PDA

View Full Version : Клотримазол



gostenkata
09-09-2008, 14:54
Здравейте! Имам един въпрос, главно към момичетата. Преди седмица бях на гинеколог, защото от известно време имам бяло течение, което от време на време имаше и жълтеникав цвят. Лекарката каза, че най-вероятно става въпрос за гъбички и ми предписа крема - Клотримазол и каза след 2 седмици да отида пак. Вече 7- ми ден се мажа по 2 пъти, както ми предписа тя, но нямам никакъв ефект. Та искам да разбера, дали някои момичета са изпозлвали това лекарство и кога са усетили резултата. Благодаря много!

zelenooko_kote
09-09-2008, 15:28
Az sam polzvala za sa6tata diagnoza no efekt nqma to e samo kato obezbolqva6to

darla
09-09-2008, 15:43
krem4eto Klotrimazol nqma nikakuv efekt sre6tu gubi4kite osven ako ne se provede le4enie i sus hap4eta ili vaginalni globuli.

gostenkata
09-09-2008, 16:14
blagodarq za otgovorite, znachi naprazno sym se nadqvala. Qvno ginekolojkata mi ne e osobeno dobra. Kato otida drugata sedmica shte q pitam za neshto drugo ili napravo shte otida pri drug. Ako ima momicheta pri koito da e pomognalo tova kremche, molia pishete!

Lacrima
09-09-2008, 18:25
ползвала съм свещички, но не и кремче; поставяла съм си ги редом с антибиотик и имаше едект; но като че ли съм по-доволна от Полижинакс

batkodoki
09-09-2008, 18:57
Здравейте! Имам един въпрос, главно към момичетата. Преди седмица бях на гинеколог, защото от известно време имам бяло течение, което от време на време имаше и жълтеникав цвят. Лекарката каза, че най-вероятно става въпрос за гъбички и ми предписа крема - Клотримазол и каза след 2 седмици да отида пак. Вече 7- ми ден се мажа по 2 пъти, както ми предписа тя, но нямам никакъв ефект. Та искам да разбера, дали някои момичета са изпозлвали това лекарство и кога са усетили резултата. Благодаря много!


ВЪЗРАСТ?!

клотримазола има своето място при лечението на микозите, но промискуитета и стила на живот при днешните подрастващи неизбежно доведе до многообразна и резистентна на него флора.
това е нормално.

не бързай да обвиняваш в некомпетентност "гинеколожката" си :)
може би е искала да започне интервенцията със средства с нарастваща мощ и цена....при мнозина млади момичета БЕЗ полови контакти в никаква форма, това не скъпо средство е ефикасно. при други ефект разбира се - няма.
най-лесното нещо за един лекар е да предпише някакъв интраконазолен препарат и да реши проблема веднага:
има само две неудобстава -
- струват средно малко над сто лева за опаковка;
- не бива да се изписват на деца, понеже не са ясни страничните и далечни последици...

ако наистина има проблем, той се изразява чрез фразата "...най-вероятно става въпрос за..." - за какво става наистина въпрос се решава с резултатите от микробиологичното изследване!

gostenkata
09-10-2008, 11:42
Извинявам се, че не съм посочила възраст. На 19 години съм. Относно половите контакти, не съм имала такива от година и половина, а проблема е от 3 месеца някъде и то не постоянно. Благодаря за отговорите. Не съм искала да обявявам бързо лекарката за некомпетентна, но и аз знам, че подобни проблеми се лекуват със свещички, или някакъв антибиотик, а не само с крем. Стори ми се странно и просто реших да попитам.

Teriiito
10-22-2011, 21:35
Аз също го използвах при проблеми, но наистина само облекчава. На мен много ми помага Гино-Певарил почти за всякакви проблеми. Например болки на външните устни, бели парченца от течението ако е в засилен стадии, а ако не е са като топченца. Много ми помага, но се купува от аптеките с лекарска рецепта. :)

zoreto
10-23-2011, 08:05
^добре де ама защо извади стара тема? Момичето от 2008 отдавна се е оправило

Teriiito
10-27-2011, 20:58
Просто споделям не мисля, че е забранено или лошо. Плюс туй тази страница излиза в Google и някой ако попадне да може да се консултира не само със стари коментари, а и с нови, въпреки че няма значение от кога са !!!!!! :))))

desssy
10-27-2011, 21:24
Момичета, ясно, че е стара темата, ама исках да споделя, че на мен пък Клотримазол кремче ми помага. Водя активен полов живот и само 1 път съм имала гъбички наистина. Е, тогава не минах с Клотримазол само, но ми се е случвало от тогава 2-3 пъти да имам дразнене отдолу и 2-3 дни мазане по 2 пъти на ден ми минава. Но, ако има съмнения за каквато и да е патогенна микрофлора там долу, трябва да се прави микробиологично изследване. Това, че сте малки хич, да не надъхва лекарите, че сте здрави. От личен опит знам, че това не е точно така. Хайде, здраве на всички! :)