PDA

View Full Version : Излизане



petet
09-09-2008, 23:34
Виновник както винаги:Майка ми
Защо:Защото обича да ме дразни,не ме пуска да отида
Къде:На планина с приятели за 3-4 дена
Кога:1-ви Ноември

Е на 1-ви Ноември сме се уговорили да отидем с приятлеи на планина.Първо никога не съм ходил посред що годе зима на планина,второ това лято имах адски огромни проблеми и появярвайте ми това беше адски загубено лято,не съм си починал изобщо,почвма даскало след седмица,това означава всеки четвъртък по 9 часа,адски много зубрене отново и прочие.Та искам да отида на планина с приятели за 3-4 дена (на около 2-3 часа път от нас),казал съм й,че ще се обаждам,блаблабла,тя нито ми казва да нито не,но понякой път ми вика "ти си искаш,ама аз дали ще те пусна" и вече кипвам,псувам я,средни пръстове и показвам,ама това всичко ми го прави на инат!Самата тя знае какво шибано ми беше лятото и че не съм си почивал що годе добре от 2-3 години,колкото и гадно да звучи или някой роднина ще умре през лятото или някой друг,или пък някакъв проблем,просто ОТКАЧАМ.После тва шибано даскало,дето като избягам за 2-3 дни ми дига тука гири и прочие. :-x Или пък ще ми каже,че 'заради тебе се разболях' (диабет),което още повече ме нерви,после ще и кажа "ла$но",така не си говорим 1-2 дни...И аз съм човек,и аз искам почивка ама естествено трябва да става,това което каже тя.Баща ми и тя живеят разделено (не са разведени,ама и не се траят много-много),той ще ме пусне,ама естествено,ВИНАГИ тя ми е пречката.

Какво да и кажа,просто ще ме побърка,тука ако не я убия в близкият месец...няма да миряса...всеки ден намира някаква причина да се заяде с мен или ддз.Като кажа,че винаги всичко тя ми проваля и прочие,че той (баща ми) ми ме пуска,тя вика 'като не ти харесва,въри живей при него'.И така само ми се отваря,винаги я затапвам,ама естествено аз съм виновен за всичко :-x

Какво да и кажа на тая лейка,нито някви глупости смятам (май) да правя,нито нищо,ама въри и го обясни :booooomb:

Seducti0n
09-09-2008, 23:57
Така:
-Спираш да и дуднеш да те пусне
-Няколко дни преди заминаването си вдигаш чукалата и отиваш при баща ти
-Молиш го да те пусне/стига да не е от тези родители, които се влияят от мнението на другия родител/
-Заминаваш, правиш си купона и оставяш ваще да се разправят по телефона
-Понякога трябва да сме егоисти!

petet
09-10-2008, 01:03
Така:
-Спираш да и дуднеш да те пусне
-Няколко дни преди заминаването си вдигаш чукалата и отиваш при баща ти
-Молиш го да те пусне/стига да не е от тези родители, които се влияят от мнението на другия родител/
-Заминаваш, правиш си купона и оставяш ваще да се разправят по телефона
-Понякога трябва да сме егоисти!

Живея при майка ми както казах,после като се върна ще е сменила бравата. :x "Отивай да живееш при баща си",ъпсурт е да отида при него!

Но по всяка вероятност ако не ме пусна определено ще си хвана сака и заминавам,ще не ще,пък после като се върна ще се разправям

Lysit0
09-10-2008, 05:32
Взимай си сака и заминавй.Пак ,ако е сменила бравата,ми много просто взимаш 1 ключар със себе си,водиш го пред вас ,и му казаваш,направи ми ключ за тази брава и всичко се урежда ;)

BlackWings
09-10-2008, 06:38
Ми да понякога трябва да сме малко егоисти.
Спри за сега да и се молиш и да говорите за това , за да мине бурята.
Като наближи времето , оправяш си багажа , отиваш при майка ти и тихо и спокойно и обясняваш : " Имам намерение да прекарам няколко дни с приятели , да си почина и да се позабавлявам - в това няма нищо лошо и мисля че съм го заслужил. Ще ти се обаждам , за да не се притесняваш , но нищо няма да промени решението ми." Сигурно ще има пак разправии , но родителите трябва да свикват че с времето е нужно да поотпускат контрола върху децата си.
Когато се върнеш , и да е сменила бравата , не вярвам да не те пусне - майка ти е колкото и да се цупи те обича и мисли за теб. Ще и обясниш че нищо лошо не си направил , ще помрънка и ще и мине.

girl_in_black
09-10-2008, 07:08
От решаващо значение е на колко си.Все пак аз смятам, че не те пуска, защото се притеснява, а не защото иска да ти е гадно.Понякога трябва да се поставим и на мястото на човека от другата страна.А и ако след време моето дете започне да ме псува и да ми показва средни пръсти след като съм му отказала нещо такъв бой ще изяде, че ще ме помни цял живот.То бива бива неуважение ама...

petet
09-10-2008, 08:52
Навършени 16.Скоро 17

Seducti0n
09-10-2008, 08:55
Ми да понякога трябва да сме малко егоисти.
Спри за сега да и се молиш и да говорите за това , за да мине бурята.
Като наближи времето , оправяш си багажа , отиваш при майка ти и тихо и спокойно и обясняваш : " Имам намерение да прекарам няколко дни с приятели , да си почина и да се позабавлявам - в това няма нищо лошо и мисля че съм го заслужил. Ще ти се обаждам , за да не се притесняваш , но нищо няма да промени решението ми." Сигурно ще има пак разправии , но родителите трябва да свикват че с времето е нужно да поотпускат контрола върху децата си.
Когато се върнеш , и да е сменила бравата , не вярвам да не те пусне - майка ти е колкото и да се цупи те обича и мисли за теб. Ще и обясниш че нищо лошо не си направил , ще помрънка и ще и мине.



Да се надяваме, че отказа на майка му да го пусне е проява на загриженост, а не на гаден инат...

BlackWings
09-10-2008, 09:49
Ми да понякога трябва да сме малко егоисти.
Спри за сега да и се молиш и да говорите за това , за да мине бурята.
Като наближи времето , оправяш си багажа , отиваш при майка ти и тихо и спокойно и обясняваш : " Имам намерение да прекарам няколко дни с приятели , да си почина и да се позабавлявам - в това няма нищо лошо и мисля че съм го заслужил. Ще ти се обаждам , за да не се притесняваш , но нищо няма да промени решението ми." Сигурно ще има пак разправии , но родителите трябва да свикват че с времето е нужно да поотпускат контрола върху децата си.
Когато се върнеш , и да е сменила бравата , не вярвам да не те пусне - майка ти е колкото и да се цупи те обича и мисли за теб. Ще и обясниш че нищо лошо не си направил , ще помрънка и ще и мине.



Да се надяваме, че отказа на майка му да го пусне е проява на загриженост, а не на гаден инат...

Е ако е от гаден инат пък , аз ако бях на негово място щях на инат да си замина без хич да я отчитам като фактор. Щото и ината , и опита на всяка цена да се наложиш като авторитет , не са никакви методи за възпитание и родителски контрол.
Не познавам ситуацията де , но в случая мисля че тя просто е притеснена , и че ще размисли ако и се обясни нормално. Защото и той пък не е много прав да и показва среден пръст и т.н.

Seducti0n
09-10-2008, 09:56
Те родителите все за притиснение говорят, но в случай май не е много основано.Все пак е на 17 и е момче... :-o

BlackWings
09-10-2008, 10:03
Те родителите все за притиснение говорят, но в случай май не е много основано.Все пак е на 17 и е момче... :-o
Абе 17 не е чак толкова много , момче момче - ама им е дете .. и аз да бях аз ще се притеснявам , но ВСИЧКО С МЯРКА все пак.. какво е това да не може да отиде да се забавлява с приятели :? В стъклен буркан ли да седи :?

petet
09-10-2008, 13:37
Еми ще говоря по нормално 2 седмици преди да замина,ще не ще заминавам.
Благодаря