PDA

View Full Version : Проблем.. късогледство



s0niC
09-08-2008, 08:55
Имали някакъв шанс да се оправи късогледството(освен с лазерна операция, но тя се прилага за доста високи диоптри).. и какво ви е мнението за лещите?

Lysit0
09-08-2008, 09:49
Можеш и лещи да си вземеш,но не са много удобни.

krisiiiiito
09-08-2008, 10:17
мисля че друг начин няма
приятел има проблем като твоя и си сложи лещи по простата причина че за очила не иска и да чуе

MissitY
09-08-2008, 10:26
Ами аз имам също късогледство,но моята очна лекарка ми каза, че късогледство не може да се оправи с очила или лещи - единствената опция е да си увеличиш диоптера в блеене в монитора по цял ден без очила.Лазерната операция си е доста драстично,направо кардинално решение.Наистина се прави лазерна операция,но за по-напреднал стадий :) Примерно над 2 диоптера или нещо от тоя род беше :) :)

BlueCat
09-08-2008, 11:06
Ми има вариянт да се оправиш, но това е ако си дете. Поне аз така бях. Имах 1 и нещо диоптър и се оправих само с носене на очила, ама тва беше като бях на 9-10. И след няколко години пак ми се развали зрението. Сега съм с 2,5, но нося лещи. А дръгия вариянт е като почнеме да ставаме далекогледи (около 50г.), тогава нали старците слагат очила, защото не виждат наблизо, а при нас тва ще се уеднакви и няма да носим очила. Така ми го обясни лекарката. Вземи си лещи, ако не искаш очила. Лесни са за поддръжка :)

BrookeDavis
09-08-2008, 13:10
взимай лещи и не се тормози..мн по- яко е....и удобно..е поне за мен де и се правя на маймуна ..цветни безцветни..луда работа ама става от дефекта ефект :D

GutCandy
09-08-2008, 13:31
Ако диоптърът ти е малък/разбирай до 0,5/ може и да се оправи след време,но не се надявай на това.Лазерна операция може да се направи и на по - малки диоптри,но се прилага след като разстежа ти спре т.е след около 20-та годишнина.Така че не бой се...слагай лещи...някой по - долу каза,че са били неудобни...е,явно не е носил лещи,защтото лещите са много по - удобни от очилата пък и с тях винаги се вижда по - добре.Ако поддържаш добре лещите си,сменяш им достатъчно често разтвора и ги почистваш няма да имаш никакви проблеми \:D/

s0niC
09-08-2008, 14:48
чувал съм, че лещите са вредни.. смисъл все пак има чуждо тяло в окото .. деформирала се очната ябълка и такива работи... вие как мислите по въпроса

karzer
09-08-2008, 15:21
чувал съм, че лещите са вредни.. смисъл все пак има чуждо тяло в окото .. деформирала се очната ябълка и такива работи... вие как мислите по въпроса
Тука си яко в грешка! Лещи имам от повече от година и само в началото имах проблем, защото не бях свикнал да ги нося и да ги слагам, но сега всичко е ОК.Тези които казват, че са вредни или неудобни, жестоко се лъжат :)

BlueCat
09-08-2008, 16:07
Просто трябва да спазавш добра хигиена, щото в противен случай може да си докараш някоя инфекция. Но ако се грижиш както трябва, няма да имаш проблеми :)

amazonkata90
09-08-2008, 16:09
Какво да ти кажа? Зрението се оправя до 20-годишна възраст - демек ако сега си късоглед, има шанс зрението ти да се подобри.

Що се отнася до лещите - всичко е въпрос на чувствителност на окото. Има хора, които само като сложат лещи, очите им кръвясват и нищо друго не помага освен махането на лещите. Но ако очите ти ги понасят, не виждам никакъв проблем да носиш. Въпрос на лична преценка. :)