PDA

View Full Version : Вече официално и 100% сигурно матура по МАТЕМАТИКА



DYNAMIC
09-08-2008, 16:12
е вие сте.. как се чувствате . АЗ мразя математиката и дебааааа и педерасът е тоя министър и дебаааа :-x :-x :-x :smt067

BeBsItO
09-08-2008, 16:20
Верноооооооооооооо :shock: :shock: :shock: От къде разбра????

amazonkata90
09-08-2008, 16:21
Д*ба и аз, има такава тема! И тази година задължителна матура по математика НЯМА да има. За следващите поколения - просто да си сядат на г*за и да решават. Все пак матурата ще е по учебника от първо равнище и не се изисква особен мозъчен капацитет, за да я вземеш!

Lysit0
09-08-2008, 16:24
А от коя година ще са задължителни,че имам една приятелка в 11 клас,и много се притеснява,защото не е особенно добра по математика?

DYNAMIC
09-08-2008, 16:24
дано да е така,че иначе си е е*ало майката,темата не е същата (в др. тема още не беше сиг 8-) ) а сега от другата год. вече ще има и по мат матура,казаха го по новините!

amazonkata90
09-08-2008, 16:28
А от коя година ще са задължителни,че имам една приятелка в 11 клас,и много се притеснява,защото не е особенно добра по математика?

Още не са го решили. Но е много вероятно да я хване. До 1-2 години тази матура ще е факт.

BeBsItO
09-08-2008, 16:34
Добре де! Аз примерно съм много силна по математика...и въпреки това се притеснявам...1 во защото ми остават 3 години и няма да ми се размине,2 ро защото...си е допълнителен ангажимент.Представям си тези които не им върви математиката.....кандидатст ат да речем с география.....държат матура по Бел и още един предмет + Математика. Ем жална им майка.......

BeBsItO
09-08-2008, 16:35
Задължителна матура и по математика?


Вторият задължителен държавен зрелостен изпит ще бъде регламентиран от нов Закон за училищното образование
08.09.2008
И по математика, освен по български език и литература вероятно ще бъде въведена задължителна матура, съобщи министърът на образорванието и науката Даниел Вълчев.

На среща на началниците на регионалните инспекторати по образование (РИО) във Варна министърът каза, че задължителният изпит по български език дава едностранчива представа за интелекта на младежите.

Сега задължителна е матурата по български език и литература, а втората задължителна матура е по общообразователен предмет по желание.

Вторият задължителен държавен зрелостен изпит ще бъде регламентиран от нов Закон за училищното образование, който се подготвя.

Задължителна матура по математика със сигурност няма да има за випуск 2009 г.

Haunted.
09-08-2008, 16:41
E,не.. Тия са адски зле.Математика.. най-шибания предмет евър..
И кво матури, изпити за университети.. Нямат работа и измислят простотии да се каже уж, че вършат нещо.

MostHated
09-08-2008, 17:05
абе накрая става така, че нямаш желание да учиш... те просто усложняват нещата... :[
не ми е проблем математиката, но това са допълнителни нерви, време, стрес... на кого му трябва това...?

PepElqShKaAa
09-08-2008, 17:30
простотииииииииии големи!!!!! само се чуди тоз министър как да ни усложнява живота още повече..ми хабер си нямам от математика.... :shock: :x :(:(:(

kPuCkA
09-08-2008, 17:31
За догодина да става, каквото ще...мене ми е важна тази. А и да има тя ще е на някакво много ниско ниво, за да могат дори и тези , които хал хабер си нямат да изкласят по някакъв начин...така че долните сипуски да не се притесняват толкова.

haterkata
09-08-2008, 17:40
министъра е мн шит

Ivalinka
09-08-2008, 17:45
тази година няма да има,пък за другите....ще се молим за вас

mysterious93
09-08-2008, 17:52
простотииииииииии големи!!!!! само се чуди тоз министър как да ни усложнява живота още повече..ми хабер си нямам от математика.... :shock: :x :(:(:(

точно...няма си той друга работа всички др проблеми решени :x и аз не съм добра в математиката..и по точно в геометрията мразя я :x

GbSy
09-08-2008, 17:59
Еее, няма що!
Да върви по дяволите и министъра и правителството и матурата!
Не стига, че има изпити след 7 клас, с която ни мъчат и стресират, а и матурите... :? Ужас...

Samotno_Angel4e
09-08-2008, 18:15
:shock: Да го *ба и министъра и *ибаните му матури... :-x Извинявам се за думите обаче тва вече е прекалено...Не стига,че по български език и литература+един предмет по желание,а и математика.Математиката е най-шибания предмет... ](*,) Никога не съм се справяла с нея,а сега и матура ще държа...Пффф не я искам тая матура бреееее.... :cry:

Izzy_
09-08-2008, 18:34
Еми тоя селяк какво друго може да измисли?! :-x Дреме му на г*** за нас.Аз докато стана 12 клас сигурно 10 матури задължителни ще има.Не,не просто...Че са тъпи-тъпи са,ама тва вече на нищо не прилича. :-x

rebel_kid
09-08-2008, 20:34
:shock: :shock: :shock: Е са ми е*ха майката :shock: :shock: :shock:

rebel_kid
09-08-2008, 20:37
:shock: :shock: :shock: Е са ми е*ха майката :shock: :shock: :shock:

BeBsItO
09-08-2008, 20:47
аре да подпалиме Министерството на образованието :D кой е навит да пише :D

PepElqShKaAa
09-08-2008, 21:01
аре да подпалиме Министерството на образованието :D кой е навит да пише :D
нямаш проблем :razz:

UnaBletoLoVeU
09-08-2008, 21:06
Еее, пък вие...за математиката се запритеснявали :D
Вие се плашете от матурата по български, че като ви гледам грамотността, тя ви застрашава много :D

adoudi
09-08-2008, 21:34
от къде сте получили тази информация? за матурата по математика?
тази година съм 12 клас и ми е много притеснено с тези матури.


ама тоя министър не виждали че нищо незнаеме? и само се подиграват с нас. Т.е ако трябва да съм изкренне цялата ни държава се подиграва с нас.

adoudi
09-08-2008, 21:36
аре да подпалиме Министерството на образованието :D кой е навит да пише :D
нямаш проблем :razz:





то не е до подпалване а до обезглавяване на някои тикви :D :D :D :D

adoudi
09-08-2008, 21:39
:shock: :shock: :shock: Е са ми е*ха майката :shock: :shock: :shock:



не само на теб. на ВСИЧКИ!!! споко не си единствен.
дори и ако байкутираме матурите. няма всички да са съгласни за жалост :( .

adoudi
09-08-2008, 21:45
Задължителна матура и по математика?


Вторият задължителен държавен зрелостен изпит ще бъде регламентиран от нов Закон за училищното образование
08.09.2008
И по математика, освен по български език и литература вероятно ще бъде въведена задължителна матура, съобщи министърът на образорванието и науката Даниел Вълчев.

На среща на началниците на регионалните инспекторати по образование (РИО) във Варна министърът каза, че задължителният изпит по български език дава едностранчива представа за интелекта на младежите.

Сега задължителна е матурата по български език и литература, а втората задължителна матура е по общообразователен предмет по желание.

Вторият задължителен държавен зрелостен изпит ще бъде регламентиран от нов Закон за училищното образование, който се подготвя.

Задължителна матура по математика със сигурност няма да има за випуск 2009 г.



много благодарско за това инфо.иначе щях да се провала тотално.

UnaBletoLoVeU
09-08-2008, 22:20
ама тоя министър не виждали че нищо незнаеме? и само се подиграват с нас. Т.е ако трябва да съм изкренне цялата ни държава се подиграва с нас.

Ти тъпа ли си?
Не,не.
Ти колко си тъпа? :shock:
Нали целта на даскалото е да се научим да "пишеме" грамотно, да можем да смятаме що-годе и да имаме някаква обща култура.
А матурите са за да видят кой колко знае.
Не е честно аз да уча в МГ и да имам 6, и ти да учиш в зърното и да имаш 6. И накрая двете да се борим за една работа. Капиш ;)

И като толкова не знаеш, хващай се да учиш, че на тая държава й трябват млади и умни хора, а не тъпаци като теб. :)

slim__shadygirl
09-08-2008, 22:50
аре да подпалиме Министерството на образованието :D кой е навит да пише :D
s tebe sam :D

plmn
09-09-2008, 00:10
Е, не.............................................. .......като знам колко съм силен по математика ми става доста весело. :-# Тези, които я разбират няма да им е проблем, но за хората (като мен), които грамче не хващат просто не ми се мисли...Сега какво???Трябва да започна уроци и да решавам задачи заради тая матура ли?Не стига, че имам най-гадната г-жа по БЕЛ, чиито изисквания ПРОСТО НЯМА ДА КОМЕНТИРАМ, имам още по кво ли не да уча, а сега и математика...

Wrathchild
09-09-2008, 05:30
Определено бих казала, че е кофти за тези, които ще ги карат.
Баба ми седи и ми обяснява как и тя е карала матури по БЕЛ и математика, но нищо и няма. Че и кандидат студентски изпити.
UnaBle_to_LoVe_U, не си права. Никак не си права. Защото когато теб те тресне матурата ще видим как ще говориш. Първо, БЕЛ добре. Според мен си е задължително. Свободно избираем предмет, хубаво. Все пак сам си го избираш, а се предполага, че няма да избереш нещо, от което еня си нямаш. После математика. А после кандидат-студентски изпити. На теория е добре, факт е, че масово младите затъпяват. А на практика какво се получава? Че нивото на образованието е ужасно разпуснато, а не са малко учителите, които си клатят краката по време на час. Добре, ти по БЕЛ ще прочетеш учебника, а задачите как ще решиш без да ти се обяснят? Става така, че учениците излизат от училище необразовани. И Пенка, която е влязла 5 пъти в час има същата оценка, която има и Янка, която пък от своя страна цялата година си е седяла на дупето и е учила. И с това положение, една матура само допълнително утежнява нещата за бъдещите дванайсетокласници.

sasha_90
09-09-2008, 05:33
Задължителна матура по математика със сигурност няма да има за випуск 2009 г.
Това вече е добра новина,защото искам матурата по избор да ми е по математика.

lo0s3r
09-09-2008, 05:52
да еба майката на тоя министър педал гаден, да умре и сички дето са измислили тая простотия да умрат :-x :-x :-x :-x :-x тия хора нямат ли си друга работа само педалщини да измислят деба педерасите шибани нещастни гадни! ](*,) ](*,)

ABF
09-09-2008, 07:11
Мадурите само за 11 клас ли са

sexa_na_kompleksa
09-09-2008, 07:27
Толкова съм ядосана в момента.... :booooomb:
Какво е това нещо? Тоя какво ми се прави, че върши нещо? Да го еба у тъпия нещастник! И сега какво излиза - матура по БЕЛ, матура по мат, матура по избор и още два изпита за университет!?!? 5 изпита!?!/ Тоя болен ли е?!?? Направо ми иде да го намеря и да го убия! Съвсем сериозно! Не стига, че ни краде от държавата и ни лъже, както си знае, ами и само гледа как да ни усложни живота!!! Ето това е единствения човек, който мразя! Мразя го до костите на мозъка си! И искренно го прокълнавам точно в този момент!

BeBsItO
09-09-2008, 08:13
На мнение съм ,че реформи в образованието трябва да се направят,но не е това начина. Това е трябвало да бъде заложено по програма още от 1 ви клас........примерно сега по новата програма....т.е сега6ните 7 -мо класници.А не може ти да си станал 10 ти клас...и да ти съобщават в посленият помент....че ще държиш матура. То не че е последният момент,но оределено ако от рано си закърмен с тая мисъл...1 во ще си събираш акъла в главата навреме....2 ро няма да даваш пари за уроци,3 то няма да протестираш ------> да им създаваш проблеми на тях самите 8-) Незнам какво да кажа просто.

От друга страна някой по нагоре беше прав....че неможе Пенка да си прави квото знае а Янка да учи цяла година....и накрая.....по равно.Щото много добре знаете ,че има разлика от училище до училище.......

krisiiiiito
09-09-2008, 08:23
малее ужас ако имаа .. :smt072 :smt072

vicious
09-09-2008, 08:28
От друга страна някой по нагоре беше прав....че неможе Пенка да си прави квото знае а Янка да учи цяла година....и накрая.....по равно.Щото много добре знаете ,че има разлика от училище до училище.......

съгласна съм, че едно езиково или математическо даскало не може се равнява на някой техникум.. нивото определено е мн по-високо :)
по репортажи бяха давали как някакви си селяндури имали отлични димпломи и накрая 3 на изпита, че те и три като са хванали е добре всеизвестно е ,че нивото е слабо и знанията на един от село с 6 се равняват на един от сериозните гимназии с 3

Незнам дали сте запознати с новите правила, които се опитва да въведе Министъра ,но миналогодишните 6-то класници започнаха с нова програма ,при която в 10-клас приключват всички предмети и 11 и 12 могат да избират матуритетни 2 предмета, което според мене е най-добре , защото е абсурд да се подготвиш по всички предмети на ниво за това кратко време.. ( на даскало си до 2 -2.30, после на разните му сипове до 5 и после върви, седни, учи за 7 различни предмета за другият ден -ее няма да го направи никой ) пък и ако ходиш на частни уроци деня ще ти се стори ад..да се надяваме,че тези деца ще бъдат добро начало на идеята, която ми допада определено

BeBsItO
09-09-2008, 08:47
От друга страна някой по нагоре беше прав....че неможе Пенка да си прави квото знае а Янка да учи цяла година....и накрая.....по равно.Щото много добре знаете ,че има разлика от училище до училище.......

съгласна съм, че едно езиково или математическо даскало не може се равнява на някой техникум.. нивото определено е мн по-високо :)
по репортажи бяха давали как някакви си селяндури имали отлични димпломи и накрая 3 на изпита, че те и три като са хванали е добре всеизвестно е ,че нивото е слабо и знанията на един от село с 6 се равняват на един от сериозните гимназии с 3

Незнам дали сте запознати с новите правила, които се опитва да въведе Министъра ,но миналогодишните 6-то класници започнаха с нова програма ,при която в 10-клас приключват всички предмети и 11 и 12 могат да избират матуритетни 2 предмета, което според мене е най-добре , защото е абсурд да се подготвиш по всички предмети на ниво за това кратко време.. ( на даскало си до 2 -2.30, после на разните му сипове до 5 и после върви, седни, учи за 7 различни предмета за другият ден -ее няма да го направи никой ) пък и ако ходиш на частни уроци деня ще ти се стори ад..да се надяваме,че тези деца ще бъдат добро начало на идеята, която ми допада определеноБрат ми е по тази програма и честно казано има пропуски в самите учебници....има малки грешки и т.н Но съм на мнение ,че ако училището е на ниво..независимо каква е програмата и учебниците (ест ако и самия човек е на ново) ще се справи добре. Примерно аз винаги съм учила редовно....и когато ме приеха в гимназията която желаех....всички казваха ,че е много трудно там....че незнам си какво...че съм луда.......А знаеш ли какво се оказа? Нищо по -сложно от началното училище. Стига да си редовен. Тъй че от самия човек си зависи

vicious
09-09-2008, 09:13
дори и с пропуски както каза, защото имаш наблюдения над нея мисля, че определено е добро попадение макар и недоиздокарано докрай :o

Wrathchild
09-09-2008, 09:32
Ами това за програмата, която са въвели е наистина добро попадение. Така ще учиш това, което ти трябва.

Ice
09-09-2008, 10:40
Няма да я взема значи.По математика съм страшно зле.. :booooomb:

Ribelle
09-09-2008, 11:04
Няма да я взема значи.По математика съм страшно зле.. :booooomb:
И аз... Математиката я мразя в червата.. още от 5ти клас...

simba007
09-09-2008, 12:40
ми матурата по математика ще хване випуск 2010 демек и мен

sherry
09-09-2008, 12:49
НЕ съм съгласна.
По мое мнение втората матура трябва да е по предмет, избран от ученика!

sladur4etyYy
09-09-2008, 13:10
е дееееебааа и тъпия му министър дебааааа :-x :-x :-x оффффф аз миналата година (8 клас) едва вързах 4 1-ия срок и 5 2-ия, представям си сега като ще тряа и матура да държа :-x :-x :-x ее тоя нещастник само да ми падне 6е го разстрелям бееее :-x :-x :-x :smt070

Slave4You
09-09-2008, 17:54
Дам баща ми ми показа статията днес. През 2010 год.. точно когато аз ще съм 12 клас ;\\ Те говореха и за историята нещо.. дано и това не стане, защото не съм мн добра нито по история нито по мат. Каквото стане:)

BeBsItO
09-09-2008, 18:12
Дам баща ми ми показа статията днес. През 2010 год.. точно когато аз ще съм 12 клас ;\\ Те говореха и за историята нещо.. дано и това не стане, защото не съм мн добра нито по история нито по мат. Каквото стане:)Какво са казали за историята???

emily_1234
09-09-2008, 20:35
eeeh mamka mu :-x

adoudi
09-09-2008, 21:00
А от коя година ще са задължителни,че имам една приятелка в 11 клас,и много се притеснява,защото не е особенно добра по математика?



тя ще има матура по математика.таз годишните зрелостници-2009година няма да имат матура а пт 2010година нататък.

.за повечко инфо прочети темата:МАТУРИ!!! математика+физика и химия.да е наясно какво я чака.

много успех на твоята приятелка. :) ще и е нужен .

petet
09-09-2008, 22:07
ОБСЪЖДА СЕ OЩЕ!

Моля се да не се приеме,че нзнам с тая матемаитка какво ще правя нееее не искам математика :-x :-x :-x :-x :-x :-x

Bubbly
09-10-2008, 08:35
Имам един въпрос - служи ли за нещо оценката по математика или е важно само да вържеш 3 ?

Blab
09-10-2008, 08:43
Имам един въпрос - служи ли за нещо оценката по математика или е важно само да вържеш 3 ?
Формира част от дипломата ти, но ако няма да кандидатстваш с нея(или във ВУЗ, който не взема общата оценка от дипломата), нямаш грижи.

ПП:Матурите са на едно елементарно ниво! Стига сте се шашкали!

Obsession
09-10-2008, 13:53
Офф, най-омразния ми предмет... Е, хубаво, аз ще въжа някак 3, ама тоя министър да дойде и да ми каже защо и как се вземат тия абсурдните решения!

j_adore2
09-10-2008, 16:08
Айде да ни е честита матурката .. :D

psycho_girl
09-10-2008, 16:44
aaaaaaaaaaa izmuknah seee :grin: :grin: :grin: