PDA

View Full Version : Как да махна тези петна? :(



Bianca
09-10-2008, 07:42
Здравейте, вчера си купих нови блузки. Една синя и една бяла, обаче на бялата забелязах някакви странни петна отзад.. Не си личат особено, но супер много ме дразнят и се чудя дали да я връщам или да пробвам да изпера..
А ако изпера, после май няма да мога да я върна. :x :(
Значи блузата е мръсно бяла на цвят, а петната са.. леко като захабено едно такова.. Пробвах да махна едното само със слюнка, но то стана още по-голямо. :booooomb:
Според вас има ли някакъв начин да ги махна тея петна..
А блузката толкова ми харесвашеее... :( :( :(

BlackWings
09-10-2008, 08:03
Ами ако знаем от какво са може да измислим нещо , но така само като описваш не мога да добия представа :( Дай снимка нещо , знам ли ... Според мен все ще може да се изпере , ако е петно , само да не е от плата захабено или протъркано :-o
Според мен е трябвало още в магазина да ги огледаш блузките , сега едва ли ще се навият да си ги вземат обратно , може би са гледали да си пробутат повредена стока :o

shmurkam
09-10-2008, 08:06
ооо аз съм спец на петната. пробва ли вениш? винаги действа или накисни блузата във вениш и прах за пране(ест и вода)

zelenooko_kote
09-10-2008, 08:14
ооо аз съм спец на петната. пробва ли вениш? винаги действа или накисни блузата във вениш и прах за пране(ест и вода)

A да.това много действа.Тате си беше махнал така петна от автомобилно масло.

Bianca
09-10-2008, 08:14
Абе, като захабени са. :? Все едно някой е оритал блузата, ама не, търках само с ръка без нищо, не се махат. :o
Дано с Вениш стане. :o

t0nit0yy
09-10-2008, 08:15
Здравейте, вчера си купих нови блузки. Една синя и една бяла, обаче на бялата забелязах някакви странни петна отзад.. Не си личат особено, но супер много ме дразнят и се чудя дали да я връщам или да пробвам да изпера..
А ако изпера, после май няма да мога да я върна. :x :(
Значи блузата е мръсно бяла на цвят, а петната са.. леко като захабено едно такова.. Пробвах да махна едното само със слюнка, но то стана още по-голямо. :booooomb:
Според вас има ли някакъв начин да ги махна тея петна..
А блузката толкова ми харесвашеее... :( :( :(

probai s venish ili belina nz

Romance
09-10-2008, 09:24
Hit 2 fit. от къде си ги купи? :)

Sensuality
09-10-2008, 09:36
Пробвай да ги заведеш на химическо :)

Bianca
09-10-2008, 09:36
Hit 2 fit. от къде си ги купи? :)
Преоценените.. :x Аз я попитах жената дали имат някакви дефекти, тя вика, че нямали. :x

sweetsunshine
09-10-2008, 16:26
Щом са от преоценени стоки по-добре я върни,според мен са се опитали да ти я пробутат... :(

littlebaby
09-10-2008, 18:06
ооо аз съм спец на петната. пробва ли вениш? винаги действа или накисни блузата във вениш и прах за пране(ест и вода)
Ааа тоя вениш е пълен боклук :-o
Може да пробваш да намажеш петната с лимонтозу и сода(мисля че така беше,ще питам майка за всеки случай :D).Така ми се махнаха петната от ръжда на бяла тениска :)
Друг вариант е с доместос :D знам че не е за дрехи,ама върши работа.Ако ще слагаш от него,първо пробвай в някой ъгълче на блузката,за да не стане фал 8-)
Също така знам и с кисело мляко,но не помня за какви случаи се употребяваше.

Bianca
09-10-2008, 18:12
ооо аз съм спец на петната. пробва ли вениш? винаги действа или накисни блузата във вениш и прах за пране(ест и вода)
Ааа тоя вениш е пълен боклук :-o
Може да пробваш да намажеш петната с лимонтозу и сода(мисля че така беше,ще питам майка за всеки случай :D).Така ми се махнаха петната от ръжда на бяла тениска :)
Друг вариант е с доместос :D знам че не е за дрехи,ама върши работа.Ако ще слагаш от него,първо пробвай в някой ъгълче на блузката,за да не стане фал 8-)
Също така знам и с кисело мляко,но не помня за какви случаи се употребяваше.
Йеее, вярно ли си си махнала петната от ръжда с това? :shock: Защото аз имам едни бели гащета, но майка ми без да иска, ги изпрала в топла вода, и пуснаха ръжда и оттогава не съм ги обувала. :(
Златна си. :-)

littlebaby
09-10-2008, 18:14
Ами на мен така ми се махнаха :D Пробвах какво ли не,но нямаше ефект.След малко ще ти кажа как по точно се прави "сместа" :-D
П.П. смесват се сол и лимонтозу(по равни части) с малко вода,да стане като каша и мажеш на петната.
Айде успех:)