PDA

View Full Version : съсиреци



Lolinka
09-02-2008, 23:20
Здравейте
искам да ви попитам по време на менструация имате ли съсиреци?
Разрових се из разни здравни сайтове и разбрах че не е нормално.В първите дни,когато е силно не е тревожно,но ако продължават е опасно.Може да са предизвикани от киста на яйчника,миома ...
Когато поисках направление от личната ми лекарка,и й обясних за проблема,който ме тревожи,тя каза че било нормално и не ми даде.
Но аз продължавам да се тревожа,знаете ли нещо друго,което може да ги предизвиква?
П.П.Извинявам се ако вече има такава тема,но аз не можах да намеря.
Благодаря ви за отговорите предварително.

snike
09-02-2008, 23:38
ima da tova e kryvta koqto ne se e stekla i tq pada kato sysirek kogato pi6ka6 spokoino

Evanescencefan
09-03-2008, 06:18
И аз имам.Ако са предружени с болки,обилно кръвотечение,което трае цяла седмица или повече,може да означава миома.Не съм убедена,но мисля,че тя се появяваше най-често при жени навлезли в менопаузата,но за всеки случай посети гинеколог.Майка ми също има съсиреци,болезнена менструация,която трае повече от 5 дни,ходила е на гинеколог няколко пъти,но няма миома.Друга причина за съсиреците може да е менорагия(обилна менструация).Симптомите са обилно кръвотечение,което трае някъде 8 дена,превръзката/тампона се измокря за 1 час,непрестанни болки ниско в корема,нередовни периоди на начало и край(ако имаш мензис от 1-2 години не би трябвало да се притесняваш).Това е общо взето,ако те интересува нещо друго-питай.

Sigrina
09-03-2008, 12:01
Аз имам като ми е много силно. Попринцип през зимата ми тече по-силно, отколкото през другото време. Но аз говоря за 1-2-3 съсирека, не постоянно. Ако са повече ходи на гинеколог без направление :)
Все пак здравето е по-важно от парите. :)