PDA

View Full Version : HPV



LiPs_of_an_AnGeL
09-07-2008, 13:23
Здравейте.Преди няколко години на ръката ми излезе пъпчица като брадавичка.Ходих на кожен лекар и ми я гориха с течен азот.Сега след около 5-6 години пак ми се появиха-този път 3.Тази година ми се наложи да ходя на невролог.По време на прегледа той забеляза образуванията и спокойно каза,че това е "папилома вирусче",но все още съм малка за ваксина (16 и половина) и след време ще си сложа.Сега се зачетох в различни теми за HPV,който е причинител на Рак на шийката на матката и доста се стреснах,въпреки че много хора го носят под различна форма...като мен.Исках да Ви попитам някой имал ли е подобен проблем,ваксинирали ли сте се срещу Рак на шийката на матката?Благодаря предварително

la4ezara
09-07-2008, 17:33
За да подейства ваксината, не трябва да си заразен с вируса. Така че на теб май няма да ти подейства :?

LiPs_of_an_AnGeL
09-07-2008, 18:38
Да,но той каза че може да си я сложа...а и HPV има около 100 познати щама,а ваксината е за 16 и 18 ако не се лъжа.Следователно за да ми я поставят не трябва ли да не съм зарезена само с 16 и 18 ? Поне от информацията която прочетох,така разбрах...

SwEeT_pAiN_F
09-13-2008, 06:19
Здравей, първо нали ваксините са за да те предпазват от болести?Когато си заразена с тази болест няма как като си поставиш ваксината тя да те излекува. Аз не съм си слагала тази ваксина но с майка ми обмисляме,защото аз започнах полов живот и е хубаво поне да имам застраховка относно това чудо... Път и ваксината се поставя на 3 пъти и няма как да те излекува.... Така че хубаво е на си я поставиш възможно най-скоро. Не си малка за ваксината,точно обратното- тя се поставя на малки момиченца от 14 г., които не са започнали да водят полов живо Ако ти водиш... важното е да не си спала с много защото така се увеличава риска този вирус да е в теб. Така че,колкото по-рано си я приложиш, толкова по-добре.

hottie
09-15-2008, 18:24
Не мога да разбера само как невролог така категорично ти е заявил, че имаш ЧПВ (човешки папилома вирус). По принцип е гинекологът, този който ти съобщава резултатите след цитонамазка и колпоскопия.
За да се стигне до рак на шийката на матката първо трябва да си заразена с вируса, второ този процес отнема години.
Другото, което искам да допълня, е че не можеш да си поставиш ваксина ако вече си заразена с вируса.Няма смисъл.

VitaminC
09-16-2008, 07:12
Трябва да те изследват за вида на ЧПВ,ако не е 16 или 18 можеш да бъдеш ваксинирана.Съответно ако имаш гадже или ще имаш по време на ваксините му правиш и на него изследване да не ти ги предаде .Ако няма 16 и 18 продължавате със секса.