PDA

View Full Version : Болки в и около петата



Civilizationruller
09-09-2008, 16:29
Болеше ме петата преди около 3-4 дена скочих от високо и по пета + моята тежест и цимента не се отрази на петата мн добре но сега болката е по слаба но пък започна мн силно да ме боли малко нагоре от петата и когато ми във въздуха кракът ме боли мн когато съм стъпал само петата ме боли без там по горе не съм имал толкова дълго болки в кракът затова реших първо да питам тук преди да се посаветвам с лекаря вече 2 седмици ме боли и куцам :|

batkodoki
09-09-2008, 18:15
Болеше ме петата преди около 3-4 дена скочих от високо и по пета + моята тежест и цимента не се отрази на петата мн добре но сега болката е по слаба но пък започна мн силно да ме боли малко нагоре от петата и когато ми във въздуха кракът ме боли мн когато съм стъпал само петата ме боли без там по горе не съм имал толкова дълго болки в кракът затова реших първо да питам тук преди да се посаветвам с лекаря вече 2 седмици ме боли и куцам :|

ПОЛ&ВЪЗРСТ?!

е хубава работа!
как може "2 седмици" да се чака с тази симптоматика и при ясно изразеният травматичен епизод?!

още утре - при ортопед-травматолог, който ще назначи изобразяващи диагностични изследвания, рентген или КТ с които обективно ще се отчете състоянието на костите!
голям късмет ще имаш ако си наранил/а само меките тъкани.

Civilizationruller
09-09-2008, 21:48
Болеше ме петата преди около 3-4 дена скочих от високо и по пета + моята тежест и цимента не се отрази на петата мн добре но сега болката е по слаба но пък започна мн силно да ме боли малко нагоре от петата и когато ми във въздуха кракът ме боли мн когато съм стъпал само петата ме боли без там по горе не съм имал толкова дълго болки в кракът затова реших първо да питам тук преди да се посаветвам с лекаря вече 2 седмици ме боли и куцам :|

ПОЛ&ВЪЗРСТ?!

е хубава работа!
как може "2 седмици" да се чака с тази симптоматика и при ясно изразеният травматичен епизод?!

още утре - при ортопед-травматолог, който ще назначи изобразяващи диагностични изследвания, рентген или КТ с които обективно ще се отчете състоянието на костите!
голям късмет ще имаш ако си наранил/а само меките тъкани.
Момче/16год

Ми незнам наще немислят че е толкова сериозно въпреки че аз верно само като се погаля леко нагоре от петата и ме боли :shock: утре ще говоря с наще по сериозно би трябвало да ме разберат па и да не го направят пак ще видя лекаря

mim4e_anonim4e
09-12-2008, 13:16
Здрасти!Значи аз бях със същия проблем и отидох на ортопед травматолог!Тои ми каза че сега организма си руши някакжа кост на петата и прави нова и затова ме боли и е добре вечер преди да си легнеш някой да ти разтрие крака със някакво мазило за травми или с маз което е по-гадно!Но все пак ти препоръчвам ако живееш в софия да отидеш до клиниката в горна баня да те видят!!!

LadyDy
09-12-2008, 15:56
Набита ти е петата. Ще ти мине, просто трябва малко време и всичко ще се оправи. :)

fenkatakrisi952
09-12-2008, 17:55
Сложи му лед (най-много да си разтегнал някоя връзка :) )

tarataika
09-12-2008, 20:45
споко, само си я набил петата, аз така като бях 5класс и правехме стойка на ръце и като взех, че паднах с цяла тежест на възглавничките и после ок 2 мес ме болеше като стъпвах. И не се шашкай, ко беше счупено или пукнато щеше да посинее, да се подуе и изобщо ямше да можеш да стъпваш от болка :)

Fortuna
11-09-2008, 12:40
Lqtoto na edin basein sko4ih na mnogo plitko i si udarih petata sle tova mn vreme me bole6e no ne se pritesnqvai sigurno ti e nabita

cvetelin.andreev
07-08-2013, 17:53
Ето и моета история с пета, дано помогне на някой
http://bit.ly/1aT2HKK

luisnani17
09-09-2014, 09:18
iskam da popitam - kakvo stana s kontyziite vi minaha li vi ve4e. Kakto i kolko vreme vi boleshe