PDA

View Full Version : Размисли непонятни за мозъчетата ни....



Mirelchetoo14
09-08-2008, 23:30
Днес с мъж ми захванахме много интересна тема... Според вас, наистина ли е безкрайна вселената? Ако не е, след нейния край би трябвало да има нещо, което пак да има край и след него пак... Айнщайн е използвал 12% от мозъка си, сигурно ако използваме 100%, той ще ни изглежда като бавноразвиващ се. Какви бихме били, ако използвахме толкова? Мислихме, мислихме, и толкова нещаа изговорихме... Скоро, около шумотевицата с ЦЕРН и черната дупка, която би могла да ни погълне се замислих, че тя поглъща материя. А ние сме от материя... Всичко, освен това, което ни кара да мислим, да чувстваме, да се привързваме.... така наречената душа. Тя, сигурна съм, не е от материя. А в какво живеем? В материя. И какъв аджеба, е смисълът на всичко, към което се стремим - кола, къща, дрехи - след като ей така може да изчезне, барабар и с телата ни, по които изплакваме толкова сълзи и оглеждаме за недостатъци. Телата ни ни налагат толкова ограничения, не ни дават да бъдем, това, което можем, защото ни ограничават с това, че стареят, че изпитват болка, че съществуват... Толкова пъти мисля и ей така изведънж се шокирам, че съв в тяло, че това съм аз. И като всичко е толкова ефимерно, според мен единственият смисъл да сме, където сме е да усъвършенстваме единственото безсмъртно - духа ни. Да вярваме в Бог... "Кой е тоя, само гадости ми праща! ", ще каже някой. Да, праща нещо на тялото и вещите ти, които обаче не съществуват изобщо, ама хич, в целия замисъл. There is no spoon, казаха ни го. Черупките ни ограничават според мен. Разбира се, от страх и съмнение предпочитам 10000 пъти да продължа безсмисленото си материално съществуване, отколкото да изчезна, но така е с всяко ново нещо... Дей, на какво навежда дори и най- макият намек за край...Има ги само Бог, душата, любовта и музиката... Какво мислите вие?

Deadlock
09-08-2008, 23:50
Не съм настроена да пиша по темата.
Ще вметна само, че използваме 100% от мозъка си. (:

thegmin
09-08-2008, 23:51
Mislq 4e polzwame samo 7 - 10% no ne sym siguren. Bahmu za6to saita nqma kirilizator.

SiegHeil
09-09-2008, 00:00
Използваме 3.5-5% от мозъка си, Анщайн е ползвал около 7-8%...остналите 90 и няколко процента се използват за складиране на информацията....ако някъде в светлото бъдеще успеем да си прикачим хард дискове вече ще става шоу 8-)

CocainCocktail
09-09-2008, 00:07
нали знеш хоата които са се замисляли над такива въпроси (в психологията бяха наречени необратими истини мисля) са полудели...
По тъпо е ако се замислиш какво ще е ако няма нищо,просто едно нищо...няма хора няма улици няма земя няма космос,няма въздух,няма вода абе нищо няма.
Един ден 20 човека мислихме въху това някой ни вкара мухата после бяхме с главоболие

Jumbie483
09-09-2008, 00:07
Аз бях чувала, че човек използва 2% от мозъка си :---)

_wait_and_bleed_
09-09-2008, 00:25
Не си мисли,че нещата са толкова нематериални и извисени.Всяко нещо си има логично обяснение.Главният въпрос е как е възникнала тази сложна система... Защо искаме да сме красиви ?-Защото искаме да сме харесвани,да можем да си намерим партньор.Нима на теб ще ти пука как изглеждаш ако си единствения човек на земята???Трябва да сме красиви,богати,здрави за да сме "добра партия" да може да създадем предпоставки за успешно семейство.Външния вид,интелигентността,добро тата(колкото и странно да звучи)показват до колко са добри гените ни.Привързаността и любовта до голяма степен са си химични реакции и също така от преценката ни дали човека отсреща е подходящ за дълготрайна връзка.Просто света си е материален,не може ние,като част от този свят, да сме нематериални...
Някой хора казват,че смисълът е да намериш смисъл и да си щастлив.Глупости!Никой не знае защо сме на тая земя.Тва са измишльотини за да продължи да съществува светът.Сигурно има някакъв дълбок смисъл,ама никой не се е върнал от отвъдното да потвърди или отрече.Продължавай да съществуваш,може да имаш късмет да разбереш след като умреш. :)

Bianca
09-09-2008, 07:19
Аз пък използвам точно 0 процента от мозъка си. :P Да ви е яд! [-( 8-)

Madness
09-09-2008, 07:52
Хах,сещам се за един,струва ми се подходящ цитат,от една книжка,която още не съм довършила...
И ставаше въпрос за нещо такова,че
"Поне девет десети от първоначално сътворената реалност са извън мултивселената,а мултивселената по определение съдържа абсолютно всичко което изобщо е нещо..и положението става напечено"(Тери Пратчет)

hardball
09-09-2008, 13:46
и аз така като си пътувам в автобуса и си мисля за живота, вселената и всичко останало...
Аз в автобуса пък изпадам в транс, ако се сещаш като правят профилактика на ефира как се чува ПИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ ИИ, та и аз така. Виж днес успях да го докарам по немски да стоя зяпнала противната учителка в лицето с усмивка и да си мисля за всичко друго, но не немски :grin:
@авторката: Хубаво е че мислиш над тея неща, препоръчвам ти да се запишеш да тренираш нещо.

InnocentGreed
09-09-2008, 15:13
Не съм настроена да пиша по темата.
Ще вметна само, че използваме 100% от мозъка си. (:
Грешиш, SiegHeil е прав :)

AItOo0
09-09-2008, 15:33
И аз съм се замисляла по тоя въпрос ...Много объркващо , нали?!?
Много гадно ! Що ми напомни това ?Пак почвам да мисля и ще ви кажа ко измислих после :-D

zloto
09-09-2008, 16:10
Разбира се, от страх и съмнение предпочитам 10000 пъти да продължа безсмисленото си материално съществуване, отколкото да изчезна, но така е с всяко ново нещо...
И аз така.
А това с края на света и черната дупка ми звучи абсурдно. Твърде странен край на света :Д Ама като се замисля цивилизациите преди нас също са си отивали по някакъв странен и нелеп начин.
Иначе вярвам, че вселената е безкрайна. Не мога да си представя нещо, което няма край, но ако имаше край не мога да си представя с какво е запълнено пространството зад него :?
За смисъла на живота май нямам отговор. Или пък смисъла е да му придадеш смисъл ;)

hardball
09-09-2008, 17:40
Пак почвам да мисля и ще ви кажа ко измислих после :-D
Недей, намери си и ти нещо да тренираш ;)