PDA

View Full Version : Google Chrome !



HenykucT
09-03-2008, 07:22
Гуугъл пусна в действие свой Интернет Браузър Гуугъл Хром. Аз вече си го изтеглих и съм доста доволен. С много екстри + Гуугъл Мап'с Фрий, ето повече информация :

http://www.google.com/chrome/index.html?hl=bg&brand=CHMG&utm_source=bg-hpp&utm_medium=hpp&utm_campaign=bg

exclusif
09-03-2008, 07:59
много е хубаво няма да съжелявате ако си го дръпнете :)

amadeuskb
09-03-2008, 11:13
И един фр ми се похвами ,че било много добро ,но аз за сега съм си много доволен от FireFox :)

magneziq
09-03-2008, 12:52
Да и също така наскоро направиха тест, който включва IE 8 Beta 2, IE 7 и Firefox 3.0.1 показва, че при зареждането на 10 страници едновременно на машина с операционна система Windows Vista и 2 GB RAM памет IE 8 използва 380 МВ оперативна памет. IE 7 използва 260 МВ, а конкурентите от Firefox едва 159 МВ.

За сравнение предходната операционна система на Microsoft, Windows XP използва при стартирането си 130-150 МВ.
Извод: Браузърът използва два пъти повече оперативна памет в сравнение с основният си конкурент Firefox и с около 50% повече от предходната си версия.
Още не съм я пробвала но ако ще ми лагва заради нея по-добре да си остана на Mozilla и без това нямам оплаквания от нея.

HenykucT
09-03-2008, 16:05
^ :lol: Ама ти прочете ли какви глупости си написала :razz: Какви мегабайти, какви страници те гонят ... :lol: :razz: Браузърът е система за възпроизвеждане на интернет страниците, т.е. преглеждане. Той НЕ лагва ... :razz: А и всеки браузър ще почне да лагва като отвориш 10 страници едновременно. И трябва да си баси чатера, за да го правиш. Мен никога не ми седи заредена повече от една страница. Свършвам си работата, затварям я и преглеждам следващата ... Така правят разумните хора и всичко им работи нормално ! И Гугъл Хром е перфектен. Днес около 2 часа го преглеждах и разучавах и мога да кажа, че е много по-добър от други които съм ползвал, било то Мозила, ФайърФокс и други ... :razz:

Saymon90
09-03-2008, 16:05
Аз ще чакам Линукс версията ... надявам се да я пуснат скоро! :o

HenykucT
09-03-2008, 16:06
Аз ще чакам Линукс версията ... надявам се да я пуснат скоро! :o

В момента се разработва. До 3 месеца ще я пуснат, така пише в английската версия на сайта на Хром :)

Saymon90
09-03-2008, 16:08
Да, и аз четох нещо такова в Digg. Само се надявам да не намалят екстрите от Windows-версията :-D

HenykucT
09-03-2008, 16:12
Еми дано, който си е превърженик на Линукс, ще съжелява само :-D Аз се чудя дали да не си сложа Виста ... Мн сложна ми изглежда, т'фа животно ... А с пераметрите на моята машина, ще върви идеално ... :-o

Saymon90
09-03-2008, 16:23
Ами, какво да ти кажа... Виста е доста шантава ОС. Стоях с нея близо 3 месеца и не издържах просто и за това си минах обратно на Линукс. Но предполагам, че е въпрос на навик. :)
Но пък на Гуугъл всички сме свикнали, тъй че сигурно ще е яко ;)

babity
09-05-2008, 11:48
Ами, какво да ти кажа... Виста е доста шантава ОС. Стоях с нея близо 3 месеца и не издържах просто и за това си минах обратно на Линукс. Но предполагам, че е въпрос на навик. :)
Но пък на Гуугъл всички сме свикнали, тъй че сигурно ще е яко ;)

Виста е хмм... недоразумението на Майкрософт...
доста шарена ос, но лично за мен доста непрактична и неудобна. А на всичкото отгоре и адски тежка...

И аз така мисля! Приятелката ми е с Виста (защото и казаха, че това е най - доброто за лаптоп) и има ужасно много проблеми с нея.

LizZz
09-05-2008, 13:18
.. щото не могат да използват като хората.
В повечето случаи ЗАУ (зад апаратното устройство) е проблем. ;)

HenykucT
09-05-2008, 15:01
Абе к'фото е ... машината си ми е перфектна и не мисля да я ъпгрейдвам с Виста .. Нека си остане така :)

LizZz
09-05-2008, 18:06
.. щото не могат да използват като хората.
В повечето случаи ЗАУ (зад апаратното устройство) е проблем. ;).

верно си е: луд на шаренко се радва...
Абе всички се радват на шарено, не са много тези, които гледат вътрешността.

Ruthless
09-05-2008, 19:18
Google Chrome, като за първа бета версия, направо шашна всичко живо занимаващо се с интернет по една или друга причина. До такава степен беше шаша, че достигна 1.50% пазарен дял за 6 часа, това е рекорд, който друг браузър не е бил и на 1 светлинна година от поставянето му. Браузърът разполага със страхотна функционалност, някои от които са взети от Safari и Firefox. Интегрира се и с всички продукти на Google, използва технология за защита от зловредни и мошенически сайтове на Google, която се обновява на всеки половин час, Google Downloader прави проверка за актуализации за Google Chrome на всеки 25 часа, използва технологията Sandbox, която работи в своя собствена виртуална среда и всичко, което се случва в нея, си остава в нея. По този начин, зловреден код не би могъл да навреди на машината, а Вие просто си затваряте tab-чето и всичко приключва и др. много добри попълнения.

Ако Google продължават все така, мисля че ще стане deffault на много хора.

LizZz
09-05-2008, 19:42
сподели каква е вътрешноста тогава...

Аз примерно много се зарадвах, че не мога да си ползвам файлов мениджър като Тотал командър, а трябва да разчитам на шаренийката, която ми изкарва меню за да или кенсъл като мръдна и мишката.
Имам в предвид, че се радват на шаренията на Виста, а не търсят вътрешността. ;)
Ако търсеха вътрешността нямаше да са на виста..
Сега един приятел се опитва да види какво и е толкова хубавото на виста, ама като, че ли без успех за сега..

Ruthless
09-05-2008, 20:09
Аз пък примерно, ако бях почнал да чета за мненията и проблемите на потребителите за Vista, просто нямаше да я сложа. Проблемите ви са хардуерни, проблеми ви са с краковете, проблемите ви са, че не можете да се поддържате операционните системи. От началото на юли месец съм с Vista до сега нямам забележка дори, а аз съм си доста капризен човек. Просто поддръжката е много важна. Има някои проблеми - да, ще ги има - да, обаче лека по лека ще се отстранят. Голям минус, който виждам аз в момента е, че Vista иска мощен хардуер, но пък се отплаща след това за това. Аз след тази среща с Vista, не мога да се върна на XP, защото все едно се връщам с 5 години назад във времето. Айде, че се отплеснах, в друга тема ще се коментира...

Ruthless
09-06-2008, 07:45
Сядаш и четеш:
http://www.microsoft.com/bulgaria/windows/products/windowsvista/default.mspx

Има много неща за изброяване. И в крайна сметка, всичко зависи от нуждите на потребителя...

schrei
10-03-2008, 16:37
доста съ доволна от новия браузър.Отвикнъх да ползвам Mozilla...ако не е то пак върши работа,но за сега съм най-доволна от Google Chrome!

MajeStic
10-05-2008, 08:10
Да и също така наскоро направиха тест, който включва IE 8 Beta 2, IE 7 и Firefox 3.0.1 показва, че при зареждането на 10 страници едновременно на машина с операционна система Windows Vista и 2 GB RAM памет IE 8 използва 380 МВ оперативна памет. IE 7 използва 260 МВ, а конкурентите от Firefox едва 159 МВ.

За сравнение предходната операционна система на Microsoft, Windows XP използва при стартирането си 130-150 МВ.
Извод: Браузърът използва два пъти повече оперативна памет в сравнение с основният си конкурент Firefox и с около 50% повече от предходната си версия.
Още не съм я пробвала но ако ще ми лагва заради нея по-добре да си остана на Mozilla и без това нямам оплаквания от нея.


Абсолютно едни и същи сайтове ли си отворил с трите програми по отделно или просто при всеки тест с различната програма си влизал в каквито си искаш сайтове?