PDA

View Full Version : кафе-целулит



sisietuyu
09-05-2008, 17:12
наскоро чух че кафето (вече използвано от кафемашина джезве и т.н) стягало тялото и премахвало целулита трябва само да се натрива на мокра кожа и също действа като ексфулиант някой изпробвал ли го е действа ли ? :]

Lysit0
09-05-2008, 17:31
Вярно е.
Аз знам срещу целулит - утайката от кафето. С нея се разтриват т.нар. "проблемни зони" всеки ден под душа. :bath1: Кофеинът е основната съставка на кремовете против целулит! :umnikuu:
Триеш яко (встрани от душа, за да не се отмие!), докато кожата се зачерви или ти писне. После изплакваш. :bath: Това е...
Но трябва да се прави наистина всеки ден. Вкъщи това не е проблем, защото макар че аз не пия кафе, мъжът ми е редовен консуматор и всеки ден има утайка.
Иначе е хубаво след това да се намажеш пак с някакъв антицелулитен крем (може и по-евтиничък - на Дева например, той е четири лева - 200 мл.). HO наистина трябва повечко време и липса на хора наоколо - след като се намажеш с този някакъв антицелулитен крем или се разтриеш с мократа утайка от кафе, си увиваш краката, дупето или каквото там имаш с домакинско найлоново фолио и стоиш така един час. Има ефект, ще видите!
За паласките .Най-много там се трупа от тестени харни - бисквите, банички, кифли, бял хляб и прочее вкусни неща. Не е лощо да ги изхвърлите от менюто си.
Упражнение: Прави, с леко разкрачени крака. Леко сгъвате краката в колената, стягате силно таза и малко го изнасяте напред (дано да се сещате какво имам предвид). Дясната ръка на кръста. След това изпъвате лявата ръка силно нагоре, ама колкото можете и започвате да се накланяте вдясно. Правете наклони, като продължавате да изпъвате ръката нагоре. Трябва да усетите силно опъване в талията. Правите наклони колкото можете (да речем, 20) и после същото, с другата ръка на другата страна. Това упражнение прави чудеса. Хайде, пък да почерпите, но не с баничка Успех!

Пак за паласките - сяда се пода на колене. След това започвате да сядате в ляво и в дясно, без да се отделят коленете от пода. Също трябва да се усети опъване в талията.
Друго - въртене на обръч. Но за предпочитане е дървен - по-тежичък.

s3xy
09-05-2008, 17:32
ами би трябвало да действа, щото във всички кремове на Nivea има кофеин :]

Ariel
09-05-2008, 20:57
ами да, наистина от сладкото, тестените храни и раэни маэни продукти подпомагат на целулита да расте, эа това също може сутрин преди да эакусиш да иэцедиш лимон или някакъв кисел, цитрусов плод и да го иэпиеш, эащото както энаеш, целулита е вода, маэнини и токсини ;] :wink:

Angelus_pld
09-05-2008, 22:52
седейки и мажейки се с някви помии няя стане работата :-D може и да има малък ефект но едва ли ще сте доволни

TheNewReligion
09-06-2008, 00:19
ами да, наистина от сладкото, тестените храни и раэни маэни продукти подпомагат на целулита да расте, эа това също може сутрин преди да эакусиш да иэцедиш лимон или някакъв кисел, цитрусов плод и да го иэпиеш, эащото както энаеш, целулита е вода, маэнини и токсини ;] :wink:
Ако, някой ще цеди лимон да не вземе да пие сока направо! :smt011 Смесете го с вода, защото не ми се пише какво може да ви причини на стомаха, ако пиете тоя "киселяк" редовно и с такава консентрация! :? Успех на всички. :)

borislavka
09-21-2008, 04:44
Пробвала съм с масажи с утайка от кафе. Ефект има разбира се - кожата става супер мека и гладичка, а и след процедурата си супер освежена. Обаче внимавай, понеже утайката много цапа. Аз се мажа във ваната и след това измивам всичко хубаво. 8)

Sensuality
09-21-2008, 07:38
ами би трябвало да действа, щото във всички кремове на Nivea има кофеин :]

+++1

cHooOpiHka___
09-21-2008, 08:04
ами би трябвало да действа, щото във всички кремове на Nivea има кофеин :]

+1 8)

Tcelica
09-21-2008, 08:05
По принцип целулит се образува от задържане на вода в организма,а как става това ли - ми много просто.Когато ядем повече сол (солени ястия), защото солта разтваряйки се в организма става течност и така се образуват мастни депа.От друга страна когато се "засолиш" те кара да пиеш повече вода и ето ти целулита.Обаче не се чудете защо във всяка диета е казано да се пие поне по 2-3 литра вода(минерална) на ден, това е абсолютно вярно, защото пиейки повече вода, ходиш повече пъти по малка нужда и изхвърляш токсини и шлаки.Естествено за да е добра и ефикасна диетата трябва да е забранена солта, и да пиете вода не защото сте се засолили, а защото трябва. :-D