PDA

View Full Version : География



mobsita
09-02-2008, 17:11
Здр,моля Ви,ако може някой да напише факторите,които сформират климата+елементите (не ги помня,а и няма откъде да ги видя :( ) И квото се сетите още,ако искате.Може за почви,климатични пояси.. :-o

s3xy
09-02-2008, 17:35
това не се ли учи в 3 клас :-D помоли най=големия зубър от даскалото да ти даде тетрадката си по география :-o

amazonkata90
09-02-2008, 17:40
Мога да ти копирам темите по география за почви и климат, само че за България, а ти вече да си извадиш необходимото. Пиши ако искаш.

BeBsItO
09-02-2008, 17:57
това не се ли учи в 3 клас :-D помоли най=големия зубър от даскалото да ти даде тетрадката си по география :-o :D тетрадки само от зубарите ли се искат :D егати как ме обиди :D повечето от моя клас..искат моита тетрадка...ама не съм зубар,определено :D НЕ ЗУБАР,А ЛИДЕР ;)

mobsita
09-02-2008, 18:05
Ще ги линчувам унмичките :-D Нали се пише като план с подточки,та от там

krisiiiiito
09-02-2008, 18:31
Фактори за формиране на климата:
-географско положение
-океански и морски течения
-въздушни маси
-влияние на релефа

Елементи на климата:
-температура
-ветрове
-валежи

мисля че бяха така :) надявам се да съм ти помогнала :P

btw не съм зубърка ... просто си ги помня тия неща защото учителя ни на това наблягаше цяла година и който не ги беше научил му режеше главата ... :D :D пък и това да знаеш нещо което очевидно е било учено от теб преди това не означава да си зубар :)

krisiiiiito
09-02-2008, 18:48
Здр,моля Ви,ако може някой да напише факторите,които сформират климата+елементите (не ги помня,а и няма откъде да ги видя :( ) И квото се сетите още,ако искате.Може за почви,климатични пояси.. :-o

климатични пояси
екваториален климатичен пояс
субекваториален климатичен пояс(северен и южен)
тропични климатични пояси
субтропични климатични пояси
умерен климатичен пояс
субполярен климатичен пояс
полярен климатичен пояс
планинска природна област

мисля че това са поясите но не всеки континент ги обхваща зависи от географското положение

природни зони

Влажни екваториални и тропични гори
Савани
Пустини и полупустини
Степи и лесостеп
Твърдолистни гори и храсти
Широколистни и смесени гори
Иглолистни гори ( тайга )
Тундра и лесотундра
Полярни пустини
Планинска природна област

това са срещаните природни зони , но всичко зависи от географското положение и на какво искаш да направиш характеристика

не знам дали си ме разбрала но се надявам поне малко да с ъм ти помогнала
иначе на какво искаш почвите? дай инфо и ще се радвам ако мога да ти помогна още :)

AItOo0
09-02-2008, 20:43
кис крис вярно ги е написала :)

mobsita
09-03-2008, 08:24
Здр,моля Ви,ако може някой да напише факторите,които сформират климата+елементите (не ги помня,а и няма откъде да ги видя :( ) И квото се сетите още,ако искате.Може за почви,климатични пояси.. :-o

климатични пояси
екваториален климатичен пояс
субекваториален климатичен пояс(северен и южен)
тропични климатични пояси
субтропични климатични пояси
умерен климатичен пояс
субполярен климатичен пояс
полярен климатичен пояс
планинска природна област






Мерсиии,мерсиииии,мерсииии иииииииииииии :-) :-) :smt038 :smt001 =D> :mrgreen: :smt049 :smt056 :smt003

мисля че това са поясите но не всеки континент ги обхваща зависи от географското положение

природни зони

Влажни екваториални и тропични гори
Савани
Пустини и полупустини
Степи и лесостеп
Твърдолистни гори и храсти
Широколистни и смесени гори
Иглолистни гори ( тайга )
Тундра и лесотундра
Полярни пустини
Планинска природна област

това са срещаните природни зони , но всичко зависи от географското положение и на какво искаш да направиш характеристика

не знам дали си ме разбрала но се надявам поне малко да с ъм ти помогнала
иначе на какво искаш почвите? дай инфо и ще се радвам ако мога да ти помогна още :)

mobsita
09-03-2008, 08:26
Ммм видовете почви и малко характеристика за тях.ПРимерно латеритни-къде се срещат,какъв състав имат и това е. :-o
Пак мерси :-)

MimEnCeToO
10-07-2008, 12:02
Може ли някой да напише есе по география на тема "Земята-майка кърмилница или суровинен източник"??? Моля ви спешно ми трябва до 13.10