PDA

View Full Version : пътеводител на галактическия стопаджия



_potrebitelka_
09-06-2008, 04:01
Някой чел ли е тази книга? Хареса ли ви? За какво долу горе става въпрос в нея?

Nam3less3
09-06-2008, 04:20
Подигравка с човечеството, пълна е с глупости, невероятен стил и шеги със най-интересните неща, изобщо великолепна комедия, по 5 пъти съм чел някой абзаци и съм умирал от смях. + останалите 4 части на книгата(ресторант на края на вселената и т.н.). И има най-откачения сценарий, все едно е писана от някой в лудницата. Няма човек, на който да не му е забавна според мен. Даже ся като ме подсети, отново ще си пусна да прочета някой от най-култовите моменти.

s3xy
09-06-2008, 07:54
книгата е мн яка, филмът също :grin:

hardball
09-06-2008, 18:36
Защо има само 4 коментара?
Книгата е много готина, можеш да поразтърсиш из нета за резюме, обаче ти препоръчвам направо да я захващаш. Всичките части си струват, моето издание беше всичките в 1 та ги прочетох веднага една след друга :Д
Филмът не си го спомням добре, гледах го преди много време още на кино... забавен беше, но сама можеш да се досетиш, че книгата беше много по- добра, просто Адамс пише много забавно, образно и подробно по един много завладяващ вниманието начин и си струва да си отделиш времето да я прочетеш :)

BlackWings
09-06-2008, 18:39
Единствената книга над коята съм прекарала часове в неконтролируемо , коремо - схващащо киконете и хилене - доста забавно и увлекателно четиво , започнеш ли я - не можеш да я оставиш :razz:

FelisDirus
09-06-2008, 18:39
Хаха, никога няма да забравя погледа на куенч миналото лято, когато разбра, че не съм я чела. Беше толкова възмутен, че след 5мин я намери и ми я купи, защото просто трябва да бъде прочетена.

И, да, мнооого ми хареса. Официално му благодаря. 8-)

BlackaTBW
09-06-2008, 19:02
Много хубава книга, една от любимите ми е :]

tuzaro
09-06-2008, 19:30
Книгата не съм я чел, ама филма е добър.

EarthShaker
09-06-2008, 19:49
аз пък я прочетох само донякъде... много ми хареса, но не помня защо я изоставих... някой ден пак ще я почна 8-)

brain_stew
09-06-2008, 23:05
Защо има само 4 коментара?


Защото 90% от хората тук, не знаят какво е "Пътеводителя"???

Иначе книгата е стра-хот-на!Просто...ако я прочетеш няма да съжалиш изобщо! :)

Shadow_Walker
09-07-2008, 21:25
не знам за книгата, но си спомням, , че филма ми се стори страшно глупав и безсмислен

Shadow_Walker
09-07-2008, 21:31
не знам за книгата, но си спомням, , че филма ми се стори страшно глупав и безсмислен

Има два типа хора:

1 които четат книгата

2 които гледат филмите

Всеки да се постави в правилната категория, а аз ще ви дам диагнозата...

първо, чета книги.
второ - филма не знам по каква причина го бях гледал,
но както казах - не беше забавен и беше напълно глупав.
и трето - ако сега ще тръгнеш да се заяждаш - вземи се скрий, че не ми се занимава с теб и твоята досадна личност.

XceSS
09-08-2008, 08:25
Книгата е СТРАШНА, чел съм я 3 пъти и всичките пъти съм се счупвал да се хиля, ама филма верно си е бати трагедията, дори и не го доизгледах. :?

shadow_
09-08-2008, 11:28
Много хубава книга, една от любимите ми е :]