PDA

View Full Version : Като пътувам ми става лошо



GaTio
09-07-2008, 10:47
Някой може ли да ми каже как да го предотвратя защото като патувам много и ми става лошо и повръщам на 1 екскурзия пих хапче ама пак повръщах може ли да ми кажете нещо да не повръщам или и аз нз да не ми става лошо...

Evanescence_fenka
09-07-2008, 11:15
И аз имам подобен проблем, някой път просто толкова много повръщам, че имам чувството, че никъде няма да стигнем :D Та при мен майка ми ми купуваше едни хапчета, бяха някакви сладки такива не им помня името, а това лято като ходихме на море пак същата история и беше взела едни хомеопатични капки Вомитусхил , на мен ми подействаха , нищо , че имат вкус на водка :D Даже беше яко , наистина не са много приятни на вкус , но има ефект и просто четеш упътването и се наливаш с капки и такам :)

GaTio
09-07-2008, 11:20
еми тя майками каза да земе некви хапчета щото ние отиваме и се връщаме 100км отиване и 100връщане няма да е кой знае кво ако може нещо евтино дайте и тея капки колко струват ?

Evanescence_fenka
09-07-2008, 11:27
ами мисля, че капките са към 7-8 лева :) Нещо такова видях последния път на опаковката :) питайте в аптеката и такам :)

Goddess
09-07-2008, 11:36
"Морска болест" :-D

И аз съм така от малка.Е,имало е и случаи,в които не ми е било лошо,но повечето пъти...

SirMihou
09-07-2008, 16:46
братле въпрос на тренинг е , и аз бях като тебе , но взех да пътувам все по често с баскетболния отбор на къде ли не и свикнах , сега вече не ми става лошо дори в самолет ..... ся наскоро пътувах .... гледай да пътуваш повече да свикваш тва е решението за да развииш вестибуларния апарат ........ послушай ме имах същия проблем 8-)

Force_bladeR
09-07-2008, 23:17
SirMihou е прав :) и при мен беше така.Пътувах по-малко и ми ставаше лошо.Сега, когато пътувам повече не ми става зле :) .. въпрос на трейнинг :)

~Violet~fairy~
09-07-2008, 23:49
Вземай си повече торбичкиии! :P
Незнам друг начин, хапчета и подобни не помагат!

nastyangel
09-08-2008, 21:24
Та при мен майка ми ми купуваше едни хапчета, бяха някакви сладки такива не им помня името

И аз съм ги пила тези, мисля, че се казват ''Кукулине'' - не съм сигурна, дали се пише така :) ... и те са хомеопатични, но поне на мен ми помагат ! Да знаеш, че също мнг помага да гледаш само напред в пътя, а не да ти шари погледа нагоре надолу, защото тогава е сигурно, че ще ти прилошее :?

iff
09-09-2008, 08:03
Дам и аз съм с тея хапчета "Кукулине" .. на мен ми помагат .. а когато пътуваш се опитвай да гледаш някъде в пътя .. а не в автобуса или сядай по отпред ..

bloodyF
09-09-2008, 12:24
всеки път ми е ставало лошо когато пътувам и съм пробвала какви ли не хапчета и нищо не помага.Миналата година трябваше да ходя на един фестивал и пътувах с автобус до Словакия.През цялото време пяхме с приятелките ми и нито съм повръщала ,нито нищо.Явно е на психологическа основа.Просто си намери някаква занимавка и си кажи няма нищо да се случи :D :D Поне при мен действа :-D

betito_100
09-09-2008, 12:57
ami az vinagi kogato 6te patuvam na dalag pat piq po edno surovo bob4e na gladno 5 min predi patuvaneto :P

The_on3
09-09-2008, 14:55
ami slu6ai zna6i edna moq fr patuva sas samolet i mn q be6e strah da ne povarne za6toto i stava lo6o po princip i az sam 4uvala ot baba si 4e ve4erta predi da tragne6 nali kogato legne6 da spi6 da si (malko stranno 6te prozvo4i no probvai) napalne6 p1pa sas sol i da sloji6 lekoplast o da spi6 s neq na sutrinta q mah6 pie6 1 hap4e i da te nqma i naistina mn i pomogna probvai nadqvam se da se polu4i i pri teb!!!!! :-| (soro 4e ne pi6a na bg)

GaTio
09-10-2008, 06:26
лол ем аз нямам възможноста да пътувам много ще пия тва хапче и ще изям 1 лимон с кората 1 пич така ми каза ще го послушам а тва за солта ще се замисля :D

hild
09-13-2008, 19:07
дам, и аз съм чувала тва за солта, само че до колкото знам и по време на пътуването не трябва да я махаш.

Sladuranka_ta
09-22-2008, 22:04
Аз също съм така..ии вземам едни хапченца за смучене казват се CUCOLINE мисля че така се пишеше..лапаш го преди път ии се надявам да ти помогнат.Хомеопатични са няма да ти навредят на нещо друго.Ако искаш за всеки случай се консултирай в аптеката.На мен лично много ми помагат :)

kokk
09-23-2008, 15:02
И на мен ми става така,ама само от коли,автобуси и др. разновидности.Аз пия по две хапчета едно преди да тругна и едно по време на пътя(против повръщане и да не ти става лошо де..)ама им забравих името :?

ThePowerOfLove
09-23-2008, 17:35
Аз пия 1 деган и още едно ама точно ся ми излезе от ума...ако се сетя ще напиша... Та пия тея 2 хапчета и цял ден мога да пътувам :grin: Иначе преди да открия кое действа бях мнооого зле...иначе тея Cocoline никакъв ефект нямаха при мене, по-слаби са

redbul2
09-23-2008, 18:44
С какво си пътувал?Лека кола,влак-пътнически,бърз,експрес?Ко ска каруца?Дилижанс? :)

b0nb0n4et0
09-24-2008, 18:12
И аз съм така,но и аз започнах да пътувам по-често.И сега не ми става лошо.
Имало е изключения.Това беше преди окло 2 седмици със мой приятели решихме да се поразходим до едно место,обаче до там само завои и на мен като ми стане лошо :D другите ми се смеят :D беше голямо шоу,и все пак нямаше издънки 8-)

Scaglietti
09-25-2008, 09:43
Varvi v nekoq detska gradina i se lulei na lulkite....probvai do momenta kogato ti stava losho...sled izvestni trenirovki trqbva da ti mine...

Scaglietti
09-25-2008, 09:43
Varvi v nekoq detska gradina i se lulei na lulkite....probvai do momenta kogato ti stava losho...sled izvestni trenirovki trqbva da ti mine...

crazy666
09-25-2008, 20:41
ami i na men mi stava lo6o ponqkoga mi nz,az ne galtam hap4eta ami imam po 2 paket4eta d1vki orbit v r14nata mi 4anti4ka :) pomaga pome malko,no gledaj da sa luti

Madn3s5
09-26-2008, 10:17
Кофти.. имам една съученичка като ходихме на екскурзия,понеже и става лошо като пътува,си беше взела половин лимон.. и през целия път си го близа :D тъпо звучи но при положение че и става лошо дори при 2 мин път,нямаше никакви проблеми.. пробвай и ти. Иначе знам и за едни гривнички които ти притискат пулса.. но нз как действат :)

MaLty
09-26-2008, 10:23
и аз съм така но пия хапчета :)

dorsichh
10-22-2008, 18:20
и аз като пътувам ми става лошо..най-често взимам "Куколин" 24 часа преди пътъването и на следващия ден на един час..чувала съм и,че могат да се вземат 2 топчета черен пипер,но ли1но аз да ти кажа преодолях този проблем психически :D просто май прекалено много си внушавах че ми е лошо..и накрая спрях и просто по време на пътуването си мислех за хубави неща и не ми стана лошо :)

GaTio
10-25-2008, 07:16
не знам пих кокулин и супер :)

scanadal
10-26-2008, 09:57
Знам че е шантаво,ама пробвай да ядеш солети :D И на мен ми става лошо,дори и ако се возя в градския транспорт.Но когато ям солети(сигурно защото са соленички :-o )и ми понася по-добре пътуването.Иначе разните там ментови бонбони за смучене или хапчета никаква работа не вършат.

Red_Hair
10-26-2008, 17:44
ами може да прозвучи странно,но при някой от хората помага алкохолът.няколко глътки уиски оправят всичко,и е хубаво когато пътуваш да се отнасяш с нещо а не постоянно да мислиш как ще напълниш 10литрова туба със закуската си,щото голяма част от проблемите на човека идват от неговата психика.ако си намериш развлечение или забавление сичко минава по вода казвам го от личен опит защото преди и на мене ми ставаше лошо

bloodyF
10-27-2008, 21:37
дименхидринат :grin: бях на екскурзия преди няколко дни и определено помага :grin:

CherryKisS
10-28-2008, 06:13
Ами то и аз съм така ама като ми стане лошо и взимам едни хапчета- Деган и ми минава.

dAnieLkaaa
11-01-2008, 12:49
и аз като малка бях така постоянно повръщах беше мн гадно пих какви ли не хапчета и гледах да спинкам по време на пътуването обаче сега нямам никакви проблеми :)

Sigrina
11-01-2008, 13:32
дименхидринат :grin: бях на екскурзия преди няколко дни и определено помага :grin:
Наистина МНОГО помага, но е МНОГО вредно и има странични ефекти!
Така че не ти го препоръчвам.
П.С. То действа на нервната система

sexy_baby_originale
11-01-2008, 13:51
Дишай дълбоко щом ти стане лошо, ако пък не помогне, знаеш къде са пликчетата. :-D

Breathe100
12-15-2008, 13:48
и аз имам същия проблем .. като ходя на село на море на планина винаги повращам :( отиваме един път в чужбина с прители път 10 чааса :О не можете да си представите какъв ужас беше с още 10 тина в автобуса като мене спираме буквално през пет минути.
а когато ходя на село не че е кой знае колко дълъг пътя обаче много завой и не сме минали и 2 км и спираме трагваме след 4 мин точно пак спиране и ваобще като пътувам така добре ми се пречиства корема :D
обаче странното е че като се люлея също ми се драйфа. Когато се возя на някакви екстремни играчки нищо ми няма докато сам на тях обаче слезна ли :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-&

GabisiTa
12-15-2008, 15:07
Ами то и аз съм така ама като ми стане лошо и взимам едни хапчета- Деган и ми минава.

И на мен също ми помагат :)

fenkatakrisi952
12-15-2008, 15:22
пробвай с дъвка :-)