PDA

View Full Version : Стивън Кинг



ElisaDay
09-04-2008, 10:41
Здравейте.
Има ли почитатели на Стивън Кинг?Много харесвам филмите направени по книгите му и искам да си взема някоя негова книга.Ще ми препоръчате ли такава :) Някоя, която ви е направила силно впечетление и си заслужава да я прочетеш.
Благодаря Ви предварително :)

FakePlasticTree
09-04-2008, 10:48
М.. Ами 'Нощна смяна' не е лоша, 'Дългата разходка'...чела съм доста ама заглавията не ги помня. Той Кинг няма лоши книги, тоест, ако му харесаш една книга, най-вероятно ще харесаш почти всички.


Сеймъс(или Сеймънс) Лот не е лоша пак..

Duvessa
09-04-2008, 10:57
Най-голямо впечатление ми направи "Тъмната половина" (http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=24646).
"Подпалвачката", "Кери" също са добри.



Живата факла/Подпалвачката трябва да са едно и също произведение, ама с различен преводач явно..
Да.

Swinkenhoffer
09-04-2008, 10:57
Филмите са ми малко тъпички.. освен Мъглата и Очите на котката или нещо подобно беше, не помня.
За книги - няма лабаво. Гробище за домашни любимци, Живата факла и Сейлъм'с лот са ми най-любимите. :)

Живата факла/Подпалвачката трябва да са едно и също произведение, ама с различен преводач явно..

Shadow_Walker
09-04-2008, 11:02
Живата факла/Подпалвачката трябва да са едно и също произведение, ама с различен преводач явно..

Да, така е. :]
Засега съм чел само нея.
После започнах с едни разкази - "4 след полунощ", но незнайно защо зарязах четенето им...

DeePurple
09-04-2008, 11:05
"Сейлъм'с Лот" е повече като приказка на ужасите обаче, отколкото като каквото и да е друго. Кинг вярно го бива в това, и ако търсиш точно уютния му ужас, тя е добър избор.

Иначе, зависи, има и МНОООГО по-"дълбоки" книги. Ако искаш нещо, което не просто да те уплаши, а да ти се забие като свредел в акъла - "То", "Зеления път", "Мъртвата зона",( макар че на мен лично далеч не ми е любима, много бавно се точи действието) "Дългата разходка" също до една степен, тя си е жив екшън, но определено има върху какво да се замислиш.

Ако искаш нещо по-простичко, което да не натоварва чак толкова много - "Кери" (за мен лично е много слаба, но почеркът на Кинг си личи), "Мизъри", "Проклятието", разказите му са хубави - от сборника "Нощна смяна" препоръчвам горещо "Вампирът", "Аз съм вратата" и "Дружество "Отказване с гаранция". Като станеш корава фенка, можеш да посегнеш и към сборника "Всичко е съдбовно". Дано съм била полезна. :)

Madness
09-04-2008, 11:17
Преди няколко дни свърших"Тъмната страна".А филмите по книгите му не ми харесват особено.
Иначе го харесвам,определено.Към изредените мога да добавя само"Мизъри","То","Сблъсък" ии май това е :)

slavito007
09-04-2008, 11:49
Сейлъм'с Лот я четох преди 1-2 месеца и ми хареса ... даже повече отколкото очаквах.

Muse_of_Madness
09-04-2008, 11:53
Комерс... много елементаризира нещата, а си личи, че може доста повече да изкаже.
Стилът му е вълшебен иначе, умее да предава мисълта си.

BlackWings
09-04-2008, 12:28
Чела съм на Стивън Кинг "Мъртвата Зона" ,"Мизъри" , "Подпалвачката" и "Сейлъм'с Лот" , стилът му е доста завладяващ като цяло , но филмите по произведенията му нещо не ми харесват :? Аз обичам първо да прочета книгата и после да гледам филма , и когато той не съвпадне с моето въображение и моите представи , оставам недоволна :? Сега ми се иска да прочета "Гробище за домашни любимци" :)

ElisaDay
09-04-2008, 13:43
Еее, благодаря Ви много :-) Мисля да изляза малко по-късно и да си купя :)

hahavteen
09-04-2008, 13:51
Филмите не съм гледала.
Харесват ми "Подпалачката", "Играта на Дежралд", "Кери", ...
Бтв защо не си взимате книги от библиотеката? Аз от там си взимам. Така и така рядко препрочитам някоя книга а чета мн и някак не си заслужава да ги купувам ...

EarthShaker
09-04-2008, 19:22
Куджо, То, Дългата разходдка, Тъмната страна, Мизъри, Мъртвата зона, Живата факла, Гробище за домашни любимци, Сиянието, Очите на дракона, Клетка... Тия съм чел май :P

naviboy
09-04-2008, 20:26
-------------------

MiSs_DioR_CheRiE
09-04-2008, 22:43
TO!!! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: Obojavam q taq kniga ... Sushto "Jivata Fakla" mi beshe haresala mnogo , a filma ne struva ...

AnyLee
09-11-2008, 18:59
Харесвам много Стивън Кинг, чела съм някои негови книги - Момичето, което обичаше Том Гордън, Мизъри, Гробище за домашни любимци, Кери, То, Куджо, Живата факла май са това, но може би най ми харесва Мизъри, защото героинята се казва Ани, също като мен :) :P

Jamalska
09-11-2008, 19:59
Все още му чета книгите :)"Дългата разходка" и "Сиянието" ме филмираха по 2 различни начина...мн напрежение.
Харесвам и "4 след полунощ" и 2те книги,"Особено сезони","Очите на дракона"...абе кажи речи няма слаба книга.

Spider4eto
09-11-2008, 22:41
Филмите по неговите книги са меко казано ужасни, даже той сам признава, че 1-2 филма си заслужават. Повечето книги, които исках да ти препоръчам, като видях 1вия пост са вече препоръчани. Така че ще препоръчам една друга, която мисля че не видях "Неизживени спомени"- това е последната книга за Касъл Рок(градчето измислено от Кинг) от 2 части е, и е наистина мн интересна и завладяваща. :)

remember_me
09-11-2008, 23:06
i na mene mn mi haresvat knigite na Stivan King. dosega sam 4ela malko. "proklqtieto" s tazi kniga me grabna i mn mi haresa. knigata "keri" q imam no sam q gledala na film. btw filma be6e mn dobar. v momenta 4eta "tamnata strana" no ne6to ne mi haresva i q zaebah.. pisatel koito pi6e pod psevdonim i e 6tastlivo jenen s dve deca...

emily_1234
09-12-2008, 12:14
абе Кинг си е King :smt029 :smt029 :wink:

chocoleptic
09-12-2008, 12:41
То
Мизъри => задължителни
Мъртвата зона

monka
09-12-2008, 12:49
chela sam na King "siqnieto", "keri", "martva zona", "dalgata razhodka" i "zeleniqt pyt".vsi4kite sa strahotni knigi, a na "zeleniqt pyt" dory i filmyt be6e super.

malkatadesss
09-30-2008, 08:18
виждам че всички сте добре на тема Кинг (съжелявам че се намесвам и в темата ) има един филм на кинг за двама младожеци на който им се разваля колата и се срещат с някакв мъж .Докато младоженеца отива мисля че да търси помощ този странен мъж започва да разказва на жената истории.едната беше за някакви зъбки а другата за някаква ръчичка. този филм бил хем забавен хем и страшничък.помогнете ми да го открия моля ви .. :)

Escarina
09-30-2008, 20:04
Не съм чела нищо ново на Кинг, но старите му книги са ми настолно четиво. Като малка четях само него и остава един от любимите ми автори. Изкуплението Шоушанк (книгата я има с още едно две заглавия, но аз си я спомням с това) Очите на дракона, Тъмната полвина, новелите му, Сейлъмс Лот, Сиание, То... всъщност няма смисъл да изреждам, единствената негова книга, която не ми хареса особено е Мизъри, малко в повече ми дойде.

remember_me колкото и да не и се иска да го кажа, щастливо женен за Кинг не може да се каже. Въперки изявленията в пресата, че е преодолял проблемите си с алкохола, до колкото знам още вдига здраво чашката и жена му не е много щастлива от факта. Но каквито и проблеми да има живота си е негов, а въображените му е ненадминато :)

HardcoreSyndrome
10-02-2008, 15:20
Най-голямо впечатление ми направи "Тъмната половина" (http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=24646).

+1
Страхотна книга! "Зеленият Път" също е хубава

hardball
10-02-2008, 15:27
И как точно никой не е чел "Ученик за пример" ? Мн гадно, аз я четох в седми клас май, от детския раздел и то (без лична карта не пускат в голямата библиотека, а в 7-ми съм била на 13 явно, хаха) май ми остана един вид "любима" (чела съм му 5 книги на кръст :D )
Подпалвачката 6+. Чарли, хаха :Д Кемз ако прочете това ще се сети :Р
А "Тъмната кула" беше супер голямо разочарование, поне за мен. След първата част се отказах напълно от г-дин Кинг.
Сега джиткам Бегбеде и чакам Достоевски, ке ста'аме умни :-o :lol:

Escarina
10-02-2008, 19:28
И как точно никой не е чел "Ученик за пример" ? Мн гадно, аз я четох в седми клас май, от детския раздел и то (без лична карта не пускат в голямата библиотека, а в 7-ми съм била на 13 явно, хаха) май ми остана един вид "любима" (чела съм му 5 книги на кръст :D )
Подпалвачката 6+. Чарли, хаха :Д Кемз ако прочете това ще се сети :Р
А "Тъмната кула" беше супер голямо разочарование, поне за мен. След първата част се отказах напълно от г-дин Кинг.
Сега джиткам Бегбеде и чакам Достоевски, ке ста'аме умни :-o :lol:

Ммм ученик за пример не е ли "Гняв"? Може и да бъркам де :)

hardball
10-02-2008, 19:43
Е аз като я взех си беше "Ученик за пример" те неговите заглавия как ги превеждат както падне е друг въпрос...

Spider4eto
10-02-2008, 21:23
ооо сдобих се с "Пътна мрежа", "То" и "Мизъри" :grin: 8)