PDA

View Full Version : Задължителни матури по математика след 12ти клас



lsd43
09-08-2008, 20:52
Министърът на образованието Даниел Вълчев,обяви ,че от догодина матурите по български и математика ще са задължителни за всички,които завършват 12ти клас.

Информацията получих от късните новини по нова телевизия.

ПП.Темата е абсолютно сериозна и засяга всички ученици които ще завършват през учебната 2009-2010 учебна година.

MostHated
09-08-2008, 21:11
На вълчев да му изсъхнат топките! Писна ми от него! :-x

CenCe
09-08-2008, 21:25
ем супер... значи ще имаме общо 3 матури :shock: 8-)

_wait_and_bleed_
09-08-2008, 21:31
А най-готиното е ,че има камери вече на матурите.През юни нямаше,но през септември са сложили.Няма да има преписване както тази година и даскалите да подсказват(направо да диктуват отговорите). :D :D :D

lsd43
09-08-2008, 21:32
На вълчев да му изсъхнат топките! Писна ми от него! :-x

Не по -добре някой да му налее малко мозък в главата на тоя п***л! :x

А колкото до топките тоя Г***к сигурно ги няма ,все пак на устата му е миризлива в****а!

Извинявам се изразите,обаче наистина съм бесен,що за безобразие ,всеки ученик освен завършилите тази година,ще държат три задължителни матури.Б**и безобразието!

LINKNOT
09-08-2008, 21:35
ПП.Темата е абсолютно сериозна и засяга всички ученици които ще завършват през учебната 2009-2010 учебна година.

Само тях ли или и всички след тях?

snike
09-08-2008, 21:36
wow 6e dyrjim maduri kakto kazva edna moq fr 8-) a tva s topkite na Vyl4ev sym ZA :o :o :o

lsd43
09-08-2008, 21:41
ПП.Темата е абсолютно сериозна и засяга всички ученици които ще завършват през учебната 2009-2010 учебна година.

Само тях ли или и всички след тях?

За жалост всички. :?

0riginalSin
09-08-2008, 21:42
офф всеки ден все нещо ново да измислят.само се чудят как да ни побъркат повече.за бг съм съгласна да е задължителна матурата, ама това математиката да е задължителна е глупост според мен.готвиш се по 1 предмет за матура и после изведнъж казват още 1 задължителна и айде почвай да учиш отначало :? :o

mrssmith
09-08-2008, 21:44
ем аз тази година завършвам, мн се радвам, че ще се отърва от шибаната математика 8-) :grin: :P [/i]

twsd
09-08-2008, 21:47
http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=117946

lsd43
09-08-2008, 21:52
А не,освен още матури и оценка за поведение,аре направо да викнат Тодор Живков от мъртвите и да се върнем в комунизма! :?

LINKNOT
09-08-2008, 21:53
ПП.Темата е абсолютно сериозна и засяга всички ученици които ще завършват през учебната 2009-2010 учебна година.

Само тях ли или и всички след тях?

За жалост всички. :?

Ееееееееееееееееееееее!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! На никой ли не му пука за нашето мнение бе?!?!?!?! Какви са тия своеволия деба държавата!!!

PerfectByNature
09-08-2008, 21:58
стачка стачка !!!! :smt097 :smt021 :smt097

lsd43
09-08-2008, 22:05
ПП.Темата е абсолютно сериозна и засяга всички ученици които ще завършват през учебната 2009-2010 учебна година.

Само тях ли или и всички след тях?

За жалост всички. :?

Ееееееееееееееееееееее!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! На никой ли не му пука за нашето мнение бе?!?!?!?! Какви са тия своеволия деба държавата!!!

Гледат от Европа,обаче тъпанарите не си правят сметката,че това ,което го учат европейците в гимназията ние сме го учили в началното училище ,онея пичове във 4ти клас взимат умноженито и не учат 300 предмета допълнително ,и имат в горен курс максимум по 5-6 учебни часа,останалото са кръжоци по техен избор,а ни:имаме минимум по6-7 часа на ден,учим 100 предмета,които даже не ни влизат в специалността ( аз като съм хуманитарен профил с усилено изучаване на история ,български и английски,трябва да уча едновременно с това-биология ,химия ,физика и какво ли още не ,което изобщо не трябва да влиза в моята специалност) в европа учат точно това коеето вкл'чва паралелката ,и имат най-много четири ,пет предмета не 9.Абе изобщо,баси държавата,баси чудото.

LINKNOT
09-08-2008, 22:40
И как можем да сме конкурентноспособни с математическите паралелки,които учат тройно повече математика от нас?! Закво не направят и матура по биология,а? Та нали трябва да знаем устройството на нашето тяло,да имаме елементарни знания за живота около нас и прочие!! Закакво са ми на мене някакви формули и хиксове на 2-ра степен като да решавам задачи не влиза в специалността ми?!

Kaos_Urbano
09-08-2008, 23:18
Хак да ви е! :lol:

snike
09-08-2008, 23:52
ai da praim sta4ka :smt076


:razz:

mgxpower
09-09-2008, 03:21
Добре ,че се оттървах вас как ви мъчат последна година 12класници! А си представям след 2-3 години кви други bullshitz ше измислят!

kalinapet
09-09-2008, 07:21
Добре, че завършвам тази година! Той Вълчев вече се чуди какво да измисли.

miloto_girl_4e
09-09-2008, 12:52
Аз сега съм 12ти клас и ще отърва математиката, но тежко ви и горко на останалите.. На мен математиката хич не ми върви и направо.. :? :? А и не може на всеки да му върви този предмет.. Тоя министър май отдавна се е стъпвал в класна стоя и не помни колко е трудно човек да се разпокъса и да се готви пълноценно за няколко предмета, както той иска от нас.. Аз сега вместо да се съсредоточа върху два предмета ще го направя върху 4...

Lucho
09-09-2008, 12:55
ВЪЛЧЕВ - ДОЛУ !
Янка Такева - Най-добрият министър !

TheFirstline
09-09-2008, 15:18
Да да да да задължителни матури ще бъдат по Български,Английски,Матема тика,Психология,ФВС,Химия и сичко квот се сетите друго 8-) ,аз като се сетя че съм хипер зле по математика,по БЕЛ абе 5ца,6ца мога да вържа ако даскалката ми се пенсионира щото е на 200 и кусур години и пише на сичко живо макс 3ка... :shock:

shadow4e
09-12-2008, 12:14
LINKNOT, а аз пък съм с три пъти по-малко литература, ама правих матура и на произведения, които не сме ги взимали в часовете. Та това са елементарни неща, нищо не ми стана като просто прочетох още 3-4 разказа. Айде стига глупости. Видя ли каква беше матурата ни миналата година? Та тя е елементарна, хора, които нищо не разбират от математика само със заместване изкараха 4+ оценки. Има и 1-2 по-трудни с комбинаторика, но и все пак не са за всички пълните 6-ци. :)

slun4ice_90
09-12-2008, 12:29
Добре,че тази година завършвам иначе нз аз по математика едва 3-ка хващам... :-D Това,ако е истина просто ще е адското прецакване.....Ако Вълчев беше дали щеше да ги вземе тези изпити?.... :x :-x

Spider4eto
09-12-2008, 15:53
Добра съм по математика, така че не ми е проблем

LadyDy
09-12-2008, 15:58
НЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Taraaa
09-12-2008, 21:03
Абе тези са луди,никой ли не мисли за нас?те така могат да сложат и задължителна матура език .. А такива да си ги нямаме.. На много хора математиката им е трудна,дай сега всички да си дават парите за уроци ..

Valhala
09-13-2008, 11:07
ем аз тази година завършвам, мн се радвам, че ще се отърва от шибаната математика 8-) :grin: :P [/i]

И все пак подкрепям набучването на тоя п%едал министъра на някой кол...Така си е де...Заради него толкова народ трепереше преди 1-2 години защото искаше да прокара подобни глупости(и до някъде успя),сега пак...Стига футболно и партийно разделение,време е министъра да потъне в забвение... :lol:

mgxpower
09-13-2008, 11:35
Направете една петиция!

Valhala
09-13-2008, 12:42
То преди време имаше в един сайт,но сега идея си нямам...

Im_on_the_Outside
09-13-2008, 16:25
Направете една петиция!
Сигурна съм,че няма да помогне. Нито петиции,нито стачки,нито протести ще трогнат министъра.

Ivalinka
09-14-2008, 14:26
Министърът обаче бе категоричен, че не става дума за въвеждане на втора задължителна матура от догодина.

danooooooo :-o

thegirl90
10-08-2008, 10:58
За нас е сигурно, че си оставаме с матури по БЕЛ и 1 пожелание, а за тези след нас не се знае, може и да ги махнат, всичко може да се случи. Само ме е страх, че тези които минаха бяха парви и може техните матури нарочно да са били по-лесни, а на нас е вероятно да са по трудни. :-o

tianiira
10-31-2008, 13:27
men nqma da me hvane :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

tochica
11-02-2008, 12:44
да въведат матура по математика=повече от 50% от учениците да не завършат, а от мон едва ли искат това. нали после те ще са на топа на устата

bEbsI
11-02-2008, 13:55
По-миналата година нямаше матури нали? Защо? Защото дъщерята на министъра завършваше.Айде сега да ги прецакаме всички останали и да им сложим и 50 матури.

umbra
11-02-2008, 14:40
Някои знае ли нещо относно идеята да се слагат камери в стаите където ще има матури и кога ? Тези камери ще обхванат ли випуск 2008/2009 ? :booooomb:

ELiTyYy
11-02-2008, 18:30
оххх..това значи,че никога няма да си взема матурата по математика... ;(

Sensuality
11-02-2008, 18:32
^

аз също 8-)

DjBaloon
11-03-2008, 06:51
А най-готиното е ,че има камери вече на матурите.През юни нямаше,но през септември са сложили.Няма да има преписване както тази година и даскалите да подсказват(направо да диктуват отговорите). :D :D :D

Има камери по коридорите
В класните стаи няма-незаконно е

Blab
11-03-2008, 11:19
А най-готиното е ,че има камери вече на матурите.През юни нямаше,но през септември са сложили.Няма да има преписване както тази година и даскалите да подсказват(направо да диктуват отговорите). :D :D :D

Има камери по коридорите
В класните стаи няма-незаконно е
Идеята е да има, на поправителната сесия бяха пуснати пробно, в Бургас, ако не се лъжа.

DjBaloon
11-03-2008, 12:47
А най-готиното е ,че има камери вече на матурите.През юни нямаше,но през септември са сложили.Няма да има преписване както тази година и даскалите да подсказват(направо да диктуват отговорите). :D :D :D

Има камери по коридорите
В класните стаи няма-незаконно е
Идеята е да има, на поправителната сесия бяха пуснати пробно, в Бургас, ако не се лъжа.

Чух,но съм почти убеден че ще се провали тая идея

d3signer
11-03-2008, 15:15
На вълчев да му изсъхнат топките! Писна ми от него! :-x

Не по -добре някой да му налее малко мозък в главата на тоя п***л! :x

А колкото до топките тоя Г***к сигурно ги няма ,все пак на устата му е миризлива в****а!

Извинявам се изразите,обаче наистина съм бесен,що за безобразие ,всеки ученик освен завършилите тази година,ще държат три задължителни матури.Б**и безобразието!

Tоя ме прецака тотално с тия матури .... Аз дето съм технологичен профил с математиката не съм на "ТИ" ама хич...

DieselBlood
11-08-2008, 19:22
namrazih vsi4ki koito zavar6vat taq godina
i toq pederas ministara

cappy123
11-08-2008, 22:13
Какво ни кара да държим матури тоя тъпанар, като самия той не може да ги издаръжи !!!


Матура по математика !!! Той не е добре !!! :x :x :x

plmn
11-16-2008, 19:29
Гледат от Европа,обаче тъпанарите не си правят сметката,че това ,което го учат европейците в гимназията ние сме го учили в началното училище ,онея пичове във 4ти клас взимат умноженито и не учат 300 предмета допълнително ,и имат в горен курс максимум по 5-6 учебни часа,останалото са кръжоци по техен избор,а ни:имаме минимум по6-7 часа на ден,учим 100 предмета,които даже не ни влизат в специалността ( аз като съм хуманитарен профил с усилено изучаване на история ,български и английски,трябва да уча едновременно с това-биология ,химия ,физика и какво ли още не ,което изобщо не трябва да влиза в моята специалност) в европа учат точно това коеето вкл'чва паралелката ,и имат най-много четири ,пет предмета не 9.Абе изобщо,баси държавата,баси чудото.

Съгласен съм с всичко, което написа!И аз съм така.Уча в хуманитарна гимназия - история, български, английски...химия, физика и математика - въобще не ме търси.Сега съм 11 клас, дано се размина, че не знам какво ще правя иначе...

sisityy
11-21-2008, 14:18
...oooffff s teq matyri e mn gadnooo

hooliganka89
11-30-2008, 10:13
Все сме имали тъпи министри на образованието,ама тоя удари шамар на всичките![i]

Добре,че вече завърших,че с тая математика хич не се уважаваме 8-)

cappy123
11-30-2008, 16:51
Сега трябва да се дават пари за уроци!!!

Трябва да се внася дапълнително напрежение в учениците !!!

За какво ми е матура по математика като няма да кандидатствам с нея !!!

За какво трябва да ми съсипват живота !!!


Ако иска тъпия министър да сложи 5 матури !!!

Ебахти глупака глупав !!!

:booooomb: :booooomb: :booooomb:

tapunGer
11-30-2008, 19:54
Обречени сме :-o

LINKNOT
11-30-2008, 21:31
Учителката ми по БЕЛ каза,че няма начин да направят матурата по математика задължителна за всички. Най-много да я наложат за математическите паралелки засега,но и това не се знае.

LovelyGirl
12-07-2008, 11:15
Сега трябва да се дават пари за уроци!!!

Трябва да се внася дапълнително напрежение в учениците !!!

За какво ми е матура по математика като няма да кандидатствам с нея !!!

За какво трябва да ми съсипват живота !!!


Ако иска тъпия министър да сложи 5 матури !!!

Ебахти глупака глупав !!!

:booooomb: :booooomb: :booooomb:

И аз така викам :x

Няма как да се сложат камери във всички стаи,то представете си колко пари ще отидат за камери в цяла България.Те са скръндзи,няма да ги дадат :?

rusova
12-19-2008, 17:25
няма такова нещо матура по математика все още не е влязла и да се надяваме на чудо да няма такава матура... с представете си да вкарат задължителни матури по всички профилиращи предмети,което може и да се случи...... :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb:

pifiella
01-10-2009, 17:26
Леле а аз докато изуча(8 клас съм)...не ми се мисли сигурно ще има матури по всичко..................... :? не става така вълчи замисли се малко де...........??????на къде отиват нещата ........в тва образование

Bastor
01-11-2009, 21:34
Министърът на образованието Даниел Вълчев,обяви ,че от догодина матурите по български и математика ще са задължителни за всички,които завършват 12ти клас.

Информацията получих от късните новини по нова телевизия.

ПП.Темата е абсолютно сериозна и засяга всички ученици които ще завършват през учебната 2009-2010 учебна година.Как да не се радва човек, че е абитуриент тази година (абе не че ми пука нали ще държа 4 матури и без това....(ама трябва да ви е гадно...българска му работа)) :grin: Иначе ще учите повечко деца :)

proFloras
02-11-2009, 16:32
Незнам дали ще има матура по математика аз вече ги минах 8)

Mastta
02-18-2009, 12:18
успех в матурите :D :D

garvana71
03-16-2009, 17:36
Има един сайт www.pissalka.com Tам се предлага химикалка-справочник.Хваща информация 20 страници голям формат. Има и видео с обяснение.Химикалът е перфектен за преписване. :grin:

Neftochimic
03-18-2009, 20:03
тая година Няма да са задължителни...
Ние ще държим сега матури по БЕЛ и втората която си избереме...

Mastta и вашия ред ще дойде, ама тогава ще са мн по-гадни матурите и сиг. ще е зажължителна и математиката /ако не си завършил де / 8-)

LovelyGirl
03-23-2009, 13:55
И догодина няма да има задължителна по математика :grin:
М/у другото разбрах,че от тази година вече има камери :-o

CucAgMuH
03-23-2009, 22:06
Всъщност не мога да разбера защо точно се дърпате.

В случеят точно с математиката имам прекрасни наблюдения - помагах на малката сестричка на позната. Учат логаритми - нещо което не е кой знае колко сложно за 12-ти клас, при положение че мен ме караха да ги уча в 8-ми, а на нейните години се занимавахме с части от Висша Математика и Дискретна Математика, тъй като вече сме си "били взели материала, а това ще ви е полезно за по-нататък".

Логаритми. Започвам а обеснявам както си е писано из учебниците. Гледа сравнително тъпо, мигайки на парцали и преглъща на сухо. Почвам да обеснявам по-простичко. Пак не се получава. Обеснявам като за кретен - "това местиш тук и тук, после умножаваш по това и ето ти отговора"(3 варианта, според неизвестното). Наизустява моделите които съм надраскал. Решаваме десетина задачи - всичко е наред. Оставям я да се пробва сама да реши задача. Проблем. Не знае как се повдига на 3-та степен. Променям задачата. Проблем. Не знае какво се прави с дробна степен. Променям задачата. Проблем. Не знае как се делят дроби. Променям задачата за последен път, като гледам да използвам числа под 100. Успява да я реши.

Заминава душичката на контролно, а аз планирам как повече изобщо да не виждам нито нея, нито сестра й след този грандиозен провал. Само че след по-малко от час се появява душичката - грее. Петица. "Браво, поне успя да препишеш" възкликвам аз, а те почват да се хилят - явно са го приели като шега. Не, не е преписвала. Мдам. Ето така нейното 5 се изравнява с моето 5,40(което в крайна сметка си е 5).

Още въпроси защо трябва да има матури? Ами ако можеше да смята уравнения които включват временни или крайни резултати над 100 тя щеше да има 6-ца. Супер, какво. Според образователната ни система тя е умна колкото мен(не че да я обиждам... ама... просто знам как да умножвам дроби... че и разни други неща)

Да вметнем, че същото това момиченце ще има две висши - първо щяла да влезе да учи нещо да се ориентира малко, а после като завършела пак щяла да учи каквото вече се е ориентирала. И повярвайте ми - там закъдето се е запътила се влиза, щото са смъкнали летвата. Не само че са я смъкнали - сложили са я на земята, даже и са я вкопали, изравнили и нивилирали, за да не попречат на някой да влезе във ВУЗ.

Идеята за "контрол на изхода" лично на мен ми допада. Трябва да се види какво е усвоено от материала който е заложен в учебният план. Както обявявше преподавателката ни по математика(при връщане на контролните): Страдайте

Трябва да се отделят можещите от останалите. А вие дали можете - това зависи изцяло от вас. Въпрос на желание е. Ако предпочитате да си прекарате основното образование в алкохолизъм и безразборни сексуални контакти - вие сте си го избрали. Имате четири години да се подготвите за матурите - не можете да кажете че се появяват от раз и сте неподготвени(апропо, опитват се да ги въведат още преди аз да завърша - 2005-та).

ПП. Сигурен съм че доста хора ще си променят мнението и биха подкрепили матурите няколко години след като завършат. Просто трябва да се нагледат на тотални олигофрени с по-високи оценки от техните, които получават по-добри възможности.

LovelyGirl
03-24-2009, 13:25
Не на всеки му се отдава математикатан.Нам ен например не само,че не ми се отдава,но и нищо не рзбирам.И какво трябва дасе прави тогава-да се дават пари за уроци примерно.Ами другата матура-и там учи като ненормален..Ами изпитите слдтова-и за тях учи.И какво става,ти трябва да се подготвяш като ненормален по 10 предмета.
Нямам нищо против матурата по български,освен това по български няма как да се каже"не ми се отдава".Това се учи по-лесно,не е от "точните науки",но по математика е друго..не всеки може да се справи с нея и за това дай да пропуснем цяла година като не си вземем матурата по математика.

CucAgMuH
03-25-2009, 05:50
Аха ;-) После се оплаквате че мис България имала две висши, нали?

Българската логика е изкривена, както и всичко останало. В желанието си децата им да са добре и да се реализират, родителите им ги тикат да учат висше. Това добре - лошо няма - всеки иска детето му да е добре. Само че се появяват меркантилни тарикати(хора търсещи изгода, бел.ред.) които за да спечелят повече пари и да преживеят изкривената ситуация в изкривената ни държава откриват университети, фелиали и специалности. Повече студенти - повече пари за такси - и тях не мога да ги обвиня.

Но стигаме до момента в който всеки 9 от 10 човека имат висше. И нямат реализация. Желанието на родителите да направят добро и това на меркантилните тарикати да изкарат някой лев отгоре, давайки възможност на повече хора да учат, водят до едно обезсмисляне на висшето образование. Това трябва да сте го виждали:

http://badmin.org/wiki/images/6/6d/Managers-lanix.jpg

По мое скромно мнение имаме вишисти за следващите 10-15 години напред.

Идеята е да се ограничи количеството за сметка на качеството. За да си нямаме мис България с амнайсет висши образования, водопроводчици с по три(имам такъв познат), сервитоьри с по две(само аз съм срещал два такива случея, които държаха да споделят), и строители с висше по музика - да си тананикат, докато леят бетона(а диригент с пет висши не знам защо не са им сложили).

В случеят правителството се опитва да направи нещо по въпроса, но пък среща виковете на родителите "Въъъъй, как моето дете няма да завърши че да иде да учи висше..." и виковете на университетите "Искате да ни вземете хляба...". Отстрани погледнато е забавно. И ако не бях българин - повярвай ми, щях да се смея до пръсване. А пък сега само ми е леко тъжно.

afterforever
03-25-2009, 09:18
Матури по математика ще има за сегашния випуск на 10. клас, това е действащата програма засега. След изборите не вярвам някой глупак да тръгне да ги маха... най-много да ги отложат с 1 год. Нищо друго. Кво коментирате в крайна сметка?!

P.S. Гласувайте против ДПС, за да не се окаже, че пичовете от долните випуски ще се наложи да държат матура по турски накрая...

StillLovingYou
03-26-2009, 10:07
Да им е здраво.. не че на мен няма да ми е с тая география дето писах, ама все пак..