PDA

View Full Version : минус няколко кила



kristiana[]
09-04-2008, 16:21
Отдавна следя форума,но досега влизах само като Гост. Реших се да си направя регистрация.
Може би прекалено бързо пускам тема,но искам да ви запозная с така наречения мой -проблем-.На 13 години съм,но съм пълна.Опитвала съм много неща , много диети ,макар че знам че на мойта възраст не трябва,че водят до здравословни проблеми и т.н. . За съжаление без никакъв резултат.Имам огромно желание,но като издържа 2-3 дни без някои неща,просто гладът надделява над мен и после се нахвърлят отново на яденето.Правя какви ли не опити,но просто не издържам гладна и започвам да ям каквото ми падне. :cry: Всеки път когато се погледна в огледалото,виждам нещо което не понасям.НЕ се харесвам,никак даже,но защо не мога да устоя на храната?? :-# ..това много ме измъчва... Виждам хората около мен - харесват си се и са с хубави тела, а аз не ги искам теези тлъстинки по мен.Но моят проблем е че мога да устоя на някои неща.Трябва ми някакъв стимул или някой с който да ме подкрепя,защото сама не съм мотивирана явно достастъчно. :-k Знам че веднага няма да успея,но постепенно може и да стане. :cry: таа .. не знам ](*,) .. не е до ген защото майка ми на мойте години е била много слабичка :neutral: а аз.... :cry: :cry: :cry: :cry:
искам искрено да ви помоля за някакви съвети! [-o<

sladur4etyYy
09-04-2008, 16:25
тва 4е не се харесваш не е ли дотстъ4ен стимул? :-o по4вай да спортуваш, и ако си мисли6 4е като седи6 няколко дена без да ядеш абсолюно нищо, ще постигне6 положителен резултат, си в голяма грешка

kristiana[]
09-04-2008, 16:27
тва 4е не се харесваш не е ли дотстъ4ен стимул? :-o по4вай да спортуваш, и ако си мисли6 4е като седи6 няколко дена без да ядеш абсолюно нищо, ще постигне6 положителен резултат, си в голяма грешка

нее и спортувам ноо :(

g1rl4eto_
09-04-2008, 16:48
pomisli che vsichko,koeto pravish go pravish za sebe si.sama si napisala che sledish foruma ima dosta hora,koito sa dali suveti i sa izrazili mnenieto si,ot napisanato razbiram che si dosta naqsno s neshtata che vednaga nqma da uspeesh i t.n.a otnosto stimula misli che go pravish za sebe si,kato vidish nqkoe momiche s hubavo tqlo ne ti li se iska da si kato neq i da hubavo e da imash nqkoi do sebe si,koito da te podkrepq primerno rodnini,priqteli blizki za tebe hora.dano uspeesh da postignesh mechtanoto tqlo

unknown1
09-04-2008, 16:53
Кажи си ръстът и килограмите:)

kristiana[]
09-04-2008, 16:56
Кажи си ръстът и килограмите:)
166 см - 60 кг

gryyym
09-04-2008, 16:58
...

Sensuality
09-04-2008, 17:02
Започни да се храниш по-здравословно,малко ще ти е трудно,но няма лесни неща.А за спорт ако искаш да отслабнеш най-надеждно ми се струва плуването :) Успех :-)

unknown1
09-04-2008, 17:14
http://dieti-jeni.tialoto.bg/ http://www.bb-team.org/articles/1548/ ето ти два линка-изчети всичката информация,ще ти бъде полезна:)а и ще ти помогне да видиш грешките ,които преди си допускала.Също така е много важно да извършваш някаква аеробна дейност(бягане,плуване)
Намираш някоя приятелка и се разбирате 3-4 пъти в седмицата(не е проблем и повече но в начлото е хубаво да не се претварвате) да ходите да бягате и си избираш някоя диета ,която имаш възможност да изпълняваш и тва е.Просто трябва енергоприходът да е по-малък от енергоразходът.Тогава човек започва да отслабва.Най-важното нещо обаче е ПОСТОЯНСТВОТО!не става с 2 3 седмици трениране и след това 1 месец почивка да речем.Айде успех!

ако имаш въпроси можеш да погледнеш в форумите на сайтовете дето ти дадох-там също има мн полезна имформация:)

velma
09-04-2008, 17:33
]Отдавна следя форума,но досега влизах само като Гост. Реших се да си направя регистрация.
Може би прекалено бързо пускам тема,но искам да ви запозная с така наречения мой -проблем-.На 13 години съм,но съм пълна.Опитвала съм много неща , много диети ,макар че знам че на мойта възраст не трябва,че водят до здравословни проблеми и т.н. . За съжаление без никакъв резултат.Имам огромно желание,но като издържа 2-3 дни без някои неща,просто гладът надделява над мен и после се нахвърлят отново на яденето.Правя какви ли не опити,но просто не издържам гладна и започвам да ям каквото ми падне. :cry: Всеки път когато се погледна в огледалото,виждам нещо което не понасям.НЕ се харесвам,никак даже,но защо не мога да устоя на храната?? :-# ..това много ме измъчва... Виждам хората около мен - харесват си се и са с хубави тела, а аз не ги искам теези тлъстинки по мен.Но моят проблем е че мога да устоя на някои неща.Трябва ми някакъв стимул или някой с който да ме подкрепя,защото сама не съм мотивирана явно достастъчно. :-k Знам че веднага няма да успея,но постепенно може и да стане. :cry: таа .. не знам ](*,) .. не е до ген защото майка ми на мойте години е била много слабичка :neutral: а аз.... :cry: :cry: :cry: :cry:
искам искрено да ви помоля за някакви съвети! [-o<

Отслабването става не с диети,а с по-малко ядене,по-малко висене пред компютъра и телевизора и повече разходки и спорт.Аз за едно лято ,ако излизам всеки ден по няколко часа ,отслабвам с около 5-6 кила,при положение ,че се храня нормално.Яж повече плодове и зеленчуци.

mim4ety_sara
09-04-2008, 17:38
Otslabvane stava ne s dieti a s qdene zvu4i 4udno,no ne da se typ4i6 s testa ami s qdene na zelen4uci,riba,a ne 4ipsove,lazanq i pr. .No ne e samo do qdeneto ami i trqbwa SPORT wseki den ti4a6 i tka dosta dylgo vreme i 6te si super,no kato postigne6 reultat ne trqbwa da spira6 s sporta i zdravoslovnoto hranene.Az kato sam 36 kila i 161 visoka na 13 ne e nai-dobre,no ne sym anoreksi4ka q :D 8)

velma
09-04-2008, 17:41
Може да яде каквото си иска,но по малко и да спортува най-вече.От всичко по малко.Към авторката:Не прави диети ,защото или ще отслабнеш прекалено много, или ще надебелееш още повече и няма да ти е никак лесно да отслабнеш.

gryyym
09-04-2008, 17:44
...

unknown1
09-04-2008, 17:49
Виждам че има доста противници на диетите-под "диета" не винаги трябва да се разбира-гладуване,да има и такива но има и някои които просто предлагат здравословен начин на хранене ,който не е вреден за организма на човек.А при отслабване правилния начин на хранене е жизненоважен!

g1rl4eto_
09-04-2008, 17:51
Виждам че има доста противници на диетите-под "диета" не винаги трябва да се разбира-гладуване,да има и такива но има и някои които просто предлагат здравословен начин на хранене ,който не е вреден за организма на човек.А при отслабване правилния начин на хранене е жизненоважен!

+1

glupacheE
09-04-2008, 19:14
Защо и препоръчвате диети? :shock: :shock: :shock: Не ви разбирам! Единствения начин един човек да отслабне (без да си има проблеми със здравето) е чрез спорт. Защо препоръчвате диети на 12-13 годишни деца? После защо млади момичета умирали от анорексия и болимия!! :-# :smt102 ](*,) :-k :smt022
+ 1


momi4eee parii da ti davat ne zapo4vaii s dietite
ako mojesh da se varna predi 2 godini kogato az zapo4nah s tqh za nishto na sveta ne bih povtorila grashkata si
znaesh li kakv beshe rezultata- ka4ih (vmesto da svalq) 21kg i na4alni fazi na bulimiq , kape mi kosata, nqma menstruaciq i mn mn drugi neshta


istinata e sport i zdravoslono hranene( bez da se preklqva s hranata razbira se - dori da e zdravoslovna)
nqma variant da nqma rezultat

aHeJlua
09-04-2008, 21:00
ти гледай да не станеш анорексичка пък другото се оправя.. :) стига да има стимул разбира се

krisiiiiito
09-05-2008, 06:33
momi4eee parii da ti davat ne zapo4vaii s dietite
ako mojesh da se varna predi 2 godini kogato az zapo4nah s tqh za nishto na sveta ne bih povtorila grashkata si
znaesh li kakv beshe rezultata- ka4ih (vmesto da svalq) 21kg i na4alni fazi na bulimiq , kape mi kosata, nqma menstruaciq i mn mn drugi neshta


istinata e sport i zdravoslono hranene( bez da se preklqva s hranata razbira se - dori da e zdravoslovna)
nqma variant da nqma rezultat

+1

pOiSoN_kIsS_94
09-05-2008, 19:07
Щом досега не си издържала на диета,скоро няма и да издържиш :D :D тъй,че ти предлагам да започнеш да ядеш от всичко по-малко,защото в пубертета ти се нуждаеш от всякакъв вид храна,но най-важното е да си намериш спортно хоби,което на теб ти носи удоволствие например като плуването и танците :)