PDA

View Full Version : Прекалено окосмяване при жените



mi6uence
09-03-2008, 19:48
При някои момичета поради наличието на повечето тестостерон се появява фино окосмяване по цялото тяло. Чувала съм за хранителна добавка, която подпомага баланса на хормоните и по този начин това окосмяване изчезва. По принцип е добре да се консултираме с лекар и аз го направих, казаха ми, че няма нищо притеснително, но все пак окосмяването си стои, разбира се. Моля ви ако някой знае коя е добавката или е имал такъв проблем и се е излекувал да сподели. 8-[

Fx1
09-03-2008, 19:58
Какво представляваше консултацията ти? Изследва ли ти хормоните? Стандартните хормони, които изследват, не са всички, които може да са причина за прекомерно окосмяване, за другите трябва да заплатиш.

И не на последно място, сигурна си ли, че имаш прекомерно окосмяване (къде точно, колко), или си внушаваш?

mi6uence
09-03-2008, 20:45
Консултацията ми беше с ендокринолог, а окосмяването е абсолютно навсякъде.

cooool
09-03-2008, 21:03
Гинеколог и хормонални изследвания.

Fx1
09-04-2008, 06:57
Ти пак не каза много.

Изследваха ли ти хормоните дали са в норма?

Всички хора имат окосмяване навсякъде, освен по устните, дланите и ходилата. Всички други части са покрити с фини косъмчета/мъх. Обикновено проблемното окосмяване е свързано със засилено такова по кръста, корема, между гърдите, шията, бузите, при теб така ли е?

Но все пак по темата - няма такива добавки, а ако има са поредната измислица, целяща да точи пари.

mi6uence
09-04-2008, 22:02
Кръста, корема, гърдите - да. Гледа ме с ехограф на корема и щитовидната жлеза.

Jumbie483
09-04-2008, 23:58
Попитай в някоя аптека за тази съставка, аз лично не съм чувала за такова нещо и не мога да ти помогна :(