PDA

View Full Version : Костенурки...



s1NNer
09-05-2008, 19:40
Такамм ... искам да си взема 2 костенурки ... мъжка и женска ... обаче какво трябва да взема за аквариума? Нагреватели, глупости трябват ли ?! Иии има ли костенурки които да не стават много големи ?! Абе общо взето ако може сойто има костенурки да каже с какво се хранят , колко често трябва да им се чисти и всичко..

s3xy
09-05-2008, 19:56
ти приготви по-голям аквариум, че ше си имаш бебчета костенурки :-D

scoobydors
09-05-2008, 20:02
Трябва ти доста голям аквариум :) и те в България се продават Червенобузи водни костенурки :) не ставам много големи... тамън ;)
Потърси в Интернет за тея костенурки и ще видиш какво ти трябва :grin: Айде със здраве..... :-P

Romance
09-06-2008, 10:35
Оле въобще не ти трябва такова нещо... :?
Аз имам и то 2. Супер отврат..огромни са,постоянно излизат от аквариума,самоизяждат се (едната е с половин крак сега,на другата и има нещо на носа ,незнам) и много клопат.
Първите 1-2 дена им се кефех,но те не правят нищо друго освен да гледат тъпо и да се хапят.
Така,че по - добре си вземи рибка..тя поне е сладка.

Аз се отплеснах и не ти отговорих на въпросите..Мисля,че няма такива дето да не растят,има едни с глави като на крокодил обаче :-D .Хранят се със чернодробна,слариби,едни малки червеи и трябва д аим чистиш по 2-3 пъти в седмицата.

rakiQ
09-06-2008, 10:40
Оле въобще не ти трябва такова нещо... :?
Аз имам и то 2. Супер отврат..огромни са,постоянно излизат от аквариума,самоизяждат се (едната е с половин крак сега,на другата и има нещо на носа ,незнам) и много клопат.
Първите 1-2 дена им се кефех,но те не правят нищо друго освен да гледат тъпо и да се хапят.
Така,че по - добре си вземи рибка..тя поне е сладка.

Аз се отплеснах и не ти отговорих на въпросите..Мисля,че няма такива дето да не растят,има едни с глави като на крокодил обаче :-D .Хранят се със чернодробна,слариби,едни малки червеи и трябва д аим чистиш по 2-3 пъти в седмицата.
+1 не ти трябва

DisciplineAndOrder
09-06-2008, 10:55
Оле въобще не ти трябва такова нещо... :?
Аз имам и то 2. Супер отврат..огромни са,постоянно излизат от аквариума,самоизяждат се (едната е с половин крак сега,на другата и има нещо на носа ,незнам) и много клопат.
Първите 1-2 дена им се кефех,но те не правят нищо друго освен да гледат тъпо и да се хапят.
Така,че по - добре си вземи рибка..тя поне е сладка.

Аз се отплеснах и не ти отговорих на въпросите..Мисля,че няма такива дето да не растят,има едни с глави като на крокодил обаче :-D .Хранят се със чернодробна,слариби,едни малки червеи и трябва д аим чистиш по 2-3 пъти в седмицата.

самоизяждат се? :lol: :lol:

аз имах преди,не ти трябва,щото
1 да миеш аквариум е гнусно => майка ми поемаше тази инициатива,но и писна и ме накара или да я подаря,или да я хвърля 8-) (подарих я)
2 често забравях да я храня
3 не си е работа с тия лампи,нагреватели и т.н
4 смърди кофти


бтв,ако не се лъжа,вкарват само еднополови в България :)

Romance
09-06-2008, 11:13
Да бе, човек :shock:
Може да е и от факта,че забравям да ги храня със седмици и ги тъпча с боклуци от типа кора от пъпеш,краставица и такива ти неща..ама едната няма крак ся :lol:
Бих я снимала ама те са толкова хищни,че ме е страх и корубата да им пипна.

s1NNer
09-06-2008, 11:17
Охх ... разубедих се ... :D

Tokio_Hotel_Fanka_forever
09-06-2008, 13:20
tova me poceti za po4inalata mi kostenurka :cry:

s3xy
09-06-2008, 13:29
^ :-k :cry: :-k

Romance
09-06-2008, 13:49
Искаш ли нова/и ? :)

nicolepcd
09-06-2008, 14:26
И мойта почина преди 2-3 месеца :cry: И не искам друга... :(

Gasser
09-06-2008, 15:27
аз подарявам 1 с един малък аквариум :lol: не ми трябва вече тоя коч 8-) на 3-4 години...от Ловеч съм :-D

scoobydors
09-06-2008, 15:30
И мойта почина преди 2-3 месеца :cry: И не искам друга... :(
На 18 Януари (2 дни преди РД-то ми) пичина милата ми костенурчица Недка :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

AliceSw
09-06-2008, 15:36
ъъъъ, всички ловчалий ли имат/са имали костенурки




и аз имах, не се събираха в аквариума, не ги хранех, не им чистех, хапеха котката /това като се сетя още ме спуква от смях/ и накрая баща ми ги пусна в Александровския язовир :D


ПС и аз съм от Ловеч

scoobydors
09-06-2008, 15:37
ъъъъ, всички ловчалий ли имат/са имали костенурки




и аз имах, не се събираха в аквариума, не ги хранех, не им чистех, хапеха котката /това като се сетя още ме спуква от смях/ и накрая баща ми ги пусна в Александровския язовир :D


ПС и аз съм от Ловеч

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

ElisaDay
09-06-2008, 15:41
Костенурка без крак :shock: Якооо :grin:

scoobydors
09-06-2008, 15:49
Костенурка без крак :shock: Якооо :grin:
:lol: :lol: :lol: :lol: Да..... моята по едно време не можеше да си отваря едното око.... :razz:

rakiQ
09-06-2008, 20:45
Костенурка без крак :shock: Якооо :grin:
:lol: :lol: :lol: :lol: Да..... моята по едно време не можеше да си отваря едното око.... :razz:
не виждам кое му е смешното да виждаш как животинката се мъчи?!

Romance
09-06-2008, 20:46
ъъъъ, всички ловчалий ли имат/са имали костенурки




и аз имах, не се събираха в аквариума, не ги хранех, не им чистех, хапеха котката /това като се сетя още ме спуква от смях/ и накрая баща ми ги пусна в Александровския язовир :D


ПС и аз съм от Ловеч

И аззз :razz:
и имахме къща на александрово :D

Valhala
09-07-2008, 19:18
Костенурка без крак :shock: Якооо :grin:
:lol: :lol: :lol: :lol: Да..... моята по едно време не можеше да си отваря едното око.... :razz:
не виждам кое му е смешното да виждаш как животинката се мъчи?!

:? Ми явно някакви шантави хора обитават тука...

yuyuto
09-07-2008, 20:18
Имам 2 червенобузи... И ги имам от дооооста отдавна... От 8 години... И едва ли ще се разделя скоро с тях, щот тая порода червенобузи живеят по 60 години... :D
Такам, значи за големината питаш - да те светна... Значи червенобузите, които се гледат в терариум, не в аквариум (разликата е, че едното има стълбичка, на която да се качват, защото все пак са земноводни и имат нужда да си сушат черупките, а другото няма) могат да растат много, но могат и изобщо не растат... Колко ще порастнат зависи от големината на терариума, който им вземеш... Ако им вземеш голям със сигурност ще станат големички, ако обаче се ограничиш може и да не ти порастнат много... Разбира се, няма вечно да останат мънички колкото 5 стотинки, както са когато ги купуваш... :D
Друго видях, че питаш за храната - значи те са всеядни... Докато са малки е препоръчително да им купуваш скаридки и червейчета (такива дето рибарите ги използват за захранка, мдам, живи ги ядат :D ), а като порастнат над 1 год. вече може да им даваш всичко - от парченца краставица и марула до луканка, сирене и така натъка... Те са страшно издържливи без храна... Случвало се е да ни няма със седмици и да е нямало кой да ги храни, но това не е проблем за тях, те могат да издържат много дълго без храна, такава им е природата... Още кво мога да ти кажа... Амм, мдам, значи по принцип се хранят в терариума, но аз лично реших, че когато ги храня в терариума водата се замърсява значително по-бързо, затова реших да ги вадя в леген, пускам им храна и когато видя, че са се наситили и не ядат вече, ги връщам обратно... Преди не използвах никакъв уред за причистване на водата, но се налагаше да ги сменям през 3-4 дена, наскоро си купих един филтър (12лв беше) и вече водата остава кристално чиста за по 1 месец, много съм доволна...
За храненето - малките под 1 год. се хранят всеки ден, а по-големите вече през 2 дена... Но това е само лятно време, през зимата обикновено изпадат в зимна летаргия и нямат абсолютно никакъв апетит с продължение на седмици... През лятото са по-яшни...
Мммм... Друго... Амм, значи трябва да им сложиж лампа над площадката, на която излизат да си сушат черупките... Те са студенокръвни животни и затова много се радват на слънцето, ще видиж, почват едни такива да плискат като ги изкарам на слънце на терасата... А и да не забравя - те са влечуги, съответно си менят кожатаи често се случва от черупките да им падат люспи, а отдолу съвсем нови и ярки... Да не се изплашиш, това е нормално...
И трудно би си намерила мъжка и женска - първо, защото, когато са малки не се различават, второ, защото попринцип се продават само мъжки, а женските не ги пускат на пазара, защото ги използват за разплод, поне така ми каза жената, от която си ги купих... А дори да успееш да си намериш мъжка и женска, много трудно биха могли да ти се излюпат малки, тъй като трябва да сложиш и пясък, койта да не е във водата естествено, костенурките в природата заравят яйцата си на брега в пясъка, а отвън и трябва да има ена определена дълбочина, защото яйцата се нуждаят от топлина, за да се развият... А дори да предположим, че изобщо стигнеш до там да ти се излюпат, задължително трябва да ги отделиш в отделен терариум, защото големите може да ги наранят, тъй като на костенурките им липсва родителски инстинкт и буквално може да ги убият... Охх, чела съм доста по въпроса, дори май съм пречела... :D
Е мисля, че бях много подробна, дано да съм ти помогнала... :)

AliceSw
09-07-2008, 21:26
^ам, в грешка си

моите съм ги гледала 2 в терариумче 35 на 60 и бяха станали горе-долу колкото ръката ми големи /дланта и пръстите, беше им тесничко, ама продължаваха да растат/


водните костенурки са по-скоро хищни, аз със салати не съм ги хранила, ама набиваха парченца пържола и риба, апетит имат постоянно, бяхме подарили на една приятелка, преди 2 години, все още си ги храни по 2-3 пъти на ден, ама са все гладни

на слънце има смисъл да се изкарват само докато са много малки, за да не се разболеят от рахит /омекване на черупката/

yuyuto
09-08-2008, 13:34
^ам, в грешка си

моите съм ги гледала 2 в терариумче 35 на 60 и бяха станали горе-долу колкото ръката ми големи /дланта и пръстите, беше им тесничко, ама продължаваха да растат/


водните костенурки са по-скоро хищни, аз със салати не съм ги хранила, ама набиваха парченца пържола и риба, апетит имат постоянно, бяхме подарили на една приятелка, преди 2 години, все още си ги храни по 2-3 пъти на ден, ама са все гладни

на слънце има смисъл да се изкарват само докато са много малки, за да не се разболеят от рахит /омекване на черупката/
Те и моите станаха колкото дланта ми големи и преди 6 години стигнаха тоя размер и не са пораствали от тогава... А и от рахит могат да се разболеят и докато са големи... А трябва да им се дава и зелено да ядат, че имат нужда от тези витамини за здрава черупка иначе и месо доста си хапват, мдам... :-D

Dumb
09-08-2008, 13:56
Еех и аз имах ;( Много беше сладка но почина. И името и беше уникално :) Оксиджен :)

Romance
09-08-2008, 16:52
Искаш ли нова/2 ? :)

krisiiiiito
09-08-2008, 17:10
нее нямала съм и не искам :D
вземи си рибки по-добре .. или хамстер
аа може и канарчета
8-)

Romance
09-08-2008, 18:23
канарчетата са мизерия..както и папагалите,ама те поне са красиви.един познат имаше един червен,мноого як.ама едни тъпанари дето постоянно висяха у тях го бяха научили да говори и той само псуваше..беше запомнил и разни реклами,ама на хората им писна да им се подвиква "ей педерас!" и му видяха сметката..
та идеята ми беше,че птиците са си прецаквация 8-)