орица. Обаче тяхното не може да се бара, ахах.
http://prikachi.com/files/329344e.jpg

Ми уау, браво. Ама с т'ва на кафево се изтърквате, вкарайте друг цвят. Като ти така нападаш друга субкултура тебе кво те ебе, че твоята също я? Ако толкова ще мрънкаш, погледни част от твоите постчета ;]

Иначе аз съм от най-тру метълите, ш'знаеш...засягам се, пак ш'знаеш.. :oops: :oops:

Bianca
09-03-2008, 16:09
Казах, че въобще не се причислявам към такава. :-s Казах, че не съм се считала за емо, НЯМА ДА ПОТРЕТЯМ ЗА СМОТАНИ ОЛИГОФРЕНИ, ОК?!

смотаната си ти бе.

обясни ми защо ника ти беше "ЕМО кукла",ако не си се считала за ЕМО?

или ей така го избаца,между другото...
Ей така го избацах. ;)
Нещо общо с Волен Сидеров ли имаш? :razz:

издаде се,мърло. що се криеш като си се мислела за ЕМО? явно те е срам от самата себе си,а? ниско самочувствие? рязане на вените? решението - кухнята,ножа... :wink: ЕМО такова...


да,симпатизант на АТАКА съм. проблем?
Толкова си тъп, че дори не загряваш какво ти отговорих. НЕ СЪМ СЕ МИСЛЕЛА ЗА ЕМО!
Дотук съм по тази тема. ;)
За малоумните потретих, почетвъртих, ама пети път няма да има. ;)
Щом си симпатизант на Атака, значи си загубеняшка кукундрела. ;)

Bianca
09-03-2008, 16:24
Гледах картинки в един сайт с онези кукли, с които малките момиченца си играеха и се снимаха. А тези момиченца бяха емо. Момиченцата не ми харесваха, но куклите ми харесаха, доволен? ;)
Какво разбираш под вървежна? Мома, която огрява всеки, изпречил се на пътя й ли?
Хах, не се безпокой за мен, имам си приятели, не е нужно целият град да ме харесва, а и кой знае какви си ги измисляш относно "достоверните източници". ;)

Bianca
09-03-2008, 16:56
Абе никой не ме познава толкова добре, колкото приятелите ми, а повярвай ми-имам такива. ;)
А те едва ли биха казали НА ТЕБ подобно нещо. :lol:
И с кого по-точно си ме "обсъждал"? :-P

hardball
09-03-2008, 17:10
Офффф, нали нямаше да потретяш, попетяш и т.н. за слабоумните, що стана?

Mooo6no
09-03-2008, 20:44
Може да се е кръстила "Емо Дол", защото гаджето и е било Емо и я млатело като/била е куличката му... и "Емо Дол". 8-)

Атака - Ако ще и по цял ден да си седи в къщи, да е неадикватна, да си има сериозни проблеми, да е озлобена от живота... работа ли ти е да додепресираш хората? Честно казано леко ме издразваш на моменти когато започваш да се държиш по подобен начин. ;)

brain_stew
09-03-2008, 21:37
1) Защо избрахте да сте част от някаква субкултура,и защо точно от тази,в която сте?

Не ми е фикс идея да съм в субкултура.Не съм в субкултура "за да съм яка и другите да ме харесват"!Вярно, имах периода, в който се изтъквах колко тру брадър ъф тру метъл съм и колко тру бира пия, с колко тру хора се срещам...с времето почнах да изграждам характера си по-ясно и да опознавам себе си.Стана ми ясно,че външния вид не е чак толкова важен.С времето осъзнах, че не външния вид прави субкултурата, а други по-...вътрешни неща.Не се възприемам като част от субкултурата, а субкултурата като част от мен.

2) Кой ви помогна да се ориентирате по този начин (политически,музикално)

Родители и приятели.Най-вече музикално.

3)Как се запознахте със сегашната си компания?
Главно чрез форуми.Или "Еее ще доведа един пич да се запознаете".Пича води още един пич, последния води още двама...в последствие открих хора с сходни на моите интереси, хора, с които си приличаме, хора, с които не си приличаме...Абе хора, с които да се развивам!

4)Доволни ли бяха родителите ви,когато започнахте външно да подражавате на субкултурните?Харесваха ли музиката,която слушахте и политичните ви убеждения?
Майка ми беше доволна, че съм започнала да се ориентирам изобщо в някаква среда.Баща ми не беше във възторг де...
Аз принципно слушам музиката на моите родители,така, че нямаше възражения за избора.По-скоро за външния вид имаше отрицателни емоции.
Но дори да са имали нещо против са си замълчали, защото знаят, че с времето ще се изградя като личност и, че нещата, които са ми били интересни днес, може да не са ми интересни утре.

5)Доволни ли сте от това,което сте?

Ами аз все още не съм кой знае какво...но пък съм щастлива от това, което имам.

6) Задължителни ли са някои особености на някои субкултури според вас? (дрога,алкохол..)

Ъ...ако смяташ, че трябва да пиеш, пушиш или да се друсаш, щото си в суб-култура...ми ти си чист позьор!
Нито цигарите, нито алкохола, нито дрогата са нещо хубаво, нито са нещо като изсикване!За да станеш част от суб-култура не трябва да попълниш лист с изисквания, а трябва да я усетиш със сърцето и душата си...после ако имаш акъл, няма да употребяваш нито едно от трите.
А дали ще употребяваш алкохол, дрога или цигари е въпрос на личен избор, а не на суб-културата, защото ти правиш суб-културата, не тя тебе!

prettu
09-03-2008, 22:45
_SL_ - любимата ми група е Vice squad
Die Toten Hosen,The Pogues,Rancid,The Casualties,Dead Kennedys,Polikarpa,Buzzcocks,Misfits,Ramones,мъ ичко Sex Pistols.

Да продължавам ли?
Може би те разочаровах,но не,не слушам Green Day или Simple Plan. ;)

RAWRRR
09-03-2008, 23:06
макар 4е не съм 4увала The Pogues и Polikarpa,мога да кажа,4е хубаво си се ориентирала :)

psychopath
09-03-2008, 23:45
аз съм кежуъл! 8-)

SeaEatsShips
09-03-2008, 23:55
охх и тук ще се намери някой да се заяжда :D

psychopath
09-04-2008, 00:28
_SL_ - любимата ми група е Vice squad
Die Toten Hosen,The Pogues,Rancid,The Casualties,Dead Kennedys,Polikarpa,Buzzcocks,Misfits,Ramones,мъ ичко Sex Pistols.

Да продължавам ли?
Може би те разочаровах,но не,не слушам Green Day или Simple Plan. ;)ебати то и аз слушам някои от тия групи...а не се имам за пънкар :-o

SeaEatsShips
09-04-2008, 00:29
не само музиката те прави такъв :?

psychopath
09-04-2008, 00:39
не само музиката те прави такъв :?абе аз знам...
но ти май не ме разбра 8-)

SeaEatsShips
09-04-2008, 00:40
не само музиката те прави такъв :?абе аз знам...
но ти май не ме разбра 8-)ами явно да 8-)

prettu
09-04-2008, 01:04
_SL_ - любимата ми група е Vice squad
Die Toten Hosen,The Pogues,Rancid,The Casualties,Dead Kennedys,Polikarpa,Buzzcocks,Misfits,Ramones,мъ ичко Sex Pistols.

Да продължавам ли?
Може би те разочаровах,но не,не слушам Green Day или Simple Plan. ;)ебати то и аз слушам някои от тия групи...а не се имам за пънкар :-o

СЛ ме попита кои точно групи слушам ;)

dogon
09-04-2008, 01:06
1) Щот си кифлак.
От 2 до 5 мненията ми са все ценични.
6) Щот си кифлак.
Въпроси?

psychopath
09-04-2008, 01:23
_SL_ - любимата ми група е Vice squad
Die Toten Hosen,The Pogues,Rancid,The Casualties,Dead Kennedys,Polikarpa,Buzzcocks,Misfits,Ramones,мъ ичко Sex Pistols.

Да продължавам ли?
Може би те разочаровах,но не,не слушам Green Day или Simple Plan. ;)ебати то и аз слушам някои от тия групи...а не се имам за пънкар :-o

СЛ ме попита кои точно групи слушам ;)не бе
аз не се заяждам :wink:

ScionOfStorm
09-04-2008, 07:46
_SL_ - любимата ми група е Vice squad
Die Toten Hosen,The Pogues,Rancid,The Casualties,Dead Kennedys,Polikarpa,Buzzcocks,Misfits,Ramones,мъ ичко Sex Pistols.

Да продължавам ли?
Може би те разочаровах,но не,не слушам Green Day или Simple Plan. ;)ебати то и аз слушам някои от тия групи...а не се имам за пънкар :-o

СЛ ме попита кои точно групи слушам ;)

Level I - Passed!
8-)

Mooo6no
09-04-2008, 08:00
не само музиката те прави такъв :?
Естествено.... ако ще и само пънк да слушаш и нищо друго щом не си накачулил кубинките, не си напрайл прическа и не си си сложил дрехите не си пънкар. Всъщност може дори и да не слушаш музиката, ама да се обличаш така => да си пънкар. :D :grin:

Disrespect
09-04-2008, 08:21
_SL_ - любимата ми група е Vice squad
Die Toten Hosen,The Pogues,Rancid,The Casualties,Dead Kennedys,Polikarpa,Buzzcocks,Misfits,Ramones,мъ ичко Sex Pistols.

Да продължавам ли?
Може би те разочаровах,но не,не слушам Green Day или Simple Plan. ;)

окей..
евала

Disrespect
09-04-2008, 08:30
http://punkoslav.wordpress.com/

да налазва тука и да се дообразова
8)

Disrespect
09-04-2008, 08:32
емм...дай да се залавяме да ги оправяме

Disrespect
09-04-2008, 08:38
хмм..

ами аз сега ще видя какво мога да направя, пък вие като имате време... :)