PDA

View Full Version : За кормуването въпроси



mrysnika
09-07-2008, 14:02
Здравейте,скоро се захванах с шофьорските курсове и искам да ви попитам горе-долу как стоят нещата. 1во-вие ли си избирате инструктора,ами колата? С каква кола кормувахте вие? Доволни ли сте? 2ро-мога ли да започна кормуване преди да съм минал 2та изпита по листовките-вътрешен и външен? С други думи кажете колкото се може повече за кормуването, а,да и колко време продължава то + изпитите,мога ли за един месец да се справя и по колко часа на ден кормувате,докато кормувахте ходихте ли на теория или 1во си минахте теорията и чак след това кормуването или ги карахте успоредно? Важно ли е с каква кола ги карате и каква бихте препоръчали? На тренажор ходихте ли,намирате ли го за нужно? Как е на полигона? Ако можете да ми отговорите поне на половината от въпросите,ще съм адски благодарен,мерси и лек ден.

Christ
09-07-2008, 14:47
Кормуваш по 2 часа на ден.

Инструктора си го избираш, но колата не. Можеш да запчонеш да кормуваш преди да си взел листовките. Изпит на кормуване се прави само след като си взел листовките. Те са по-лесни, повярвай ми. :P

GLeZoRanA
09-07-2008, 15:58
Аз като ходих ме пуснаха директно на пътя не съм карала по полигони, почти всеки път бях с различна кола и различни инструктур (те си бяха 4 човека и се въртяха ) , ествествено , че може да започнеш кормуването преди листовките :shock: . МАй при всеки различно време се кормува , мойто беше от 45 мин до 1 час , според зависи.На теория не съм ходила..а пък и на тренажор не съм ходила , за пръв път чувам , че тва се използва

XceSS
09-07-2008, 16:31
Можеш да избираш с кой инструктор да си и съответно с коя кола.Лично аз бях на Ауди А3-готина количка.Започнах да ходя на теория 1 седмица след което направих вътрешен изпит, започнах тогава кормуването.Първите три часа те запознава с частите на колата и изобщо как се кара.След това имах 2 часа извънградско, 3 градско в малък град, едно нощно кормуване и след това всичките други часове съм ги карал в Търново (на 5 км от моя град е) на 18-я, 19-я час, започнах вътрешни изпити, дадоха ми дата за истински и готово :)
Успех !

MusicIsTheKey
09-07-2008, 16:39
Аз си избрах инструктора, но не и колата. Изобщо не съм доволна, защото беше адски кошмар. Бях с най-раздрънканото голфче на този свят, а точно в деня на изпита ми смениха колата. На теорията изобщо не съм ходила - сама си учих закона и листовките. На полигон също не съм била, тоя направо ме пусна на Плиска. Нямах идея как се сменят скоростите, но какво му пука на него?


Кормуваш по 2 часа на ден.

Ти си избираш по колко да кормуваш, не е задължително по 2 часа на ден, зависи какво се разберете.

Всеки ще ти каже нещо различно, защото при всеки е различно.
Аз не съм имала нощно каране, не ми е обяснявал за колата, не ме е учил да паркирам, не съм била на полигон, не съм имала извънградско каране. Зависи на какъв попаднеш.

hamilcar
09-07-2008, 17:00
Инструктора ми е приятел на баща ми. Кормуването ми беше с Шкода Фабия дизел. Не е лоша колата, но съединителя отделя веднага и колата сама тръгва, като се качиш на бензин става лошо. Но пък иначе е лесна за каране докато свикнеш. Когато аз карах курса можеше, сега доколкото знам не може. Трябва първо да минеш теорията и чак тогава започваш да караш. Времето, за което се взима книжка е относително, защото не се знае кога ще ти бъдат изпитите. Може да вземеш теорията днес, а другия изпит да е след 1 месец. Шофирах по 1 час на ден. Теорията в нас си я учих, имах 2 грешки на изпита, защото бързах. Като прочетеш първо правилника 2-3 пъти, след това листовките като решиш 200-300 пъти и няма да имаш проблем. Не мисля, че има смисъл от тренажор. На полигон не съм ходил. Качих се в колата и хайде по околовръстното.

Най-важното е да внимаваш и слушаш какво ти говори инструктора, другото лека по лека.

mrysnika
09-07-2008, 21:05
Аз като ходих ме пуснаха директно на пътя не съм карала по полигони, почти всеки път бях с различна кола и различни инструктур (те си бяха 4 човека и се въртяха ) , ествествено , че може да започнеш кормуването преди листовките :shock: . МАй при всеки различно време се кормува , мойто беше от 45 мин до 1 час , според зависи.На теория не съм ходила..а пък и на тренажор не съм ходила , за пръв път чувам , че тва се използва
Че ти кога си се явявала? :shock: Едва ли е било скоро.... или не си от голям град.

TERRORMACHINE
09-07-2008, 23:36
Инструктора ми е приятел на баща ми. Кормуването ми беше с Шкода Фабия дизел. Не е лоша колата, но съединителя отделя веднага и колата сама тръгва, като се качиш на бензин става лошо. Но пък иначе е лесна за каране докато свикнеш. Когато аз карах курса можеше, сега доколкото знам не може. Трябва първо да минеш теорията и чак тогава започваш да караш. Времето, за което се взима книжка е относително, защото не се знае кога ще ти бъдат изпитите. Може да вземеш теорията днес, а другия изпит да е след 1 месец. Шофирах по 1 час на ден. Теорията в нас си я учих, имах 2 грешки на изпита, защото бързах. Като прочетеш първо правилника 2-3 пъти, след това листовките като решиш 200-300 пъти и няма да имаш проблем. Не мисля, че има смисъл от тренажор. На полигон не съм ходил. Качих се в колата и хайде по околовръстното.

Най-важното е да внимаваш и слушаш какво ти говори инструктора, другото лека по лека.2 месеца се учех на дизел, баща ми кара бензинова кола...не съм имал проблеми!

krem4et0
09-08-2008, 09:34
Аз карам тоя курс от март миналата година. Все нащо става и все не мога да мина. А не съм ходила изобщо на изпит по практика. листовките взех на 6-ти окномври миналата година, а на 11-ти (след 3 дни) съм на изпит, за който изобщо не съм подготвена, защото си убихме времето да караме в Свищов. Да не говорим, че моят инструктур ми правеше паузи от 6-7 месеца, за които съм забравила всичко. А вчера на Търново не можа да ни запали колата. Изобщо не шофирахме в града, прибрахме се с друга кола, на която спрасках гумата в 1 дупка.......шоу и емоции. Днес колата ще се ремонтира, а не се знае ще бъде ли готова за изпита и аз как ще си го взема с точно 15 мин каране в Търново..........Колкото до листовките ми ги тръсна 2 седмици преди изпита и си ги учих сама. С тях пак имах проблем, защото 2-3 дни преди изпита се добавиха още въпроси и то от тецзи техническите. Беше ми мъка да ги науча, защото изобщо то коли нищо не разбирам.....Ако взема тая книжка ще е 8-мото чудо на свта. Не се надявам особено, не и за четвъртък, ама ще видим. може да стане чудо и да ми провърви след всичко неволи....лшото е, че ако до 6-ти октомври не взема книжка, трябва да се явя пак и на теория.......а време да я припомням-нямам!

Erica
09-08-2008, 11:23
Абе какви са тия нови правила?
Аз като карах курсовете преди и се явявах на изпит...нямаше нито полигони,нито нищо - качих се на колата...още първият ден...валеше като изведро и той ме пусна градско...Слава Богу жертви нямаше...Иначе с листовките тях си ги учех сама,даже ме и късаха...Но като си седнах на д-то и ги реших веднъж всичките,си взех изпита...седмица две по-късно бях на кърмуване и там всичко мина перфектно,точно за 15 минути ми приключи изпита и изпитвашият ми каза - Честито колежке и така...
Иначе аз умишлено си избрах инструктор със стара кола,незнам защо ама исках да се науча на гадна кола...така ми дойде от вътре и си карах курсовете на жигулка...класика :grin:

krem4et0
09-10-2008, 20:24
Утре съм на изпит-да стискате палци. А всички от ВТ да се пазят от бяла учебна Тойота, защото газя наред :D

mrysnika
09-11-2008, 11:04
Най-важното,което не разбрах е колко общо време ви отне самото кормуване, всмисъл колко месеца ходихте на кормуване и след колко време ви бяха 2та изпита ,свързани с кормуването. ;) :?:

krem4et0
09-11-2008, 15:44
Днес взех книжка....отне ми година и 6 месеца.........ама то мн проблеми изникнаха....Теорията взех преди 11 месеца :D