PDA

View Full Version : Италиански лицей



glupacheE
09-10-2008, 12:47
Някой може ли да ми каже нещо по темата ? Знам само че се намира в Горна Баня.
Търсих в гугъл , но нищо не намерих!

j_adore2
09-10-2008, 13:17
Някой може ли да ми каже нещо по темата ? Знам само че се намира в Горна Баня.
Търсих в гугъл , но нищо не намерих!
В Горна баня е и трябва да учиш там от 1 клас иначе е мнооого трудно да те приемат след това ..

glupacheE
09-10-2008, 13:22
ок Но попринцип добро училище ли е ? Какви са изпитите? Таксите?

mon4eto
09-10-2008, 13:25
Mi ne sam 4uvala dovri otzivi za tva daskalo... parvoto koeto e 4astno i tam ne u4at slu4aini deca ... a plus tva prqkora na daskaloto e Narkomanskiq licei taka 4e...

gabi_94
09-11-2008, 11:26
уж е хубаво, но повярвай ми не е, толкова разочаровани познавам от там, по принцип се води за елитно, частно богаташко училище, но в действителност за елитност не може и да се говори, защото диста западна

bube7y
05-22-2009, 08:35
училището е на нивото на Американския колеж ..много е добро,но наистина там не учат случайни деца,а само деца на богати и известни хора,иначе е страшно трудно да се влезне там ..

p1nk_girl4e
06-03-2009, 17:20
Кой казва ,че там не учат случайни деца :D ! Познавам около 5 човека , които учат там .Като 3 от тях са най-добрите ми приятелки. И всички са много земни. Но дотук с хвалбите ... впечатлението от хората ми е добро ,но от самото учлище....
Казвам го като страничен наблюдател ,не мога да съм сигурна дали е така...Просто мое мнение.

LovEsIckk
06-03-2009, 17:35
Чувала съм,че там учат само децата на известните и богати ВИП персони :D

TVD4ever
06-07-2011, 09:37
Понеже сега съм 7 клас и искам да кандидатствам в ДЪРЖАВНИЯ Италиански лицей, ако може някой, който учи там да ме информира какви втори чужди езици има. Също така дали има допълнителни занимания като музика и актьорско майсторство и като цяло как е у-щето. :)

Priceless
06-07-2011, 11:54
http://www.nukk.org/ Търсила си ? Наистина ?

TVD4ever
06-07-2011, 17:31
Да, НАИСТИНА търсих. Но там никъде не пише какви са профилите, смисъл какво се изучава интензивно. А също така искам мнението на някого, който учи там или ще кандидатства тази година. Нали не трябва допълнително да се явявам на изпит? А и бих искала да науча дали тези, които учат там са доволни от преподаването и от училището като цяло.

iLovePussyJuice
06-08-2011, 04:01
я кажете вие кои според вас са елитните гимназии?
каква според вас е една елитна гимназия :>

TVD4ever
06-08-2011, 19:03
Елитните у-ща в София се броят: 91 Немска, Испанската и Френската.
Попринцип за елитно се брои у-ще, в което учениците имат много добър успех.
За мен, елитно, е у-ще, в което учениците не само имат високи оценки, но и материалната база е добра.Също така учителите са готини и разбрани.
А някой да каже нещо за 1-ва Английска гимназия??? Как е обстановката, хората, ученето???Някой да учи там??? :-)

iLovePussyJuice
06-08-2011, 22:48
само за справка
има 1 немска, 1 английска и 1 френска гимназия
втора, трета английска..е такова животно нема ;д

shadow4e
06-09-2011, 00:13
Учила съм там, ама от първи до седми клас. В тази тема хората не правят разлика между държавното и частното, като второто въобще не е Италиански лицей, а просто са в една сграда двете.

По мое време изпитът беше отделен и беше юни, сега как е, нямам представи. Звънни и питай в училището, обаче имай предвид, че приемат 5,10,15 човека сигурно, така че ти трябват много добри резултати, тъй като хората, учили там 1-7ми клас са с предимство и външните запълват само непопълнените места.

sisley19
06-29-2013, 15:32
аз си уча в училището и си ми харесва....нз кво мислят другите хора за него и не ми пука.иначе има и мн случайни ученици на които родителите не са с мн високи доходи...поне в държавното де. в частното вс са деца на някви мутри....

cw3tty
06-29-2013, 16:43
Елитните у-ща в София се броят: 91 Немска, Испанската и Френската.
Попринцип за елитно се брои у-ще, в което учениците имат много добър успех.
За мен, елитно, е у-ще, в което учениците не само имат високи оценки, но и материалната база е добра.Също така учителите са готини и разбрани.
А някой да каже нещо за 1-ва Английска гимназия??? Как е обстановката, хората, ученето???Някой да учи там??? :-)

Да бе, ФЕГ-а е голям елит, думи нямам ..

perry_the_platypus
06-29-2013, 17:13
Темата е от 2008. |(

darka123
04-08-2017, 11:14
Знам, че въпросът е зададен отдавна, но все пак ще отговоря. В момента съм 7. клас и уча в Италианския лицей, но съм приета в Американския колеж. Носят се доста слухове за училището, които не са верни. Училището е ДЪРЖАВНО. На месец се плаща около 150 лева. Както някои от вас казаха, трудно е да се влезе в 8. клас, защото почти всички ученици остават там и има само няколко свободни места. Не съм много доволна от училището, защото преди беше по-добро и по-известно, но със сигурност е по-хубаво от кварталните.