PDA

View Full Version : НЕ искам повече да се притеснявам за косата си!!!



n0va_s1m_tYk
09-02-2008, 17:41
През последните 2,3 години косата ми доста пооредя. И мисля, че продължава.. Просто не знам какво да правя. Хората ми казват, че имам мн хубава коса, дълга е, но само аз знам акви проблеми имам с нея.. Не й правя маски, всеки месец съм с различен шампоан, тупирам я, пълня я с боклуци от рода на лакове, пяни, суша я редовно със сешуар, но отбягвам пресата напоследък доста. Нищо не правя за своята коса.. Само ходя на фризьор и ползвам кристали;/
Искам да ми дадете съветчета... Как да се грижа за нея, какви маски да си купя.. и така.. Пробвала съм на Дав, но изобщо не бях доволна.. Не стига, че ми пада, но тогава нз въобразявах ли си, но мисля, че беше по зле.. Пада много ... Та много ви моля, кажете ми какво да правя.. Изобщо не разбирам от тея козметики за поддъжка на косата, аз мога само да я съсипвам.. :( :( :(

sweetsunshine
09-02-2008, 17:44
Ако искаш да имаш хубава коса спри най-накрая да я тупираш(накъсва се косъма),не и слагай пяна,лак за коса и не я суши със сешоар.Всияко,което ползваш е много вредно!

Jumbie483
09-02-2008, 18:10
Иди на дерматолог :-o Аз имах същите проблеми преди месеци, но отидох и там ми казаха, че ми липсва някаква киселина ли..пф не знам :) Дерматоложката ми предписа шампоан с катран, ампули и лекарства (всичко излезе около 50/60 лв) И от тогава нямам никакви проблеми с косата, дори стана по-здрава. Единствения недостатък е че трябва да я мия най-много през 1 ден, иначе има по два/три косъма на гребена..и трябва да я мия с този шампоан с катрана, другите ми изсушават косата и отново я карат да се накъсва.

sladku_bebzi
09-02-2008, 18:34
А изтощена ли е или само уредяла?

Liar
09-02-2008, 19:31
Иди на дерматолог :-o Аз имах същите проблеми преди месеци, но отидох и там ми казаха, че ми липсва някаква киселина ли..пф не знам :) Дерматоложката ми предписа шампоан с катран, ампули и лекарства (всичко излезе около 50/60 лв) И от тогава нямам никакви проблеми с косата, дори стана по-здрава. Единствения недостатък е че трябва да я мия най-много през 1 ден, иначе има по два/три косъма на гребена..и трябва да я мия с този шампоан с катрана, другите ми изсушават косата и отново я карат да се накъсва.
А какво точно ти предписа?Какви са лекарствата и ампулите?От личната ти лекарка ли взе направление?Какво точно и каза като ходеше?Извинявай за многото въпроси,но ми е много важно да знам!
Авторке,от колко време си тупираш косата,ползваш лак и сешоар?

n0va_s1m_tYk
09-02-2008, 19:33
Ух не искам да спирам да я тупирам.. Иначе не мога да я гледам мн зле седи :? Иначе не мисля, че е изтощена.. Все още не .. Само поопадала ;/

Jumbie483, мерси може и да питам дерматолог и без това към края на месеца ми се отваря ходене по др проблем :D

n0va_s1m_tYk
09-02-2008, 19:38
Авторке,от колко време си тупираш косата,ползваш лак и сешоар?

Сешуара - от години си го ползвам. В началото беше уж само за да придавам повечко обем на косата си... Лака може да се каже същото, смисъъъл доста време, но последните месеци по често. Тупирането - вече няколко месеца :? Не знам като гледам др. се тупират всеки един ден и то години наред и сякаш нищо им няма :?

Dundy
09-02-2008, 19:42
е извинявай ама не може сичко наведнъж.Хем да се тупираш,лакираш и т.н хем да ти е добре косата.Така не става,или спираш да си третираш косата с разни изтощителни неща или си я гледаш как пада

elle_123
09-02-2008, 19:52
n0va_s1m_tYk, трябва да знаеш,че проблемите с косата и този косопод са причината от действията на различни фактори, а не само на това какви грижи полагаш - нездравословно хранене,скрито заболяване и т.н. Затова най-добрия съвет,който мога да ти дам е да отидеш на преглед при доктор,но не се притеснявай,сигурно не е нещо сериозно (та нали много хора ти казват че косата ти е хубава).

AItOo0
09-02-2008, 19:52
Еее сори , ама ако не спреш топирането няма да се оправи от самосебе си ... Използвай керамична преса и преди да си сложиш обем с нея си сложи кристали .И си купи шампоан за изтощена коса :)

n0va_s1m_tYk
09-02-2008, 20:03
Еее сори , ама ако не спреш топирането няма да се оправи от самосебе си ... Използвай керамична преса и преди да си сложиш обем с нея си сложи кристали .И си купи шампоан за изтощена коса :)
Не, отказала съм се от пресата :D Иначе преди два дни си взех един обикновен яйчен шампоан. Вече даже го пробвах два пъти :D и ми хареса.. Не съм чела обаче за какво е. Като видях, че е яйчен направо го грабнах. Мисля, че тези са хубави нз :D

elle_123, така е ;] Аз за нездравословното си хранене си го знам. Бяха ами предписали различни витамини и си ги пиех, но и тогава не мисля, че имаше някаква разлика.

А гледала съм реклама на някакво "Геритамин Нео" дали е добра идея да го пробвам ?

Sensuality
09-02-2008, 20:06
Няма да имаш хубава коса докато не спреш да я третираш ! :)

n0va_s1m_tYk
09-02-2008, 20:10
Няма да имаш хубава коса докато не спреш да я третираш ! :)
Ами това ми е ясно, но няма ли да стане, ако полагам достатъчно грижи, всичко както трябва ииии просто с леко тупиране и малко лак да нямам проблеми :?

_LacrymoSa_
09-03-2008, 07:48
Спри да си третираш косата с всякакви глупости

krisiiiiito
09-03-2008, 07:51
недей да си съсипваш косата повече .. спри пресата , лака за косаа и пяната :-o използвай маски за коса - купи си или просто си направи домашна :) можее да си пооправяш косата понякоа ноо по-рядко :P

SINDEL
09-03-2008, 07:51
Нормално е косата ти да се изтощава, ако е дълга. И аз забелязах, 4е моята, когато порастне пове4е, запо4ва да пада пове4е, независимо колко я глезя.
И все пак, ако не искаш да я подстригваш, запо4ни поне да й правиш някакви маски. Из аптеките и козмети4ните магазини има всякакви ампули за подхранване на косата, които като забъркаш в някоя и друга домашна рецепта, се полу4ават много готини мазила. Например с жълтък на яйца, зехтин, кисело мляко, отвара от коприва. Ина4е има и готови маски, които оба4е според мен не правят по4ти нищо.
Купи си бирена мая и рибено масло - и двете заздравяват косата и ноктите и из4истват кожата. Също има и разни витамин4ета и добавки, които можеш да пиеш - там някви Мерц, ала бала..
Идеи бол, стига да ти се занимава :)

Sensuality
09-03-2008, 08:50
Няма да имаш хубава коса докато не спреш да я третираш ! :)
Ами това ми е ясно, но няма ли да стане, ако полагам достатъчно грижи, всичко както трябва ииии просто с леко тупиране и малко лак да нямам проблеми :?

Тва "Леко тупиране" си е пак тупиране,а то накъсва косъма.Или ще спреш да си третираш толкова много косата или няма да имаш хубава коса.Започни да и правиш домашни маски за изтощена коса и т.н. купи си някой хубав шампоан,но не се залъгвай по тея дето ги рекламират щото повечето не струват.Лично на мен най много ми харесват шампоаните на Тео ботаникъл правят косата страхотна.Може също да използваш и кристали,а бе общо взето грижи се за косата си както трябва.

Sensuality
09-03-2008, 08:51
Бтв можеш да си слагаш диадеми те придават обем на косата :)

bibi90
09-03-2008, 09:00
Първо спри да си третираш косата,дори и със сешоар. Също така е добре и да я подстрижеш малко.След това си купи по-мек шампоан и задължително слагай балсам.Купи си ампули против косопад.Можеш да си правиш и домашни маски,с жалтък,захтин,кисело мляко,мед,а също така към тях можеш да прибавяш и бадемово масло,масло от жожоба,кокосово масло също(ще ги намериш в аптеката).

p3t3to
09-03-2008, 09:03
Saglasna sam s pove4eto mnenie,prosto spri da q topirash ili go pravi po rqdko,ne tupirvai i vav sa6toto vrreme da slagash i lak pqna kristali..i vsqkakvi gluposti...az li4no ti zavijdam za kosata,za6toto moita e mnogo tanka i rqdka...no kakto i da e uspeh i nai-dobre zatova da se konsultirash sas dermatolog :-)

Decu
09-03-2008, 09:11
Абе то и аз изобщо не полагам никакви грижи за мойта четина, ама не я и третирам. Само със сешоар де..

p3t3to
09-03-2008, 09:13
Абе то и аз изобщо не полагам никакви грижи за мойта четина, ама не я и третирам. Само със сешоар де..


Saglasna sam s neq....az sam po sa6tiq na4in,mnogo rqdko q iztu6tavam,... :):)

MidnightCreep
09-03-2008, 09:19
Имах много сериозен косопад преди време и си купих
едно масло за мазане на скалпа EKS surgiva marine,производителя е Colomer Italy,струва 28 лв. и го има в по-големите магазини за козметика.
Аз останах много доволна от него и продължавам да си слагам,че и аз си пръскам косата с всякакви химикали.

Ако държиш на хапчета и добавки,аз пих цинк,обаче по-добре да не взимаш нищо без преглед от лекар/не се знае дали нещо е в недостик или в излишък/.

n0va_s1m_tYk
09-03-2008, 15:24
Нормално е косата ти да се изтощава, ако е дълга. И аз забелязах, 4е моята, когато порастне пове4е, запо4ва да пада пове4е, независимо колко я глезя.
И все пак, ако не искаш да я подстригваш, запо4ни поне да й правиш някакви маски. Из аптеките и козмети4ните магазини има всякакви ампули за подхранване на косата, които като забъркаш в някоя и друга домашна рецепта, се полу4ават много готини мазила. Например с жълтък на яйца, зехтин, кисело мляко, отвара от коприва. Ина4е има и готови маски, които оба4е според мен не правят по4ти нищо.
Купи си бирена мая и рибено масло - и двете заздравяват косата и ноктите и из4истват кожата. Също има и разни витамин4ета и добавки, които можеш да пиеш - там някви Мерц, ала бала..
Идеи бол, стига да ти се занимава :)

Може ли да кажеш как по - точно се ползват бирената мая и рибеното масло? :D Иначе ще се поразровя и в гугъла за това. Мерси много!





... и т.н. купи си някой хубав шампоан,но не се залъгвай по тея дето ги рекламират щото повечето не струват.Лично на мен най много ми харесват шампоаните на Тео ботаникъл правят косата страхотна.Може също да използваш и кристали,а бе общо взето грижи се за косата си както трябва.

Ами това и направих. Пробвала съм всички шампоани от рекламите :D че и други ... Сега съм се спряла на 1 съвсем обикновен. Май беше Тео ботаникъл както каза, само че е с яйце и наистина ми харесва!
Благодаря и на теб!

Мерси на всички за отделеното време и вниманието :)

Ще гледам да се тупирам колкото се може по - рядко и ще видя да си правя някакви маски, а при първа възможност ще пробвам маслото, което препоръча MidnightCreep :) Благодаря!

n0va_s1m_tYk
09-03-2008, 15:29
Знаеш ли...моята коса преди не си я харесвах, защото като бях малка, още във основното даскало и майка ми не ми даваше да ходя да фризьор, ами тя ме подстригваше. Колко сме се карали за това. И косата ми беше ужасна. Но накрая си наумих аз , и оттогава си я постригвам на 2-3 месеца, използвах кристали (на Seri са много добри!) Вече не ги използвам, защото наистина омекотяват косата и то не на момента, ами в дългосрочен план. Използвах какви ли не купища шампоани-Гарниер фруктис, блаблалблаблалба, боклуци са всичките. Сега си използвам Teo Bebe и косата ми е здрава, блести, не се омазнява бързо(а от другите шампоани, дори да са за мазна коса на 2рия ден не можех да я гледам). Дори отначалото си бях направила прическа дето горния слой на косата е силно изтънен и много къс, уж за да е много обемна, но пак не си беше. Сега вече е по-дълъг и си го харесвам така повече.
Извода е, че колкото по-лека козметика използваш, толкова повече ти се заздравява косата от самосебе си. Е , в началото трябва да потърпиш да се присбособи към по-малкото продукти, които и нанасяш.
Моята никога не съм я тупирала, и само 2-3 пъти съм я изправяла с преса(особено след пресата не можех 2 седмици да я оправя, супер се изтощаваше дори и от един път). Та, както казах, аз използвам само сешояр, кръгла четка, гребен със рядки зъбци, кристали(преди) и шампоан. Опитай, нищо не губиш, а може да се окаже, че като моята коса, колкото по-малко я третираш, толкова по-добре изглежда. :) :)

Да, просто е ужасно. Мен ме беше мн яд, че се ръсих толкова за шампоани, а на следващия ден косата ми на нищо не приличаше :D Явно тея на Тео са наистина добри, щото който да попитам е доволен, а сега и вие тук ми го препоръчвате :D btw и аз съм пробвала номера с пластовете, но и при мен беше без резултат :D
Благодаря ти за мнението! :) :)

Lysit0
09-03-2008, 15:43
n0va_s1m_tYk,престани да я тупираш и да и слагаш сякакви боклуци.
Ползвай на '' ИКАРОВ '' стимулант за коса.5 лева е и е голям,пък и на Икаров всичко действа добре.Но най- важното е да не и правиш нищо ....от родът на преси,лакове ,пияни и прочие....... :)

n0va_s1m_tYk
09-03-2008, 21:21
Благодаря!
Аз на тази фирма имам няколко вида масла, но не знам как да ги ползвам :D :D

o0ps
09-03-2008, 23:10
И моята е такава. И като я изсуша имам чувството че е мазна в корените(а пък не е). Ти забелязала ли си нещо подобно?
А иначе за краищата си слагам кристали и са добре, но се чудя с какво да си подхраня корените... :-o

Lysit0
09-04-2008, 05:20
И моята е такава. И като я изсуша имам чувството че е мазна в корените(а пък не е). Ти забелязала ли си нещо подобно?
А иначе за краищата си слагам кристали и са добре, но се чудя с какво да си подхраня корените... :-o
Подхранвай с хининова вода :D

fenkatakrisi952
09-04-2008, 06:14
Може да оредява точно заради всички тези неща които правиш (все пак и те изтущават косата).
Предлагам ти да си вземеш някаква маска с витамини и шампуан за обем. :P :-)

kokk
09-04-2008, 06:49
Ако толкова ти е мерак да си третираш косата,ползвай пантен за третирана коса 8)

N0_feAR
09-04-2008, 11:19
Спри с топирането, сешоара го ограничи, купи си шампоан-балсам 2 в 1. Продължавай да си използваш кристалите за коса. И поне веднъж седмично можеш да си правиш маски за коса (потърси из козметичните магазини точно коя е за твоя тип коса) А ако ще ползваш преса, нека бъде поне керамична (пак уврежда косата, но по-малко)

эдно мумiчэ ..
09-04-2008, 11:55
определено трябва да спреш с топирането или само да го правиш когато има повод .. лака също не е за предпочитане .. сешоара ест неможе да спреш .. купи си някоя маска на гарниер определено (е поне на мен мн помага,тъй като ползвам преса) и някое детско шампоанче и като искаш обем прави го с преса дуржи по 2 3 дни или пък спри поне за месец с всичкото това третиране и връзваи опашка :)

n0va_s1m_tYk
09-04-2008, 13:20
И моята е такава. И като я изсуша имам чувството че е мазна в корените(а пък не е). Ти забелязала ли си нещо подобно?
А иначе за краищата си слагам кристали и са добре, но се чудя с какво да си подхраня корените... :-o
Дам, знам за какво говориш :D И аз бях така. Заради шампоана е :D Аз докато ползвах "хубавите" шампоани от рекламите бях така :D Знаеш ли, ако още не си пробвала тея на Тео, нищо не ти пречи. Около левче са и определено има разлика от него и тея от около 5 и нагоре.. Та пробваи и намери шампоан, с който да не ти става така косата :)

n0va_s1m_tYk
09-04-2008, 13:22
Може да оредява точно заради всички тези неща които правиш (все пак и те изтущават косата).
Предлагам ти да си вземеш някаква маска с витамини и шампуан за обем. :P :-)
Ти правиш ли си някакви маски?

Armeika
09-04-2008, 14:34
Леле ако продължаваш да я третираш с тези неща ще оплешивееш :( по добре се спри! На скоро и аз имах такъв проблем но и аз я третирах с такива неща... та по едно време бях като плешива и като спрях и маика ми ми беше взела витамини Calcium и косата ми е по добре :grin:

SINDEL
09-04-2008, 14:36
Рибеното масло и бирената мая са на хап4ета или капсулки и се пият :)

Armeika
09-04-2008, 14:37
Забравих да кажа не е хубаво да слагаш и много маски също така да ги сменяш не е много добре по добре да не си правиш много експерименти с маски и такива мазила които уж помагат косата да се възтанови и това води до оредяване на косата

Armeika
09-04-2008, 14:39
Рибеното масло и бирената мая са на хап4ета или капсулки и се пият :)

И на мене ми казаха че бирената мая много помага но лошото е че повишава апетита и се пълнее от нея :(

n0va_s1m_tYk
09-04-2008, 15:06
Рибеното масло и бирената мая са на хап4ета или капсулки и се пият :)

И на мене ми казаха че бирената мая много помага но лошото е че повишава апетита и се пълнее от нея :(
AЗ не се притеснявам от напълняване :D
Това в аптеката мога да го намеря, нали

SINDEL
09-04-2008, 15:12
^
Аха :)