PDA

View Full Version : Съгласни ли сте с...



psihqsala
09-03-2008, 19:45
Смятате ли,че тази мисъл: ''Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят.'' е вярна?

Bianca
09-03-2008, 19:53
Не.

afrodizia4ka
09-03-2008, 19:55
Проблема на света е глобалното затопляне,замърсяванията,и зчерпването на питейната вода...
И не мисля,че има глупави хора,има хора,които ги мързи да прочетат нещо и да се образоват.

psihqsala
09-03-2008, 19:56
Смисъл,не питам дали смятате,че това е ПроблемЪТ на света, дали е най-големия, задавам въпроса дали сте съгласни, че умните винаги се колебаят, а глупавите са самоуверени...

psihqsala
09-03-2008, 19:58
Проблема на света е глобалното затопляне,замърсяванията,и зчерпването на питейната вода...
И не мисля,че има глупави хора,има хора,които ги мързи да прочетат нещо и да се образоват.
Пък и,мила,смятам,че в понятието умен и глупав далеч не стоят само познанията на един човек...има разни неща,които правят човека умен,без да му се е налагало да ги прочете отнякъде...пример-редица ситуации и реакцията на човека, подхода му към нещата, начина на мислене, съобразителността и т.н.,но нека не спорим по този въпрос,защото знам,че всички са на моето мнение....умен човек не е някой книжен плъх....умен е съвсем различно,но айде да не изместваме темата.

Kremmy
09-03-2008, 20:01
Ми...да...смятам...

ScionOfStorm
09-03-2008, 20:02
Проблемът на света е самият свят. :-o :-o

:o

Nefarian
09-03-2008, 20:03
Проблемът на света е самият свят. :-o :-o

:o

+1

psychopath
09-03-2008, 20:05
ne :D

sh3_1s_7h3_0n3
09-03-2008, 20:06
Проблема на света е глобалното затопляне,замърсяванията,и зчерпването на питейната вода...
И не мисля,че има глупави хора,има хора,които ги мързи да прочетат нещо и да се образоват.

Значи, за да се "образоваш", трябва да прочетеш нещо, и вече може да се каже, че не си "глупав"? :-o



Какво означава умните винаги се колебаят, а глупавите са самоуверени. Това да не ти е аксиома по математика. Такива крайни понятия "винаги", "никога", "всеки", "никой" за мен не съществуват. "Всяко" правило си има изключение -=> не смятам, че мисълта е вярна във 'всеки' случай.

breezy
09-03-2008, 20:07
Не. Има доста умни хора, които са толкова самоуверени, че смятат за непрестижно да разговарят с простосмъртни. И така вторите не можем да почепим от тяхната мъдрост. Така че тва донякъде е тъпо и прави цялата им висота безсмислена. Абе дедазнам няма да философствам :-o

breezy
09-03-2008, 20:08
Не. Има доста умни хора, които са толкова самоуверени, че смятат за непрестижно да разговарят с простосмъртни. И така вторите не можем да почепим от тяхната мъдрост. Така че тва донякъде е тъпо и прави цялата им перфектност безсмислена. Абе дедазнам няма да философствам :-o

TinkyWinky
09-03-2008, 20:14
не съм съгласна

afrodizia4ka
09-03-2008, 20:17
Проблема на света е глобалното затопляне,замърсяванията,и зчерпването на питейната вода...
И не мисля,че има глупави хора,има хора,които ги мързи да прочетат нещо и да се образоват.

Значи, за да се "образоваш", трябва да прочетеш нещо, и вече може да се каже, че не си "глупав"? :-o



Какво означава умните винаги се колебаят, а глупавите са самоуверени. Това да не ти е аксиома по математика. Такива крайни понятия "винаги", "никога", "всеки", "никой" за мен не съществуват. "Всяко" правило си има изключение -=> не смятам, че мисълта е вярна във 'всеки' случай.
Кажи ми тогава кои хора са глупави?

psihqsala
09-03-2008, 20:21
Ще ти кажа за мен кои са глупави... тези,които заради дребни неща изпускат едрите,тези,които не преценяват правилно риска и не умеят да вземат решения,които да са изгодни за тях самите ,има и много още неща,но категорично тези,които са 'изчели' купища информация,не могат да се нарекат умни,само заради това. Освен другите неща,трябва да правите разлика между интелигентен и умен. Но както и да е. Наистина всичко е относително и тези понятия често се размиват,защото един смята едно,друг-друго,но все пак аз питам именно заради това,всеки да си изложи мислите,такива каквито са.

psihqsala
09-03-2008, 20:27
Проблема на света е глобалното затопляне,замърсяванията,и зчерпването на питейната вода...
И не мисля,че има глупави хора,има хора,които ги мързи да прочетат нещо и да се образоват.

Значи, за да се "образоваш", трябва да прочетеш нещо, и вече може да се каже, че не си "глупав"? :-o



Какво означава умните винаги се колебаят, а глупавите са самоуверени. Това да не ти е аксиома по математика. Такива крайни понятия "винаги", "никога", "всеки", "никой" за мен не съществуват. "Всяко" правило си има изключение -=> не смятам, че мисълта е вярна във 'всеки' случай.
Скъпичка, отново тук, този път ти обаче,акцентираш на неправилната дума,която е Винаги. По-скоро ви питам: ДАЛИ е вярно,че умните се колебаят, с други думи, са по-неуверени,а глуапците,понеже не се замислят толкова в/у себе си и нещата, са по-решителни и уверени, това е формулирания въпрос,защооооооо все го измествате не ми става ясно...?!

prettu
09-03-2008, 22:54
Смятате ли,че тази мисъл: ''Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят.'' е вярна?

Дам,защото
1 глупавите наистина са прекалено самоуверени. Напримееер.. един селяндур,дошъл в Софията е много по-надут и по-голям тарикат от един обикновен човек

Доста тъпо обяснение дадох,мо надявам се да разберете за какво иде реч

cherinka
09-04-2008, 03:50
Оригинални сте всичките. ;)

emily_1234
09-04-2008, 20:58
аз съм напълно съгласна с това и съм го изпитала на гърба си вече :( :(

ArTanDra
09-04-2008, 21:04
Вярно е.

hardball
09-04-2008, 21:19
Всички проблеми произтичат от този, замислете се. Ако умните бяха самоуверени достатъчно, че да поемат света в ръцете си проблемите щяха да имат съответните решения. Има умни хора, които се осмеляват да мечтаят и да застанат зад мечтите си, да бъдат новатори, но истината е че повечето преуспели хора, които управляват са водени от лични интереси и са успели заради напоритостта си и самочувствието, а не заради някакви уникални лични качества.
И под "успели" нямам предвид тези дето ги гледате по телевизията, макар че и там има добри примери за това как упорство>талант, което е много подобно на самочувствие>интелект.

psycho_girl
09-04-2008, 21:35
da suglasna sum

DYNAMIC
09-04-2008, 23:39
има нещо вярно,да

SuNsEt
09-05-2008, 19:17
Смятате ли,че тази мисъл: ''Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят.'' е вярна? Зависи.Но това не е най-главният проблем.

Lysit0
09-05-2008, 19:20
Проблема на света е глобалното затопляне,замърсяванията,и зчерпването на питейната вода...
И не мисля,че има глупави хора,има хора,които ги мързи да прочетат нещо и да се образоват.

Значи, за да се "образоваш", трябва да прочетеш нещо, и вече може да се каже, че не си "глупав"? :-o



Какво означава умните винаги се колебаят, а глупавите са самоуверени. Това да не ти е аксиома по математика. Такива крайни понятия "винаги", "никога", "всеки", "никой" за мен не съществуват. "Всяко" правило си има изключение -=> не смятам, че мисълта е вярна във 'всеки' случай.

Напълно съм съгласна с ши_ис_ду_лан