PDA

View Full Version : Миопия...



Fickle
09-05-2008, 15:48
Не мога да фокусирам на далеч, сълзят ми очите, нон-стоп главобол... отвреме навреме самите клепачи ме сърбят.. споделих тия неща с майка ми и каза, че трябва да отида на очен. Тези симптоми се свързват с миопията(късогледство) и аз леко се уплаших, защото ако се окаже че нещо са ми увредени очите, ще трябва да сложа очила, а не искам.
Самият въпрос: На 15 малка ли съм за лещи?
И ако има някой от форума с миопия да ми пише лично...

SirMihou
09-05-2008, 16:17
не не си малка за лещи ... :P
но и с очила не е зле ... познавам много момичета на 15 с очила и с лещи .. според мен и според тях няма проблем /// :-P

s3xy
09-05-2008, 16:22
аз носих очила от 3 годишна до 13 годишна :-k :-# :-k махнах ги миналото лято, но преди това се позаинтересовах за лещи - преди 16 не е добре за ретината и има толкова мн рискове... по добре си намери някои хубави рамки и си направи очила вместо да рискуваш... :) успех

Fickle
09-05-2008, 17:32
Мерси за отговорите, и да питам, как протича прегледа при офтамолог(очен лекар) ?

batkodoki
09-05-2008, 19:16
зависи от апаратната обезпеченост с която офталмолога разполага.

колкото по-добра е тя - толкова по обективно е заключението за статуса на пациента.

BlueCat
09-08-2008, 11:26
Мерси за отговорите, и да питам, как протича прегледа при офтамолог(очен лекар) ?
Ами зависи дали те преглежда на компютър или не. Ако е на компютър ще те накара да си подпреш брадичката пред един апарат и да гледаш в картинката. А ако не е на компютър сядаш на един стол и пред тебима таблица - цифри с различни размери. Закриваш си едното око и трябва да кажеш коя е цифрата която той ти посочва. Няма нищо страшно. Не си малка за лещи, аз нося от 15 годишна :)