PDA

View Full Version : Уиски въпрос :)



VerryBerry
09-10-2008, 10:04
Коя е най-добрата марка според вас?Препоръчайте ми и на мене,щото се чудя с какво "Джак Даниелс" е по-добър от Black Ram-примерно..Аз не съм голям разбирач,така че го имайте в предвид.

Тенкс :) :-)

cherinka
09-10-2008, 10:09
блек рам е пълна боза 8-)
имаше някво марково супер сладникаво такова, мн хубаво, мн ми хареса, някой ако се сеща да каже кое е ще съм му мн благодарна. :D
Мен ако питаш, най-добре е всеки път да си вземаш различно и така с течение на времето ще ги научиш повечето и ще станеш 'разбирач'. Хубавото да си момиче е, че всичко е на аванта. 8) И не е нужно да се набутваш, за да разбереш повечето алкохоли кой какъв е в малък период от време.
Ама който има пари си е друга работа. :D


щото се чудя с какво "Джак Даниелс" е по-добър от Black Ram-примерно
ахахаххаххахаха якия бисер, ббббббббрааааат :razz:

TheSadGirl
09-10-2008, 10:22
емм незнам кое е най доброто, щото не пия , ама мога да ти кажа, че двете най- скъпи, които съм продавала са Дъмпъл и Чивас Регал :) предполагам че са и най- качествените :)

darla
09-10-2008, 10:34
ami 4i4o Jack ima mn po-mek vkus ,a Black Ram e vse edno pie6 nafta ot benzinostanciqta,Az haresvam Jack Daniels,Jameson,no kogato izlizam piq osnovno GB s Redbull. GB nai mi dopada

tuzaro
09-10-2008, 10:40
То от Черния Коч всякакво уиски е по-добро, аз не пия много уиски ама ми харесва Red Label, Teacher`s, Glenfiddich.

Scouse
09-10-2008, 10:54
Glenfiddich 18 провай... и :) кажи става ли :)

tuzaro
09-10-2008, 11:06
Мен ми се струва че уискито е за големците, ние средната класа си пием ракия и водка, поне според мене

rakiQ
09-10-2008, 11:14
монеже кислородната вода ми свърши и си промивам дупките на ушите с уискито на майка ми и като види че подчти е свършилоо 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

всеки път като съм вънка забравям да си купя от аптеката мамка му !!!!!!!!!1

tuzaro
09-10-2008, 11:20
Те нали по филмите дават как с уиски си промиват раните и после сами се шият 8-)

xXxScreamxXx
09-10-2008, 11:21
Да живее класиката - Джак :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

rakiQ
09-10-2008, 11:24
монеже кислородната вода ми свърши и си промивам дупките на ушите с уискито на майка ми и като види че подчти е свършилоо 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

всеки път като съм вънка забравям да си купя от аптеката мамка му !!!!!!!!!1

доста малоумно, защото уискито не е подходящо за дезинфекция...

следващия път пробвай с бира или мента :lol:абе аз промивам пък кфот стане


днес ще си купя кислородна вода :D

Passport
09-10-2008, 11:34
Ако ти се дават парички , пробвай - Chivas Regal най-малко 25 годишен. Иначе вярвам Passport-a ще ти хареса. :) Или 100-те гайди и то става , абе има много варианти. Купуваш - пробваш , всеки има различно виждане , за добро квалитетно питие. :)

MostHated
09-10-2008, 11:36
предпочитам да пия ариана от колкото black ram! тфа не е уиски а излагация

AliceSw
09-10-2008, 12:08
на мене почти всичко ми е силно, само Бушмилс и ДжимБийм, при това сууупер рядко

Shift
09-10-2008, 12:08
Ами 1во чичо ти Джак е малко по-различно от уиски. То се води Тенеси Уиски ама си е чист бърбън... А колкото до уискитата - Tullamore Dew и Jameson не са лоши. Има едни 7 марки уискита които са в своя собствена отделна класация и са изключително скъпи, не се сещам как се казваха сега...

Jesus
09-10-2008, 12:12
Аз не съм някакъв разбирач, но за 1 годишнина 1 мой познати докараха от германия някакво уиски и на него пишеше Single Mode, стори ми се мн по хубаво от черен джони, джак, джим , абе от всички :)

tuzaro
09-10-2008, 13:33
Било простотия да се слага - лед, количка и сек'фи разредители 8-) Изисканте хора слагали капки бистра планинска вода, за да се отвори аромата на уискито :)Ти само така го пиеш, знам аз 8)

b0Nb0n
09-10-2008, 14:09
mi neznam az 6te ti predloja Cutty Sark ama e skypi4ko

Riot
09-10-2008, 16:05
unkle jack sys shokolad
perfect combination

b0Nb0n
09-10-2008, 16:10
men konqk s 6okolad me kefi pove4e :D

j_adore2
09-10-2008, 17:22
Red Label :P

Buhtaaa
09-11-2008, 08:03
Оооо усики обожавам .... много даже това лято просто беше уиски лято хахаха като се почне от това дето се даваше на ултратат Тийчърс и ТуламорДю и се стигне до Чивас примерно то класика чиваса Черно Джони -БлакЛейбъл е доста добро а за синьото да не говоря :shock: само един път имах щастието да го пия никога няма да забравя този вкус ... уникало ....иначе други които са по добри от блакрама ... бушмилс балантайнс феймъс .... :)

TellMeYourName
09-11-2008, 08:53
мисля, че т'ва дето каза exploited стига по темата,Black Ram дори не трябва да се споменава

Иначе купуваш и пробваш, вече е въпрос на вкус. Аз съм фен на ирландското - Jameson, Tullamore Dew, Bushmills...
Но и Jack не е изхвърляне :D

yuyuto
09-11-2008, 11:11
Tullamore Dew, ей оня ден един приятел ни черпи с такова, хареса ми... Иначе не знам, мен Джони Вървящия :D си ми харесва, ама то си е до човек... Трябва да пробваш и сама да прецениш... А до колкото Бляк Рам-а, не съм го пробвала, но като слушам овациите май няма и да го пробвам... 8-)

VerryBerry
09-11-2008, 13:41
Благодарско за инфото :)

RhytmiX
09-11-2008, 14:06
монеже кислородната вода ми свърши и си промивам дупките на ушите с уискито на майка ми и като види че подчти е свършилоо 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

всеки път като съм вънка забравям да си купя от аптеката мамка му !!!!!!!!!1

ше си промиеш мозъка с тва уииски 8-)

Jaffs
09-11-2008, 15:28
Абсолютно съм съгласна за Black Ram-a, това си е чиста боза, даже не мога да го нарека уиски.
Предимно пия Jim или Jack. :-D Вкъщи има и три бутилки Chivas, но се пазят за по-специални случаи. На "сбирки" такова уиски не може да се оцени както трябва. :)
Съгласна съм, че "синия етикет" е надценяван. Лично на мен не ми хареса толкова, но си е въпрос на вкус. :)

ULTRA_LEVSKI
09-11-2008, 15:39
монеже кислородната вода ми свърши и си промивам дупките на ушите с уискито на майка ми и като види че подчти е свършилоо 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

всеки път като съм вънка забравям да си купя от аптеката мамка му !!!!!!!!!1

доста малоумно, защото уискито не е подходящо за дезинфекция...

следващия път пробвай с бира или мента :lol:абе аз промивам пък кфот стане


днес ще си купя кислородна вода :D

Уж си сериозно момиче, а така да хабиш уискито :?

Shift
09-12-2008, 19:35
Аз не съм някакъв разбирач, но за 1 годишнина 1 мой познати докараха от германия някакво уиски и на него пишеше Single Mode, стори ми се мн по хубаво от черен джони, джак, джим , абе от всички :)

Имаш предвид Single Malt? Това е малцово уиски което за разлика от другите blended (смесени) уискита като престоява в бъчвите за еди-колко-си години не се смесва с други боклуци, а само с аромата по бъчвата, останал там от ликьора или други течности, които са отлежавали там преди уискито.

pampers
09-12-2008, 19:48
Jameson ми допада доста 8)

kuklichka_bg
09-13-2008, 00:27
Коя е най-добрата марка според вас?Препоръчайте ми и на мене,щото се чудя с какво "Джак Даниелс" е по-добър от Black Ram-примерно..Аз не съм голям разбирач,така че го имайте в предвид.

Тенкс :) :-)


male az takova Black Ram ne moga da piq taq ve4er napro neznam ko mi staana kato pih no az poprincip 4ist alkohol ne moga da piq trqbva da go smesq s ne6to ina4e ne po smarto a imam edna fr deto mi vika tei mu razvalqsh hubaviq vku. xaxa pak da ti kaja razlika golqma nqmat 8-)

Miftio
09-13-2008, 01:29
Като един млад почитател на алкохола , мога да кажа, че Black Ram за мен значи само две неща - еФтино и Некачествено. :D Персоналният ми фаворит от уискитата е Tullamore Dew заради мекия си вкус. Колкото до Джак Даниелс , според мен е по-известен заради изяви като един филм с Ал Пачино (май той беше , не помня ), в който той казваше "Ако го познавате толкова дълго колкото мен, нямаше да му викате Джак" :D Просто си падам повече по ирландското и скоча :) Ако на някой му се пие наистина много много добро уиски , да си приготви 42 лева и да си купи бутилка Чивас Ригъл (горе-долу толкова струва) . Но трябва да се истински познавач за да го усетите (не аматьор като мен). А ако нямате пари за уиски, заложете на родното производство на Мека Топлина :D Жалко че с тази Мека топлина няма да се реши проблема с високите цени на тока и парното. :-D

nestle
09-13-2008, 08:24
The Famous Grouse и Ballantine's :grin: :)

rakiQ
09-13-2008, 08:49
8-) 8-) 8-)

HenykucT
09-13-2008, 09:00
Бтв легендата разправя, че в Джим Бийма се слага и малко кокаин... 8-)

За да бъдем точни около 20 - 30 грама :) Същото е и в чичко джак ( 12 годишният ) :)

п.п. За мене най-добрите уискита са : Джак Даниелс ( 12 годишно ), Джони Уокър ( блек лейбъл ), Кинг Едуард'с, Дъмпъл, Бушмилс ... :)

Scouse
09-18-2008, 22:24
легендата дето са ви я разпраяли е bullshit с кокаина :) 8)
слага се друго нещо което далеч не е кокаин :?

LP_GirL
09-19-2008, 12:13
аз едно се чудя, какво му харесват на Джака, на мен лично това ми е най-неприятното уиски, но въпрос на вкус ..... ако трябва да говоря за качество, тогава просто ще кажа Роял Салут,Джони Уокър Син етикет .... също така Чивас Регал,Гленфидич,Макалан и Джймсъна е доста добро за цената си .... това е моето мнение ....

XaMcTePKa
09-19-2008, 13:26
Jameson :)

HenykucT
09-19-2008, 18:01
Аз пия Джони. Цената е ок и качеството е добро. Джак и Джим по не харесвам. Джонито си е класика!

И можеш да си позволиш да даваш по 15 лева за голямо Джони и допълнителна напитка, всяка вечер която излизаш ? Лол'з .. леко не ми се вярва ...

По темата : Мога да позная почти всичките ирландски и шотландски уискита как ухаят, защото съм ги пробвал ... Последния случай, когато заведението ни оспори думата, пихме бутилка Джеймсън на тяхна сметка :)

Scouse
09-19-2008, 18:06
аз едно се чудя, какво му харесват на Джака, на мен лично това ми е най-неприятното уиски, но въпрос на вкус ..... ако трябва да говоря за качество, тогава просто ще кажа Роял Салут,Джони Уокър Син етикет .... също така Чивас Регал,Гленфидич,Макалан и Джймсъна е доста добро за цената си .... това е моето мнение ....

да гениално..нали са сесташ че тея вискита сам камто 100 кинта бутилката...аз да не сам некав мулти милиардер :-D

OtherDimension
09-19-2008, 18:18
Ballantines... друго не пия

OtherDimension
09-19-2008, 18:46
jameson е повръщано

HenykucT
09-19-2008, 18:53
За домашно съм съгласен. Ето това ме очаква в мини бара, при удобен случай 8-)

http://prikachi.com/files/361175w.jpg

Jack_Sparrow
09-19-2008, 18:59
Аз си пия водка от кюспе и ечемик, а вие ми разправяте кое алкохолно питие е по-качествено?! :razz: :lol:

Shift
09-19-2008, 19:41
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :grin: