PDA

View Full Version : Hip Hop vs. Плуване



NuggeT
09-06-2008, 15:01
Здравейте! Проблема ми е следния: много искам да спортувам нещо. Спрях се на hip hop танци и плуване, но нямам време и за двете. Въпроса ми е - Кой от двата спорта благоприятства по - добре на фигурата?
Доколкото знам, от плуването ще заякна много в раменете:? .. въпреки, че смятам да си правя само дължини без да се впускам във всичките му там стилове...
От друга страна, не съм сигурна, че танците ще ми помогнат, все пак е hip hop, а не балет...
Нз.. дайте ми съвет :)

DaRkAssaSyN
09-06-2008, 15:38
DA GO DUXA6 BASRARJA ! XODI SVIRI NA KAVAL I TRAI 4E SE VUZBUJDA6 OT POTNI KONE DETO TI GO RUGAT CQL 60 SANTA VUV VU6LQSALIQ KUR XERMO !!

z1n4i7y
09-06-2008, 15:50
Според мен да заложиш на хип-хоп танците :grin: Плуването ще развие раменете ама пък хип-хопа цялото тяло ;)

RhytmiX
09-06-2008, 17:02
pluvane razbira se razviva nai dobre tqloto ot vischki drugi vidove sport. razviva nai ve4e drobovete surceto etc.

AceXe
09-07-2008, 08:46
Според мен да заложиш на хип-хоп танците :grin: Плуването ще развие раменете ама пък хип-хопа цялото тяло ;)

Не е така. Аз плувам от години.

Плуването развива хармонично цялото тяло. Дава ти малко височина, заякваш в гърдите, ръцете и раменете, корема се прибира и като цяло много добре развива тялото. За танците не знам. Не съм ходил. Но от личен опит ти казвам, че плуването е страхотен спорт :)

Giva
09-07-2008, 09:38
От плуването ще се развиеш най-хармонично за това ти го препоръчвам :wink:

psihiran
09-07-2008, 17:30
Хип хопа пак е яко. Но и аз като тренирал плуване ще ти препоръчам него. Особено ако искаш да се развиеш.
На мен лично и краката ми порастнаха и заздравяха от плуването. И затова в залата почти не съм правил крака. Само прасец исках да имам повечко и него тренирах.

NuggeT
09-09-2008, 09:24
мда.. само че аз съм момиче и определено не искам да си развия раменете :-D .. мерси за съветите все пак. За сега се спрях на hip hop, пък по - натам ще видя :)

DeepWithin
09-09-2008, 10:24
Аз от 4 години се занимавам с плуване и мога да ти кажа, че това е спорта.Изгаря най-много калории за 30 минути от всички други спортове.Развива раменете, белите дробове, оформя ти се коремчето, но не ставаш много широк в раменете както повечето драматизират.
Изборът е твой.

mustbedead
09-10-2008, 02:26
ако искаш да направиш нещо с тялото си ходи на плуване...
но досега не съм чул някой да свали момче/момиче със плуване така че ако искаш да си център на внимание- танците :-D
пак ако си и готина - ЛС мога да те науна на тва онова :-)

psychopath
09-10-2008, 02:29
ебати тъпия въпрос

много ясно, че плуване :-o

Spunky
09-12-2008, 12:23
Плуването развива и оформя тялото най-добре от всички спортове, като развива и дробовете и сърцето. Но пък от друга страна е хубаво да можеш да играеш някакви танци... ;) бе и двете неса за изпускане

Сам реши кое те влече повече

Myrth
09-12-2008, 13:21
Ако е само за фигурата - плуване. Тва за рамената и тн са пълни митове.

Иначе хип-хопът би бил интересно преживяване...сеш са, влизаш в друга среда, нови хора, танци, страсти :P

bulgarche
09-12-2008, 20:17
От тоя хип хоп само ще си с натъртвания, но има и предимство - ще помагаш на майка си в бърсането.
Плуването си е спорт, другото е маймунска работа.

tItEufFf
09-13-2008, 08:37
Аз бих избрала плуване ... Когато бях малка, дядо ми ме учеше да плувам в морето (от Варна съм) ... Оттогава си имам стегнато и оформено тяло. Разбира се, не съвсем перфектно, но това е защото не съм редовна, а и в последните години не съм плувала много с дядо ми 8-) Ама ся пак ще почна, че в даскало имаме уроци по плуване, макар и само два пъти месечно :)

MajeStic
09-13-2008, 13:12
Плуването няма да ти развие само раменете, а и гърба и ще станеш като някакъв гардероб:] Танците... знам ли там какво ще стане... тук не съм наясно ама съм за тях ^_^

wind_rider91
09-25-2008, 15:56
Според мен да заложиш на хип-хоп танците :grin: Плуването ще развие раменете ама пък хип-хопа цялото тяло ;)

BULL SHIT ! MF

wind_rider91
09-25-2008, 15:58
Плуване мн ясно ..... хем хубаво тяло хем ще можеш да плуваш, хем няма да си рапър :D :D :grin: :lol:

LiLGrizzly
10-02-2008, 17:08
hip hopa.. !!! nema kfo da se 4udi6 !

wind_rider91
10-02-2008, 17:26
pluvane :) .... kato sport e mnogo po dobar ot hip hopa ;)

p1nk_girl4e
10-14-2008, 17:29
Хип-хоп ,аз танцувам. Много енергичен спорт предпочитам го 100 пъти пред плуване и хип-хопър и рапър са 2 различни неща. А ако не сте тренирали не разсъждавайте много защото хип-хопа е като модерните танци само,че се влага повече енергия.Аз лично с тва си подържам формата 8)

mini_beby
10-18-2008, 11:58
АЗ ПЛУВАМ ОТ 2 ГОДИНИ :) ПЛУВАНЕТО СПОРЕД МЕН :grin:

Lqlichka1
10-19-2008, 13:29
Плуването няма да ти развие само раменете, а и гърба и ще станеш като някакъв гардероб:] Танците... знам ли там какво ще стане... тук не съм наясно ама съм за тях ^_^
Това са пъъълни глупости!Аз да не съм като гардероб след като вече 6 години тренирам?!Пробвай като искаш с танците, но всички са ми казвали, че плуването развива най-добре, щото ползваш сички мускули. Дори мога да ти дам пример :D аз за 1 година пораснах с 12-13 см 8-) Но все пак това е личен избор :-P

ThePowerOfLove
10-19-2008, 15:12
Изборът си е твой, но се замисли дали напразно всички ти препоръчват плуването :grin:

fr3ak_0u7
10-19-2008, 15:14
Според мен да заложиш на хип-хоп танците :grin: Плуването ще развие раменете ама пък хип-хопа цялото тяло ;)

Точно плуването развива цялото тяло.Каквото и да тренираш няма да развие цялото ти тяло по-добре от плуването.

Btw: Ако мислите ,че танците са много изморителни и ще ви развият адски много ходете плуване 1 година да видите за какво става въпрос ...

nemazna4enie
12-02-2008, 15:25
pluvaneto e edin ot nai hubavite sportove daje moje da se kaje 4e e i nai hubaviq a i razviva muskolite na cqloto tqlo a ne samo na ramenata 8)

Dundy
12-03-2008, 14:36
ми аз преди бях на плуване и танцувах и искам да ти кажа,че много по-уморително е да плуваш.След всяка тренировка бях гладба като вълк и тогава бях супер стегната и беше периода,в който имах най-хубаво тяло.А и плуването разтоварва малко от проблеми ала-бала(поне за мене)А за танците мисля,че ше са интересни,но лично аз предпочитам плуването повечко

Forest_girl
12-12-2008, 18:17
Аз съм плувала и сега тренирам хип-хоп танци ии повече ми харесва. Доколкото знам плуването е по-полезноза тялото, ама енергията, с която ме зареждат танците не може да се сравни с него. Много по-приятно е да танцуваш. Не му мисли, а идвай в The Center :grin:

www.csdance.net 8)

SiegHeil
12-12-2008, 18:26
Кик-бокс или каланетинка ? 8-) 8-)

dudumaster
12-14-2008, 14:43
Според мен да заложиш на хип-хоп танците :grin: Плуването ще развие раменете ама пък хип-хопа цялото тяло ;)
+1

justt
12-24-2008, 12:13
Plywanetoo !! 8) 8) 8)

miminia
12-27-2008, 17:04
хип хоп танци .. оффф :-o ... там ти заякват мускулите на краката
плуването - всичко!
И двете съм практикувала и дете бих ти предложила,
но все пак танците са ми страст (;

balon4eee
12-28-2008, 09:51
I drug put sum kazvala , 4e treniram pluvane ot 8good i sum dosta naprednala v tozi sport . Pluvam v otbor i imam mn postijeniq ... Smeq da tvurdq 4e imam dosta golqm opit :D ii pluvaneto e sporta , koito 6te ti razvie tqloto perfectno . 6te napravi6 stegnato tqlo , a ne se pritesnqvai za ramente . Te 6te se razviqt , ako pluva6 kato sustezatel .Abe prosot vsestranno razviva tqloto toq sport i e uniklen ( pone za men ) :D
Uspex.

Bang2Dis
01-03-2009, 08:29
Плуване пич за мен избери да плуваш и като почнеш ште видиш че нема да искаш да плуваш само 1 стил :D

ToniStoraro
01-07-2009, 06:30
Според мен да заложиш на хип-хоп танците :grin: Плуването ще развие раменете ама пък хип-хопа цялото тяло ;)
:D :D :D
Това са пълни глупости. Ти изобщо можеш ли да плуваш, че приказваш такива глупости?
Плуването развива рамене, ръце, крака, корем, гърги, гръб, общо взето всичко.
:D :D :D
Намери снимка на Майкъл Фелпс да видиш :D

Плуване пич за мен избери да плуваш и като почнеш ште видиш че нема да искаш да плуваш само 1 стил :D
Абсолютно си прав. Само че в началото ще има проблем с делфина (бътерфлай), затова в началото да почне само с кроул и след 5-6 ходения да внлючи гръб, после брус. Накрая и делфин, защото това е най-трудиня стил.

Wind_of_change
01-07-2009, 11:24
За първите 5,6 ходения освен да разбере,че има и по-добър начин за влизане в басейна освен със засилка.....

Потемата-плуване много ясно!Тъпото е,че се чудиш въобще.


(аз плувам,а и мразя хип-хоп музика)

ToniStoraro
01-07-2009, 15:37
Ако може да плува поне малко 5-6 ходения ще му стигнат, за да започне с делфин. Поне аз така бях в началото. Ако изобщо не може да плува, обаче, поне 15-20 ходения трябва. Относно влизането- първите пъти препоръчвам да влиза, слизайки по стълбата :D иначе може да се удари доста лошо. :D

thorpe
01-11-2009, 12:45
Аз от 4 години се занимавам с плуване и мога да ти кажа, че това е спорта.Изгаря най-много калории за 30 минути от всички други спортове.Развива раменете, белите дробове, оформя ти се коремчето, но не ставаш много широк в раменете както повечето драматизират.
Изборът е твой.
само да те светна-най-много калории се изкарят при академичното гребане

ToniStoraro
01-11-2009, 19:26
Стига спорихте. Аз съм плувец. Плуването е спорт, който развива всичко. Развива дишането, развива всички мускули. Тук не става въпрос за горене на калории - ако ти трябва да махаш мазнини - направи си липосукция. Но ако искаш спорт, който наистина да ти бъде много полезен и да се развият всичките ти мускули - това е плуването.

mitkom89
01-24-2009, 10:32
Хип-хоп ,аз танцувам. Много енергичен спорт предпочитам го 100 пъти пред плуване и хип-хопър и рапър са 2 различни неща. А ако не сте тренирали не разсъждавайте много защото хип-хопа е като модерните танци само,че се влага повече енергия.Аз лично с тва си подържам формата 8)

аааа все повече се шокирвам :-x Никой не се усети че такова нещо като хип-хоп танци няма... Хип-хоп е култура, също няма и нещо като хип-хопер!!! Това което е танц и е част от тази култура е т.нар. брейк. Другото са просто модерни танци... Поинтересувайте се малко! За плуването незнам, но танцувам от известно време и също доставя удоволствие и оформя тялото ;) В общи линии където има усилия има и резултати ;)

\\//

shemetkaa
01-24-2009, 10:55
PLYVANEEEE!!!!!!!! :grin: pri plyvaneto igrae vseki muskul v tqloto ti :D

moneycomeme
01-25-2009, 20:04
..Az sym tancuvala hip-hop baq vreme...moga da ti garantiram neveroqtno izjivqvane,priqtelstva,qko izkarvane...nooo ne i za cel na izvaivane na figura ;]] Pluvaneto naistina e po-podhodqshto v sluchaq,makar che az ne bih go predpochela ne za drugo-gyrbyt i ramenete se razhirqvat baq...samo leka popravka Hip-Hop ne e sport !Aide mace kysmet s izbora!

Bimmer
03-24-2009, 14:51
Според мен да заложиш на хип-хоп танците :grin: Плуването ще развие раменете ама пък хип-хопа цялото тяло ;)

Не е така. Аз плувам от години.

Плуването развива хармонично цялото тяло. Дава ти малко височина, заякваш в гърдите, ръцете и раменете, корема се прибира и като цяло много добре развива тялото. За танците не знам. Не съм ходил. Но от личен опит ти казвам, че плуването е страхотен спорт :)
+1000

asddsa123
03-26-2009, 13:50
според мен плуването,от него се развиват най много ръцете и гърдите.

InDo
03-26-2009, 13:54
според мен плуването,от него се развиват най много ръцете и гърдите.


Ти си в някакъв шок вярно е че развива сичко но главно раменете и гърба,не говори като не знаеш :)

guinessgirl
03-26-2009, 14:06
ебати тъпия въпрос

много ясно, че плуване :-o

мдаа

bellzee
04-10-2009, 11:34
аз ходя и на двете но плуването влияе мн по-добре на оргнизма отколкото танците...

Slawi92
04-10-2009, 12:10
ПЛУВАНЕ ПЛУВАНЕ И ПАК ПЛУВАНЕ

cherreshkata
04-10-2009, 12:25
аз тренирам плуване
мога да ти кажа, че това е един от най-хубавите спортове
развива почти всички части от тялото

P.S. за хип-хопа незнам :grin: :D