PDA

View Full Version : Любов,Любов...



Victorya
09-03-2008, 11:46
Здравейте на вас-всичките 11-12-13-14-15-16 годишни млади дами и господа!Добре дошли в темата,в която ще задам няколко въпроса,ще потърся отговори и накрая ще обобщим заедно какво по дяволите е това Любов.
Тази дума,която присъства най-често в темите и постовете ви под най-различни форми-"Обичам те","Влюбен/а съм","Любов"...Интересно ми е наистина сигурни ли сте,убедени на 1000%,че когато изричате тези думи те са абсолютна истина?Интерсен факт е,че според личните ми и съвсем скромни наблюдения вие младите (не че съм много възрастна), но вие-11-16 годишните, обичате всеки втори срещнат индивид от срещуположния пол,всеки втори е единствения и всеки втори е незабравимия,разбира се до следващия.На всеки сте готови да кажете "Обичам те,ти си всичко за мен!".И защо си хабите думите на вятъра,като сте съвсем наясно с факта,че дозата истина в тези думи е наистина нищожна.А послее страдаме,леем сълзи,готови сме да се самоубиваме,да скачаме,да си режем вените...Какъв кошмар,загубили сме единствения...за момента.А сме все още на 14 примерно...Вярно,че хората казват:"За любовта възраст няма",но съгласете се моля,че 11 не е подходящата възраст да се влюбиш за цял живот.Още повече,че неправилната и непълна преценка на хората във възрастта от 11 до 16 прави мисията "Любов за цял живот" невъзможна.Защо тогава,лъжете човека отсреща,изговаряте напразно думи,без значение и пълнеж?Защото не знаете,че го лъжете.А после след 2 месеца започва кошмара: "Писна ми,тъпо ми е,искам разнообразие,как да го/я зарежа по-безболезнено,омръзна ми от него/нея...."Какво стана,млади човече,нали се обичахте силно,истински и завинаги?И бяхте готови да си свалите звездите и небесата?Всъщност интересен въпрос е: Какво бихте направили,ама наистина бихте направили за така обичания от вас човек?И само не казвайте,че ще излъжете мама и тати,за да можете по-дълго да сте заедно.Или ще го заведете на концерта на любимия му изпълнител?Въобще как,млади,малки,човечета,по казвате колко много се обичате?Прегръщате се по пейките по парковете,натискате се и се целувате?Вървите хванати за ръчички?Любов или показност?Според мен-показност!А да сте чували за тези съпътстващи любовта думички "доверие","преданност","подкрепа","уважение","съпричастност","емпатия", "приятелство","задружност","жертвоготовност","компромис" и още куп такива прекрасни човешки ценности....Чували сте разбира се...Те така се превърнаха в тривиални и клишета,че хората вече ги използват без да се замислят."Даааааа,разбира се,че го уважавам...."А защо го уважаваш?Въобще дайте дефиниция на думата уважение...Или на думата "компромис","опора"....Какво сте готови да жертвате в името на вашата така емблематична и легендарна филмова любов?Не,не,не...наистина да жертвате...без празнословни словоизлияния!
Въобще,хей,деца,въведете ме моля във вашия объркан и заплетен свят...Аз въобще не ви разбирам!

Cvetito53
09-03-2008, 12:05
I az do naqkade sam saglasna s teb!Az sam 17godi6no momi4e koeto sa6to moje da kaje 4e e vlubena!Tova da hodi6 s mom4e naprimerno 1 godina i polovina ili 2-3godini ne e malko vreme!Ti opoznava6 4oveka do teb,no tova ne ozna4ava 4e 6te badete cql jivot zaedno!!!
P.S Mnogo hubava tema!Bravo!! :-)

Victorya
09-03-2008, 12:14
2-3 години си е сериозна връзка.И все пак не можеш да обещаваш любов за цял живот.Играта с думите и празнословието на хората ме изнервят.Все пак след 3 години връзка и да обещаеш цял живот да сте заедно,а де не стане не е подсъдимо.Тогава е разбираемо.Но да се познавате от 3 дни и да говорите за любов до последна капка кръв...Накъде отиваш ти,може би?!?! :shock: :shock:

Радвам се,че темата ти е харесала :)

BlueCat
09-03-2008, 12:26
И аз им се чудя...Как може човек, който го познаваш от една седмица и сте заедно от вчера да твърдиш, че го обичаш страшно много, че не можеш без него и т.н, а след 2 седмици вече го мразиш и не искаш да го виждаш. Но просто за 12-16 годишните тва да имаш гадже означава да се целуваш по пейките, да пращаш смс-и "обичкам те страшно много", да пишеш в скайп "обичам те съкровище", "намерих те и няма да те пусна никога" и дотам...

hooliganka89
09-03-2008, 12:30
Тази възрастова група явно са много емоционални по природа :razz:
И мен ме нервят и то доста над нормата и понякога им го казвам,ама те просто отговарят "Ама аз наистина го обичам,той е всичко за мен,бих се самоубила,ако ме зареже",доста са смешни с тези изказвания,но...
Какво можем да променим!?Нищо,може да им се смеем и тва е общо взето.Както се казва от нас по-старите кучета "Един ден ще го осъзнаят и тогава сами ще се смеят на себе си".

FootballManager
09-03-2008, 12:54
На 15 и 9мес.съм почти и съм съгласен с вас.Повечето младежи в тоя период са с изкривена представа за живота-днес се "обичат",утре се мразят.Аз обаче влизам в графата изключения-дълги години си харесвах 1 момиче въпреки,че предчувствах,че няма да ми се "отвори парашута".Тя винаги ме е имала просто за приятел,но аз не се чувствам наранен и все още мн я уважавам(че имаше смелостта да ми каже,че харесва др)и обичам приятелски. 8)

Victorya
09-03-2008, 12:56
Хахахаха в общи линии или ние всичките сме с много консервирани виждания,или светът отива на ебем ти страна...

Whyniser
09-03-2008, 12:59
Права си за това.Но всичко е относително.Но в днешно време не се оценява това.Приятелство или любов.Защо не може да разбере,че човека до себе си е всъщност един много близък приятел,а не обект за съвкупление.Ех,живот ли е за да го опишеш :-o

paranoia
09-03-2008, 13:01
Оставете децата да си се кефят и си глеаите своя живот,смешни сте вече...

JoeBanana
09-03-2008, 13:03
ще следя темата с интерес !
http://store2.data.bg/kiromastikata/mrPower.gif

SlYn4iCe
09-03-2008, 13:09
Хахахаха в общи линии или ние всичките сме с много консервирани виждания,или светът отива на ебем ти страна...

Май и двете, но второто е по - вероятно :?

Victorya
09-03-2008, 14:48
Оставете децата да си се кефят и си глеаите своя живот,смешни сте вече...
Че има смях в цялата история,има.Но не ние сме смешните.По-скоро хората,за които става въпрос в темата.Аз не нападам децата,нека се кефят,но докато не разбера дадено нещо не го приемам,затова е и тази тема...обяснете,деца,на нас глупавите и непросветените,как така се обичате след 2 седмици познанство.

sasha_90
09-03-2008, 15:11
Темата ти наистина е хубава.Въпреки това,не вярвам,че ще постигнеш нещо с нея!Тези,които описа,едва ли,ще схванат мисълта ти.То си е и разбираемо.Толкова са твърдоглави и наивни...

segaevinagi
09-03-2008, 15:19
Темата е прекрасна! Напълно съм съгласен с повечето твърдения на автора!
Аз съм на 17 и се влюбих в едно момиче, след като го опознавах цяло лято! Още не съм я опознал достатъчно, но работата е там, че го чувствам с цялото си сърце, това не е просто симпатия, колкото и да говорим всеки знае че любовта не се описва с думи тя се чувства и е нещо много много повече от -- Тоя ме кефи затова го обичам !!!, и когато 11-16 годишните се влюбят истински ще разберат за какво се говори в темата!

cHooOpiHka___
09-03-2008, 15:20
da dobra tema naistina ... (y) v kraina smetka neka se kefat...da no ima i drugi dumi4ki kato haresvam te ....simpati4en si...imam 4uvstva...no ne i obi4am te...tazi duma e mn vajna i se kazva v opredeleni momenti i ot s1rce...a 6tom zapo4ne da se kazva 4esto i e taka si ... gubi smis1la si...i zna4enieto si...taka 4e ako q 4uvstvaite q kazvaite a ne ...ei taka si za da vi e gotino... :-)