PDA

View Full Version : Да заминеш за чужбина си е нож с две остриета...



BePoHuKa
09-07-2008, 00:40
Да,осигуряваш бъдещето си...имаш повече пари..абе много плюсове има-наистина много!!!Но за жалост има и тъжна страна.Частта,в която трябва да оставиш роднините и приятелите си не е толкова обнадеждаваща :? Трябва всеки ,който иска да напусне България да се разчовърка из форуми,да попита приятели и познати в чужбина за съвет и най-вече да послуша гласчето в сърцето си!
Аз и семейството ми решихме ,че е най-добре да заминем,но сестра ми например се връща през октомври...тя реши,че и е най-добре в Бг!Просто трябва да сте 100% сигурни ,че го искате,защото когато заминеш и не се върнеш след 2-3 години губиш всичките си връзки,НО-знайте,че приятелите остават завинаги!!! :cry:

MixXx
09-07-2008, 07:24
аз бих заминал...

FootballManager
09-07-2008, 08:21
Не искам,но "Кумчо" Вълчев :D и другите лисици(управници) правят живота в България прекалено труден. :? :x :-x Може би ще замина,ако не забележа някаква промяна. :(

NaskoKaulitz
09-07-2008, 09:34
Ох ами да си призная от една страна искам, от друга -не.Искам да живея в Германия, ама не знам немски :cry: А и каква е гаранцията, че ще се реализирам :?

SomeGirl
09-10-2008, 17:02
Да,осигуряваш бъдещето си...имаш повече пари..абе много плюсове има-наистина много!!!Но за жалост има и тъжна страна.Частта,в която трябва да оставиш роднините и приятелите си не е толкова обнадеждаваща :? Трябва всеки ,който иска да напусне България да се разчовърка из форуми,да попита приятели и познати в чужбина за съвет и най-вече да послуша гласчето в сърцето си!
Аз и семейството ми решихме ,че е най-добре да заминем,но сестра ми например се връща през октомври...тя реши,че и е най-добре в Бг!Просто трябва да сте 100% сигурни ,че го искате,защото когато заминеш и не се върнеш след 2-3 години губиш всичките си връзки,НО-знайте,че приятелите остават завинаги!!! :cry:
:arrow: http://www.vbox7.com/play:1364cd41 :cry:

da, opredeleno si e noj s 2 ostrieta, pravi6 golemi jertvi poqkoga, az li4no 4esto se pitam dali si zaslyjava, ponqkoga mi se iska da spra, dase otkaja, no posle osaznavam 4e e ve4e mnogo kasno za da go napravq.
a ti kade si?

tItEufFf
09-10-2008, 20:28
Явно за вас е много трудно .. Не знам, на мен ми е хубаво и извън България. Вярно, че доста неща ми липсват, но си имам толкова много ангажименти, че просто нямам време да мисля за това, което нямам. Тук имам един-единствен проблем - езика. Нищо друго. Хората са печени, нямаме финансови затруднения, градът е тих и хубав .. Какво повече да искам? Моята нагласа е, че ТРЯБВА да ми хареса... и ми харесва.

tItEufFf
09-10-2008, 20:29
Явно за вас е много трудно .. Не знам, на мен ми е хубаво и извън България. Вярно, че доста неща ми липсват, но си имам толкова много ангажименти, че просто нямам време да мисля за това, което нямам. Тук имам един-единствен проблем - езика. Нищо друго. Хората са печени, нямаме финансови затруднения, градът е тих и хубав .. Какво повече да искам? Моята нагласа е, че ТРЯБВА да ми хареса... и ми харесва.

tItEufFf
09-10-2008, 20:30
Явно за вас е много трудно .. Не знам, на мен ми е хубаво и извън България. Вярно, че доста неща ми липсват, но си имам толкова много ангажименти, че просто нямам време да мисля за това, което нямам. Тук имам един-единствен проблем - езика. Нищо друго. Хората са печени, нямаме финансови затруднения, градът е тих и хубав .. Какво повече да искам? Моята нагласа е, че ТРЯБВА да ми хареса... и ми харесва.

BePoHuKa
09-11-2008, 02:15
Да,осигуряваш бъдещето си...имаш повече пари..абе много плюсове има-наистина много!!!Но за жалост има и тъжна страна.Частта,в която трябва да оставиш роднините и приятелите си не е толкова обнадеждаваща :? Трябва всеки ,който иска да напусне България да се разчовърка из форуми,да попита приятели и познати в чужбина за съвет и най-вече да послуша гласчето в сърцето си!
Аз и семейството ми решихме ,че е най-добре да заминем,но сестра ми например се връща през октомври...тя реши,че и е най-добре в Бг!Просто трябва да сте 100% сигурни ,че го искате,защото когато заминеш и не се върнеш след 2-3 години губиш всичките си връзки,НО-знайте,че приятелите остават завинаги!!! :cry:
:arrow: http://www.vbox7.com/play:1364cd41 :cry:

da, opredeleno si e noj s 2 ostrieta, pravi6 golemi jertvi poqkoga, az li4no 4esto se pitam dali si zaslyjava, ponqkoga mi se iska da spra, dase otkaja, no posle osaznavam 4e e ve4e mnogo kasno za da go napravq.
a ti kade si?
Canada,Toronto...
nasko_kaulitzако чакаш някой да ти даде гаранция за каквото ида било в живота ти по-добре се затвори в някоя тъмна стая и недей да излизаш..защото общо взето това правят тези които си остават като затворници в Бг и дори не искат да опитат какво представлява остатака от СВЕТА! :? Аз вярвам,че всеки трябва да опита просто,а ако не му харесва може да се върне..само да не установи,че не му харесва след 5 години...и такива ги има :-o Така де..и ако сив България нямаш гаранция ,че дръгата година няма да с на улицата,безраюботен и т.н.Замисли се!

LINKNOT
09-11-2008, 02:41
Не бих заминала извън България,въпреки че нямам приятели тук .. Друга страна, друга култура, друг език, други разбирания - не,мерси ..

Клипът ти ме трогна бе .. ;\ Сигурно ти е много кофти ..

Мислиш ли да се върнеш отново да живееш тук след време?

Timbaland
09-11-2008, 03:04
и аз имам една моя братовчедка (почти като сестра,за мен),в чужбина......... съчувствам ти. :(

BePoHuKa
09-12-2008, 00:57
Не бих заминала извън България,въпреки че нямам приятели тук .. Друга страна, друга култура, друг език, други разбирания - не,мерси ..

Клипът ти ме трогна бе .. ;\ Сигурно ти е много кофти ..

Мислиш ли да се върнеш отново да живееш тук след време?
Ами всичко зависи от това как ще се развия тук..ако успея да направя някаква кариера и т.н. ще се позамисля ,но ДА наистина много ми се иска да се върна по някое време-може да се върна за година-две и после пак да си дойда в Канада , но за това има още да му мисля-първо да завърша. :) Но да се върна да живея ЗАВИНАГИ в България :-o не знам честно казано,но е малко вероятно..това което знам е ,че не искам да живея и в Канада-искам да съм някъде из Европа пак.. :-D

LiLGrizzly
09-18-2008, 18:59
az bih zaminal s nekoi fr f ispaniq sled kato zavar6a mnogo mi haresva tazi strana no ezika.. adskii mnogo mi kucaa :? men si4ki mi kucat 4esno kazano !

Erica
09-24-2008, 09:41
Явно за вас е много трудно .. Не знам, на мен ми е хубаво и извън България. Вярно, че доста неща ми липсват, но си имам толкова много ангажименти, че просто нямам време да мисля за това, което нямам. Тук имам един-единствен проблем - езика. Нищо друго. Хората са печени, нямаме финансови затруднения, градът е тих и хубав .. Какво повече да искам? Моята нагласа е, че ТРЯБВА да ми хареса... и ми харесва.

+1

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-28-2008, 14:29
абе .. това да ти е. . . когато доидох тук се запознах с едно момче и когато му обяснявах колко искам да се върна... отговора си му беше ... " познавам хора дошли и останали... и преуспяли... и други дошли и върнали се и след това съжалявали че не са останали.." и си е вярно баща ми на времето е искал да имигрира получил е виза но не е заминал... мислел че в Бг ще му е по лесно /бил е на 20 20 и нещо../ сега е на 41 и определено не му се седи там.. но какво да прави изтървал си е шанса.. а относно мен ... абе ако бях с 2мата ми родители тук щеше да ми е по лесно но .. няма как

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-28-2008, 14:39
Едит: виждам те че живееш в Торонто.. точно първите месеци така ще ти е .. и на сестра ти .. остави я да се върне но ще видиш след година 2 ще се чувстваш че това ти е дома тук .. ще знаеш език и учителите ти тук ще те научат на неща които ще ти останат в главата доста повече отколкото тези с българското образование.. казвам ти знам какво преживяваш.. /то се едно аз съм тук от 2413 години де :D .. не не съм/ хах но тва се лекува.. сега си имам приятелки ходим си на училище заедно излизаме.. и въпреки че в началото не беше така сега изобщо не искам да се прибирам... ама изобщо... :)

tItEufFf
09-29-2008, 15:21
[B]a[N]D[i]T[k]a, не беше ли ти една от онези имигранти, които казваха, че не ти харесва навън, че нямаш приятели и ти е гадно, че си прахосваш най-хубавите години пред компютъра? Не ме разбирай погрешно, наистина МНОГО се радвам за тебе. А и така и на мен ми вдъхваш надежди. Вчера правя 3 месеца извън БГ и носталгията здраво е почнала да ме тресе. Имам чувството, че никога няма да си намеря приятелки, и събота само ще си вися у нас ..

SoAfraid
09-29-2008, 18:25
Veronika qvno ne znaesh kakvo iskash i ne znaesh kade ti e mqstoto "nqkade iz evropa" ti ako sama ne si go napravish dobre tam kadeto si nqma da ti e dobre nikade. I az ne sum v Bulgariq trudno e na vseki e trudno no se preodolqva tuka sushto se namirat priqteli, vqrno ne e kato starite no se preodolqva vsichko ako si moralno i dushevno slab chovek po dobre se vurni v Bulgariq i t.n. smeshno stava kato pishesh che ti lipsvala nashata rodina a vsushtost si iskala da si nqkade iz evropa a vari go razberi tova :(

NikolayYanchev
09-30-2008, 16:39
Какви ножове с две остриета бе бате.. България е просташка държава, която скоро няма да просперира.
В Италия съм, живея с приятелката си и двамата имаме сериозна работа, взимаме си пари, позволяваме си каквото искаме и си живеем. Аз работя само с италианци и се чувствам 15 000 по-добре, от колкото в България.
Това е моята гледна точка.

ПС: Има нещо вярно наистина. Липсват ми българските приятели!!! Любовта ги замества, но един ден ако остана тук без любов.. :booooomb:

vra4ka
09-30-2008, 18:15
Не си мислете, че българските приятели са единствени и неповторими. А и за съжаление не са безгрешни. Единсвеното неща, което може да ви спъне е предубедеността.... Бъдете винаги обективни и отворени ;)

du4eto_9
10-06-2008, 18:07
tova 4e primerno jivota v nqkoq druga po razvita darjava e e mn po dobar otkolkoto v balgaria e taka!!!! ama lipsata na vsichko v balgaria si ostava no nai lishoto e che na mene tuk v ispaniq vsichki mi kazvat ti nqkoi den dori nqma da iskash da se priberesh mn me draznat mene takiva hora za mene vsichko lubimo si ostava v balgaria se pak az sam balgarka i tva nikoi ne trqbva da go zabravq otkade e tragnal i koi e vsashtnost :oops:

du4eto_9
10-06-2008, 18:11
tova 4e primerno jivota v nqkoq druga po razvita darjava e e mn po dobar otkolkoto v balgaria e taka!!!! ama lipsata na vsichko v balgaria si ostava no nai lishoto e che na mene tuk v ispaniq vsichki mi kazvat ti nqkoi den dori nqma da iskash da se priberesh mn me draznat mene takiva hora za mene vsichko lubimo si ostava v balgaria se pak az sam balgarka i tva nikoi ne trqbva da go zabravq otkade e tragnal i koi e vsashtnost :oops:

du4eto_9
10-06-2008, 18:11
tova 4e primerno jivota v nqkoq druga po razvita darjava e e mn po dobar otkolkoto v balgaria e taka!!!! ama lipsata na vsichko v balgaria si ostava no nai lishoto e che na mene tuk v ispaniq vsichki mi kazvat ti nqkoi den dori nqma da iskash da se priberesh mn me draznat mene takiva hora za mene vsichko lubimo si ostava v balgaria se pak az sam balgarka i tva nikoi ne trqbva da go zabravq otkade e tragnal i koi e vsashtnost :oops:

Vikitooo
10-06-2008, 21:30
Виж ако това дали ще замина или ще си стоя в България НЕ зависи от мен! Всичко зависи от родителите ми до един етап от живота ми! За сега те са тук, и аз съм тук.

[B]a[N]D[i]T[k]a
10-08-2008, 02:37
[B]a[N]D[i]T[k]a, не беше ли ти една от онези имигранти, които казваха, че не ти харесва навън, че нямаш приятели и ти е гадно, че си прахосваш най-хубавите години пред компютъра? Не ме разбирай погрешно, наистина МНОГО се радвам за тебе. А и така и на мен ми вдъхваш надежди. Вчера правя 3 месеца извън БГ и носталгията здраво е почнала да ме тресе. Имам чувството, че никога няма да си намеря приятелки, и събота само ще си вися у нас ..

да бях!! но това е първите няколко месеца.. после свикваш.. нз България ми липсва липсва ми атмосферата там но и тук ми е добре ... добре? просто ми е интересно какво ще стане после .. как ще изглеждам след година дали ще съм си махнала акцента ... чудно ми е ... имам си хора с които се движа .. вярно е че не са ми толкова близки колкото ми бяха приятелите в България но .. добре ми е а и Канада си е една от наи добрите държави за имигранство според мен ;) ...

ъъъъ п.с коренно си промених мнението след като говорих с едно момче тук.мисълта му беше че не му е толкова забавно както в неговата страна /Румания/ но трябва да приеме мисълта че е тук и че няма връщане назад... Румъния не може да му предложи това което тои иска.. така че или свикваш или живееш със спомените.. или се връщаш в Бг и след някоя друга година ще те гони любопитството какво ли е щяло да стане... :)

zvQr_nO_s_ChAr
10-08-2008, 06:19
Всичко идва, за да си отиде... В испания съм от три години .. Приятелите ми в БГ вече ги боли фара за мен ... Но и тук можеш да завържеш връзки... Наистина започваш от нулата.. от самото дъно, но нали понякога е нужно да стигнеш до дъното, за да можеш да се изтласкаш после на горе.. :)

BePoHuKa
10-12-2008, 02:57
Veronika qvno ne znaesh kakvo iskash i ne znaesh kade ti e mqstoto "nqkade iz evropa" ti ako sama ne si go napravish dobre tam kadeto si nqma da ti e dobre nikade. I az ne sum v Bulgariq trudno e na vseki e trudno no se preodolqva tuka sushto se namirat priqteli, vqrno ne e kato starite no se preodolqva vsichko ako si moralno i dushevno slab chovek po dobre se vurni v Bulgariq
Много добре знам какво искам ;) тук ми харесва-тук си оставам..тва е!И тук постепенно започвам да си намирам фр-в бг няма никъф живот,а приятелите ти..някой остават други,не! :? Не мисля,че съм душевно слаба-напротив!Аз си знам,че тва ,което правя сега,като си градя тук живота си го правя за себе си-смисъл че сега ми е ясно,че ще е трудно и после сичко ще се нареди :) Много добре знам какво искам..вече!Нещата толкова бързо се променят ,че не е истина направо.Ако съм била объркана докато съм пишела темата сега вече знам какво искам :) Всеки според мен трябва да си изясни пред себе си какво иска!

DevilWish
10-12-2008, 08:14
Оооо в началото беше толкова трудно ,толкова съм плакала ,обаче всичко си идва малко по-малко на мястото ;)

Love&Confusion
10-12-2008, 19:00
Не исках да си тръгвам в началото,ревах,тръшках се,но после се видя че друг начин няма...отивам в Испания и точка.Та дойдох тука...и естествено в началото ми беше гадно,тъжно и носталгията ме мъчеше,но много бързо се адаптрирах :grin: Сега имам много приятели тук,някои приятели от България ме зарязаха,но така си пролича какви говеда всъщност са. :P

ThePowerOfLove
10-12-2008, 20:03
И на мен ми се иска да замина, да видя какво е :) Допада ми идеята

Darkkiss
10-15-2008, 01:45
Veronika qvno ne znaesh kakvo iskash i ne znaesh kade ti e mqstoto "nqkade iz evropa" ti ako sama ne si go napravish dobre tam kadeto si nqma da ti e dobre nikade. I az ne sum v Bulgariq trudno e na vseki e trudno no se preodolqva tuka sushto se namirat priqteli, vqrno ne e kato starite no se preodolqva vsichko ako si moralno i dushevno slab chovek po dobre se vurni v Bulgariq
Много добре знам какво искам ;) тук ми харесва-тук си оставам..тва е!И тук постепенно започвам да си намирам фр-в бг няма никъф живот,а приятелите ти..някой остават други,не! :? Не мисля,че съм душевно слаба-напротив!Аз си знам,че тва ,което правя сега,като си градя тук живота си го правя за себе си-смисъл че сега ми е ясно,че ще е трудно и после сичко ще се нареди :) Много добре знам какво искам..вече!Нещата толкова бързо се променят ,че не е истина направо.Ако съм била объркана докато съм пишела темата сега вече знам какво искам :) Всеки според мен трябва да си изясни пред себе си какво иска!

прикаските на мама тате и идиотите от стария ти блок не са точната истина
америка и канада ги мислят за велики защото искат визи и защото са малко много далече и не може да се види кфо лайно са.
америка има някои и др добър продукт но сред 320 мил дуржава 3 продукта не са нищо.
ако не си съгласна с мене виж моловете в торонто/колите/зградите/индивидите дето се мъчат да живеат и цените нс сички тея боклуци и ги сравни с тея в БГ
толкова хубави и качествени неща като в БГ се съмнявам да намериш някъде др-де + тфа БГ е в ЕУ така че вече мое да учиш в ЕУ и БГ няма да умре как УСА прави в момента.... също така ако УСА умре канада умира.... просто те са зависими от бананова република

моито решение доидох и видях умрелия континент и др година отивам да уча в ЕУ защото с образование от тука няма да отида никъде....

BePoHuKa
10-15-2008, 20:03
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

azazas
10-28-2008, 16:56
ми да в началото приятелите липсват ама след тфа вече се привиква намират се и приятели не като тез в България (говора за себе си) Аз не искъм да се връщам в България .. Тука си ми е добре :-D :-D :-D

godsavecocaine0
11-05-2008, 06:52
На 13 години съм, живея от малка в Русия,и лятото си идвам в БГ.Кака беше с нас,ама преди 1 година се премести в БГ завинаги.Разбира се че искам да живея в България,ама това не зависи от мен за съжаление...и най-гадното е че зимата няма да си ходя май,щото от Москва до София билетите са адски скъпи..обаче се може стане нещо,и да си ида :grin: иначе понякога ми е мн мъчно за БГ... :-#

BePoHuKa
11-08-2008, 01:30
Колко малка беше :( ..много е кофти.Аз установих,че в някои страни не може да имаш детството,което може да имаш в България!Разбира се сичко е според зависи :)Просто се радвам,че съм се ордила в Бг каквато и да е..и ми се иска да живея там,но има и много лоши качества ,които ме спират.Мисля и аз след време да се върна и да поживея 1-2 години ,но едва ли ще е за по-дълго. :? :(

ChippRetard
11-08-2008, 19:40
awe to da zamine6 v 4ujbina ne ti trqbva ezik, trqbva merak i da moje6 da prevuzmogne6 nostalgiata za BG (BG = domut, semeistvoto, priqtelite, spomenite ot jivota)... ima super qki mesta navsqkude i si zaslujava da izleze6 ot BG za da vidi6 i da ima6 baza za sravnenie.

Ama " Gorda Stara Planina " za vinagi vav na6ite surca!!!

ANTIHUMAN
11-09-2008, 00:33
Смятам даже да я напускам след известно време и дано да успея. Приятелите ли ми? Ще се справят и без мен. Ще им бъде гадно (но само на истинските), другите ще се преструват, че ги боли, а мен ще ме боли еднакво за всички!

ElisaDay
11-09-2008, 06:26
Нямам търпение да замина в чужбина.Първата възможност, която ми се отвори ще я използвам!И не.. пр4едполагам, че няма да ми е много мъчно за България, нито за хората тук.Не смятам, че съм намерила достойни за уважения хора, за които да ме е грижа в чужда страна.
И не бих слушала някои от форум какво е да си в чужбина, не бих слушала и приятел, защото съм такъв тип човек, че докато не видя с очите си и не пипна с ръцете си не се доверявам. :)

ch0c0late44
01-07-2012, 10:04
Аз съм около 5 месеца в един малък град в северна Германия.
Трудно е..в началото винаги е трудно.Поне съм тук със семейството си..Езика не ми е особено лесен,но всички казват че с времето се свиква.България ми липсва-и още как.Нямам търпение да дойде лятото и да си отида поне за малко в БГ.
Тук всичко ми е толкова различно,хората са ми някакви странни,времето е някво скапано всеки ден вали....Но няма как..В бг няма как да се остане.А и не решавам аз както беше казал някой на предишната страница - където са наще там съм и аз,поне за сега.

prosto_edin_chovechec
01-07-2012, 21:09
То и аз искам да замина.. Спира ме само едно.. и това са приятелите.. Не че имам много, но тези които имам, съм се борил наистина ама наистина здраво да станем такива приятели каквито сме сега... И когато се замисля се питам... всички тези усилия за нищо ли са били? Като един ден всеки ще си тръгне по пътя, ще изгубим контакти и няма да се видим повече? Депресирам се и се чудя какво да правя... След това ми минава до следващия такъв момент .. Не знам.. кофти ще ми е много... но в България или не .. всеки си поема по пътя попринцип.. за тези 5 години в гимназията изградих супер здраво приятелство и след това - заебаваш го.. Ама това е системата.. няма какво да се направи..

kamenski88
01-07-2012, 22:02
Някога и аз мислех като теб, но сега всичките ми приятели са чужденци и пак ще заминавам, щото тука е пълна скука - нямам приятели тук, а и да изляза само чалга пускат по дискотеките.

DisappointedDreamer
01-08-2012, 13:24
Гадно е да. Дори ужасно първите няколко месеца, пък и година-две. Докато научиш езика, свикнеш с атмосферата, хората, различията, новите обичаи, закони и т.н. Все пак никoй не те посреща с червения килим и разтворени, топли обятия. Но ако си упорит и борбен, преуспяваш, намираш приятели, оправяш се, и си живееш като бял човек. Разбира се, проблеми винаги ще има. Но няма да са такива като в България.

Dagichka
01-22-2012, 18:31
Абе да ви кажа забелязала съм, че всички българи, които са извън Бг реват и се късат за 'родината си', ама до сега един не съм видяла да се върне, че дори и приятелите си тук забравят набързо.. така че това си зависи от самия човек според мен. :) Бих заминала веднага, стига да имам тази възможност (след година-две сама ще си я създам - ще кандидатствам в различни държави и каквото стане). Светът е за да се види, обиколи, опознае.. а не цял живот да си кюташ вкъщи и да се оплакваш колко лош живот живееш..

kiara_m
02-18-2012, 19:02
НЯМА лоша страна на това да заминеш да учиш в чужбина освен ако не зарязваш твоята "сродна душа" ако, разбира се, си сигурен, че той/тя е човекът с който искаш да прекараш живота си. Но въпреки всичко, можеш да я/го вземеш с тебе, заедно да учите. Относно приятелите...идват и си отиват, наистина някой остават, но ти самият решаваш как ще предначертаеш пътя си, ако не отидеш да учиш в чужбина щото не искаш да си зарязваш "бфф-то" от даскало е СУПЕРСКИ ТЪПО и НЕСЕРИОЗНО !

PainMonopoly
02-18-2012, 22:06
Всички хвалят и прехвалват митологизираната чужбина колко добре е уредена и колко по-добре е във всяко едно отношение от България. Как е чисто и няма дупки по пътищата.

Накрая идваш тук, после се връщаш в България за пръв път и виждаш, че няма чааак толкова очебийна разлика в средата. Има разлика, но е тънка. Но за сметка на това в чужбина липсват толкова много неща, които са важни за теб. Езикът, азбуката, лекотата на изразяване. Познаването на системата, навиците и ценностите на хората. Приятелства се завързват лесно, но никога не си сигурен могат ли да са толкова безспорни, колкото с приятелите ти в България. Шокът защо на теб ти е трудно, а на тях им е лесно.

Безспорно е изграждащо изживяване, но чужбина не е за да оставаш там доживот. Това би било цял живот да грабиш от рога на изобилието, но да не можеш да му се насладиш. Или да няма с кого да му се насладиш.

bloodymirror
02-23-2012, 16:39
Аре стига с тия глупости,че губиш ''приятелите'' си,ако заминеш в чужбина.Какви приятели ще са,ако за такъв период те забравят и изгубите връзките си?! Майка ми има една приятелка,която живее в чужбина и се виждат в годината веднъж.но са си като сестри,всичко е до хора,ако имаш наистина истински приятели,те ще са ти такива и да не се виждате абсолютно всеки ден.

windowlicker
02-24-2012, 23:00
Според мен има значение за каква възраст става дума. Като е по-млад човек много повече неща се променят. Някои започват университет други се женят, други работят, сменят работа, нови приятели, нови интереси. Докато майка ти едно че си ходи сравнително често в България, друго едва ли нейната най-добра приятелка си е променила живота кой знае колко. Иначе да, губят се приятели със сигурност. Аз в момента си пиша по скайп с точно 2-3 човека от България останали приятели и то не често. Повярвай ми, имах много повече приятели или поне така си мислех. Поне в такива моменти знаеш кой ти е наистина приятел и кой не. Аз поне знам, че тезу хора, с които контактувам сега ще ми останат такива завинаги.

mMemories
02-25-2012, 15:02
Аз от апартамента си не искам да се местя, вие ми викате за чужбина ;х