PDA

View Full Version : Експеримент застрашава Земята.



Sakura
09-09-2008, 18:29
Днес, чух по новините за поредната глупост на човека.. :shock: Не отричам, че науката ни се развива много бързо, но след като учените не са достатъчно подготвени - нормално ли е да рискуват така? Заради инвестициите на шепа хора, да рухне цялата ни Планета? До къде могат да стигнат амбициите ни?! Видяхте Челопечене, защо пък да не пробваме със Земята.. :x Е какво е Вашето мнение по въпроса?

vankata_931
09-09-2008, 20:34
НЯМА ТАКАВА ОПАСТНОСТАко имаше мислиш ли че 3000 учени които участват в експеримента ще го допуснат?Те са си го казали,може да има много малки черни дупки(нищожни),но не такива които да погълнат земята :? Не се притеснявай :P

Rebirthing
09-09-2008, 22:27
"В уредът ще бъде генерирана енергия 100 хиляди пъти по-голяма от тази на слънцето."

Това, не ми звучи добре, даже ми звучи ТВЪРДЕ ОПАСНО!!!.Не може един куп учени да си играят с живота на хората и със съдбата на човечеството, защо се опитват да разберат нещо за което изглежда не са дорасли още, един ден и за това ще има време, но за мен това е твърде ранен етап.Някой може да ме наречат истеричка ( :lol: ) но аз лично съм на тръни и не знам ако тази нощ заспя, дали ще се събудя утре.Само Господ може да ни помогне, и дано този експеримент да не се осъществи или поне да бъде успешен!

lsd43
09-09-2008, 22:35
НЯМА ТАКАВА ОПАСТНОСТАко имаше мислиш ли че 3000 учени които участват в експеримента ще го допуснат?Те са си го казали,може да има много малки черни дупки(нищожни),но не такива които да погълнат земята :? Не се притеснявай :P

А ти мислиш ли,че ако имаше такава опастност щяха да жертват близо 30 годишен труд,за да кажат на хората ,че ги грози огромна опастност-жестоко се съмнявам.Това нещо може да издържи утре,но кой знае,съвсем скоро се планира да се използва пълният капацитет на машината,което ще е катасрофално,дори рискът да е 30% той е твърде голям, за да бъде пренебрегнат просто ето така,пък и такава енергия,няма да унищожи само земята ,а цялата слънчева система.От този експеримент няма да излезе нищо добро,нито е възможно да докажат теорията си с него,нито ще постигнат нещо значимо,единственото ,което могат постигнат е тотална разруха.А да и освен това учените са близо 10 ,000,но това не е повод за успокоение,ще го обясня възможно най-просто:Вижте последствията от Чернобил и ги умножете по сто,ако нещо в тази машина се прецака,всичко отива в буквалният смисъл на думата-в небетието.

tubito
09-09-2008, 22:49
nz i az sam pritesnen dali ytre 6te se sabudq vapreki 4e v neta pi6e 4e tova ne6to 6te e na 21 oktomvri pak nz
v 6outo na slavi se spomena za tova no vsi4ko be6e na maitap nz

vankata_931
09-10-2008, 07:47
Добре и да се прецака,какво?Ще спре ускорението.Тя просто ги ускорява в магнитно поле.Всеки с мнението си.Уважавам вашите и аз в началото си мислех,че не ми се мре заради някакъв си експеримент,но ако се разгледат добре фактите се вижда,че всичко е OK.Аз все още чакам да започне предаването по нета на експеримента :)

BurningDesire
09-10-2008, 16:09
Тия работи с унищожението на Земята са пълни глупости. Доколкото помня, преди два месеца из Интернет се ширеше няква глупост за комета/астероид (не помня) дето щял да се блъсне в Земята през август и да я унищожи, ама не стана, нали? Няма да има никакъв Апокалипсис, защо никой не мисли за труда, който са положили хората от ЦЕРН и за това какъв напредък в науката ще постигнем, ако експеримента даде нужните резултати? Ама не, всички гледат да плюят труда на учените и да говорят глупости, без да разбират.

alex
09-10-2008, 19:03
Точно за това говорихме днес с приятели... всъщност ние може вече и да не съществуваме но още да не го знаем защото времето в черната дупка на практика не съществува : )))))))))))))))

Sakura
09-10-2008, 20:04
Точно за това говорихме днес с приятели... всъщност ние може вече и да не съществуваме но още да не го знаем защото времето в черната дупка на практика не съществува : )))))))))))))))

Ей това не мога да си го обесня :lol: Ако не те затруднявам може ли малко повечко инфо :wink:

bishop
09-10-2008, 20:47
Тия работи с унищожението на Земята са пълни глупости. Доколкото помня, преди два месеца из Интернет се ширеше няква глупост за комета/астероид (не помня) дето щял да се блъсне в Земята през август и да я унищожи, ама не стана, нали? Няма да има никакъв Апокалипсис, защо никой не мисли за труда, който са положили хората от ЦЕРН и за това какъв напредък в науката ще постигнем, ако експеримента даде нужните резултати? Ама не, всички гледат да плюят труда на учените и да говорят глупости, без да разбират.

+1

Хора гони ви параноята, ако имаше реален риск експериментът щеше ли да се проведе? Апокалиптичните новини обаче се продават добре за щото има кой д аим вярва. За тва е цялата паника.

Сакура, черната дупка представлява съсредоточие на огромно количество маса в много малко пространство, при което се получава невероятно силна гравитация. В следствие на тази гравитация, всичко близо до черната дупка се засмуква навътре, дори светлината (и за това тя е черна). Съществува и така наречения 'хоризонт на събитията' това е нещо като граница, ако дадено тяло я премине, то вече не може да излезе и бива засмукано от дупката. Идеяа за времето е интересна. Съществува теорията че с наближаването до самата черната дупка (singularity) скоростта на тялото става все по-голяма и то се разтяга защото по-вътрешните му части са по-бързи от по-външните (нз дали добре го обясних). все 1. И някъде от тук излизаше някакъв подобен извод. не помня точно как беше. отвори уикипедия и виж там. мисля че имаше нещо общо с това че в даден момент тялото достига светлинна скорост, при което според теорията на айнщайн за относителността, за него времето спира да тече.

www.wikipedia.org за предпочитане да го прочетеш на англ.

sexy_baby_originale
09-10-2008, 21:59
ключ по темата...

във Всичко тийн накуп има тема относно тези неща, които аз мисля, че са просто медийна паника...

Работата на медийте е такава,че те винаги пресилват нещата,защото по този начин те си изкарват паричките.А относно това за ЦЕРН,една малка част от екипа учени,който се занимава с подготвянето му са скиптично настроени за пускането му,защото според тях ще възникнат черни дупки,който могат да погълнат Франция и Швейцария,та дори и Земята.Но както разбрахте,по новините казаха хората,че сега ,когато са го пуснали в работа нищо не е станало,така че опасение за изчезването на Земята се изключва напълно.

Cryptica
09-11-2008, 14:50
Както го обясниха по телевизията, на мен ми се струва че по-скоро е възможно да гръмне цялото място на експеримента, отколкото да се образува черна дупка. Е, дано не стават такива работи.

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
09-11-2008, 19:32
Само аз ли не съм гледала новините?.. Някой може ли да даде линк, да обясни, че нищо не разбрах... (:

bishop
09-11-2008, 21:21
Само аз ли не съм гледала новините?.. Някой може ли да даде линк, да обясни, че нищо не разбрах... (:

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1231607

Nam3less3
09-12-2008, 01:58
Това не са някакви луди учени, ами екил от хиляди хора, а самите учени разбират, и не може да се подлага на съмнение мнението им. Ако имаше реална и висока опастност, нямаше да се проведе експеримента. CERN още отдавна имат по-стар ускорител, в който сбкъскваха частици.

Spider4eto
09-13-2008, 00:21
Точно за това говорихме днес с приятели... всъщност ние може вече и да не съществуваме но още да не го знаем защото времето в черната дупка на практика не съществува : )))))))))))))))

Ей това не мога да си го обесня :lol: Ако не те затруднявам може ли малко повечко инфо :wink:
Доста интересно и аз бих искала малко повечко инфо

VHack
09-15-2008, 13:51
е какво пък, нали ако нещо се случи по погрешка със експеримента всичко ще стане толкова бързо че няма да разберем кога сме измрели.

mistake
09-15-2008, 14:01
Точно за това говорихме днес с приятели... всъщност ние може вече и да не съществуваме но още да не го знаем защото времето в черната дупка на практика не съществува : )))))))))))))))

Ей това не мога да си го обесня :lol: Ако не те затруднявам може ли малко повечко инфо :wink:
Доста интересно и аз бих искала малко повечко инфо
Хах.. и на мен би ми било интересно...

aniezina
09-16-2008, 20:16
Днес, чух по новините за поредната глупост на човека.. :shock: Не отричам, че науката ни се развива много бързо, но след като учените не са достатъчно подготвени - нормално ли е да рискуват така? Заради инвестициите на шепа хора, да рухне цялата ни Планета? До къде могат да стигнат амбициите ни?! Видяхте Челопечене, защо пък да не пробваме със Земята.. :x Е какво е Вашето мнение по въпроса?
Първо прочети малко тук и там и тогава започвай да пропагандираш скептицизъм към експеримента, на който, съм сигурна, че дори не занеш името.
Ако става въпрос за адронния колайдер в Церн, има своите положителни и отрицателни страни.

snejana67
09-21-2008, 15:09
:) твърде много филми има за края на света :( дано тоя експеримент не се окаже фатален :(

SiegHeil
09-21-2008, 15:34
Доколкото разбрах американците не са ги допуснали до участие в експеримента...а познайте кой ви вкарва тея филми за края на света 8-)

ThunderGoddess
09-24-2008, 16:18
Напълно подкрепям експеримента и смятам, че няма никаква опасност за човечеството. Приветствам идеята и смятам, че ЦЕРН ще се окажат убийците на митове и религии, крайно време е човечеството да се оттърси от подобни дивотии!
Доколкото разбрах, експеримента е следния: Сблъскват протонни лъчи ( попринцип протоните не се блъскат, защото взаимно се отблъскват) с голяма скорост. Когато два протона се сблъскат, получаваме хелий, когато се сблъскат три, водород ... и т.н ... до края на периодичната система. Когато се сблъскат много повече, забравих колко точно, се получава малка черна дупка :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

bishop
09-24-2008, 20:10
... Когато се сблъскат много повече, забравих колко точно, се получава малка черна дупка :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Това не го бях чувал. би ли пояснила моля. Звучи интересно.

Christ
09-27-2008, 10:16
... Когато се сблъскат много повече, забравих колко точно, се получава малка черна дупка :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Това не го бях чувал. би ли пояснила моля. Звучи интересно.

Грешка. Черната дупка, получена посредством този експеримент не би съществувала дълго време.

bishop
09-28-2008, 17:37
... Когато се сблъскат много повече, забравих колко точно, се получава малка черна дупка :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Това не го бях чувал. би ли пояснила моля. Звучи интересно.

Грешка. Черната дупка, получена посредством този експеримент не би съществувала дълго време.

Любопитен съм също и къде е грешката. Никой никъде не е написал че е вечна. бтв и някъде другаде бях чел че би просъществувала за много кратко но не разбирам защо. би ли разяснил? моля.

anonymous546178
10-01-2008, 20:02
Точно тва е .... мислете малко бре хора. Първо не вярвам че дори и целия форум да се сберем ще сме по умни от тези учени така че е глупаво да се говори, че ние знаем повече от тях тоест да им кажем че от съответния експеримент ще си отиде Земята. Та сега по въпроса .... тъй като тези малки черни дупки ще се появат в пълен вакум под въздействието на електро-магнитни сили веднъж излезе ли от тази "тръба" (макар че според мен това няма да стане) всичките протони пак ще почнат да се отблъскват и всичко ще се върне в нормални граници....
да направа малка корекция ... като се сблъскват протоните първо ще се получи водород после хелии после литии и тн. (за непросветените в елементарна химия за 7 клас химическия характер на елемента се опрделя от броя на протоните- съвременна формулировка на закона на менделеев)

amdinside
11-16-2008, 11:52
Абе хора,я горе тиквите (главите). Прочетете малко, а после обсъждайте. В момента това едно много интензивно чесане не езиците. Земята постоянно бива подлагана на такива "удари" и черна дупка още не се е получила. Тук е въпроса - целта е да се направи "модел" на Големия взрив в лабораторни условия и чичковците в ЦЕРН да гледат какво става. За сега една от главните цели е да на се намери бозона, придаващ маса на материята.
А то най- вероятно ще се получи черна дупка, защото ще има струпване на много енегрия на единица площ, но ще с много малки размери и затова веднага ще изчезне.
А ако стане черна дупка, от която вие сте се напралиши да ви погълне- е па здраве да е. Или ще видим края на света, или ще заживеем в паралелна вселена- където няма да има несподелена любов и т.н. 8-)

AdmiralJohn
11-23-2008, 14:40
Напълно безопасно е всичко, бе хора!Не се притеснявайте.Учените си знаят работата.Може да се образуват микрочерни дупки, ама според лъчението на Хокинг(то не е много доказано, ама...нали го казва Хокинг,приемаме, че е вярно :) )дупките ще се "изпарят".

ThEKiNgG
11-27-2008, 13:18
хахахаха да не говориш за церн

ivan4ofizika
04-26-2009, 19:19
Ако от този експеримент можеше да умрем то вече щеше да се е случило!
Да не мислите че ЦЕРН е първия ускорител? Да най-големия е но ако имаше и най-малка опасност то щеше да се знае за нея от по-малките ускорители. Е такава няма !

Trumi
06-09-2009, 22:11
Olee kato cqlo adski gluposti ima tuk.S interes 4etoh po temata i da vi kaja da ima nqkakuv risk,no pri takiva ma6tabni proekti vinagi ima,tuk ne stava vupros za apokalipsis osaznaite se!!! :-D
6te uskorqt 4astici za okolo 2 meseca traq tova i posle 6te gi sbluskat i 6te nabliudavat tova koeto spored tqh se e slu4ilo sas golemia vzriv i malko sled nego.Vazmojno e da se poqvqt miniatiurni 4erni dup4ici no te v miliardni ot sek, 6te iz4eznat!!!
Proekta e na stoinost okolo 3 mililarda evro i ustroistvoto se nari4a Golqm adronov kolaider(nai-golemiat v Sveta,ima i v USA).
HOrata sa si svur6ili rabotata prosto nas nie strah ot neizvestnoto...tova e.
Trqbva da se napravi eksperimenta i da si dadem nqkoi otgovori.
Iksma da vi propomnq ne6to...pomnite li kakvo se govore6e predi nova godina na 2000 godina,,4e 6te ima apokalipsis 4e sveta 6te svur6i :razz: :razz: za tova vi govorq...ami za haleevata kometa i tova 4e 6tqla da se udari v zemqta 80te godini.
Spete spokoino i neka zaedno nau4im otgovorite na Vselenata!!!

Genetix
06-10-2009, 13:30
http://public.web.cern.ch/public/en/LHC/Safety-en.html

Ilikeliljon
06-10-2009, 14:16
Опасностите са няколко (поне според учените, които са против експеримента в ЦЕРН). Създаване на черна дупка, създаване на екзотични частици, които могат да причинят разрушаване на Земята, създаване на антиматерия. Между другопо по AXN доста преди пускането на ЦЕРН имаше едно предаване най-добрите фантасти и там пускаха точно тези варианти. Беше направено като игрален филм за края на света с актьори и така нататък. И във филма се разиграваха различните варианти, черна дупка, екзотични частици и така. Иначе ако не сте наясно ЦЕРН го пуснаха, ама нещо се скапа и Големия експеримент в момента не се провежда, мисля че тази година по някое време ще започнат пак, но не съм сигурен :) :)

padnaloblak
06-10-2009, 14:24
оказа се едно голямо нищо тоя проект....

Trumi
06-10-2009, 15:07
оказа се едно голямо нищо тоя проект....

Podpisa mno mi haresa!!! :)