PDA

View Full Version : Променихте ли се?



tItEufFf
09-07-2008, 14:48
Искам да попитам, тези които живеят в чужбина дали са си променили характера, начина на мислене и т.н. По принцип съм чувала, че хората много се променят като заминат, а на мен приятелките ми от БГ ми казват, че съм си същата ... И си е вярно. Надявам се и да остане така. При вас как е?

П.П. Извинявам се ако има друга такава тема. Ако има, заключете тази ..

MostHated
09-07-2008, 15:07
Аз не мисля че съм се променил...

BAD_KID
09-07-2008, 16:54
И на мен ми казаха че не съм се променила, а и аз така мисля :)

hahavteen
09-07-2008, 17:12
Ест че съм се променила но не мисля че това се дължи на факта че съм отишла в чужбина.

Water_lili
09-07-2008, 20:56
човек когато е в чужбина вижда много нови неща и от там променя много бързо и възгледите си за много неща в бг, освен това лесно се свиква с новите неща които се превръщат като навик. Смятам ,че всеки който твърди ,че поне малко не се е променил или е живял не пове4е от 1 месец в чужбина или самозаблужава себе си. На мен примерно ми е малко неприятно в бг като непознати хора ми говорят на “ти“ само защто съм по- малка, или някой като си изхвърля боклука както си ходи по улицата :? докато преди това не ми е правило впечатлени...освен това дори в бг съм готова да търся правата си когато знам, че съм в правото си, а преди бях на мотото „нека влачи“.... да не говорим ,че като се прибера все давам зор на майка ми да напазаруваме в събота, че в неделя „нали не работят магазините..." , деля си и боклука в бг.... всеки се променя рано или късно просто не иска да си го признае

LoLi_PoP
09-16-2008, 19:29
аз се промених ... незнам дали е за добро или не,но относно някой работи вече мисля по друг начин... според мен всеки се променя малко или много

Erica
09-24-2008, 09:59
В интерес на истината да промених се...Не знам дали се дължи само на това,че не съм в България или че точно преди да я напусна бях предадена от най-близките ми хора,но си промених възгледите спрямо хората...

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-28-2008, 15:24
определено съм се променила.. някак нз но за първи път се чувствам че живея... доидох тук дефакто с 1 чанта багаж и 0 познати... маика ми няма стабилна работа и ... тези неща някак няма как да не ти променят характера... и мисля че точно това ме прави по силна.. преди бях точно някаква "глезла" ...

fabulous
09-30-2008, 03:50
определено да :) излезеш ли извън България много неща ти стават ясни... не познавам човек в чужбина, на който му е било супер лесно да свикне след като е заминал .. носталгията си я има, и то яко :) отношенията навън не са такива, каквито са в България; приятелствата са далеч по-фалшиви отколкото можеш да си представиш; начина на живот като цяло е съвсем друг ...
обикновено на различните хора им се отразява по различен начин - едни стават по-силни, други омекват :) но, като цяло да те изкарат от родна България на такава възраст е нещо много кофти .. тези, които все още сте там, знайте, че сте на добро място, въпреки всичките проблеми и неволи в България :):):)
поздрави от америка
Да живее България!

BePoHuKa
09-30-2008, 17:07
Yff i az mnogo se nadqvam da si ostana sushtata ili pone ako she se promenqm da e minimalno ama.. :S to ne zavisi ot men az imam dosta poznati tuka i sichki sa razlichni.. osobeno v Canada ako hodqt nqma kak da ne ti se promie mozaka..to samo kat se ogledash nqkade i moje da vidish 100 znamena da se veqt okolo tebe i nasqkade se Canada Canada...daje uchenicite (kato men) kato otidesh na uchilishte ne znam dali vuv vsichki uchilishta no vseki boji den predi da pochnat chasovete bie zvaneca i pochva himna da sviri (O,Canada) ujasss smqtaite cqqqqla godina ti vsqka sutrin da slushash himna..am ne znam dali horata koito se promenqt se promenqt po losh nachin ama se pak si e rpomqna..ne che ne sum otvorena kum novi idei ama..iskam da si zapazq nqkoi neshta koito useshtam che leka poleka kato sum tuk zapochvam da gubq :( :shock: :booooomb:

NikolayYanchev
09-30-2008, 17:30
И аз се промених коренно.
Италия и любовта ми към една жена ме промениха!

loveme123
10-05-2008, 20:50
Аз също се промених дори и за кратко време. РАзбира се че в чужбина е друго хората живота...Промата при мен беше в това че тук в България ме беше грижа за мн работи ядосвах се прекралено бързо, просот хората тук ти дават негативно настроение и аз специално се чувствах озлобена но след заминаването си станах по непукиста не ме интересуваше нито за другите нито за мене си исках само да ми е весело да се забавлявам и да ми е добре. Сякаш никой др не беше част о живота ми. РАзбира се всеки когато излезе извън пределитена държавата си се чувства по различен начин особено и при завръщането си ... не не .. всичко си е различно вианги има промяна дори и да не се забелязва от другите ....

du4eto_9
10-06-2008, 18:57
na men sa6to mi kazaha dale 4e hich ne sam se promenila tova koeto kazvat nqkoi hora ne trqbva hich da te interesuva badi sigurna samo v tova koeto chuvstvash ti i vqrvai na tvoite preitelii te nqma da te predadat :-) :-) :-) :-) :-P

Vikitooo
10-06-2008, 22:33
Чувам отзиви от хора в БГ, че съм се променила страшно физически...пораснала съм хехе. :D А иначе не мисля да съм се променила в друга насока. Аз си подържам контакти с Българи тук, движа в Българска среда и не мисля, че така лесно бих се променила.

Love&Confusion
10-11-2008, 14:50
Промених се...и то положително.В България бях озлобена и както някой беше казал по-горе,ядосвах се адски бързо и то за най-малките глупости.Като дойдох тука видях че на хорaта не им пука и се отпуснах.Имам само 1 приятелка българка всички други са от най-различни националности и испанци естествено.Може да не се движа в българска среда,но не мисля че това е причината за промяната.Продължавам да поддържам контакт с приятелите cи от България....така разбрах кои са ми приятели и кои не 8-) И ставаш по-силен.

DevilWish
10-12-2008, 09:12
Ест че съм се променила но не мисля че това се дължи на факта че съм отишла в чужбина.
Съгласна съм с теб.Аз просто порастнах ;)

Rebirthing
10-22-2008, 12:28
Промених се, мисля че е за добро.Тук в България някак си не може човек да изпита истинско щастие, истинска наслада от живота.В чужбина отначало всичко изглежда супер различно и голямо, понякога е трудно, но после се свиква.

Bubbly
10-24-2008, 15:53
Промених се, мисля че е за добро.Тук в България някак си не може човек да изпита истинско щастие, истинска наслада от живота.В чужбина отначало всичко изглежда супер различно и голямо, понякога е трудно, но после се свиква.
:-o :lol: Нищо лично, поздравявам те за промяната, но определено има още да растеш.

azazas
10-28-2008, 17:51
Ми казват ми че не съм .. ама аз самата виждам промяна относно някои неща .. ама промяната ми харесва :D

adelaida
12-29-2008, 19:17
8) emi nz az izrasnah tuk kaji re4i,no mislq 4e 4ovek se promenq razbira i vijda ne6tat po dug na4in opoznava pove4e nacionalnosti kulturi...no haraktera dali tuk ili tam si ostava edin i sa6t

Bu7cher
01-17-2009, 15:47
Ммм..осъзнаваш много работи.Лично аз не мисля,че съм се променил,но все пак осъзнах много неща,за които преди това не се бях замислял и за които може би нямаше да се замисля,ако не бях заминал.

Darkkiss
01-18-2009, 03:50
Като дойдох тука осъзнах колко прости същества има на тоя свят...

SoFarSoG00d
01-20-2009, 22:06
Да,но не съм променила отношението си към хората,а просто станах по-отговорна.

TheBlackRose
01-23-2009, 08:07
Ами аз съм тук от скоро ии още няма никаква промяна освен носталгията...Радвам се,че поне не съм самичка,а още трима са с мен и взаимнои се подкрепяме.Иначе след време ще пиша дали нещо се е променило в мен... :)

BePoHuKa
01-24-2009, 04:10
Ами аз съм тук от скоро ии още няма никаква промяна освен носталгията...Радвам се,че поне не съм самичка,а още трима са с мен и взаимнои се подкрепяме.Иначе след време ще пиша дали нещо се е променило в мен... :)Къде си :) имам предвид много далеч от България ли или някаде из Европа ? (началото е най-най-трудно и скучно)

x3eme
01-24-2009, 08:20
премени ме не чужбина а живота

BrokenInnocence
01-28-2009, 19:55
човек когато е в чужбина вижда много нови неща и от там променя много бързо и възгледите си за много неща в бг, освен това лесно се свиква с новите неща които се превръщат като навик. Смятам ,че всеки който твърди ,че поне малко не се е променил или е живял не пове4е от 1 месец в чужбина или самозаблужава себе си. На мен примерно ми е малко неприятно в бг като непознати хора ми говорят на “ти“ само защто съм по- малка, или някой като си изхвърля боклука както си ходи по улицата :? докато преди това не ми е правило впечатлени...освен това дори в бг съм готова да търся правата си когато знам, че съм в правото си, а преди бях на мотото „нека влачи“.... да не говорим ,че като се прибера все давам зор на майка ми да напазаруваме в събота, че в неделя „нали не работят магазините..." , деля си и боклука в бг.... всеки се променя рано или късно просто не иска да си го признае

FlammeNoir
03-16-2009, 21:04
Promenih se ama ne zashtoto sum v chujbina i v dobria smisul na dumata :)

LudoMlado
03-16-2009, 21:44
Променил съм се мн ясно, обаче тва си е щото растеме. На 13 години мислиш за колички на 18 търсиш бачкане за истинска. Кажи ми тва не е ли голяма промяна за 5 години.

FlammeNoir
03-17-2009, 18:02
Da suglasen sum s LodoMlado vremeto ni promenia ne durjavata v koiato sme :)

NawleK
03-17-2009, 23:15
Da suglasen sum s LodoMlado vremeto ni promenia ne durjavata v koiato sme :)
ол да бе...

понеже не почна да се влияеш от хората около тебе
който по някв случайност са с различна култура (на някой места нямът такава)

извинявай...

LudoMlado
03-17-2009, 23:20
Брат, в Канада сме. 90% от хората около нас са тука поради същата причина кат нас, и те са видели същото което и ние. Иначе верно си е че човек се променя и според обстановката обаче тва вече си зависи от самия него. 5 години съм си зарибения българин и след 50 години пак ше е така дори на Марс да ме пратите :o

NawleK
03-17-2009, 23:36
Брат, в Канада сме. 90% от хората около нас са тука поради същата причина кат нас, и те са видели същото което и ние. Иначе верно си е че човек се променя и според обстановката обаче тва вече си зависи от самия него. 5 години съм си зарибения българин и след 50 години пак ше е така дори на Марс да ме пратите :o

99% от Българите които съм срещнал в Канада/Америка

казват че не са Българи...
тука хората са исключително прости
и като дойдеш и ти ставаш такъв..

Flapjack
03-18-2009, 18:06
Ами не съм се променил като човек и разбиранията ми за България са си същите тя винаги ще ми е родина и ще ми е мило да си се прибера. Това че поради лоши обстоятелста е трябвало да замина тъй като Х работи у нас не са добри е друго нещо. Единстенно което се е променило е разбирането ми за света - от тук светът ми изглежда мнооого по-малък и доста работи са по-лесно достижими.

LudoMlado
03-18-2009, 18:38
Брат, в Канада сме. 90% от хората около нас са тука поради същата причина кат нас, и те са видели същото което и ние. Иначе верно си е че човек се променя и според обстановката обаче тва вече си зависи от самия него. 5 години съм си зарибения българин и след 50 години пак ше е така дори на Марс да ме пратите :o

99% от Българите които съм срещнал в Канада/Америка

казват че не са Българи...
тука хората са исключително прости
и като дойдеш и ти ставаш такъв..

Тва е верно за 99%, аз да ти кажа чесно си гледам на тях като на канадци, срамно е да ги наричаш Българи.

NawleK
03-18-2009, 19:36
Брат, в Канада сме. 90% от хората около нас са тука поради същата причина кат нас, и те са видели същото което и ние. Иначе верно си е че човек се променя и според обстановката обаче тва вече си зависи от самия него. 5 години съм си зарибения българин и след 50 години пак ше е така дори на Марс да ме пратите :o

99% от Българите които съм срещнал в Канада/Америка

казват че не са Българи...
тука хората са исключително прости
и като дойдеш и ти ставаш такъв..

Тва е верно за 99%, аз да ти кажа чесно си гледам на тях като на канадци, срамно е да ги наричаш Българи.

онзи ден бяхме в Мандарин с 4 Българчета
и 1-ния от тях е тука от как се помни
и аз по цял ден го ебавам че не може да лафи на БГ
та на съседната маса седеше 1 много яко момиче
и ние почнахме да я обсъждаме на Български
но идиота само на английски говореше
и като му казах да млъкне защото го разбира
той изръси "че ние на БГ си говориме" след което всички почнахме се смееме
след 5-6 мин разговор за това му викам че освен че е селянин дори Български не знае
и той ми казва "Аз съм Канадец"

нямам коментар...

LudoMlado
03-19-2009, 00:20
Оле дай ми такива на мене да видиш :grin: Некъв ми разправя oh yeah im proud to be bulgarian не мое го каже на български даже. Аз кат му извадих един диалект да го понауча малко напрао му е*ах майката.

4 години бяха минали преди да мога да се върна в БГ през цялото време гледам БГ телевизия онлайн, новините следя всеки ден, пълно тука с книги на български всеки ден чета, музичката БГ ба макс, не ме е*е. Тия тука всичките прослушаха български рап и хаус аз съм единствения българин тука дето тия работи го интересуват. Ония да се сетят за БГ веднъж на месец макс. Лайненца малки заеби и цензурата.

Пък и да кажа изчаках си да ми стане паспорта обаче веднага щом можах обратно в БГ за една година са лятото пак сиг бая време ше искарам там. Мн се гордея с тва :)

Krischeto
03-24-2009, 11:11
Кирилица!
GregoryHouse

LudoMlado
03-24-2009, 23:59
Аз чесно да ви кажа полудех май малко повече като дойдох в Канада обаче то тва го очаквах :D

Aniiiii
05-23-2009, 15:03
Казват ми че съм се променила а аз мисля че не съм сее! :o Излизам и с Българи, но през повечето време съм с хора от др народности и сигурно те са ми повлияли .. не знам :-o

untouchedbby
05-30-2009, 15:38
Аз съм се променила малко,но за добро.
Характера ми е същия,все същата лудетина съм,но като правя нещо сериозно не оставям да ми отвличат вниманието.Не закъснявам толкова много,което си е голям напредък,защото преди примерно срещата е в 18:00 , аз отивам 19:00.Вече най-много да закъснея с 10 мин.Акцента също ми е променен,което не исках да се случва,но уви.Няма как, постоянно говоря английски.У нас много рядко говорим на български,само като сме с майка ми у нас сами.Приятелят й е американец и е кофти пред него да говорим на бг,а той не да разбира нищо.Гаджето ми е американец с него също няма как да говоря бг,повечето ми приятели са американци,абе като цяло няма как да говоря на бг.Но не съм го забравила,въпреки че понякога като си пиша с приятели от БГ някои думи в първия момент не разбирам какво означават.

cutexstrawberry
05-27-2011, 13:04
Да разбира се.Аз в добрата посока. Преди да се преместя а и в началото бях много студен човек .. Нямах приятели , нямах никого .. не обичах .. всички ме използваха .. Но като се преместих хората тук ми показаха наистина важните неща в живота... :-)

vde
06-01-2011, 13:24
Някои неща се промениха, дали към по-добро не знам - надявам се.