PDA

View Full Version : Безизходица!!! Насилие в даскало!!!



cappy123
09-05-2008, 21:02
Всеки ден се питам каква е тая държава нашата??? И защо позволяват хората нашите деца да бъдат тормозени, защо никой не се грижи те да растат спокойно!!! :( На никой ли не му пука, за психиката на тези деца, за развитието им и дори за спокойствието им!!! :(
Жертвите на психически и физически тормос в даскало са много?!?! Но защо никой не прави нищо...защо всички мислят, че това няма да се случи на тяхното дете?!?!
Аз се чувствам безсилна, би ме било страх детето ми да отиде на даскало?!?! :(
Мисля се за децата , за действията им , за учителите и за родителите!!! Всяко дете е длъжно да израстне в спокойствие и всеки родител трябва да научи детето си да се самосъхранява!!! :(

Просто пожелавам на всички тук от форума да имате наистина щастливи и спокойни деца!!! :)

Isabelle
09-05-2008, 21:16
Така е наистина много деца са жертва на насилие дори познавам такива хора, направо незнам какво да кажа..

InnocentGreed
09-05-2008, 21:37
И аз познавам едно момче, от моя квартал е. В училището му хвърлят стотинки за да танцува, плюят го, обиждат го, удрят го. Има по-голям брат от него с 2 години, но и с брат му е същото. И двамата са свестни момчета и не мисля, че тези които ги унижават са с нещо повече от тях и нямат право да го правят. На малкия брат, даже са качили и клип във вбокс. Училището е място за учене на нови неща, запознаване с нови хора, а не избиване на комплекси. Ама това правило в 90% от училищата не важи...

nefchi_bs
09-05-2008, 21:42
Мда...Найстина е гадно,но това не идва от децата,а от технире родитерли,които се държат по същия начин...Според мен не са виновни децата а родителите им :-o :( ...

s3xy
09-05-2008, 21:54
:-k преди 2 години в даскало имаше едно момиче, незнам от какъв зор, бяхме добри приятелки, но изведнъж реши, че трябва да ме съсипе :-k започна да настройва ВСИЧКИ срещу мен, даже най-добрите ми приятелки, а те от страх не смееха нищо да й кажат и не си говорехме мн дълго време :cry: значи беше ме страх да отида на училище, защото тя имаще големи приятели, които мн лесно могат да ме пребият, ако решат :-# ревях зад лафката сяко междучасие, по време на часовете настройваше и учителите срещу мен, викаше ми курва и кучка (а аз бях най-доброто дете сиг в цялото даскало), мама говори с нейната маика, ама НИЩО не се случи :-x и просто ми идеше да се самоубия. После се преместих в ново даскало (не заради нея, ами за 6 и 7 клас) и спрях да се страхувам :-k като си помисля колко деца са изживели това, просто... :-k :-# :cry: заради тъпите родители, които нямат време за техните си отрочета... :-x нямам думи... :-k

Civilizationruller
09-05-2008, 22:06
кофти е знам го от личен опит..

sladur4etyYy
09-05-2008, 22:16
Мда...Найстина е гадно,но това не идва от децата,а от технире родитерли,които се държат по същия начин...Според мен не са виновни децата а родителите им :-o :( ...

даааааа бе родителите, сигруно родителите ,преди детето им да излезе от вкъщи му казват ''и да набиеш маме днеска няколко деца'' ''да, татковото, и да свиеш парите на по-слабите деца'' хаха забавно, или пък сигурно вкъщи родителите така се държат с децата си, хвърлят им стотинки за да танцуват, бият ги и ка4ват клиповете в разни сайтове

по темата: ти кво о4аква6 да се направи?! да ходи след сяко дете по някой падар и да следи дали то се държи добре? :-o

splendour
09-05-2008, 22:22
ne mislq 4e e tolkova ot roditelite... prosto egoto na nqkoi e mnogo golqmo i imat samo4yvstvie bez pokritie...............kofti e no....... tezi deca trqbva da se dokajat i da pokajat 4e sa s16tite kato vsi4ki ostanali ili ddz.......v1pros na ak1l,uvajenie,respekt,moje bi se d1lji

SkyEatsAirplane
09-05-2008, 22:27
В училище има доста екземпляри така наречените гъзета, които си градят репутацията по този начин. Мен лично са ме турмозели... не изтърпях и се оплакахна директор, учители, родители и естествено взеха се мерки, но не достатъчно. Прибирах се насинена от училище и ме беше страх да кажа какво е станало защото ме заплашваха. И това беше когато бях в 5ти клас и мои връсници го правеха това. Сега наблюдавам абсолютно същото. Радвам се че след 7ми клас се преместих в друго училище много по-добро и елитно :)

Izzy_
09-06-2008, 07:39
Абе 1 хубав бой и ще се оравят всички.И пак питам:Как може да им позволявате да ви тормозят?! :?

nasi141
09-06-2008, 10:04
и аз много се нерва на такива хора. :x имаше една такава от стария ми клас и просто не можех да я трая и постоянно тормозеше по слабите ученици от класа. :( за да се оправиш с такива хора е бой докато мърда и толко няма друг начин. :o дано сега в нови я ми клас няма такива изчадия. :)

Inaaaaaaaa
09-06-2008, 10:46
Мда...Найстина е гадно,но това не идва от децата,а от технире родитерли,които се държат по същия начин...Според мен не са виновни децата а родителите им :-o :( ...

даааааа бе родителите, сигруно родителите ,преди детето им да излезе от вкъщи му казват ''и да набиеш маме днеска няколко деца'' ''да, татковото, и да свиеш парите на по-слабите деца'' хаха забавно, или пък сигурно вкъщи родителите така се държат с децата си, хвърлят им стотинки за да танцуват, бият ги и ка4ват клиповете в разни сайтове

по темата: ти кво о4аква6 да се направи?! да ходи след сяко дете по някой падар и да следи дали то се държи добре? :-o
То е логично,че не ходи така да му говори,но си има значение начина по който го възпитава!!

sexa_na_kompleksa
09-06-2008, 11:09
Семейната среда оказва влияние, но и училището, и обществото също имат "приност" за всичко това, което се случва.
Държавата не прави нищо, поради простата причина, че изобщо не я интересува! Всеки си гледа неговия интерес и се чуди какъв Мерцедс да си купи...
Добре че съм в най-елитното училище в града(то пък един елит...) и такива прояви на насилие няма много.

SuNsEt
09-06-2008, 15:20
Защо не направиш кампания в даскалото си или нещо такова,щом си толкова загрижена???Да,гадно е,че има насилие в училищата,но това е част от способността ни да се справяме с проблемите.Не можем вечно да се пазим от тях.Рано или късно те ще дойдат при нас и е по-добре ако вече знаеш как да се оправяш с тях. :wink: Живота в училище е подготовка за живота след училище.Никога няма да се избегнат напълно психическият и физическият тормоз.Единственото,което можем да направим е,да отговаряме за собствените си грешки и да помагаме на хората в нужда.

N0_feAR
09-06-2008, 15:35
Абе 1 хубав бой и ще се оравят всички.И пак питам:Как може да им позволявате да ви тормозят?! :?
така е, но как си представяш едно беззащитно момче/момиче да се опъне на 3-4 грамадни нацепени момчета или некви надути кифли дет си викат цели компанийки за да се справят с "боклука"
пп:в даскалото вече е като на война. Обществото знае за всички тези проблеми, но и пръста не си мърда. Освена ако всички тийнове не се светнат кое е правилно и кое не, няма кой да им помогне.

desley
09-07-2008, 21:40
:)

~Violet~fairy~
09-07-2008, 22:05
Насилие има навсякъде, не само в България. Разбира се тук опасността е много по-голяма, отколкото в Англия. Зад всеки завой се крят някВи престъпници или роми( съжелявам, че давам пример с тях, но незнаете колко пъти пред очите ми е имало случай да оберат или набият дете и мен веднър са ме обирали, но просто няма начин) и ако не им дадеш(а даже и да им дадеш) всичките си пари те набиват.
В моето училище(бивше де) вечер по-големи причакваха на изхода и набиваха, някой който са си набелязали. Вярно, че това е начин да се научим да се справяме с трудностите, но това ли е най-подходящият начин?
[/b]

Izzy_
09-08-2008, 06:00
Абе 1 хубав бой и ще се оравят всички.И пак питам:Как може да им позволявате да ви тормозят?! :?
така е, но как си представяш едно беззащитно момче/момиче да се опъне на 3-4 грамадни нацепени момчета или некви надути кифли дет си викат цели компанийки за да се справят с "боклука"
пп:в даскалото вече е като на война. Обществото знае за всички тези проблеми, но и пръста не си мърда. Освена ако всички тийнове не се светнат кое е правилно и кое не, няма кой да им помогне.
Ми викаш си и ти фр и се решава проблема...

Seducti0n
09-08-2008, 09:26
Хъх, не е лоша идеята на темата и това, за което апелираш, но доста са ти се поразмили изказванията.
Таа, всъщност откъде идва цялата тази агресия, защо децата намират отдушник в насилието/харесва ли им да подлагат съученицити си на физически_психически тормоз или това е просто начин да бъдат забелязани, да покажат позиция на лидер, да използват непочтен метод за да си спечелят уважение едва ли не/
А какво прави отсрещната страна, тази която поема тежките удари на малтретирането-в повечето от случаите не прави НИЩО.Заема пасивна позиция и преживява всичко в себе си, без да дава външен израз на мъката,болката и унижението.Този отрицателен заряд след време излиза наяве, под формата на агресия далеч по-силна от тази на която самите те са станали жертва преди известно време...
Никой не указва съдействие, никой не подава ръка, никой не се изправя срещу насилника, никой не дръзва да му покаже, че не е всевишен и, че това което прави е недопустимо!

Miftio
09-13-2008, 22:45
В предното ми училище имаше много случаи на насилие , и психическото е по-лошо и от физическото, защото заради разни невъзпитани лайнари селяндурски и аз съм излизал от кожата си и съм налитал на бой, въпреки че по принцип мразя побоищата и съм спокоен човек. ама когато човек е в един клас с хайка манастирски джапанки (или във моя случай - wannabe гангстерчета и биячи), които обичат да гледат сеир, и качват видоклипове на побоища във вбокс-а, не може да не се ядоса... даже май и мен ме имаше на едно клипче как млатя един мой съученк (бивш) сгреших (тогава бях млад и глупав...сега съм само глупав :D ), но той май си го заслужаваше , 'щото не съм аз единствения , който го е бил заради голямата му уста . А агресията според мен идва от генералната липса на к'вото и да било възпитание у разните им там галфони ,и липсата на отговорност у родителите на въпросните галфони... Надявам се с новоинсталираните по родните даскала видеокамери, боевете да намлеят ... за съжаление, видеонаблюдението едва ли ще попречи на отворковците да продължават да псуват хората наляво и надясно ...

накрая на тоя , на който му е писнало от простотиите на другите излиза виновен...

`SunFlower`
09-14-2008, 05:01
насилието в училище е гнусно нещо....или нараняваш или те нараняват,няма друго положение. в старото даскало от най-тормозеното момиченце с много воля и физическа сила се превърнах в кучката,тая която се бие ,когато я закачат. и така спряха да ме тормозят и съсипват...сега в новото даскало има по-интелигентни и пораснали деца и доста от нас сме леко неутрални,заюото тормоз почти няма

BlackaTBW
09-14-2008, 07:47
Да бе, само като видях думата 'тормоС' и ми стана ясно колко си изстрадала.
Няма как да спреш насилието в училище, винаги ще има хора, които ще се мислят за повече от други. И от такива прости индивиди няма отърване.

mitzubi6i
10-02-2008, 19:42
Аз не съм имал проблеми с класа ми, но много мои съученици имат.Хай-вече момичетата.Постоянно им взимат неща, опипват ги, даже веднъж се опитаха да изхвърлят едно момиче през прозореца на 4-ти етаж. :smt022 Добре, че учителката дойде и ги спря. [-X

Ungear
10-02-2008, 20:36
Аз не съм имал проблеми с класа ми, но много мои съученици имат.Хай-вече момичетата.Постоянно им взимат неща, опипват ги, даже веднъж се опитаха да изхвърлят едно момиче през прозореца на 4-ти етаж. :smt022 Добре, че учителката дойде и ги спря. [-X

Да не са я карали да пие преди това ред булл :D .Btw по темата бих каза ,че това което правят биячите (аз :razz: ) е да се докажат пред другите (нещо като lion pride :P ) Няма друг начин освен ако не отвърнеж на удара .Мен с голяма усмивка на лицето мога да кажа ,че не са ме тормозили :) защото съм си голям а пък и в 5,6,7 клас ходих на фитнес и станах машина гълтах хапове маний (знам ,че са вреди ,но не успях да се спра :grin: (не са тревожете още дигам самолета :D)) Всички трябва да са справим с нещата дори и да са безнадежни.Моята система е : Криеш се докато звъниш на приятел да дойде (примерно някой компания) и изкачаш на поразия бой бой бой бой бой и така докато не си дигнеш респекта айде лека от мене утре тряя ходя на даскало ще чакам младия побойник да "завземе" своето място :-D

BrokenInnocence
10-03-2008, 14:05
Добре,колкото и да е тъжна историята и да е тъпо и т.н. ...
Защо има хора, на които никой нищо не може да им каже и такива, които ги ебават яко, ама много яко...
Защото просто трябва да се научиш да не позволяваш на всеки да ти говори, още повече да те пипа...

Абсолютно. Ебават се с теб докато им го позволяваш. Ще отнесеш един- два боя в най- лошия случай, но поне после няма да се чувстваш като мекотело. След това ще почнат да те уважават.

mim4ety_sara
10-03-2008, 14:17
V u4ili6te predi bqhA 4 typanara ot doma za izostaveni,izgoniha gi i vseki den idvat v moq klas i prosto se dyrjat bezobrazno s momi4etata plyqt ni,vikat ni kurvi natiskat ni se,seki den vlizat i to paza4at znae 4e ne sa ot na6to daskl i ni6to ne im kazva,e kajete mi kakvo e tova.Kak moje da puskat 4ujdi u4enici,te daje i ne sa u4enici :-x :-x prostooo pisnalo ni e ot tqh :shock: :booooomb: :booooomb:

t0nit0yy
10-03-2008, 14:47
Аз съм човекът
По Лора

Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
Аз съм човекът, който те отвращаваше
Аз съм човекът, на когото се подиграваше
Аз съм човекът, който седеше самотен
Аз съм човекът, който върви към дома неохотно
Аз съм човекът, когото плашеше до смърт всеки ден
Аз съм човекът, който стоеше безмълвен, смутен
Аз съм човекът, който носи болка в очите си
Аз съм човекът, който винаги крие сълзите си
Аз съм човекът, който живя в страх и насилие толкова време
Аз съм човекът, разрушен от това бреме
Аз съм човекът, който се давеше в презрение
Аз съм човекът, който проклинаше свойто рождение
Аз съм човекът, когото мачкаше за забавление
Аз съм човекът - от твоето поколение
Аз съм човекът, чието име не знаеш
Аз съм човекът, за когото нехаеш.
Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
Но и аз съм Човек - като теб.

Превод: Влади Фиданова

Лора Граймс е 14-годишно момиче от Бристъл, Великобритания, което се самоубива, след като е системно малтретирано в училище от свои връстници. В предсмъртното си писмо оставя стихотворение, което моли да бъде прочетено на погребението му.

Това стихотворение и историята на Лора се превръщат в основа на кампанията "Училище без насилие". :)

t0nit0yy
10-03-2008, 14:49
Лора Граймс е 14-годишно момиче от Бристъл, Великобритания, което се самоубива, след като е системно малтретирано в училище от свои връстници. В предсмъртното си писмо оставя стихотворение, което моли да бъде прочетено на погребението му.

vikitu
10-03-2008, 19:37
Аз много се дразня на такива простаци и тъпи п*тки да се правят на голямата работа..за това лично като видя такова нещо и се намесвам както мога..не ме интересува дали тоз другия ще ми каже нещо..просто няма да му го позволя..така че тези дето го допускат си е и техен проблем..позволят ли 1 2 3 пъти и става навик..

perkele1914
10-04-2008, 08:20
трябва самоуважение...