PDA

View Full Version : big brother 4



charovnata_
09-05-2008, 11:56
кога започва??

tuzaro
09-05-2008, 12:01
тоя месец

charovnata_
09-05-2008, 12:09
тоя месец ама коя датааа :?:

PiruBloodz
09-05-2008, 12:17
някоя от месеца

charovnata_
09-05-2008, 12:18
някоя от месеца мн умноо

ABSOLUTme
09-05-2008, 12:18
кога започва??

Живеи живота има смисал
живеи във всеки изминал ден
живеи защото те обичам
живеи но заедно със мен

По-добре наблегни на БНТ,имаше едно време предаване за пунктуация и правопис :D

exclusive__16
09-05-2008, 12:19
po4va na 15 ;) :grin: :grin: :grin:

tuzaro
09-05-2008, 12:20
кога започва??

Живеи живота има смисал
живеи във всеки изминал ден
живеи защото те обичам
живеи но заедно със мен

По-добре наблегни на БНТ,имаше едно време предаване за пунктуация и правопис :D много гаден подпис деба :(

charovnata_
09-05-2008, 12:23
кога започва??

Живеи живота има смисал
живеи във всеки изминал ден
живеи защото те обичам
живеи но заедно със мен

По-добре наблегни на БНТ,имаше едно време предаване за пунктуация и правопис :D много гаден подпис деба :( колко ми пука нали не е ваш

stealthyGirl
09-05-2008, 12:29
колко ми пука нали не е вашГовори за подписа на ABSOLUT`me бе. Не го ли виждаш зайчето, удрали са му кожата и още е живо. :cry:

По темата: Аве дано го пропуснеш. :D

charovnata_
09-05-2008, 12:31
колко ми пука нали не е вашГовори за подписа на ABSOLUT`me бе. Не го ли виждаш зайчето, удрали са му кожата и още е живо. :cry:

По темата: Аве дано го пропуснеш. :D само с надеждите ще останеш

PiruBloodz
09-05-2008, 12:31
мене ме кефи подписа й

пък ти ще останеш задръстена и неграмотна :)

ABSOLUTme
09-05-2008, 12:33
колко ми пука нали не е вашГовори за подписа на ABSOLUT`me бе. Не го ли виждаш зайчето, удрали са му кожата и още е живо. :cry:

По темата: Аве дано го пропуснеш. :D само с надеждите ще останеш
еее,ама си проста..чак ми се реве,а принципно не се трогвам лесно 8-)

babity
09-05-2008, 12:34
кога започва??

Живеи живота има смисал
живеи във всеки изминал ден
живеи защото те обичам
живеи но заедно със мен

По-добре наблегни на БНТ,имаше едно време предаване за пунктуация и правопис :D много гаден подпис деба :(

Шибаните японци/китайци/корейци (всички жълти са ми еднакво противни) ядат по 5 милиона кучета и 2 милиона котки годишно!

PiruBloodz
09-05-2008, 12:35
ний ядем зайци и кокошки.. радвай 8-)

babity
09-05-2008, 12:40
ний ядем зайци и кокошки.. радвай 8-)

Ама ги ядем мъртви! :lol:

PiruBloodz
09-05-2008, 12:42
с 2 думи сме килъри.. те поне не им режат главите

babity
09-05-2008, 12:44
Кокошките и зайците са тъпи животни. А и плюс това докато са живи се отнасяме много по - хуманно с тях отколкото шибаните жълтури. Те си купуват куче, гледат го и като им омръзне го носят някъде да го направят на салам. Пък и има много съществена разлика между животните любимци и тези, продуктивните. Изводът: жълтите на сапун!

PiruBloodz
09-05-2008, 12:47
нашия салам се чудя ся от кво ли се прави :-o вече не ям салам 8-)

vanPersieFan11
09-05-2008, 12:49
po4va na 15 ;) :grin: :grin: :grin:

ne e li na 22-ri 8)

babity
09-05-2008, 12:50
нашия салам се чудя ся от кво ли се прави :-o вече не ям салам 8-)

Мога да ти обясня подробно от какво се прави. Ама няма да е пред широката публика, защото има и по - малки съфорумничета, на които няма да им понесе добре.

PiruBloodz
09-05-2008, 12:58
ок на 14 съм и не искам да знам вече :lol:

xXxScreamxXx
09-05-2008, 13:14
:shock: Пппппппппппоо дяволите ... защо и ти имаш същия шибан ник кат моя :lol:
Не вярвах 4е ще доживея да видя др човек да се пише така . :lol: И пак повтарям ника ми не е мое дело !!!! :? 8-)

ABSOLUTme
09-05-2008, 13:31
:shock: Пппппппппппоо дяволите ... защо и ти имаш същия шибан ник кат моя :lol:
Не вярвах 4е ще доживея да видя др човек да се пише така . :lol: И пак повтарям ника ми не е мое дело !!!! :? 8-)
Аз,доколкото виждам,нейната регистрация е преди твоята 8-)

xXxScreamxXx
09-05-2008, 13:35
еЕее аз не обърнах внимание :D
както и да е ... гледах мненията и тъй ... 8-)

LiLGrizzly
09-05-2008, 14:23
mn zle... kato ne sa kazali datata ot koqto 6te zapo4ne nie ot kade da znaem ? pff :o

tuzaro
09-05-2008, 14:26
кой каза че ше ми даде пържола?? 8-)

DJEB
09-05-2008, 15:44
Айде пак се почва с тия простащини :?

DJEB
09-05-2008, 15:47
Имам предвид Big brother

OtherDimension
09-05-2008, 15:55
ний ядем зайци и кокошки.. радвай 8-)

Ама ги ядем мъртви! :lol:
bahti kolko e maloumna taq :lol:

PiruBloodz
09-05-2008, 17:28
не тряаше да ги намесвам животните 8-)

babity
09-05-2008, 18:00
Кокошките и зайците са тъпи животни. А и плюс това докато са живи се отнасяме много по - хуманно с тях отколкото шибаните жълтури. Те си купуват куче, гледат го и като им омръзне го носят някъде да го направят на салам. Пък и има много съществена разлика между животните любимци и тези, продуктивните. Изводът: жълтите на сапун!

Ти си за сапун за стъпала и подмишници, бе...

деееееба и интелигенцията, защото кокошките и зайците са тъпи животни, я марш да им направиш по един IQ тест...

и един за теб!

Покажи ми, състезания по аджилити с кокошки (може и рекламе клип на школа за обучение на зайци - пазачи) и аз лично, с най - огромния и одебелен шрифт ще се призная за най - тъпото животно в историята! Както казах има ОГРОМНА разлика между любимци и продуктивни животни. И това го казвам от името на човек, който отглежда и двата вида!

PiruBloodz
09-05-2008, 18:06
ти знаеш ли, че кокошките могат да броят до 3?

залепили зрънца царевица на земята и през 3 оставяли 1 не залепено и кокошката взимала само не залепеното.. аре после ми говори, че са тъпи :D

babity
09-05-2008, 18:12
ти знаеш ли, че кокошките могат да броят до 3?

залепили зрънца царевица на земята и през 3 оставяли 1 не залепено и кокошката взимала само не залепеното.. аре после ми говори, че са тъпи :D

Случва ми се да го казвам за втори път днес, ама т'ва си е баш като да си мерим пишките. Аз не искам да споря, защото не това ми е било целта. Имам пристрастие и то е ОЧЕИЗВАДНО. Просто ми се вижда глупаво месоядни да се дървят толкова задето смятам, че е нормално да се ядат зайци и кокошки. Ако има 2 - 3 дето са вегетарианци пак е хубаво. Просто не мисля, че едно толкова интелигентно животно като кучето може да се използва за храна при положение, че има тоооолкова много други качества, с които може да бъде полезно. К'во да не би там, при тези, жълтурите да няма пилета? Напротив... погледнето ш...ания подпис на абсолют`ми. Те се гаврят с храната си! С живота!! 'Баси тъпо е да кажа, че е хуманно да ядеш въобще някакво друго животно, ама е хиляди пъти по - хуманно да го изядеш след като си го убил, отколкото да му одереш кожата и да го оставиш а агонизира, не мислите ли?

pOiSoN_kIsS_94
09-05-2008, 21:02
Кой ще гледа Биг Брадър пък :? 8-)

HenykucT
09-05-2008, 21:59
Както казва един "обичан" чивек в държавата ни : "... Когато му дойде времето ... " :)

FakePlasticTree
09-05-2008, 22:06
Че то, кой го гледа още? :D

babity
09-05-2008, 22:15
Спокойно, слуша ме главния. Целта на това мое изказване беше да покажа, че всяко животно си има предназначението. Пещерният човек е опитомил селскостопанските животни за да използва продуктите им или месото им. Кучето е опитомил за да му пази гадините и да му помага в лова. Не съм чувала за пещерняци, яли кучета (ама не твърдя, че няма случаи защото съм се интересувала от кучетата, не от пещерняците). Отвратително е да степенуваш живота, независимо дали на хора или на някакви други твари и аз наистина се погнусих от себе си, но смятам, че ще е лицемерно и още по - гнусно да кажа, че като човек, който има зайци, кокошки, бройлери, куче - пазач и куче - любимец, ми е все едно дали ще изям бройлера или кучето. Да, аз действително може да ти се струвам задръстена или както там ме нарече, но ДА, аз съм запленена от кучетата и невероятните качества, които могат да се възпитат у тях (за справка в Америка кучетата от породата пит бул се ползват за терапия на умствено изостанали деца). Мога да изреждам адски много примери за качествата, които могат да се възпитат в едно куче и за тези, които се предават генетично на всеки следващ представител на дадената порода, но го смятам за напълно излишно. Мисля, че се изразих достатъчно ясно този път и моля да не бъда квалифицирана като... както ме квалифицира предния път.

_showy_
09-05-2008, 22:34
Пак храните нещо вие.. И то без мене.. Големи сте лешояди начи... :D

babity
09-05-2008, 22:42
Пак храните нещо вие.. И то без мене.. Големи сте лешояди начи... :D

Ееее, вие пък все сензации търсите. Никой никого не храним. Просто спорим, защото имаме различни виждания по въпроса. :)

_showy_
09-05-2008, 22:46
Абе хиени сте си... 8-)

babity
09-05-2008, 22:50
Абе хиени сте си... 8-)

Драки, драки! :D :D :D

Still1ME1Still1HERE
09-05-2008, 23:09
Въпроса беше,че китайците са големи идиоти защото мъчат животните.По добре е първо да го убиеш хуманно и после даго одереш(примерно с свръх доза упойкка).А момичето искаше да каже,че зайците се по-тъпи от кучето и не могат да служат на човека за друго освен за храна.А кучетата могат да бъдат полезни по 100 начина-било то водачи,спасители,там питублите и терапията или за нещо дръго.И китайците са тъпи,че ги ядат(всъчност виетнамците,но няма значение-китайците се ебават с животните).Иначе зайците са много готини жбивтони-имам 2 в нас,но наистина са тъпи:
1.Ебат се братя и сестри;
2.Не серат и пикаят на дадено място;
3.Могат да се изсерат и после да си го изядат или пък да ядат до сранато.
и т.н.

:)

gabi_94
09-05-2008, 23:24
вие на животинска тема го обърнахте, да пишем по въпроста за биг брадър, колкото до него още има такива които да го гледат, не се научи днешната младеж, абе нямам думи... не мога да разбера хората на които още им е инт да гледат тоз и оня какви интриги създават и коя е новата любовна двойка или по точно любовен триъгълник или четириъгълник и т.н.

AutumnTears
09-06-2008, 05:45
Твърдения, че едно животно е тъпо са абсурдни!
Тук съм съгласна с теб ! :smt045

babity
09-06-2008, 07:12
Твърдения, че едно животно е тъпо са абсурдни!
Тук съм съгласна с теб ! :smt045

Да, извинявам се, не се изразих правилно. Не са глупави, просто имат различно предназначение. Това е техният начин да са полезни на хората.

AutumnTears
09-06-2008, 11:02
Твърдения, че едно животно е тъпо са абсурдни!
Тук съм съгласна с теб ! :smt045

Да, извинявам се, не се изразих правилно. Не са глупави, просто имат различно предназначение. Това е техният начин да са полезни на хората.
i za6to vsi4ki trqbva da sa polezni na nas? :shock:

samoubiika
09-06-2008, 12:20
тъпи животни няма,но тъпи хора с изкривени виждания за животните-много!
и онези простите виетнамци...мамито им мръсно...не ги е срам...такива сладки животни(не на вкус,на вид)...с големи бляскави очички,а те спр безмилостно ги ядат.
виж...да ядеш прасе е друго...те наистина не служат на хората по никакъв начин,освен за ядене...и пак за ядене,но по заобиколен път ;д
гледаш ги толкова време и после ги ядеш-логично е...но зайчетата...едни мънички,жилавички,сладки и пухкави...какво може да им ядеш на тях...сланина дори нямат за мезе на алкохолиците ;д
или козленца...абе това не е хуманно за мен...

babity
09-06-2008, 13:58
Твърдения, че едно животно е тъпо са абсурдни!
Тук съм съгласна с теб ! :smt045

Да, извинявам се, не се изразих правилно. Не са глупави, просто имат различно предназначение. Това е техният начин да са полезни на хората.
i za6to vsi4ki trqbva da sa polezni na nas? :shock:

'щото (май) сме най - високо в хранителната верига? :-o

b0Nb0n
09-06-2008, 19:08
кога започва??

Живеи живота има смисал
живеи във всеки изминал ден
живеи защото те обичам
живеи но заедно със мен

По-добре наблегни на БНТ,имаше едно време предаване за пунктуация и правопис :D

хехе,наборке,личи си кои помниме ония времена,остаряваме бавно 8-)

между другото предаването беше доста добро,едно от малкото качествени и смислени такива по БНТ. и разбира се,вече не го излъчват,макар че е по-необходимо отвсякога. ама друго си е новини на турски език :)
az skoro go zasqkah po edna druga programa tv bulgariq ili ne6to takova

babity
09-06-2008, 19:20
Ама изчакайте малко! Ние ли сме разумните същества или кокошките? Аз, колкото и нескромно да прозвучи се смятам за такова и далеч не мисля, че мога да бъда сравнявана по какъвто и да е критерий с една кокошка Много ви се моля... ей така само заради спора няма нужда да си говорим празни приказки, става ли? Експлойтед, ти птиче месо не ядеш ли? Защо си мислите, че можете да ме изкарате най - черната на този свят, че и най - задръстената (както се опита в предния пост ) само защото назовавам нещата с истинските им имена? Какво сте ми се затюхкали и заохкали за това месоядство. Грижа се за всичките си животни по възможно най - добрия начин и съм се постарала нищо да не липсва на никое от тях. Това, че всяко от тях си има предназначението не е по моя вина, ясно?! Моите уважения, смятам те за много интелигентен човек и удоволствие чета твоите постове, но имам чувството, че в момента спорим "за спорта".

hardball
09-06-2008, 19:34
Да, извинявам се, не се изразих правилно. Не са глупави, просто имат различно предназначение. Това е техният начин да са полезни на хората.
Животните не са създадени за да са полезни на хората... чуваш ли се?!
Хората тогава за какво са създадени? Да са полезни на себе си?
Замълчи си най- добре...
Пълни дивотии говориш и не се замисляш, няма хуманен начин да изядеш едно животно, нито като си интелигентна, по своето мнение, те оправдава това да ядеш кокошки.
Хората ядат месо, защото могат.
Твърде си възхитена от собствената си човешка природа и си втълпяваш, че просто така трябва, пилетата и кравите ги има да си ги хапваш между две филии хляб и месоядството е символ на висш интелект.
Замълчи, и си пусни някоя комедия да не сънуваш касапски кошмари :D

babity
09-06-2008, 19:37
За 18-ти хиляден път: ядеш ли месо? Не съм написала дотук нищо, от което се срамувам или което да не мисля. Това, че не си разбрал мисълта ми за зайците - пазачи не ме вълнува особено. Но след като е толкова грешно да се ядат зайци и кокошки с какво друго могат да са ни полезни те? Могат ли да се обучават за нещо или да вършат някаква съществена работа? Мъжки, по този критерий, който обсъждаме в момента сме абсолютно еднакви (казвам го, предполагайки, че ядеш месо). Не виждам в случая какво те прави по ОТ-дръстен от мен. Това, че не признаваш продуктивните животни за такива?! :-o

babity
09-06-2008, 19:46
Защо мислиш, че не ги уважавам? :shock: Аз правя всичко, което ми е по силите за да им създам всевъзможни удобства и се надявам, живот и здраве след някоя година да мога да обвържа живота си с тях, да стана ветеринар. Как можеш да твърдиш такова нещо?

ScionOfStorm
09-06-2008, 19:48
Ае, казвал ли съм, че ми е през кура, че принципно уж сме най-висшите същества, 'щото сме най-ощетени от природата?

Ако не съм - 'иър гоуз.

Sladyranka14
09-06-2008, 19:49
po4va na 15 ;) :grin: :grin: :grin: +1

babity
09-06-2008, 19:54
Виж се какво си писала по темата и после ми задай този въпрос...

Ти виждаш животните като полезни предмети... ебем ти и ветеринаря и самозаблудите честно...


Хората се отличаваме с едно качество и то не е мисълта, а състраданието. Нещо, което не виждам при теб, затова и според мен си на едно ниво с точно онези кокошки, които са ти толкова тъпи.

Колко време си съпричастен със смъртта на пилето, което ядеш? Или може би си в траур няколко дни??? Я, стига! Нито си този, който да ме съди, нито правиш нещо по - различно от мен. Ок, това е живо същество, а живота на ВСЯКО такова е ценен, ама к'ва е тая голяма драма вече. Ама сигурно сте прави. Аз съм е*ати безчувственото същество - ям кокошки.... като всички!

hardball
09-06-2008, 19:55
Напротив.

pampers
09-06-2008, 20:18
тема за Биг брадър се превърна в тема за животни :o

hardball
09-06-2008, 20:32
Познай кое от двете е по- важно и интересно :lol:

AutumnTears
09-06-2008, 20:41
Познай кое от двете е по- важно и интересно :lol:
:D

Still1ME1Still1HERE
09-06-2008, 21:39
За 18-ти хиляден път: ядеш ли месо? Не съм написала дотук нищо, от което се срамувам или което да не мисля. Това, че не си разбрал мисълта ми за зайците - пазачи не ме вълнува особено. Но след като е толкова грешно да се ядат зайци и кокошки с какво друго могат да са ни полезни те? Могат ли да се обучават за нещо или да вършат някаква съществена работа? Мъжки, по този критерий, който обсъждаме в момента сме абсолютно еднакви (казвам го, предполагайки, че ядеш месо). Не виждам в случая какво те прави по ОТ-дръстен от мен. Това, че не признаваш продуктивните животни за такива?! :-oТИ СИ ПЪЛЕН ИДИОТ.Твърдиш,че всичко трябва да е в полза на човека.Значи,според теб,виетнамците правят най-голямото добро на света щом ядат кучетата нали?Щот не всички кучета стават пазачи,готвачи,келнери и т.н.Щом като дадено куче не е научено на нищо или не може да се научи,то тогава защо да не го изядем,нали?Толкова си тъпа,че си противоречиш.По твоята логика би трябвало и тебе да те изядем,защото си толково тъпа,че за нищо не можеш да служиш на никой.Нтио зайците,кравите,прасетата са създадени,за да ги ядем.Тях просто ги има.Нямат някакво предназначение освен да живеят както могат.И понеже ние сме единствените,които могат да изпитват състрадателност за това има хора,които не убиват животни,защото са състряадателни.Това не означава,че не ядат месо-така или иначе вече жеивотното е мъртво-тогава защо да не го изядем,или е по-добре да го хвърлим?Ако зависеше от състрадателните хора те щяха да си отглеждат домати и краставици,да си доят кравите,да си направят сирене и да ядат шопска салата.Останалите животни (т.е без хората) не изпитват състрадание,защото мозъкът им не е достатъчно развит-те убиват и ядат,за да оцелеят и не изпитват обезпокоение,че са измъчили нещо и не могат да се представят да са на негово място и да изтърпят тази болка.Ние можем.За това малко хора убиват животни,защото неи можем да си го представим.

Иначе не може да се каже,че някое животно по умно от друго.Сигурен съм,че има и кокошки гении,които могат да броят до 4,а не до 3.Просто еволюцията е такава,че на едни животни могат повече от други.

Иначе чакам да видя новите идиоти в ББ4 :D

babity
09-06-2008, 21:57
Ооок. Значи, последно делим хората на идиоти - такива, като мен и останалите, които гледат животни и понеже са идиоти ги убиват и НЕидиоти - такива като вас, които не обичат да хабят продукцията след като вече идиотите са я убили и си я папкат, естествено, много състрадателно? Добре, мислите ли, че един заек или една кокошка могат да оцелеят дълго навън? Щом дъртото ми куче, което не е от ловна порода лови заека, избягал от бокса за минута - две какво ще се случи на полето, в естествената им среда? През целият живот на това животно аз му слугувам, храня го, поя го, грижа се за него, лекувам го ако е необходимо. Мога да го изчакам да умре от старост или от болест и да го изям по същият начин, както ако не е умряло по тези две причини и разбира се имам реалният шанс да си почина след него, особено ако е било болно. Къде е разликата? Вижте, първоначалната ми идея беше и все още е, че независимо, че ежедневно се убиват животни за да ги изядем, все пак някой е положил грижа за тях. Колкото и големи идиоти да сме не се гаврим с тях. Това исках да кажа...

п.п. Цял свят им се възмущава на тези хора, 'дето ядат кучета и котки и се събират подписи и там няк'ви политически важни клечки се мъчат да им забранят, защото го считат за нехуманно. Защо само аз съм идиот, а не и останалата част от света?

PiruBloodz
09-06-2008, 22:19
СТИГА ВЕЕЕЕЕ

Still1ME1Still1HERE
09-06-2008, 23:02
Ооок. Значи, последно делим хората на идиоти - такива, като мен и останалите, които гледат животни и понеже са идиоти ги убиват и НЕидиоти - такива като вас, които не обичат да хабят продукцията след като вече идиотите са я убили и си я папкат, естествено, много състрадателно? Добре, мислите ли, че един заек или една кокошка могат да оцелеят дълго навън? Щом дъртото ми куче, което не е от ловна порода лови заека, избягал от бокса за минута - две какво ще се случи на полето, в естествената им среда? През целият живот на това животно аз му слугувам, храня го, поя го, грижа се за него, лекувам го ако е необходимо. Мога да го изчакам да умре от старост или от болест и да го изям по същият начин, както ако не е умряло по тези две причини и разбира се имам реалният шанс да си почина след него, особено ако е било болно. Къде е разликата? Вижте, първоначалната ми идея беше и все още е, че независимо, че ежедневно се убиват животни за да ги изядем, все пак някой е положил грижа за тях. Колкото и големи идиоти да сме не се гаврим с тях. Това исках да кажа...

п.п. Цял свят им се възмущава на тези хора, 'дето ядат кучета и котки и се събират подписи и там няк'ви политически важни клечки се мъчат да им забранят, защото го считат за нехуманно. Защо само аз съм идиот, а не и останалата част от света?ТИ СИ ПЪЛЕН ИДИОТ(май почнах да се повтарям).Добре,ако не ядем убитите животни к'во ще се случи с всичкитетях?Ще станат на мърша и целият свят ще замирише на умряло :D А и какво да ги оплакваме 3 дни ли?Умрелите животни са умрели и нищо друго не можем да направим по въпроса освен да ги изядем.А относно следващите идиотщини,които написа,та ти ме остави без думи...Какви шансове имали...Та 1 на всеки 5-10 заека бива хващан от куче.Заека бяга приблизително с 60 км/ч,а хрътката с 65км/ч,но заека е много по маневрен,може да се шмугва навсякъде.Честно казано ако хрътка гони теб,а друга хрътка гони заека-заека има 80 и повече процента шанс да не бъде хванат,а тебе ще те разкъса на парчета кучето.И смееш да твърдиш,че зайците не могат да се грижат сами за себе си?Те са толкова бързи и маневрени,че е много трудно което е и да било животно да ги улови.А и + това зайците са горски животни,а кокошките и прасетата няма никакъв шанс просто,защото са домашни животни произлизащити съответно от дивите кокошки и глиганите(дивите прасета).Да бе верно ти имаш приятели-запълваш им времето,черпиш ги,някой път идват на вечеря у вас и ако умрат от старост ги изяждаш-къде е разликата?Че виетнамците не се гаврят с кучетата-те просто ги ядат.Не ги мъчат-нищо не им правят,което не послетява другите животни.Само ги ядат.По твойте думи няма разлиак дали е заек,куче или човек.

Идиот си защото така ти е било писано.

babity
09-07-2008, 21:34
Изоообщо не ми се спори повече! Може би съм се изказала неточно или не съм била разбрана... няма значение. Твърдението, че не уважавам животните и техния живот е напълно абсурдно. Днескучето ми намери гнездо с мишки. Мама мишка беше паднала в ямата и се беше удавила, а единственото оцеляло бебе мишле беше родено с "повредени" задни лапички и едва се придвижваше. Кучето ми се опитваше да го докопа и изяде, но аз умишлено го задържах за да позволя на мишката да си изживее колкото му е отредено, въпреки че е вредител, разнася болести, навира ми се в къщата и ми прави множество мизерии. Истината е, че всякакви подобни неща, свързани с животинките (независимо кои точно) ме разчувстват ужасно много и се натъжавам и депресирам много и за най - дребното. Не мисля, че съм в състояние да понеса мисълта за това какъв отвратителен егоист и убиец съм след като ям месо.

samozavecher
09-07-2008, 22:40
Сериозно exploitedteen и A_B_C гледате само да се заяждате с момичето. От тема за Биг Брадър стигна до това колко е глупава, алчна и егоистична babity, затова че обича домашните животни и е състрадателна. Момичето си каза, че дори иска да стане ветеринар. Мислите ли, че това не е едно уважение и състрадание към животните. И какво вие като седнете да ядете месо, плачете защото ве е жал и сте състрадателни? Babity отглежда животни и се грижи за тях, с какво право вие я съдите, че е казала нещо, което вие сте разбрали погрешно. Хората наистина няма да се справят с голи ръце срещу някое животно, но затова ние сме над тях, защото можем да мислим и изпитваме чувства. И вие обвинявате babity, че казва че сме на върха на хранителната верига. Еми кажете ми кой е над нас? И това, че отглежда зайци и други животни, не мислиш че я прави човек, който обича животните и се грижи за тях. Еми яде ги, кой не ги яде? Нямате никакво право да я обвинявате, видяхте че е права, но май нямате смелост да си признаете и пак продължавате да я обиждате и да се заяждате за глупости. Това май не е една от най-добрите страни на хората...

samozavecher
09-07-2008, 22:43
И вие, две момчета показвате колко сте велики и обиждате момичето, което не е отправило нито една обидна дума към вас. Колко геройско, защитавайте си каузата за правата на животните, но не е нужно да добавяте обидни коментари.

hardball
09-08-2008, 13:55
Оффф. човек ще рече че са тръгнали да я бият.
И като са й казали нещо и к'во, тя вече ще колабира от мъка, че някой си в някакъв си форум и казал нещо си. Не разбирам ти ли си зле, че й вкарваш такава "защита" или се опитваш другите да убедиш, че момичето друга работа си няма освен да страда, че някой спори с нея във форума на тийнпроблем...?!

А друг въпросът вече, че хич не е права...

samozavecher
09-08-2008, 16:15
Добре хората за какво ползват кокошките и зайците? За храна, не може да го отречете. Тя не е виновна, че прави нещо, което прави и половината свят. Също така отношението и към животните доказва, че за нея не са ходещи бенефити, както се изрази exploitedteen. Просто я разбрахте погрешно и после допълнително създавахте интригите и спамвахте темата.

hardball
09-08-2008, 16:38
Ебати интригите, заклевам се...пффф.
Ти се буташ да спамиш и ти, само защото си мислиш, че по някакъв странен начин си гласът на правосъдието и справедливостта...
Идеята е, че няма кокошки, за да ги ядем ние и техните яйца не са замислени с идеята да станат на омлет. Тя, че си играе на чичо доктор с плюшените си играчки е друг въпрос. Похвално е, че иска да стане ветеринар и си има куче и т.н., аз също си имам, смятам да следвам медицина и тея двете не ме спират да бъда пълен задник, ако искам.
Че ако не бяхме хората, животните в природата нямаше да имат нужда от ветеринарни лекари, слабите умират, силните продължават и видовете еволюират за да станат по- издържливи и т.н., а не се култивират намсиквиси сортове кучета и котенца, дето като ги духне вятъра хващат конюктивит, гъбички на ушите и почват да правят епилептични припадъци, защото ги култивират да са красиви, защото пак човекът е решил, че е редно да си има намсиквоситочно куче вкъщи за да си задоволява собствения егоизъм.
Като ядете месо се осъзнайте какво точно се случва, не се забаламосвайте с разни такива дивотии, че кокошките съществуват за да има какво да вечеряте...

samozavecher
09-08-2008, 16:50
И аз не мисля, че животните съществуват за да се нахраним с тях на вечеря или да закараме децата си в зоопарка, за да ги видят затворени в клетка. И все пак човекът е направил така, че да се изхранваме с тях и да ги ползваме за забавление. Животните също са живи същества и също така изпитват болка като нас и не съм съгласен с това, че съществуват за да ги консумираме. Исках само да кажа, че всички ядем месо и не намирам никаква причина да обвиняват момичето, че го прави.

hardball
09-08-2008, 16:54
Аз не ям. Сега мога ли на спокойство да споря?
Всъщност никой не я обвинява за това, а за това, че го прави с усещането, че така трябва, това е правилно и редно и едва ли не природата така е отредила хората да са на върха на хранителната верига, което можеш да се досетиш колко абсурдно и самонадеяно е...
К'во станахме хората, големите консуматори... тъжно, тъжно.

babity
09-08-2008, 17:02
Модърм суингър, мисля, че доста ясно изясних, че не желая да бъда квалифицирана по никакъв начин от хора, които не ме познават! Това за чичко доктор го забрави преди още да си си помислил/а да го напишеш пак! Нито знаеш кое как гледам, нито колко пари пръскам по ветеринари, храни и глезотии. Още повече, че ако си играех на чичо доктор изобщо нямаше и да използвам услугите на ветеринар. Камоли на най - добрият (според моя опит) в града. Не мисля, че съм казвала, че кокошките са измислени за да ги ядем или поне не е било това, което се опитвам да кажа. Говориш за природа... повечето животни в природата живеят много по - малко, отколкото домашните животни. И в този ред на мисли... дали е по - добре да имат кратък живот, да умират от кокцидиоза (говорим за зайците примерно), задето са изяли едно мишо лайно с треволяка или да имат малко по - дълъг, спокоен живот, в който единствената им грижа е да се придвижат до купата с храна и вода. Принципно има начин за оценяване на "щастието" на едно животно. Ако то е в добра кондиция, игриво е и всичко останало му е наред се приема, че то е щастливо => моите животни са щастливи. Това, естествено е много относително, защото де факто никой от нас не може да знае колко точно е щастлива една гадинка. А от другата страна на приказките ти за природата това, нашето пак си е точно същото. Имаме някакво преимущество, успяваме да надвием определени видове и го правим. Точно както в природата лъва става, хваща си газелата или каквото е там и си го яде. По аналогичен начин ти ставаш, отиваш до хладилника и си вземаш мръвката. А на пилето, колкото и странно да ви прозвучи, по никакъв начин не му пука, че ще се превърне в тази мръвка. Приживе единствената му грижа е да докопа храна и вода. При положение, че отделя достатъчно време за да задоволя всички нужди на животните си, че понякога и просто седя да ги наблюдавам, не ми се ще да чувствам огризения след това. По - леко ми е на съвестта ако си мисля, че съм ги компенсирала приживе.

А приказките, че декоративните кучета са мутанти и аз съм ги чувала. Не им се връзвай много - много! ;) Всяка съвременна порода "намсиквоситочно" куче е плод на дългогодишната селекция на определените кучета. Всяка порода си има предназначение.

hardball
09-08-2008, 17:22
Какви точно са предназначенията освен да радват стопанина с вида си? Можеш ли да ми кажеш какво е предназначението на немска овчарка гледана в апартамент 50 квадрата, да кажем, или на самуетите, дето лятото на българските жеги едвам оцеляват?!
Точно защото не те познавам те класифицирам по начина, по който те виждам от постовете ти, е това е хубавото (или лошото?) на интернет пространството, че всеки е различен и се отнасят с него по това какъв показва, че е, а не по тока какъв е в дъ рийл уърлд...
Начинът, по който ти отиваш до хладилника не е аналогичен с този, по който един гепард разкъсва една антилопа, можеш да се досетиш за това дори само като видиш статистиките за затлъстяване уърлдуайд...
Не знам някога дали си била на колене на прасе, мама ми разказва баща ми като съм била малка и е имало "голямо нямане" трябвало да коли едно прасе и да вземе половината... прасето накрая го подарили след като го разфасовали, просто защото и на двамата не им давало душа да го изядат след това, което са преживяли.
А за това какво пилето ще чувства, по същата логика, което някой май го беше казал даже, кучето ти също можем да си го хапнем...
А друг въпрос как са гледани тези кравки и пилета, какви неща си хапват за да са така продуктивни и да наддават по- бързо и т.н. За това много мога да говоря, но ще излезе че си проповядвам веганските принципи, а не е така, пиша в тая тема по друг (подобен) въпрос.
Мутирам значи променям се, като цяло всеки вид мутира- еволюира. Тези селекции на кучета са супер измислена намеса на хората, за да си имат еди-кви-си хрътки и да ги водят по изложения и т.н.

hardball
09-08-2008, 18:30
Ти си баш единственият, дето пише по темата обаче, хаха :D

b0Nb0n
09-08-2008, 20:36
тия почнаха с цирковете и евтиния популизъм отсега...

Ограбиха "Големия брат" дни преди старта
27.08.2008 10:58

Преди броени дни бандити ограбиха новата къща на Big Brother в местността Умни Дол край Нови Хан.

Крадците преминали през металната ограда, без охраната да ги види и набързо свлекли на земята единия от гардовете.

Апашите завлекли куп скъпа техника, разкриват охранителите.

Другата шокираща новина около предаването е влизането в къщата на млада дама, която от години заработва на Околовръстното.
mane tes kvi filmi vkarvat 4e 4ak sami vqrvat

babity
09-08-2008, 21:24
....

Първо за немската овчарка. Това куче, гледано в апартамент може да служи за много неща. Може да е пазач (на самият апартамент), може да е телохранител на някого от семейството (ако е предварително обучена от специалист), може да е водач на слепият, живеещ там. Предназначения много! Една немска овчарка както и повечето (не всички) големи породи и породи - гиганти би се чувствала перфектно дори и в кенеф 2 на 2 ако и се достави нужното движение под формата на разходка. "Самуетите", които всъщност се казват самоеДи (защото породата е самоед) отдавна вече не са работни кучета. Колко мислиш от съвременните кучета от породата мислиш, че могат да са онези кучета, които са били в началото на миналия век. Заради желанието на хората да виждат онази рошава, но много красива бяла топка, която да бъде компаньон селекционерите постепенно са отбягвали да размножават кучета с качествата на впрегатни кучета, защото това им качество просто не е търсено. Истината е, че самоедите всъщност дори не са били бели кучета. И въпреки всичко, с малко старание от страна на стопанина биха се чувствали перфектно през нашето жежко лято (както и всяко друго северно куче). В събота имах честта да видя с очите си един невероятен екземпляр от породата Аляски Маламут (баш северно куче!) и той с нищо не показваше да изпитва дискомфорт в жегата, освен че пиеше повечко вода. И всички тези промени са направени, защото хората са си измислили с какво да се придвижват и не използват толкова масово кучешки впрягове. Декоративните породи пък са селектирани за компаньони, както и някои по - едри. Незнам за вас, но аз много добре знам какво значи куче компаньон за един наистина самотен човек. От там пък са започнали да се търсят други качества като податливостта към обучението за състезания по аджилити или фрийстайл. Това са търсели хората и това им са предложили селекционерите. И за да не излезнат съвсем ненужни твари да не пропусна да кажа, че все още има работни кучета. Овчарски (БОК, КО, Комондор), ловни (дратхра, пойнтер, кокер шпаньорл, сетери, голдън ретривър) телохранители (АСТ, НОК, Малиноа), както и някои по - доминантни породи, които са перфектни пазачи на двор, примерно (да не забравя, че и безпородните много ги бива понякога). Колкото до "изложенията"... Грешиш! Тези "изложения" са причина да виждаш съвременните породи такива, каквито са. Благодарение на тази "измислена селекция" в тези породи са съхранени само най - добрите качества, най - ценните и най - желаните. Изложбите не винаги са само обикаляне на онзи ринг, където разни богаташи се фукат със скъпите си хрътки. Преди да се допусне куче до разплод се правят тестове, както медицински, така и на темперамента. Куче, обременено с наследствени болести или такова, проявяващо агресия към хора (без да е обучавано за атак дог) се отхвърля от разплод. Знаеш ли, че има болести, които се пренасят до 14-то коляно? Предполагам, ще се сетиш, че са неизлечими и носят само болка и страдания на кучето. И сега ще попиташ: "ама защо е нужно всичко това?". И това ще обясня. Ако я няма тази селекция всички кучета ще са като уличните, свирепи, бъкани с болести и постоянно нападащи. На мен това ми се струва недопустимо!

babity
09-08-2008, 22:15
Няма лоши кучета, има безотговорни стопани! Това важи в пълна сила за уличните. Те нямат вина, че някой ги си малоумник е искал плюшена играчка и после я е захвърлил. Агресията им е разбираема - така оцеляват, но е недопустимо да ги има. Агресията на домашните кучета идва от неправилно обучение от страна на стопанина или липса на каквото и да било такова. Ентусиастите винаги могат да си правят каквито искат миксове и пак да има безпородни. Улични не бива да има!

Експлойтед, в началото и аз така мислех. Ако знаеш колко съм ги псувала, особено онези развъдчици, 'дето за една мръвка 800 гр в зряла възраст искат по 1600Е! Въпреки че няма да ме разберете за пореден път (по същият начин, по който и аз не разбирах преди няколко месеца) родословието е важно, разберете го! Незнам дали сте отглеждали куче, страдащо от наследствена болест. Аз съм имала късмета да не видя това с очите си, но една наследствена болест може да лиши кучето от нещо жизненоважно за него, а именно възможността да се движи. Когато едно куче наследи Тазобедрена Дисплазия всяко едно негово движение е съпроводено с нетърпима болка. Аз съм гледала болно куче, което изключително болезнено се придвижваше. Беше безпородно и аз, както и останалите се грижихме за него с каквото можем до последният му час. За съжаление Гана-та ни го отне. И това не е единственото ми куче, което е умирало. Заради липса на знания, заради липса на ветеринар, защото някой си разчитал (като вас), че природата си знае работата и ваксината е загуба на време и пари. Аз не искам да отглеждам болно животно. Не мога и да си позволя този "лукс", съжалявам, това е истината. Другата причина да се изисква родословие на кучето е точно тази - агресията. Тя, точно като наследствените болести се предава на следващите поколения и селекционерите умишлено не развъждат такива кучета. Да не говорим, че в някои страни агресивните кучета се приспиват. Незнам доколко сте наясно с нещата, но когато едно куче е наследило агресивността си е изключително трудно, при някои индивиди дори невъзможно да бъде подтисната тази агресия, дори с намесата на професионален треньор. Аз също отглеждам безпородно куче. Да, то носи белезите на японски хин, но аз нямам документ, които доказва, че кучето ми е такова, нито темперамента му напълно отговаря на стандарта на породата. Опитайте се да ме разберете, родословието е гаранцията, че аз ще получа срещу парите си едно здраво и неагресивно куче. Това е, което аз желая, нямам повече претенции. Обявете ме за най - низкото същество на света, но съм видяла достатъчно болни кучета по изолаторите, а и в двора си за да знам, че нямам средствата да си позволя да "лукса" да обгрижвам едно тежко болно куче, нито пък имам търпението за това. Изобщо пък няма и да споменавам, че съм достатъчнно жалостива за да не мога да се справя с едно по - доминантно куче като БОК, а какво остава за наследствено агресивно куче, което не само си играе и му прави кеф да те търкаля, ами хапе яко. Съжалявам, такова ми е положението! Ако искате ме мразете, ако не искате недейте!

yuyuto
09-08-2008, 22:21
Стига сте спорили де - мир и любов... Ся кой е прав - няма прав, всеки е прав сам за себе си... Мир и любов...

OtherDimension
09-08-2008, 22:26
Стига сте спорили де - мир и любов... Ся кой е прав - няма прав, всеки е прав сам за себе си... Мир и любов...
bravo! :lol:

OtherDimension
09-08-2008, 22:30
nqma i minuta otkakto slushah taq pesen 8-)

lsd43
09-09-2008, 07:38
Най-голямата ирония е ,че това е такава явна гавра с хората(смисъл та ние живеем в също толкова манипулативен свят),но повечето хора даже не забелязват що за гавра си правят създателите на това предаване с обикновеният човек,не помня кой римски император го беше казал :"Дайте на народа хляб и зрелище!",еми положението с такива предавания е горе-долу същото ,направени са с цел да замазват очите на хората ,като правят една пародия на реалният живот ,с меко казано глуповати личности ,целящи слава ,като покажат себе си (простотията си).

hardball
09-09-2008, 13:50
К'во почнахте пак да говорите по темата, пф :Д
Бабиту, не ми се четат дългите ти постове за породистите кучета и бездомните такива, сигурна съм, че са дивотии :/

b0Nb0n
09-09-2008, 14:10
[quote="exploitedteen"Убеден съм, че бабито ако се беше родила 100 години по-рано е щяла с плам да обяснява за арийската раса, говорейки (и мятайки плюнка от екзалтираност) как всички трябва да са високи по метър и 90, руси, със сини очи, изсечени скули, твърд, нордически характер и т.н.[/quote]
:D :D :D :D :D

hardball
09-09-2008, 14:35
ще ти синтезирам:
...

Mерси.
Значи нищо ново не е казала и познах, куул.
Това е много тъпо, мейт. Вземайте си кучета без родословие и си ги гледайте и всички ще са доволни. Моето го взехме от някакъв свинарник, след като го бяха гаврили 2 години :/
Хората се чудят каква по- голяма тъпотия да измислят да направят, че да се почувстват всемогъщи, хаха :Д

b0Nb0n
09-09-2008, 14:46
e ti pak bez rodosloviq ti dobre li si tva da ne e jivo sy6testvo ako e bez rodoslovie nqma sym gazar a ti si se nabutala stra6no mnogo sq nikoi nema ti se kefi na pridobivkata se pak se edno da si kypi6 nqkva dreha i da ne e markova e kak be :-D

AItOo0
09-09-2008, 15:06
Няма значение :lol:

babity
09-09-2008, 20:01
Оххх, започвам да се чувствам крайно поласкана вече, ама сериозно. Хабите прекалено много енергия за това да ми "сипвате", вместо да говорите за темата. Ок, мислете ме за грандоманка, за мен не е никакъв проблем, даже расистка, може и комунистка ( :D ), а междувременно и съдистка (защото понеже нали си "играя на чичо доктор"...). Аз си знам как със 50 лв месечно съм си гледата двете БЕЗПОРОДНИ кучета, че даже и БОК-а на брат ми (да кажа, че по право и той е безпороден, защото няма документи). Ама аз нали... съм толкова жестока и съм проста и съм убийца и не признавам правото на живот на всички. И... понеже съм и тооооолкова проста и бездарна си давах всичките джобни за храна и медикаменти, видите ли, аз отново от простотия си дадох всичките пари за празника ми (рд-то) за кучето, 'дето го ОСИНОВИХ на сума ти години, защото в противен случай щяха да го изхвърлят. Хайде... сипете още помия по мой адрес! Смятам, че драгите ми съфорумци ще оценят факта, че към никого от вас не се обърнах с лошо и най - чистосърдечно реших да ви открехна по някои въпроси за кинологията, но пък тогава пак бях неудобна с нещо. Спокойно! Не съм от тези, 'дето си го слагат на сърцето, че някой не ги харесва. Разбирам това, че не сте гледали болно животно, че не сте виждали как издъхва любимецът ви в ръцете ви и затова така се обръщате към мен. За тези толкова кратки 16 години съм се нагледала на болести и смърт. Знам какво е да виждаш едно агонизиращо животно, да умре в ръцете ти. Аз никога няма да забравя онзи малък ангел Цецка. Беше я блъснала кола, чичо ми я намерил и я донесе вкъщи. Лапата и беше деформирана и едва ходеше. Скимтеше от болка докато пристъпяше към мен за да ме "целуне". Както казах и преди болестта Гана ни я отне. Смятам, че най - малкото уважение заслужавам затова, че съм се грижила и продължавам да се грижа пълноценно за животните си. Деля собствените си джобни с тях и смело ще заявя, че дори успешно съм задомила намерено захвърлено БЕЗПОРОДНО куче! Експлойтед, модърн суингър и компания, хайде, засипете ме със следващата порция нарицателни по мой адрес, очаквам го! Язък ви за интелекта, язък ви и за самочувствието на всезнаещи. . Всеки човек има правото на свое мнение, а вие явно не понасяте такова, което е различно от вашето. С ръка на сърцето си казвам, че нямам достатъчно сили да гледам повече болни и страдащи животни. Предполагам, че сегашните ми кучета няма да са последните такива, които съм осиновила, защото забележете всичките ми кучета са ОСИНОВЕНИ, а не купени! За себе си съм направила дадения избор и вие нямате никакво право да ме съдите за това, както и който и да било друг! Това, че си признавам докъде ми стигат силите в никакъв случай не би могло да е повод да ме квалифицирате по какъвто и да било начин, напротив, смятам, че заслужавам адмирации, защото колкото и да е малък моят принос е налице.

babity
09-09-2008, 20:13
И аз ти казах, че съм убивала куче. Бях малка и то агонизираше. Казаха ми, че като му е сух носа на кучето ще умира. Нослето беше сухо, опитах се да го намокря, обаче го задавих и се задуши. Тежи ми, винаги ще ми тежи. Това, че гледаш безпородно куче е похвално. Дано наистина да го гледаш правилно. Както вече казах за мен няма значение дали ще си кажеш истината таква, каквато е и ще бъдеш расист или великодушно ще премълчаваш някои неприятни неща и ще бъдеш пич. Желая много приятни мигове на всички, които имат домашни любимци, защото за мен всеки момен, прекаран с моята чернилка е безценен! ;)

babity
09-09-2008, 20:27
Глупаво би било да ме обвините за предрасъдъци точно от този тип като се има в предвид, че през дома ми са минали не по - малко от десетина помияра откакто се помня. Колкото до грижите... хората масово си гледат кучетата неправилно и затова обърнах внимание на това. Явно и твоят пес е на годники вече, както и моят. Надявам се, че няма да ме обявиш за твърде нахална ако те помоля да постнеш снимка за кучето си.

hardball
09-09-2008, 20:31
Искаш да ти доказва, че е здраво и право и му е лъскав косъма ли?
Мани кучетата, от кокошките почнахме. :D
Предрасъдаците към животните като цяло, не ми казвай, че има висши и нисши животни, макар че сигурно ти се вписва в идеята, че човекът е най- висшето творение на природата :D

babity
09-09-2008, 20:44
Не, просто искам да му се порадвам,защото няма куче, което да не ме радва и трогва с поведението си (ако съм имала удоволствието да го срещна на улицата, примерно).

Другото не ми сеобсъжда повече, омръзна ми. Споконо можете да ме смятате за расистка или каквото искате. Слабо ме вълнува.

babity
09-09-2008, 20:53
Голям чаровник е! И ми изглежда младолик (май мъхчето около нослето още не е побеляло, за разлика от това на моята бабинка). И да направиш едно нацелуване/гушкане от мое име. :D :-)

hardball
09-09-2008, 20:58
Оле, какво е готиноооо!!!
Като бях малка на нашата улица имаше човек с куче на име Фреди, то беше пак на петна та като видя куче на петна сега все за Фреди се сещам :D
Искате ли да видите Топчо, никой не ме пита, ма аз да се изфукам:
Топчо (http://img.photobucket.com/albums/v163/_Ale_/DSC05286.jpg)
Пак Топчо (http://img.photobucket.com/albums/v163/_Ale_/topchoo.jpg)
Още веднъж Топчо:Д (http://img.photobucket.com/albums/v163/_Ale_/IMG_0046.jpg).
Нещо се разнежих, хаха :D

babity
09-09-2008, 21:23
Оле, какво е готиноооо!!!
Като бях малка на нашата улица имаше човек с куче на име Фреди, то беше пак на петна та като видя куче на петна сега все за Фреди се сещам :D
Искате ли да видите Топчо, никой не ме пита, ма аз да се изфукам:
Топчо (http://img.photobucket.com/albums/v163/_Ale_/DSC05286.jpg)
Пак Топчо (http://img.photobucket.com/albums/v163/_Ale_/topchoo.jpg)
Още веднъж Топчо:Д (http://img.photobucket.com/albums/v163/_Ale_/IMG_0046.jpg).
Нещо се разнежих, хаха :D

Прилича на една моя кучка, Рита се казваше. Дори и понякога да се шегувам с някои кучета за мен грозно куче няма. Още повече, че за тях в пълна сила важи изразът "нашо лошо няма"! :D Пак ще се повторя: да са ни живи и здрави и само радости да носят! :-)