PDA

View Full Version : Капе ми косата



t0nit0yy
09-09-2008, 13:44
Хора,косата ми капе,кажете някаква маска,няма значение дали ще я купувам или ще я правя сама,мн е гадно,попринцип слагам много лак пяна и какво ли не,но сега от 2 седмици не съм слагала нищо,през ден си мия косата,доста ми е дълга..доста капе..

BlueCat
09-09-2008, 13:52
Картофи и мед срещу косопад.
Ако ви капе косата, трябва да си направите маска с пресен сок от картофи.
Обелете 1 голям картоф, настържете го на рендето и изстискайте сока. Смесете 2 супени лъжици от този сок с 2 супени лъжици сок от алое и 20 г мед. Втрийте получената смес в корените на косата чрез леко масажиране с пръстите. После си сложете полиетиленовата шапка за баня, завийте главата с хавлиена кърпа.
След 2 часа измийте косата с топла вода и подходящ шампоан.
Правете тази маска 2 пъти седмично, докато настъпи подобрение в състоянието на косата и тя спре да капе.

^ това го е написала съфорумка

glupacheE
09-09-2008, 14:27
normalno e po tova vreme na godinata da ti kape do kolkoto znam

sladku_bebzi
09-09-2008, 14:43
По-добре говори с фризьорката ти :]

xpucuto
09-09-2008, 14:54
И моята коса беше така в края на всяко лято, но според мен не е нищо сериозно, просто се обменя ли нз как да го кажа :lol: .
Сега си ми пада постоянно защото я боядисах и я съсипах, но това е друг въпрос :( ...

ElisaDay
09-09-2008, 15:19
Причини:
:arrow: прекалена употреба на лак,пяна,гел,вакса и т.н.
:arrow: много дълга коса
:arrow: ако не си я подстригвала скоро
:arrow: сезона ;) нормално е.

Купи си кристали, някакъв балсам, понамали употребата на пяната и от тоя сорт неща,може ако ти е дълга косата да се подстрижеш едно хубаво- аз така направих.. от коса до кръста- коса до раменете и сега и косъмче не ми пада.Ама пък може просто да ти егъста и да си пада.На ден по принцип е нормално да падат към 100-200 косъма.Няма да оплешивееш :-)

LadyCarameL
09-09-2008, 15:41
Вързваш ли я прекалено често?Плитки,фибички,опашк ..?

Sensuality
09-09-2008, 16:03
По-добре говори с фризьорката ти :]

+1 :)

LadyDy
09-14-2008, 14:00
И аз съм със същия проблем в момента. При всяко пипане на косата, падат по 5-6 косъма. Тревожи ме това. Някои от вас казаха, че е от сезона, да се надявам. ;(

Undying
09-14-2008, 14:03
Мисля че влияе и това,че я миеш през ден,дълга коса да я миеш през ден е прекалено изтощително според мен,поне през 2 дни... :-o

Kisses_P
09-14-2008, 16:10
НОрмално е.От сезона е.Прави маски,няма да ти навредат.Мойта не я третирам по никакъв начин,правя и маски и пак капе.Така е есента

nicolepcd
09-14-2008, 17:08
Мда, от сезона е... и на мен ми останаха 2 косъма :cry:

Vincitore
09-15-2008, 11:42
Хора,косата ми капе,кажете някаква маска,няма значение дали ще я купувам или ще я правя сама,мн е гадно,попринцип слагам много лак пяна и какво ли не,но сега от 2 седмици не съм слагала нищо,през ден си мия косата,доста ми е дълга..доста капе..

1-s teq lakove i piqni si si uvredila kosata totalno,sig i presa ispolzva6,taka 4e q namali-i kfo sa 2 sedmici... trqbva pone 1 mesec da q ostavi6 taq kosa malko na mira
2-za kosata e adski vredno da se mie prez den-trqbva pone prez 3-za6toto kosama se isu6ava i istu6tava
3-kato e dosta dulga-xvani i suvsem malko cuftq6tite krai6ta ako ima takiva-tova 6te q usveji : ))

samonervi
09-15-2008, 14:40
Вземи си шампоан "Фитовал".Продава се в аптеките.За 2 седмици ще се пооправи.И отиди на фризьор да ти подстригне връхчетата

(S) AINT
09-15-2008, 21:19
И аз така бях обаче в началото на пролетта.
При мен не беше от сезона, ами от стрес,от пресата и защото беше много дълга. Откакто използвам хининова вода вече толкова месеци и косъм не пада :o