PDA

View Full Version : Само за пушачите!



mechtaq_za_teb
09-08-2008, 15:38
Видях анкетата за това дали пушим и ми дойде на ума да пусна друга тема,но по-различна :) Бихте ли споделили какви последствия забелязахте при вас,след като пушите.Имам предвид задъхвате ли се повече,кашляте ли,промяна на дъха,на цвета на зъбите и т.н.

mArMaLaDkA
09-08-2008, 15:47
Нещо преди ми беше хрумнало да опитам и запалих една цигара.После припалвах понякога,когато съм сама и то от чисто любопитство,пък и защото си мислех че имам "големите проблеми".Цялата работа беше от любопитство и не съм пушила чак толкова...здраво,обаче имаше една такава кашлица,задавяне,пресипван е.Като спрях да си експериментирам,всичко изброено по-горе,спря.

amazonkata90
09-08-2008, 16:17
Пуша от няколко години - няма да споделям колко, защото не искам да се карам с моралистите...

Последици... Що се отнася до задъхването - нямам проблеми, но тук искам да уточня, че близо 6 години вече бягам за здраве по един час дневно; през лятото редовно си ходя на плуване, абе като цяло съм спортна личност. С три думи: не се задъхвам.

Дъхът - е след като съм пушила, няма как да е особено приятен, но с по-силни бонбонки всичко се оправя. Цветът на зъбите ми не се различава от тези на моите приятелки-непушачки, демек - бели са си.

Единствената последица, която отчитам като отрицателна е, че понякога просто имам нужда да изляза навън и да запаля една цигара, въпреки че може да пушила преди 10 минути. Въпрос на необходимост.

И най-накрая, ще помоля тези, които не пушат да не критикуват останалите, защото ми е писнало да чета изявления (в повечето случаи от некомпетенти форумци) колко гадно е пушенето и колко смотани са пушачите. Съветвам всичките си познати да не започват да пушат, но критика не понасям. В крайна сметка всеки избира как да живее живота си и е сам решава какво да прави със здравето си.

cherinka
09-08-2008, 16:34
Ми, задъхвам се доста лесно, но това според мен е, че не съм свикнала на някакви бързи обороти да ходя, нито да тичам.. смисъл, че начина ми на живот не е такъв.
Зъбите.. да, може и да не са съвсем бели като преди, но пушенето оказва супер минимално влияние върху зъбите, тъй като всички знаем, че си зависи от много други неща да имаш здрави, бели и читави зъби.

Като цяло най-много ми се проемниха дневните разходи от цигарите. Мн бъркат в джоба.. гадно.

Относно кашлицата - най-вече пролетта. Мама ми казваше, че е от липите на вън и до няква степен се оказа права и липи + цигари е маматасиебало комбинация.

Кофти работа..
Цигарите ще ги откажа едва когато ги спрат от производство.. :(

i_hate_you_but_i_love_you
09-08-2008, 21:42
[quote="cherinka"][b]Ми, задъхвам се доста лесно, но това според мен е, че не съм свикнала на някакви бързи обороти да ходя, нито да тичам.. смисъл, че начина ми на живот не е такъв.
Ахам.. това е единственият ми проблем.. даже не съм сигурна дали е породен от цигарите.. :-o

psychopath
09-09-2008, 01:36
+10% pussy magnet ability 8)

merilin1
09-09-2008, 06:32
пуша от 4 години... като количество зависи от психическото ми състояние. Понякога може 2 цигари да изпуша на ден, друг път 1 кутия... ама приблизително 1 кутия за 2 дни ме изкарва... :D

това, което забелязвам... зъбите ми определено са си бели нямам проблем с тях. Пристрастена съм към дъвки - винаги имам в устата и през 10 мин ги сменям. Горе долу по 2-3 пакетчета на ден отиват :D . Проблеми със задъхването имах като почнах да бягам в началото на лятото и си мислих, че е от цигарите (никога в живота си не бях бягала) ама след 1 седмица видях, че просто защото не съм свикнала :D . А бе оказват влияние ако пушиш преди да ходиш да бягаш :D ... една сутрин си направих експеримента да пуша и след 1 4ас отидох да бягам и ми беше много трудно. Иначе ако не пуша съм безсмъртна на гребната. :D

QuiCk_ChiCk
09-09-2008, 09:51
Oпределено има промяна.Например като бягах 300м на даскала и на края щях да издъхна,иначе не кашлям,но зъбите ми са пожълтели,колкото и да не ми се иска да го призная :(

Ice
09-09-2008, 10:29
Понякога кашлям..Много кофти...Особено ако сменя цигарите кашлям много и не мога да спра с дни.Не се задъхвам, свикнала съм да ходя доста.Чесно казано кофти работа, пуша от около 4 години може и повече. :-D