PDA

View Full Version : Еднаквите табуретки



velma
09-04-2008, 17:57
Защо вече все по-малко хора искат да са различни?Защо не искат да имат някаква индивидуалност,да се отличават от тълпата?Защо са еднакви....като табуретки са.Като вървя по улицата все едно съм в мебелен магазин.Евала на всички различни!

OtherDimension
09-04-2008, 18:15
dosta glupavo sravnenie

Inaaaaaaaa
09-04-2008, 18:16
Оф,мене па ми писна от различни...
Или поне от такива,дето се правят на различни.

AItOo0
09-04-2008, 18:27
Не се сърди ,ама се разсмях :D :D

velma
09-04-2008, 18:36
Не се сърди ,ама се разсмях :D :D
Положението на моменти е смешно.Зависи от коя страна го гледаш.

AItOo0
09-04-2008, 18:37
Правилно ме разбра надявам се ;)

Jumbie483
09-04-2008, 18:39
Защо вече все по-малко хора искат да са различни?Защо не искат да имат някаква индивидуалност,да се отличават от тълпата?Защо са еднакви....като табуретки са.Като вървя по улицата все едно съм в мебелен магазин.Евала на всички различни!


По моята логика обикновените мразят различните, различните мразят обикновените :-o А както се вижда повече са обикновените за това и повечето хора гледат да не се отличават от другите за да не бъдат намразени, заради предпочитанията си :?

velma
09-04-2008, 18:47
Защо вече все по-малко хора искат да са различни?Защо не искат да имат някаква индивидуалност,да се отличават от тълпата?Защо са еднакви....като табуретки са.Като вървя по улицата все едно съм в мебелен магазин.Евала на всички различни!


По моята логика обикновените мразят различните, различните мразят обикновените :-o А както се вижда повече са обикновените за това и повечето хора гледат да не се отличават от другите за да не бъдат намразени, заради предпочитанията си :?

Може би е така.Но аз не мразя обикновените.Просто не ги харесвам особено.Което не значи ,че ги мразя.

velma
09-04-2008, 18:48
Правилно ме разбра надявам се ;)
Да :) Съгласи се ,че са като табуретки. :)

hardball
09-04-2008, 19:05
Оффф... всички станаха еднакви в желанието си да са "оригинални" ...
Какво значи да си "Различен"? Да ходиш с дървени гердани и смъкнати гащи ли?
Всеки малко или много е различен, а оригиналността не се мери в това да слушаш групи, дето никой не ги е чувал или да носиш два различни чорапа.
Супер плоско е това, да гледаш хората по улицата и да казваш "Вие сте еднакви, ти ставаш, другите в другата колона, моля!".
Ти говориш за хората, които се открояват. Не е задължително нито да са различни, нито оригинални или да им сече много пипето, за което.
Поне е ясно, че всички сте еднакви в това да слагате етикети и оценки за облекло и прическа.

psihqsala
09-04-2008, 19:08
Е,сега,че всичко е се е превърнало в някви субкултури си е вярно...и или ще си емо,или ще си рапър,или наркоман,или чалгар,или метал,ама все хората се причисляват към даден 'вид',тва,че си е така, така си е....амааа...знаеш ли,че цялата тая работа мен лично слабо ме касае... като няма индивидуалисти(за каквато се имам аз :) ,без да го изтъквам и да се правя на 'различна') , кво следва? Ми нищо....кой какъв е...смяташ ли,че тва е важно? Пф,живота е много повече...

slim__shadygirl
09-04-2008, 19:10
E to v stremeja si da sa razli4ni vsi4ki stavat ednakvi :shock: :D

velma
09-04-2008, 19:12
Оффф... всички станаха еднакви в желанието си да са "оригинални" ...
Какво значи да си "Различен"? Да ходиш с дървени гердани и смъкнати гащи ли?
Всеки малко или много е различен, а оригиналността не се мери в това да слушаш групи, дето никой не ги е чувал или да носиш два различни чорапа.
Супер плоско е това, да гледаш хората по улицата и да казваш "Вие сте еднакви, ти ставаш, другите в другата колона, моля!".
Ти говориш за хората, които се открояват. Не е задължително нито да са различни, нито оригинални или да им сече много пипето, за което.
Поне е ясно, че всички сте еднакви в това да слагате етикети и оценки за облекло и прическа.
Не съм слагала никакви етикети и оценки за облекло,прическа или музика.Самите им личности(на тези,които познавам) са еднакви.

psihqsala
09-04-2008, 19:13
E to v stremeja si da sa razli4ni vsi4ki stavat ednakvi :shock: :D
Тва също е верно....абе,когато човек се опита да се изкара някакъв,без да е такъв,просто си проличава...нямало да ме харесват иначе..ем хуу...и кво от тва? Да не би в тва да е смисъла? Пф :? Наскоро видях една позната,дето беше супер свястна,ся обаче прай някви мега изцепките...и то си личи...с едничката цел да си намери по-голяма компания...е кажете ми къв е смисъла...тя не е такава,ама само за да се 'котира' едва ли не си дава гъза насам и натам...емм,мен тия неща не ме учудват...просто смятам,че и теб не трябва да те. Хора всякакви, а нещата на хората мен не ме бъркат,както и моите тях не ги ...

hardball
09-04-2008, 19:16
"Като вървя по улицата все едно съм в мебелен магазин"?!?!
Не, сериозно, ти ако очакваш някой да те издуха с оригиналността си, да те залее направо, значи не търсиш оригиналното у хората, а ти се гледа сеир. Оригиналното не е само това, което ти допада или разбираш или според теб е оригинално и т.н....
Друг въпрос, че всичко вече е правено, трудно ще избягаш от това.

Bianca
09-04-2008, 19:20
Щом различните са повече от един, значи пак са еднакви с различието си. ;)

DYNAMIC
09-04-2008, 23:28
аз не харесвам хора
какво да правя?!
8-)

babity
09-04-2008, 23:35
Оф,мене па ми писна от различни...
Или поне от такива,дето се правят на различни.

Ми ту! И плюс това не разбирам какво значи да си различен? Да си с други дрехи? Да слушаш различна музика? Да се държиш различно? Няма напълно различни хора. Колкото и да са различни те в дадена ситуация все ще постъпят по един и същ начин, пък макар и да става дума за това, да се приобщят към някое "стадо", защото така е по - айляк. Ама от друга страна няма и еднакви хора... та всъщност дефинирай ми понятието различен!

samoubiika
09-05-2008, 00:22
хъх...табуретки ;д велико!според мен тфа е като униформа...всички са като аптекарски шишета ;д
вървиш по улицата и се оглеждаш...виждаш че всеки 2ри с 3ти си прилича ;д
и тези шантави 'групички'...примерно от 'емота' или 'метали' или 'скейтъри'...'фешъни'...'парис хилтъни' и т.н ;д
лошо ми става...аз си имам свой собствен стил...до сега слава богу,не съм виждала човек с подобни на моите дрехи...фиу ;д
DYNAMIC и аз не харесвам хора ;д да живеят зайците ^^,

Kaos_Urbano
09-05-2008, 00:25
Аз пък въобще не им обръщам внимание,отдавна е спряло да ми прави впечетление как са облечени и как изглеждат хората по улиците.И честно казано,ми е все тая..

ValzZi
09-05-2008, 04:18
веднъж с една моя приятелка видяхме едно момиче коеото беше супер смешно облечено аама направо да ти се доплаче и като мина покрай мен и аз я подръпнах за ръкава и й казах...ей момиченце ти имаш ли си огледалце в къщи?! а!? щот не си личи....тя мълча 100 века обърна се и си тръгна :razz: :razz: :razz:

water loo
09-05-2008, 08:26
Много е фешън да си антифешън :-) И се напълни с момиченца и момченца, вдъхновени от тийнфилмите, които се изживяват като странни и уникални малки мечтатели :-o Абе на наистина различните хора надали им е фикс идея да бъдат различни.

Madness
09-05-2008, 09:15
Абе не че нещо,ама не може ли табуретките да са различни...
Аз като вляза в мебелен магазин и вътре има много видове табуретки,кво? :-o

Bianca
09-05-2008, 09:18
веднъж с една моя приятелка видяхме едно момиче коеото беше супер смешно облечено аама направо да ти се доплаче и като мина покрай мен и аз я подръпнах за ръкава и й казах...ей момиченце ти имаш ли си огледалце в къщи?! а!? щот не си личи....тя мълча 100 века обърна се и си тръгна :razz: :razz: :razz:
Не, че нещо, ама си тъпичка. :oops:

LiveFlower
09-05-2008, 09:33
ne znam na mene v pove4eto slu4ai "razli4nite" sa mi smeshni...

_showy_
09-05-2008, 10:47
Оф.... :?

Уискас имаше една много мъдра мисъл за различните... :)

hardball
09-05-2008, 12:20
Която ще споделиш...?

Deliverance
09-05-2008, 12:47
x

GreenFairy
09-05-2008, 13:49
Всеки се старае да бъде различен, поне аз мисля че няма човек който да иска да е едно към едно със останалите. Но нямаме много избор да бъдем различни. Взимаме по нещо открояващо се от другите ора, нещо което ни е впечатлило в тях. Взимаме, взимаме, и другите взимат по нещо от нас. И по този начин се получава така, че да няма различни, защото и другите са се впечатлили от различното в нас и се стремят и те да бъдат различни. Стремят се да бъдат различни като нас, защото смятат че ние сме различни. И накрая се получава так, че ако искаш да си различен трябва да ходиш гол. Но на бас се хващам, че някой ще те види и ще поиска и той да бъде различен и също ще тръгне гол. И така веригата се затваря. Няма угодия, всички сме различни по еднакъв начин.

AliceSw
09-05-2008, 14:25
аз пък не мога да разбера какво ви влиза на вас в работата как изглеждат и какво правят другите...имате право вие да изглеждате както си искате...кво ви бъркат другите

velma
09-05-2008, 15:59
тук ще трябва да подкрепя модърн суингърО...

Просто няма истински различни хора, а всичките, които пазаруват от "Anti fashion" магазин Мухоморка... са си едни табуретки, ама редници, защото яко са се изклатили в главата.

Всичките различни носят разни герданчета, гривнички, кецове и всякакви подобни путки, събират се на места като Лодки и си мислят, колко са яки и различни...
а един поглед около тях показва доколко са прави.. :)

1.Не пазарувам от Anti fasion или Мухоморка.
2.Почти не нося бижута.
3.Лодки?Не съм го чувала.Но пък ходим на разходка в гората.
4.Не нося кецове и смъкнати гащи.

nestle
09-05-2008, 16:12
Ми всички са еднакви за да може да се харесват от другите иии дан им са смеят примерно или нещо такова....ддз тъпичко ми е и на мене тва еднообразие ама пък и друго има....по магазините все едно и също се продава и като повечето имаме еднакви вкусове иии глей кво става :Д

hardball
09-05-2008, 16:26
1.Не пазарувам от Anti fasion или Мухоморка.
2.Почти не нося бижута.
3.Лодки?Не съм го чувала.Но пък ходим на разходка в гората.
4.Не нося кецове и смъкнати гащи.
Why the FUCK дори ти пука?
Защо си мислиш, че точно за теб се отнася? Гузен негонен бяга или?
Защо ти пука дали другите ще те мислят за оригинална?
Защо не носиш кецове- за да си оригинална ли?
Аз нося кецове пък, удобни са ми и толкова. Нося кецове от 4 години насам и ми нямам намерение да ги свалям, "щото са модерни" пък аз на въпреки .... пффф...
Откога това какво носиш е белег на това какво имаш на горния етаж? И по- специално обувките станаха етикет за това какъв си в тийн обществото?!
Един човек ако няма добър вкус и/или моден усет той оригинален ли е? И обратното, ако се харесва по начин, който се смята за моден, той фешън ли е задължително?
Това е абсурдно, вие сте абсурдни. Напишете 1000 мнения защо сте оригинални, за да видят всички други колко силно се опитвате да бъдете нещо, което не сте.
Щото ако бяхте нямаше да се опитвате.
Това е абсурдно....

OtherDimension
09-05-2008, 16:27
тук ще трябва да подкрепя модърн суингърО...

Просто няма истински различни хора, а всичките, които пазаруват от "Anti fashion" магазин Мухоморка... са си едни табуретки, ама редници, защото яко са се изклатили в главата.

Всичките различни носят разни герданчета, гривнички, кецове и всякакви подобни путки, събират се на места като Лодки и си мислят, колко са яки и различни...
а един поглед около тях показва доколко са прави.. :)

1.Не пазарувам от Anti fasion или Мухоморка.
2.Почти не нося бижута.
3.Лодки?Не съм го чувала.Но пък ходим на разходка в гората.
4.Не нося кецове и смъкнати гащи.
vsichki razbrahme che si Razlichnaaa
aide sega bqgai...

OtherDimension
09-05-2008, 16:34
^ prav e
v momenta, v koito zapochnesh da se biesh v gurdite ili se opitvash da budesh razlichen(koeto vsushtnost e dosta razteglivo ponqtie) ti avtomatichno stavash tochno obratnoto...

hardball
09-05-2008, 16:40
Различните хора са тези, които действително правят нещо различно.
Обикновено дори са били хулени за това, което правят, или в което вярват.
Различни са били тези, които им е дошло първо на ум че земята може би е кръгла. Не им е било леко, ей....
А иначе по тази логика ескимосите са различни, те живеят различно от българите, не може да не признаете. Мисля, че тук хората говорят за "оРиГинАлНоуСттТттЪЪЪъъЪЪъ ъ", която ако се позамислим всички малко по- дружно ще стигнем до извода, че е абсолютно неприложимо понятие.
Думи като "различен" и "нормален" са такива локуми, че хората си ги разтягаме от години. Няма точно определени критерии нито за едното нито за другото, така че просто може за всеки да кажем, че е различен, както и е че е като другите. Въпрос на гледна точка.

LiveFlower
09-05-2008, 16:50
xax zavisi ot sredata na jivot vse pak,ako az naprimer sum metalka da kajem i zapo4na da se obli4am i da se durja taka estestveno 4e 6te sum razli4na i zashto-zashtoto jiveq v maluk grad i vsi4ki sme ednakvi i 6e e smeshno da doide nqkoi s razli4en stil i t.n
Oba4e vij ako si v golqm grad kato Sofiq ne se nabivash tolko v o4ite i horata si te priemat suvsem normalno...shtoto tam taka da se kaje ve4e vseki e razli4en. :?

Bianca
09-05-2008, 19:46
Различните хора са тези, които действително правят нещо различно.
Обикновено дори са били хулени за това, което правят, или в което вярват.
Различни са били тези, които им е дошло първо на ум че земята може би е кръгла. Не им е било леко, ей....
А иначе по тази логика ескимосите са различни, те живеят различно от българите, не може да не признаете. Мисля, че тук хората говорят за "оРиГинАлНоуСттТттЪЪЪъъЪЪъ ъ", която ако се позамислим всички малко по- дружно ще стигнем до извода, че е абсолютно неприложимо понятие.
Думи като "различен" и "нормален" са такива локуми, че хората си ги разтягаме от години. Няма точно определени критерии нито за едното нито за другото, така че просто може за всеки да кажем, че е различен, както и е че е като другите. Въпрос на гледна точка.
Да, през Средновековието всеки, който е казвал, че Земята е кръгла, са го горели на клада или са забучвали врял кол в него през ануса му. :(
Та не знам защо се отклоних така. 8-) Просто се сетих как детайлно ни обясняваше господина по трудово как са забивали кола.. :(

8-)
Когато си различен, ти не го осъзнаваш.
П.П. Не съм срещала човек с две глави или три ръце или прочие.
У всеки човек има заложени универсални черти. Например една такава е да се стремим да бъдем различни. :-o

Gothique♫
09-05-2008, 19:55
Абе тва ви е проблема сравняваш ги с еднакви таборетки еднакви таборетки няма все някоя ще има петно,ще е по-чуплива или по-здрава.Някой по нагоре беше казал,че различните хора са тези който водят различен живот и е прав.В крайна сметка ако ти си различна това е хубаво за теб и е доста голям плюс в живота.Нека всеки да си прай квото си иска просто не е работа на никой дали някой ще се напие и ще се убие някъде или ще стой мирно и тихо в офиса и ще мисли как да промени света..

TheNewReligion
09-05-2008, 20:39
Край! Още утре ще занеса табуретките си на тапицер! :x

Bianca
09-05-2008, 20:44
За да си различен -> отиваш гол в планината и живееш като се храниш с мъх, ходиш гол и си говориш с камъните...

ей това е да си различен, но не само на думи...

а да си различен в интернет или вкъщи, където се прибираш всяка вечер..

струва ми се че бъркаш различен с аутсайдер...

според мен идеята не е да се отцепиш от останалите,а да си различен сред тях. и да ги промениш 8)
И за какво да ги промени? Да станат и те "различни", КАТО него? :lol:

SuNsEt
09-05-2008, 20:53
Всеки иска да е различен,но в сремежа си да го направи,получава обратния ефект.

Briseis
09-05-2008, 20:54
ние сме продукт на обществото, в което живеем
няма как да сме различни
всички сме стока, всички желаем да се "котираме" на определен пазар.

вече няма нищо ново, няма и добре забравено старо

света се изтърка, стана празен кух

и различните изчезнаха. те не се "котират", не са интересни.
какви радикални идеи, останаха недоизказани?
нима има нещо ново, различно и вдъхновяващо, което да представяш с личността си?

Briseis
09-05-2008, 21:05
тогава аз съм сляпа

защотото от много дълго време не съм виждала или усещала нещо ново, различно и вълнуващо

имам чувството, че света тъпче на едно място
всичко върви в определен коловоз и едно кривване моментално би означавало лудост

като че ли, хората са се уморила да рискуват и откриват

и аз съм тъжна, защото съм част от това уморено и сиво общество
а не знам как бих могла да спомогна за някакво новаторско движение в кръговрата на живота

Bianca
09-05-2008, 21:26
За да си различен -> отиваш гол в планината и живееш като се храниш с мъх, ходиш гол и си говориш с камъните...

ей това е да си различен, но не само на думи...

а да си различен в интернет или вкъщи, където се прибираш всяка вечер..

струва ми се че бъркаш различен с аутсайдер...

според мен идеята не е да се отцепиш от останалите,а да си различен сред тях. и да ги промениш 8)
И за какво да ги промени? Да станат и те "различни", КАТО него? :lol:

колко си плиткоумна и невзрачна...

не ми отговаряй,просто ми е адски много под нивото да се занимавам с подчовек като теб :wink:
Това е тема, в която се изразяват мнения. ;)
Има къде къде по-плиткоумни хора от мен.
И ДА, визирам. :)

_showy_
09-05-2008, 22:22
Която ще споделиш...?
Ем.. Не помня точно, ама много хубаво го беше казала, че истинските различни са в лудниците. :-D

rakiQ
09-05-2008, 22:37
dosta glupavo sravnenie

ScionOfStorm
09-05-2008, 22:55
Дааам, всички си мислим, че сме различни, че имаме нещо, което другите нямат, бла-бла...

krisscha
09-06-2008, 16:06
Можеше да измислиш къде-къде по-подходящо сравнение...Както и да е,еднакви хора няма...Това,че на теб ти изглеждат еднакви...Плюс тва,вече и "различните" са "еднакви" =D.Всичко е до характера.Не гледай,че повечето хора имат една и съща(ужасно глупава)представа за това как трябва да се обличат,да се държат,какво да слушат и т.н...Би трябвало да знаеш,че,опознаеш ли един човек,всичко се променя страшно много.Затова,не съди по дрехите,по държанието и по първото впечатление изобщо.Защото почти винаги то е адски грешно.И аз не знам какво точно имаш предвид,но предположих,че говориш за облекло...Е,въпрос на стил и вкус-едни ти харесват,други-не...Едни ТЕ харесват,други-не...Толкова.А че обществото е комерсиализирано и се налагат някакви малоумни лайфстайл принципи...Това е вече жалко да се обсъжда

hardball
09-06-2008, 18:30
Да си аутсайдер и да си различен, не е едно и също. Просто, когато си различен можеш да станеш аутсайдър, което е частен случай.
Всички са различни и никой не е различен от останалите. Накупете си дървени гердани и спете спокойно...

hardball
09-06-2008, 18:31
А сравнението е такова, за да е оригинално и нестандартно и намсиквосиоще, не разбрахте ли...

И НЕ пишете в искрящи цветове, няма обективна причина поради която да правите това, тея цветове на този фон не контрастират и боли глава като се зачетеш...

hardball
09-06-2008, 19:25
Аутсайдър е :
n.

1.
1. One who is excluded from a party, association, or set.
2. One who is isolated or detached from the activities or concerns of his or her own community.
2. A contestant given little chance of winning; a long shot.

Т.е. човек изолиран от обществото.
Хората стават аутсайдъри, когато са различни, но и това не е задължително. Двете не са едно и също, но едното може да произлиза/да е частен случай на другото.
Както и можеш да си аутсайдър без да си "различен". В предния ми клас имахме едно момче, което беше аутсайдър, но си беше съвсем обикновен и леко глуповат, просто не обичаше да общува с другите и не беше склонен сам да потърси чуждо приятелство или внимание.

Bianca
09-06-2008, 19:29
Когато си аутсайдер, си видимо различен,но това не означава, че всички различни са аутсайдери.

AliceSw
09-06-2008, 20:04
аутсайдерите не са различни по принцип, просто не са приети от една група от хора по различни причини, или пък не искат да участват в тях...аусайдер може да си за една група от обкръжението си /разбирайте хора, с които общуваш достатъчно често, не само по собствено желание/ но това не значи, че не общуваш с други хора

hardball
09-06-2008, 20:06
Оффф. аз какво казах? Че различието може да доведе до това да си аутсайдер, но не задължително.
Кажете го още 10 човека и да се приключи...