PDA

View Full Version : Проблем с компютъра!



zafito
09-08-2008, 13:15
Здравейте, имам нужда от помощ когато се опитам да вляза в някоя папка ми се изписва :
Attention!Some Dangerous viruses detected to your system. Microsoft Windows XP files corrupted. This may lead to the destruction of important files in C:\Windows. Download protection software now!
Какво да правя? Какви програми да си изтегля ако може ми пратете и линкове. Благодаря предварително! :-#

BeYourSelf
09-08-2008, 14:04
по-темата-не разбирам мн от компютри.но може би трябва да си изтеглиш някоя антивирусна :),а ти GRRRRRRRRR :shock: си оправи малко правописа :)

zafito
09-08-2008, 14:39
по-темата-не разбирам мн от компютри.но може би трябва да си изтеглиш някоя антивирусна :),а ти GRRRRRRRRR :shock: си оправи малко правописа :)
Имам антивирусна - NOD32 :(
Никой ли няма идея какво да правя?

zafito
09-08-2008, 14:39
по-темата-не разбирам мн от компютри.но може би трябва да си изтеглиш някоя антивирусна :),а ти GRRRRRRRRR :shock: си оправи малко правописа :)
Имам антивирусна - NOD32 :(
Никой ли няма идея какво да правя?

sky_l
09-08-2008, 14:42
трябва ти друга антивирусна,нод-а е слаба.изтегли си AVG и после я пусни да ти сканира компютъра за да ти намери вируса ,и си го премахваш след това.

ChevyShark
09-08-2008, 14:47
Фащаш една отвертка и отваряш компютъра.След това вадиш много брутално нещото на което пише AMD или Intel (цялото - представлява едно подобно на кубче :lol: с вентилатор отгоре) след като го озвадиш го хвърляш...така ще се оправи ;)

Ruthless
09-08-2008, 16:35
Опитай следното:



1. Изтегли MalwareBytes' Anti-Malware от: http://www.download.bleepingcomputer.com/malwarebytes/mbam-setup.exe
2. Инсталирайте го.
3. Кликвате на иконата “Malwarebytes’ Anti-Malware“.Първото и най-важно нещо е да отидете в категорията “Update” и да изберете бутончето “Check For Updates“.
4. След това се насочете към секцията “Scanner” и изберете опцията “Perform full scan” (особено ако за първи път стартирате приложението.Щраквате на бутончето “Scan“, посочвате кои дялове ма компютъра да бъдат проверени.Можете да маркирате и само дяла на който е инсталирана Операционната Система и натискате “Start Scan“.
5. След края на проверката ще получите или съобщение, че вредители не са намерени или ще получите възможност да ги маркирате и изтриете.
6. Най-накрая ще получите лог файл с извършените процедури, моля копирайте го и го поставете в следващия си коментар в тази тема


От лога ще погледнем дали има нещо по-сериозно, тогава отново ще ти кажа какво да направиш.

А това с AVG и NOD32 е пълна глупост, AVG е много години назад, за да е по-добра от NOD32.

Ruthless
09-08-2008, 19:24
Да това ми стана и на мен.
Ще ти кажа какво направих.
Имах Nod32 сканирах 2пати обаче не намираше нищо.
Истеглих си Kaspersky 8 (защото съм на SP1) сканирах и намерих около 40 вируса.. махнах ги и вече си сърфирах из папките като по вода. :)

Използваш ли добре настроена, лицензирана, версия 3 на EAV/ESS? Аз съм абсолютно сигурен, че не отговаряш поне на 1 от тези неща, да не говорим за всички. Освен това, трябва да се видят файловете, защото NOD32 За разлика от Kaspersky засича само истинските заплахи, а не абсолютно всичко. Не се тръгва да се убеждава някого с такива вече банални изказвания.

AceXe
09-08-2008, 19:55
Да това ми стана и на мен.
Ще ти кажа какво направих.
Имах Nod32 сканирах 2пати обаче не намираше нищо.
Истеглих си Kaspersky 8 (защото съм на SP1) сканирах и намерих около 40 вируса.. махнах ги и вече си сърфирах из папките като по вода. :)

Използваш ли добре настроена, лицензирана, версия 3 на EAV/ESS? Аз съм абсолютно сигурен, че не отговаряш поне на 1 от тези неща, да не говорим за всички. Освен това, трябва да се видят файловете, защото NOD32 За разлика от Kaspersky засича само истинските заплахи, а не абсолютно всичко. Не се тръгва да се убеждава някого с такива вече банални изказвания.Не съм променял никоя от настроиките ползвах го така както го бяха качили от eset беше и лецинзиран а за версията незнам дали е 3 или по малка. Относно (EAV/ESS) не знам какво значи. А относно заплахите извиняваи ама да утидеш до C:\WINDOWS\Temp ще трябва да влезиш 3пати в сайт-а на вируса и да отказваш 2 прозореца :x .

Използвай Avira AntiVir.

Предимства:
1) Има Freeware версия.
2) Лека е, но досега не е изспускала нито един вирус.
3) Функционален интерфейс.

Недостатъци:
Само един... Понякога ми пречи на тестовете, които правя върху компютъра си (тествам ефекта от различни вируси) :D