PDA

View Full Version : С колело на училище.



cherinka
09-08-2008, 21:16
Здравейте на всички.
От доста време насам си мисля варианта да ходя с колело на училище.
Може да ви се струва глупаво, но от друга страна се спестяват пари от градския транспорт и малко тренировка с тва колело.

Обаче главния ми проблем е, че се налага да минавам точно през трите най-големи и най-натоварени улици в Пловдив.
Някак си не могат ли да се измислят някакви алеи за велосипедистите?
И другото, което е не съм запозната с правата на велосипедистите по шосето и ако може някой да ми ги разясни. 8-) Моля.

TheGirlNextDoor
09-08-2008, 21:21
добра идея...и аз бих пробвала но съм почти убедена,че ше ми откраднат колелото :-D .
...иначе има някви сигнали с ръце..ама май няма да ти тр..все по-малко хора ги знаят..

tuzaro
09-08-2008, 21:21
мани го тва колело, фани си гадже с кола :lol:

gsh
09-08-2008, 21:36
Беше нещо от сорта на - когато завиваш наляво, дигаш си встрани лявата ръка, за дясно - дясната. :D Но никой не ги спазва.
Иначе при час пик на светофара си минаваш между колите или караш по тротоара :)

OtherDimension
09-08-2008, 21:40
dnes minah pokrai edno uchilishte tuk, v Angliq, i super mnogo se izradvah na nego... decata s uniformi, imashe mesta za kolela
taka che, cherinka, stiga da imash kude da ostavqsh koleloto, hich i ne se zamislqi
i vnimavai de ;)

Seducti0n
09-08-2008, 23:39
Оооо и аз този вариант съм го обмисляла.
Училището ми не е далече от вкъщи пък и до там има алея пешеходна, основния проблем е къде да оставя колелото... :?


Сега се сетих за една случка и понеже ми е супер скучно, ще ви я споделя.
Излизаме с един приятел да караме колела и аз му казвам той да кара пред мен.Окей всичко е точно до момента в който има две възможности-завой наляво или да се продължи направо.
Аз питам накъде, той ми казва НАЛЯВО, аз чувам НАПРАВО, зад него съм, без дистанция-Стой та гледай какво става... :lol:

PiruBloodz
09-09-2008, 00:06
купи си кецове с колелца и давай по баира на доло 8-)

PiruBloodz
09-09-2008, 00:12
блейдовете нямат спирачки 8-) онова отзаде го нема блъскаш се и така спираш :lol:

KadifWerewolf
09-09-2008, 05:09
to huu ama kade shte go parkirash tova kolelo se nqkoi shte go otkradne i shte go prodade za staro jelqzo :razz:

samoubiika
09-09-2008, 06:58
И аз искам да ходя до даскало с колело,но първо-няам хубаво колело и второ-наще имат кола и неа да ме пуснат с колелце да се измъквам...живея в края на града В БУКВАЛНИЯ смисъл...даскалото ми е в центъра...тряа да минавам по Волов(който е мн натоварен)...ауеее...а иначе за правилата...чеп раута...само си мяташ ръката наляво или надясно в зависимост на къде ше завиваш...и се кара отдясно,до тротоара(по принцип)...това е на което ме научиха за 7 години по безопасност на движението :D

bulgarche
09-09-2008, 07:23
Същите като на всеки друг участник в движението. А за улиците си има подлези, през които можеш да минаваш, ако не ти се пресича по шосе :)
И не е глупаво, много си е яко даже, аз също съм ходил с колело на училище. Съученици също го павят от време на време, но сега вече моторите и главно колите взеха превес 8-)

bulgarche
09-09-2008, 07:36
В училище говорихме с директора да има място за паркиране, че сега прибираме колелетата в стаичките на чистачките или на КПП-то 8-)

ScionOfStorm
09-09-2008, 08:00
Абе има си в някои училища, ама са редки случаи. Нашите си ги връзват за радиаторите на първия етаж ( :lol: )

Иначе и алеи има, но са на много малко места. До нас алеята Руски паметник-Княжево има еидн участък, дето е така. :)

sh3_1s_7h3_0n3
09-09-2008, 08:33
То пък и да има велоалеи да не мислиш, че се използват по предназначение. Ей тука при нас, всичко що могло - паркирало там. 0.о
В гимназията преди имаше къде да се оставят колелета и миксерчета, но бяха единици тези, които идваха с тях, защото на мен от центъра ми беше 5 км по кратък път, камо ли някой от кварталите да се пръкне така. ;) А и в това движение, ако си с кола ще те отнесат, пък за колело да не говорим. :?

Seducti0n
09-09-2008, 08:54
Абе има си в някои училища, ама са редки случаи. Нашите си ги връзват за радиаторите на първия етаж ( :lol: )

Иначе и алеи има, но са на много малко места. До нас алеята Руски паметник-Княжево има еидн участък, дето е така. :)

И аз тази алея имах предвид.Много е удобна. :grin:

InitialD
09-10-2008, 01:34
За вело алеите ще говориш със Славчо Атанасов а до това как се кара колело по българските пътища ... еми всеки гледа да те джасне ... все пак по-добре слагай по една светлоотразителна жилетка дори през деня!!!

velma
09-10-2008, 11:57
Здравейте на всички.
От доста време насам си мисля варианта да ходя с колело на училище.
Може да ви се струва глупаво, но от друга страна се спестяват пари от градския транспорт и малко тренировка с тва колело.

Обаче главния ми проблем е, че се налага да минавам точно през трите най-големи и най-натоварени улици в Пловдив.
Някак си не могат ли да се измислят някакви алеи за велосипедистите?
И другото, което е не съм запозната с правата на велосипедистите по шосето и ако може някой да ми ги разясни. 8-) Моля.
Аз също искам да ходя с колело на училище,но за тази цел трябва да има алеи за велосипедисти,защото иначе е напълно възможно да бъдеш блъснат.А по тротоара е възможно ти да блъснеш някого.А и трябва да има паркинг за велосипеди в училището и някой ,който да го охранява,защото в противен случай може и да се сбогуваш с велосипеда си.Виждала съм такива на снимки от други държави.Иначе за правата...би трябвало да са като на другите шофьори.Спираш на червено,тръгваш на зелено.Ако завиваш на дясно вдигаш дясната си ръка настрани(това е като мигач),същото е и за лявата ръка.Когато спираш вдигаш една от ръцете си (не знам коя,може би няма значение)нагоре.

Baby_b
09-10-2008, 16:19
аз съм ходила няколко пъти ама замръзнах докато стигна, не стига че сутрин е студено, ами и като караш от скоростта става по-студено :-# .Ама на мен училището не ми е толко далече, тъй че ме устроива и пеша, с колело си е оферта, стига да има къде да го оставяш. Аз моито си го оставях пред учителската стая.

yuyuto
09-10-2008, 18:16
То и аз мога, ако искам да ходя с колело на даскало (в училище са сложили там дори някакви поставки, на които да си оставиш колелото като пристигнеш), но именно движението по "Руски" и "България" (която няма скорошни очертания да излиза от ремонт) ме спират... Пък и автобуса си ми спира баш пред нас, по-удобно ми е... А за правилата - мисля, че са същите като при останалите превозни средства - нямаш право да се движиш в отсрещното движение, на светофар спираш при червено... Нз, ако не е така, някой да ме поправи...

Christ
09-10-2008, 20:37
Когато си на колело си водач. Важи Закона за движение по пътищата.

neneee
09-13-2008, 10:04
аз ходя с колело и карам по тротоара и нямам проблеми... в 7 и нещо сутринта няма кой знае колко народ по тротоарите. Бтв аз също съм от Плд :)

s1NNer
09-13-2008, 11:07
Ние в нащо даскало събрахме подписка да ни направят място за колелата и те направиха 8-) Много си е яко с колело на даскало :]]