PDA

View Full Version : хмммм нек'ви тъпи картинки...елате и се изкажете



Drazen
09-02-2008, 20:52
аве ако съм на 22 а се чувствам на 8, тийнейджър ли са вода или невръстно дете??? как да разбера дали имам право да съм в този форум? :-#

та ъмм първо дъ кажа неколко думи и после да поствам работи:
начи аз съм дърт (явно) и съм тук за да направя едно запитване:

"между вас има ли хора които си купуват комикси или хора които си падат по комикси или рисуване като цялу?"

такааам начи аз съм ъъъъ... кооомикс художник(в свободното си време) работя като консепт артист в фирма за игри и бла бла бла
та се чудя ако случайно зема да пусна на пазара комикси в Бг дали ще има някой луд които да си ги купи или изобщо да не се занимавам с българия и да си стоя с външни издатели? шот кат гледам из темите в тоя форум днешната младеж явно е запълнена от сексуални маниаци(не се обиждайте за мен т'ва не е обида :D -забравих да кажа че имам странно чувство за хумор )

след дълги тъпи приказки май е време да се пуснат картинки, но за съжаление се оказа че като нов потребител нямам право да пускам картинки зат'ва за момента ви моля да изчакате да стана ненов потребител явно :( баси един час реда картинки тука и накрая не моа ги постна??? :D :D :D
загубено завинаги време което няма никога да видя повече

Drazen
09-02-2008, 20:56
уау тази тема е ужасна загуба на време- няма картинки даже в нея

ок вижте аватара ми той е картинка която си е моя :D
баси жалката работа :-o


едит: шот сам умен вижте линка в подписа ми :grin:
defeated the system :grin:

AnIvAt
09-02-2008, 21:02
Според мен много зависи на каква тематика ще бъдат комиксите,дали самите истории ще бъдат интересни.Ако имаш възможност можеш да пуснеш примерно първи,втори брой и да видиш как ще се развият нещата.Все пак не сме гадатели.На мен лично ще ми бъде интересно да ги разгледам :)

ell_ownz
09-02-2008, 21:03
amm az prohojdam v risyvaneto na komiksi xDD i az bih ti kupuvala komiksite stiga da sa zzabavni i interesni, intrigyvashti..zashtoto teq koito sa vmomenta na pazara sa ili klasi4eski kato spiderman, justice league i spawn ili bebeshki kato Winx [za witch nishto nqa kaja kefat me :D:D:D ] ili bezsmisleni kato Gown [pone za men :D ] vijdash, 4e sam zapoznata gore-dolu s tfa koet se predlaga zna4i sum tursila hubav komiks, noo zasega nqma takuv na NORMALNA cena do 3lv ... taka 4e ka4ilinkove [smisul pone tfa bi trqalo damoish da go napraish] ili si dai portfolio-to [trqa da imash ako she praish komiksi] i kato ti vidim iskustvoto she precenim ;D taq na profila ti e hubava no za kartinka, ne za komiks
i pak kazvam tozi post e napalno SUBEKTIVNO mnenie, ako iskash ne se vliqi ot nego no se pak sam budesh potencialen klient :D
uspeh :)

ell_ownz
09-02-2008, 21:03
amm az prohojdam v risyvaneto na komiksi xDD i az bih ti kupuvala komiksite stiga da sa zzabavni i interesni, intrigyvashti..zashtoto teq koito sa vmomenta na pazara sa ili klasi4eski kato spiderman, justice league i spawn ili bebeshki kato Winx [za witch nishto nqa kaja kefat me :D:D:D ] ili bezsmisleni kato Gown [pone za men :D ] vijdash, 4e sam zapoznata gore-dolu s tfa koet se predlaga zna4i sum tursila hubav komiks, noo zasega nqma takuv na NORMALNA cena do 3lv ... taka 4e ka4ilinkove [smisul pone tfa bi trqalo damoish da go napraish] ili si dai portfolio-to [trqa da imash ako she praish komiksi] i kato ti vidim iskustvoto she precenim ;D taq na profila ti e hubava no za kartinka, ne za komiks
i pak kazvam tozi post e napalno SUBEKTIVNO mnenie, ako iskash ne se vliqi ot nego no se pak sam budesh potencialen klient :D
uspeh :)

Drazen
09-02-2008, 21:08
Според мен много зависи на каква тематика ще бъдат комиксите,дали самите истории ще бъдат интересни.Ако имаш възможност можеш да пуснеш примерно първи,втори брой и да видиш как ще се развият нещата.Все пак не сме гадатели.На мен лично ще ми бъде интересно да ги разгледам :)

хмм ника ти ми е познат- познаваме ли се от друг форум?
на темата за комикси- проблема е че комикса няма да излиза на броеве
а на книжка- 150-200 напълно цветни страници :shock: (ауа много за рисуване- чак сега се замислих 8-) ) при което цената явно няма да е 2,50 а по скоро от 12 до 20 кинта (цената се избира от издателя- там аз не мога да се бъркам)
вие по принцип по какви историй си падате?

AnIvAt
09-02-2008, 21:23
Не,не мисля.Единствено в този форум съм със такъв ник :) .Цената мисля че ще е проблема.Прав си,че нямаш думата ама все пак... Не знам,не знам.
Обаче звучи по добре 12 лева за книжка,отколкото 5 за комикс...

Drazen
09-02-2008, 21:33
amm az prohojdam v risyvaneto na komiksi xDD i az bih ti kupuvala komiksite stiga da sa zzabavni i interesni, intrigyvashti..zashtoto teq koito sa vmomenta na pazara sa ili klasi4eski kato spiderman, justice league i spawn ili bebeshki kato Winx [za witch nishto nqa kaja kefat me :D:D:D ] ili bezsmisleni kato Gown [pone za men :D ] vijdash, 4e sam zapoznata gore-dolu s tfa koet se predlaga zna4i sum tursila hubav komiks, noo zasega nqma takuv na NORMALNA cena do 3lv ... taka 4e ka4ilinkove [smisul pone tfa bi trqalo damoish da go napraish] ili si dai portfolio-to [trqa da imash ako she praish komiksi] i kato ti vidim iskustvoto she precenim ;D taq na profila ti e hubava no za kartinka, ne za komiks
i pak kazvam tozi post e napalno SUBEKTIVNO mnenie, ako iskash ne se vliqi ot nego no se pak sam budesh potencialen klient :D
uspeh :)

хммм начи аз говоря за изцяло направен комикс 150-200 страници дебел. но от твоето мнение ми идват няколко мисли :
ти май търсиш някакъв реалистичен комикс който не знам какво може да има в него, но за съжаление реалистично не е нещото което се опитвам да докарам в комикса с пандата от аватара ми, НО в момента правя комикс за който все още не мога да говоря(голема тайна е ) но като цяло ще излиза към края на годината в френски формат 60 страници с твърди корици и историята е доста реалистична за стила на рисунката не мога да говоря тъй като той е част от тайната :(
"портфолиото ми" или нещо подобно на портфолио се намира на drazebot(to4ka)deviantart(to4ka)com (линкове не мога да пускам- и те са ми забранени в тоя форум ) а можеш и просто да натиснеш линка от подписа ми :)
а да попитам ти какъв точно комикс търсиш- какво търсиш в един комикс- арт стил, история ???
аз като цяло в комикс търся забава и интересна история :)

Drazen
09-02-2008, 21:42
Не,не мисля.Единствено в този форум съм със такъв ник :) .Цената мисля че ще е проблема.Прав си,че нямаш думата ама все пак... Не знам,не знам.
Обаче звучи по добре 12 лева за книжка,отколкото 5 за комикс...

начи за цената в момента комикс А4 формат 44 цветни страници струва 12-15 лева(говоря за комиксите БЛЕКСЕД и СКАЙ- ДОЛ - много добър арт и историйте са супер- треа ги скивате) та ако видиш такава книжка и една която е с 100-150 страници повече и на почти същата цена(плюс минус 1/2 лева) коя би взела (разбира се т'ва само в случай че изключим "история" фактора шот говорим за различни по стил историй)

SINDEL
09-03-2008, 07:39
Хей, хей :) Знам те аз тебе!
Ровех из нета за то4но такива хора, които се занимават с рисуване в БГ и попаднах на един форум, където бяхте се събрали много. Убий ме, не си спомням как се казваше. Но там ти разглеждах доста от нещата и много много ми харесаха.
За съжаление оба4е, според мен тук хляб за комикси няма. Абсолютно бих те посъветвала да се махаш в 4ужбина, ако можеш. Имам познати, които също ба4кат във фирма и правят игра, та горе-долу ми е ясно положението на консепт артистите тука. Не е като да ви плащат много. Поне не толкова, колкото би трябвало да взимате в сравнение със заплащането извън БГ. И вси4ки гледат да се прика4ат към някое друго студио или фирма и да се изнасят. Знаеш как е, предполагам.

А ина4е си много добър, според мен ще е глупост да седиш тук и да се надяваш нещо да се промени. Ходи някъде, където ще има как да си развиваш таланта и да взимаш пари за това, с което се занимаваш.

Поздрави и успех :)

AnIvAt
09-03-2008, 10:18
Естествено,че втората.Все пак колкото повече,толкова повече нали :) . Разгледах част от картинките и мисля, че наистина са страхотни :smt045
Аз съм си купувала и книжки които не са на БГ само заради картинките. Обаче не знам за реализацията дали ще стане.Тук няма пазар просто, иначе аз съм "за" със две ръце. :)

Drazen
09-03-2008, 10:52
Хей, хей :) Знам те аз тебе!
Ровех из нета за то4но такива хора, които се занимават с рисуване в БГ и попаднах на един форум, където бяхте се събрали много. Убий ме, не си спомням как се казваше. Но там ти разглеждах доста от нещата и много много ми харесаха.
За съжаление оба4е, според мен тук хляб за комикси няма. Абсолютно бих те посъветвала да се махаш в 4ужбина, ако можеш. Имам познати, които също ба4кат във фирма и правят игра, та горе-долу ми е ясно положението на консепт артистите тука. Не е като да ви плащат много. Поне не толкова, колкото би трябвало да взимате в сравнение със заплащането извън БГ. И вси4ки гледат да се прика4ат към някое друго студио или фирма и да се изнасят. Знаеш как е, предполагам.

А ина4е си много добър, според мен ще е глупост да седиш тук и да се надяваш нещо да се промени. Ходи някъде, където ще има как да си развиваш таланта и да взимаш пари за това, с което се занимаваш.

Поздрави и успех :)

хмм ами да ти кажа аз работя в доста известна international фирма za igri и парите наистина са добри не знам твойте приятели дали са в бг фирма и каква фирма е тази но повечето фирми които са в бг са на добри заплати

SuNsEt
09-03-2008, 15:35
Имам приятели от стария ми клас,които много се радваха на комикси.Колкото и скъпи да бяха,винаги си купуваха и четяха.В училище са носели неведнъж.Найстина тематиката е важна.Трябва да е нещо,което да не се среща често сред комиксите,но и да е завладяващо.От всичко по малко да има.Аз лично си падам по много кървища и всякакви ужасяващи същества.Обичам да гледам филми с тях,да чета за тях...Бих ти предложила комикса ти да е нещо като от филма Sin city.Може и комикс да има преди филма,не знам.Но със сигурност нещо такова ще се хареса освен на тийнейджърите,и на по-отрасналите. :)

Copycat
11-28-2008, 03:38
SuNsEt
МнениеПуснато на: Сря Сеп 03, 2008 6:35 pm Заглавие:
Имам приятели от стария ми клас,които много се радваха на комикси.Колкото и скъпи да бяха,винаги си купуваха и четяха.В училище са носели неведнъж.Найстина тематиката е важна.Трябва да е нещо,което да не се среща често сред комиксите,но и да е завладяващо.От всичко по малко да има.Аз лично си падам по много кървища и всякакви ужасяващи същества.Обичам да гледам филми с тях,да чета за тях...Бих ти предложила комикса ти да е нещо като от филма Sin city.Може и комикс да има преди филма,не знам.Но със сигурност нещо такова ще се хареса освен на тийнейджърите,и на по-отрасналите. Smile
Пък и рисуваш яко :)

Fantomche
12-18-2008, 12:05
izglejda qko i int ako imam pari s udoolstvie 6te si kupq knijkata

Pliok0019
12-18-2008, 12:24
Страхотно е. С удоволствие бих си купила комикса. :)

TellMeYourName
12-18-2008, 12:38
пфф, евалата... много са яки рисунките :)


а колкото до комикса...не знам, зависи ако е с добра история бих си го купил :P

WILD__BOY
12-18-2008, 21:22
разгледах ти работите, с удоволствие бих чел твой комикси

Osanago
01-19-2009, 09:26
Аз лично КОМИКСИ харесвах и четях много преди.
Според мен самата идея за комикса е много приятен начин за изразяване на действие на хартия, особено когато артовете са добри.
Лично аз не харесвам Марвел...Не знам защо, но повечето хора, които са почитатели на комикси, са луди по подобни стилове.
Аз предпочитам японския вариант на комикс, наречен манга. Наистина ужасно зарибен съм по мангата, даже повече отколкото по анимета. Много харесвам манга стила на рисуване, в японските училища, дори портретите на истински хора, ги учат да ги рисуват в манга стил.
Сред любимите ми артове на манга са:
Hellsing
Death Note
Berserk
D-gray man

П.П.: Рисуваш страхотно!