PDA

View Full Version : Има ли вечно приятелство..?!



marsilia
09-02-2008, 18:07
Здравейте, искам да разкажа историята си и да разбера гледната точка на другите. С първата ми братовчедка, с която се разбирам от много малка бяхме неразделни.. Един ден се появи едно момиче. Запознахме се с въпросното момиче, което ще нарека К., и станахме много близки.. С Времето станахме трите неразделни, навсякъде ходехме заедно, излзиахме, забавлявахме се... За рождения ден на К. аз и братовчедка ми и купихме от тези сребърните сърца дето се делят и са с надпис "Best Friend". К. много се зарадва на покаръка.. Носеше го, всичко беше наред докато един ден нещата не загрубяха.. К. и братовчедка ми започнаха да излизат без мен дори без да ми казват.. Почувствах се игнорирана, защото винаги общите ни приятели с братовчедка ми са предпочитали нея.. Започнах да се чудя защо е така, да търся вината в себе си.. Разликата между мен и братовчедка ми е там, че тя се прави на такава каквато не е и на много оборотна, а аз съм по- свитата и по- свястната.. Проблема ми е че съм твърде добра винаги с хората. Поговорих с К., но уви без резултат. Започнахме да се караме.. да ме обижда и ми каза, че и тя предпочита братовчедка ми пред мен. От тези думи много ме заболя, защото давах всичко за нея, вярвах и, обичах я като моя сестра.. и за какво да ме остави заради братовчедка ми.. Минаха се няколко месеца Те ме забравиха напълно, обиждаха ме, а аз страдах за стеклите се обстоятелства... Скърбях, с дни ме болеше от думите им, но какво да се рпави такъв е живота..
Таа въпроса ми към вас е смятате ли, че има истински и вечни приятелства?! Е надявам се да не съм ви отекчила, но имах нуждата да споделя :)

TheSadGirl
09-02-2008, 18:20
Смятам че съществува истинското и вечно приятелство. :) За мое щастие съм го открила 2 пъти и то преди доста години вече. Трудно е обаче да го запазиш такова каквото е. Според мен най- добрия начин това да стане е да не сте от един град. При мен е така и в двата скучая и слава Богу ( да чукна на дърво) много се обичаме. С едната се виждам точно 1 път годишно с другата по- често и така , но наистина съществува .. ще го намериш .. късмет :-) :-) :-)

Ros
09-02-2008, 18:22
Истински приятели има,но те са прекалена голяма рядкост,да не кажем,че са на изчезване за съжаление.Просто най-добре е да не се доверяваш толкова много на хората и винаги да си имаш едно на ум,че в даден момент т.нар. приятел ще те прецака.

JuSt_A_FrEaK
09-02-2008, 19:06
Има,но според мен не става с трима човека,щото все ще се намери един от тримата,който да създаде конфликт или да ревне,че не му се обръща внимание. :? А като са двама някак си си разпределят нещата и си отстъпват... :D и аз нз как да се изкажа :D

Bianca
09-02-2008, 19:10
Не.

Bianca
09-02-2008, 19:13
Не.

ScionOfStorm
09-02-2008, 19:22
Смятам че съществува истинското и вечно приятелство. :) За мое щастие съм го открила 2 пъти и то преди доста години вече.

На колко си? "Вечност" години?

Добро приятелство...има. Вечно - не. Доброто също ни стига, и без това сме глупави хората като цяло. Проблемът е, че винаги идват различията, винаги хората си омръзват и намират нови, други, които са им повече моментно интересни от предишните. И нещата се заместват.

Имам няколко добри приятелства, и ще се постарая да ги запазя...поне още няколко години.

ArTanDra
09-02-2008, 19:38
Вечни приятелства няма.., но има запомнящи се! Просто пътищата на хората понякога се разделят.. най-важното е да се запомните с добро ;)

TheGirlNextDoor
09-02-2008, 20:15
НЕ :?

всеки коли и беси в интерес на интереси ;)

krisiiiiito
09-02-2008, 20:31
ВЕЧНО приятелство няма .. има само за определено време и толкова ... в живота има много '' приятели'' но всички идват и отминават .. това е :) само близките стоят зад гърба ти ЗАВИНАГИ

TheSadGirl
09-02-2008, 21:07
Смятам че съществува истинското и вечно приятелство. :) За мое щастие съм го открила 2 пъти и то преди доста години вече.

На колко си? "Вечност" години?

Добро приятелство...има. Вечно - не. Доброто също ни стига, и без това сме глупави хората като цяло. Проблемът е, че винаги идват различията, винаги хората си омръзват и намират нови, други, които са им повече моментно интересни от предишните. И нещата се заместват.

Имам няколко добри приятелства, и ще се постарая да ги запазя...поне още няколко години.

на 17 съм и с 2те ми най- добри приятелки се познаваме от повече от 10 години :) и мисля че съм обяснила каква е моята формула да запазя приятелствата си с тях. :)

babity
09-02-2008, 21:17
Вечно приятелство няма, затова няма и нужда да се косиш. В различните етапи от живота си ще намираш хора, с които да си пасваш, които да проявят някаква жертвоготовност за теб, но толкова. И това е така, защото докато си текат годините приоритетите ти се променят. Ако сега на 14, 15, 16 или колкото си там ти се иска да имаш някой, с който да се размотаваш, да си говориш за тежкия ти тийнейджърски живот след година - две, пет нещата ще се променят и ти с нищо не можеш да промениш това. Радвай се на своите познати и приятели, ако щеш... раздавай се за тях. По - нататък вече ще те вълнуват други неща, тях също и обстоятелствата ще ви принудят да се отдалечите. Много по - лесно е като не мислиш за това.

PrionBreak
09-02-2008, 22:32
VECHNO PRIQTELSTVO .. Kvi sa teq vicove we Hora .. :razz: :razz: :razz: :razz:

_showy_
09-02-2008, 22:48
Вечност е доста силна дума. Но приятелство до гроб има. Видях го с очите си при моят дядо и един негов приятел(лека му пръст).

lsd43
09-02-2008, 22:52
Не.Най-малкото е, че все някога дори и най-добрите приятели умират.