PDA

View Full Version : МАТУРИ!!! математика +химия и физика!!!



adoudi
09-09-2008, 20:28
днес във един вестник четох за матурите.Оказва се че тези които ще завършат 2009 година няма да имат задългителна матура по математика.Обаче тези които ще завършат 2010 година ще имат. От МОН са решили към матурата по математика да добавят и по няколко въпроса по химия и физика. :-o .


отделно за матурата по география. от МОН са решили да направят нов по лесен(май....не е много сигурно) вариант на тази матура.Причината за тази промяна е в това че зрелостниците от 2008година са показали много ниски резултати.



П.С само подавам инфо за всички които много се интересуват матурите и за тяхното развитие. надявам се да съм ви помогнала.
ЖЕЛАЯ УСПЕХ НА ВСИЧКИ ЗРЕЛОСТНИЦИ ТАЗИ ГОДИНА :)

BlackaTBW
09-09-2008, 20:36
Абе не беше нужно 2 теми.

Иначе те ме хвърлиха в тъча само с математиката, ти сега за химия и физика ми говориш. И за география. Мамка му, що все по предмети, по които никва ме няма?! То аз докато дойде време да завършвам по всички предмети ще държа матура, цензура съм го министъра :lol:

adoudi
09-09-2008, 20:54
Абе не беше нужно 2 теми.

Иначе те ме хвърлиха в тъча само с математиката, ти сега за химия и физика ми говориш. И за география. Мамка му, що все по предмети, по които никва ме няма?! То аз докато дойде време да завършвам по всички предмети ще държа матура, цензура съм го министъра :lol:



не! матурата по георафия е за тези които мислят да я изберат като втори предмет :) .а матурата по математика си остава заедно с това че искат да има и по няколко въпроса по химия и по физика.

аз само давам инфо.това което чета в пресата и отделно го знам от учители.:)

rebel_kid
09-09-2008, 23:49
Ами така като е тръгнало, дайте да правим матури по всички предмети!!! :-x

adoudi
09-13-2008, 01:08
Ами така като е тръгнало, дайте да правим матури по всички предмети!!! :-x






споко,след около 4-5 години може и матура по физическо възпитание да има :). в края на другата учебна година ще има избори зьа мон министър на МОН,и не се знае какво ще измисли новата тиква. ;)

Ivalinka
09-13-2008, 17:31
аз съм 2009...о,няма да има матура... :grin: ама все пак да си имам едно на ум

mitzubi6i
10-02-2008, 20:06
На мен пък класната ми каза, че ако общата ти оценка от 9,10,11и12клас е над 5, се отурваваш без матури. :D