PDA

View Full Version : Пъпчици!Хелп плс



mechtaq_za_teb
09-10-2008, 13:34
Вече от близо 2 седмици ми излизат все на едно и също място малки ситни пъпчици с гной, малко под устните и много ме дразнят.Минат ли,веднага се появяват нови. :( Искам да ви попитам за нещо,което би предотвратило излизането им.Страх ме е да мажа със спирт,защото последния път се изгорих и още не ми е минало.Някаква домашна рецепта,нещо което изтегля гной.Ако знаете плс кажете. :(

divanetyyy
09-10-2008, 14:30
Yфф,и аз иaм същия проблем,ай пишете да виим
:-D

sladkish_14
09-10-2008, 14:38
Ами не знам какво точно да те посъветвам , защото чак толкова упорити не съм имала :D .. Обаче ползвам едно кремче на Ейвън и винаги когато ми излезнат пъпчици , много бързо ги премахва .. От тая серия е Clearskin - Бързодействащ почивстващ гел против акне !!! До 2 дни ми минават от него винаги ! + Това използвам и Гарниера (3 в 1) той също има маска за пъпки :) Ползвам почивстващите кремчета на Гарниер и тея от Ейвън и съм много доволна - винаги ! Предпазват кожата от нови появи на пъпки и черни точки .. Успех и на теб , по -точно и на Вас :-)

GaBiIi__
09-10-2008, 15:57
dermatolog :)

MissitY
09-10-2008, 18:16
dermatolog :)

+1

Ами,ако ги изстискваш е нормално да излизат все на едно и също място :-D Но, ако не ги изстискваш значи имаш проблем,решим не от нас, а от чичко Доктор.А относно спирта - с какъв спирт си се изгорила,със спирт за горене?Салицилов спирт 5 % ?! Салициловият спирт за кожа винаги трябва да е 1-2 % :-x

Sensuality
09-10-2008, 18:38
dermatolog :)

+1

xxxSnowflakexxx
09-10-2008, 19:42
dermatolog :)

+1
+768980898

AzSymSamoCvqtLilav
09-12-2008, 21:30
Само да ти препоръчам при такива обстоятелства да вземеш една игла, да я намажеш хубаво със някакъв спирт или алкохол,за да се дезинфекцира и после леко с нея дупни пъпчицата, колко да се махне гноя - много по-ефективно е от стискането и после не стават белези. А чак след като махнеш гноя, ползвай АкнеАут/Спирт. (:

Знам,че звучи много тъпо, ама все пак - при мен помага. Оу, и не ходи при дерматолог/козметик иии не си прави разни домашни маски, щот по-скоро ще стане още по-зле, отколкото да ти минат.

MiracleMaker
09-12-2008, 23:07
[Валентина] Пуснато на: Съб Сеп 13, 2008 12:30 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Само да ти препоръчам при такива обстоятелства да вземеш една игла, да я намажеш хубаво със някакъв спирт или алкохол,за да се дезинфекцира и после леко с нея дупни пъпчицата



TI NORMALNA LI SI MAAAAAAA ??? kozmeti4kata mi ot podobno ne6to kogato o6te bila neopitna ima beleg na liceto si i nemoje se mahne davai o6te takiva saveti 6matka ... a za dermatologa nqma garanciq 4e 6te pomogne nikakva .. vsi4ko si minava s vremeto i s redovno po4istvane na liceto... uspeh 8)

AzSymSamoCvqtLilav
09-13-2008, 08:59
Напълно нормална съм. Проблем ще стане, ако си забиеш иглата в лицето. Ако внимаваш, нищо няма да стане.

LadyDy
09-13-2008, 09:37
dermatolog :)

+1

Ами,ако ги изстискваш е нормално да излизат все на едно и също място :-D Но, ако не ги изстискваш значи имаш проблем,решим не от нас, а от чичко Доктор.А относно спирта - с какъв спирт си се изгорила,със спирт за горене?Салицилов спирт 5 % ?! Салициловият спирт за кожа винаги трябва да е 1-2 % :-x

За препоръчване е 1%, защото кожата не се гори. 2% вече са повечко и започва да се бели на места....

puhi14
09-14-2008, 08:52
Хмм... :) Моя съвет ще ти се стори малко странен,но е много ефикасно с бързо действие...опитай да си сложиш локум на лицето/на проблемната област/ и постой с него около 20-30 минутки/и така два-три дни,ако се наложи и повече /.Пъпките изгарят и започват да се лющят :smt043 Опитай!айде бай и успехчета с малките гадинки! :-)

HardcoreSyndrome
09-14-2008, 10:08
Всяка кожа е различна! Не може да очакваш, че това, което помага на друг ще помогне и на теб. Отиди на дерматолог!!! :)