PDA

View Full Version : може ли нещо да се види със сърцето,а не с очите



haterkata
09-09-2008, 20:28
чета една книга в която описват Родопите като планина която не може да се види с очите така както човек може да я види със сърцето си.мислите ли че е възможно да видиш нещо по добре със сърцето и отколкото с очите? мерси :}

Romance
09-09-2008, 20:49
Като да почустваш душата на картите...Същото е.

PsychoPatt
09-09-2008, 21:03
Като да почустваш душата на картите...Същото е.
YESSSSSSSSSSSS ве Yu-Gi-Oh - Heart of the Cards GUIDE ME!!!!!!!!! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

b0Nb0n
09-09-2008, 21:15
има много такива неща..
i sa mnogo po krasivi ot vidimite

ScionOfStorm
09-09-2008, 21:15
Ju, таро ли имаш предвид, защото дъщеря ми се занимава с друидски такива, и каза, че има нещо сходно като "виждането отвътре". Или някаква странна връзка.

Иначе...има доста неща, но за всеки си зависи. Може да нямаш нужното, за да видиш така, знам ли.

EarthShaker
09-09-2008, 21:26
Окото е орган на зрението при човека и животните. При различните организми очите са устроени по различен начин. Единствената функция на най-просто устроените очи е да разграничава тъмнина и светлина. По-сложно устроените предполагат по-развито зрение.


Сърцето (латински cor, гръцки καρδία) представлява кух мускулест орган с възрастови, полови и индивидуални характеристики, който играе ролята на помпа в сърдечносъдовата система и по този начин поддържа кръвообръщението.

Romance
09-09-2008, 21:37
Ju, таро ли имаш предвид, защото дъщеря ми се занимава с друидски такива, и каза, че има нещо сходно като "виждането отвътре".
Нямах точно това в предвид..но не искам да натяквам аниме фенството си (въпреки,че май го правя..)

бтв ника ми с голяма буква изглеждал много по добре..

b0Nb0n
09-09-2008, 21:45
Ju, таро ли имаш предвид, защото дъщеря ми се занимава с друидски такива, и каза, че има нещо сходно като "виждането отвътре". Или някаква странна връзка.

Иначе...има доста неща, но за всеки си зависи. Може да нямаш нужното, за да видиш така, знам ли.
ti dy6terq li ima6 misleh 4e si kam 18 godi6en :)

ScionOfStorm
09-09-2008, 21:50
Не го приемай буквално ;] В същия смисъл имам и сестра...

Иначе скоро правя 18, да :)

b0Nb0n
09-09-2008, 22:02
emi nqma6e ot kade da znam da ne go priemam bukvalno :) ama ocelih xaxa za godinite

Seducti0n
09-09-2008, 22:04
Според мен чувстваш със сърцето,
а виждаш с очите... :oops:

pipilona
09-09-2008, 22:07
Според мен чувстваш със сърцето,
а виждаш с очите... :oops: Bravo be ahahaa dobre 4e kaza


PS sorry nishto lichno ama ebati tupiq post :D :-D

Seducti0n
09-09-2008, 22:18
Според мен чувстваш със сърцето,
а виждаш с очите... :oops: Bravo be ahahaa dobre 4e kaza


PS sorry nishto lichno ama ebati tupiq post :D :-D

Живото доказателство, че от любовта човек оглупява... :oops: :oops:
Знам, че смисълът е преносен, но нещо не ми харесва замисълът...

LINKNOT
09-09-2008, 22:25
Фактически всяко едно чувство се усеща със сърцето. Очите са просто орган за зрение,който няма есктрата да изпитва тези усещания. 8-)

Seducti0n
09-09-2008, 22:30
Фактически всяко едно чувство се усеща със сърцето. Очите са просто орган за зрение,който няма есктрата да изпитва тези усещания. 8-)

Всъщност това имах предвид. (:

FakePlasticTree
09-09-2008, 22:41
Цвети, пък аз колкото и да съм влюбена, пак не мога да кажа, че нещата идват от сърцето... Мозъкът е виновен за всичко.. :oops:

haterkata
09-09-2008, 22:47
не знам стана ми чудно.явно сега не съм виждала нещо със сърцето си(: иначе мерси за отговорите

Seducti0n
09-09-2008, 22:49
Цвети, пък аз колкото и да съм влюбена, пак не мога да кажа, че нещата идват от сърцето... Мозъкът е виновен за всичко.. :oops:


Може и така да е, но поне при мен преди да стигне до мозъка, първо минава през сърцето... :oops:

LINKNOT
09-09-2008, 23:18
Цвети, пък аз колкото и да съм влюбена, пак не мога да кажа, че нещата идват от сърцето... Мозъкът е виновен за всичко.. :oops:


Може и така да е, но поне при мен преди да стигне до мозъка, първо минава през сърцето... :oops:

Всъщност светлината се отразява в окото и невроните предават сигнали до мозъка .. ляляля .. Стана доста омешано .. :D Да се чудиш как да погледнеш темата - от анатомична гледна точка,или от художествена .. 8-) ахаха ..

b0Nb0n
09-10-2008, 00:07
Цвети, пък аз колкото и да съм влюбена, пак не мога да кажа, че нещата идват от сърцето... Мозъкът е виновен за всичко.. :oops:


Може и така да е, но поне при мен преди да стигне до мозъка, първо минава през сърцето... :oops:

Всъщност светлината се отразява в окото и невроните предават сигнали до мозъка .. ляляля .. Стана доста омешано .. :D Да се чудиш как да погледнеш темата - от анатомична гледна точка,или от художествена .. 8-) ахаха ..
ostai anatomi4nata gledna to4ka zatvori si o4ite i vij.... :) istinata xaxaxaxa

Seducti0n
09-10-2008, 00:12
Хихи, студентите по Философия пасти да ядат. 8) :D

b0Nb0n
09-10-2008, 01:28
i kvo iska6 da kai6 s tva 4e az ne6ot naistina v momenta nemoga da razbera :D :D :D :D

psychopath
09-10-2008, 01:42
"любовта" :D

Seducti0n
09-10-2008, 01:50
i kvo iska6 da kai6 s tva 4e az ne6ot naistina v momenta nemoga da razbera :D :D :D :D

Че сме многознайковци, което е сладко. (:

b0Nb0n
09-10-2008, 01:53
dobre 6tom kazva6 :D sladko e opredelenie za koeto nikoga ne bih se setil :lol:

sherry
09-10-2008, 07:41
Сърцето вижда много добре, то обхваща толкова широки диапазони, че ако тръгне да се състезава с очите, почти винаги губи.
Ето затова поривът на сърцето е бил почти винаги по-силен от този на разума.
Това, което се усети с душата, което бъде дадено на нея за обрусуване в съзнанието, винаги е по-красиво от видяното. Защо обичам повече да чета книга, отколкото да гледам филма? Там всичко е наготово, пречупено през вижданията на цял екип, толкова НЕмое. А когато чета книга, посредством описанията и разговорите сама си изграждам светове, представям си всичко и сякаш и аз заживявам в света на героите...Особено ако книгата е по-емоционална. Съпреживявам тревогите, радостите...Глупаво звучи, но наистина е така.

Ето и откъсче от "Малкия принц", където става дума за същото, което се разисква в тоя топик:

http://bella7.wordpress.com/2007/11/05/malkia-princ/

Bianca
09-10-2008, 07:44
Хората разчитат на външния вид, затова рядко на пръв поглед някой ще се опита да почуства някого със сърцето си, не с очите си.

fy4ko
09-10-2008, 10:30
За тези, които се чувстват ограничени от анатомичните характеристики на думата "сърце":
Всъщност, да "чувстваш със сърцето си" е израз, който много хора, особено в литературата и поезията, а оттам и във всекидневния живот, употребяват. Това няма особена връзка с физическия орган. Според мен произхожда по-скоро от редица древни и не толкова древни учения и духовни системи, които разкриват съществуването на енергиен център (често свързван с емоционалните състояния), който се намира в близост до физическото сърце и който в много системи се нарича "сърдечна чакра". Тъй като голяма част от хората не осъзнават съществуването на такъв център в себе си, те са склонни да приемат, че ги "боли сърцето" например. Това е моето мнение :) .

Bianca
09-10-2008, 10:35
За тези, които се чувстват ограничени от анатомичните характеристики на думата "сърце":
Всъщност, да "чувстваш със сърцето си" е израз, който много хора, особено в литературата и поезията, а оттам и във всекидневния живот, употребяват. Това няма особена връзка с физическия орган. Според мен произхожда по-скоро от редица древни и не толкова древни учения и духовни системи, които разкриват съществуването на енергиен център (често свързван с емоционалните състояния), който се намира в близост до физическото сърце и който в много системи се нарича "сърдечна чакра". Тъй като голяма част от хората не осъзнават съществуването на такъв център в себе си, те са склонни да приемат, че ги "боли сърцето" например. Това е моето мнение :) .
Говорим за сърце, в смисъл душа. :)

Seducti0n
09-10-2008, 10:41
Хората разчитат на външния вид, затова рядко на пръв поглед някой ще се опита да почуства някого със сърцето си, не с очите си.

Просто го чувстваш, без да опитваш.За да опиташ, трябва ти самият да го поискаш, докато самото чувство не пита, а връхлита...

fy4ko
09-10-2008, 11:39
Говорим за сърце, в смисъл душа. :)


Че те не са едно и също. Колкото и в масовата употреба да се срещат като синоними, не са едно и също.