PDA

View Full Version : Късогледство



webmast3rche
09-10-2008, 18:09
Някой знае ли за нетрадиционен и успешен начин за лечение на късогледство?
Защото очилата очевидно са само патерици.

BrookeDavis
09-10-2008, 18:52
лазерна операция?
какво имаш предвид под "нетрадиционен"?

FeelMe
09-10-2008, 19:37
лазерна операция?
какво имаш предвид под "нетрадиционен"?
i az sum s kusogledstvo.predi sedmica bqh na o4en i tazi mi kaza v nikakuv slu4ai da ne si pravq lazerna operaciq,za6toto 6te mi se opravqt o4ite za nqkolko godini,no posle 6te stane mn po-zle i ni6to nqma da mi ostane ot o4ite.a i kogato ostaree6 mn po-lesno 6te polu4ava6 perde,koeto nqma da mogat da ti izlekuvat,zaradi tva 4e sled operaciqta ne moje nikoga pove4e da ti opredelqt diopter.znam dve ne6ta ,koito mogat da ti pomognat.purvoto:qj mn mn borovinki,no surovi,a drugoto e uprajnenie ot iogata-vzima6 sve6t i q pali6.slaga6 q na 20 sm ot teb i trqbva da gleda6 pravo v plamuka okolo 20 min.nz kolko e efektivno za6toto az go pravq edva ot 2-3 dni.ina4e le4enie nqma,no men lekarkata me uspokoi 4e kato ostareq nqma da sa mi nujni o4ila za6toto 6te vijdam nablizo a i nadale4e(s vuzrasta 6te se opravqt ne6tata) no moje i da se opravi6 4ak na 50.hodi na lekar da vidi6 kakvo 6te ti kajat,no samo ne se luji da si pravi6 lazerna operaciq.kolko ti e dioptera.moqt e 1.50 i 1.75 ,no az nosq o4ila samo v daskaloto za da vijdam na duskata i vku6ti za TV i komputura. :-o

webmast3rche
09-10-2008, 19:54
лазерна операция?
какво имаш предвид под "нетрадиционен"?

Еми аз съм почти на 15... Мислиш ли , че мога да се подложа на такова чудо пък и нямам такива средства :D
Имах предвид нещо което помага на зрението т.е възстановяване или нещо такова

Lysit0
09-10-2008, 20:09
Също яж много моркови и риба,те помагат за късоглетсво.

pisenceto_94
09-11-2008, 10:51
Лазерно лечение,това помага,много :grin: :grin: :grin:

d3mia
09-22-2008, 21:19
Лазерно лечение,това помага,много :grin: :grin: :grin:

Колко помага е трудно да се каже. На някой помага, на други въобще не повлиява, а на трети пък действа доста отрицателно. Самите офталмолози даже не са на едно мнение, относно тези очни лазерни операции.
За да се подложи някой на такава интервенция, трябва да е навършил поне 24-25 години, т.е. организмът да е спрял да расте и да е напълно развит. Кандидатът за операция се подлага на няколко прегледа и тестчета срещу скромната сума от около 120 лева, които показват дали е подходящ човека за операция или не.
После срещу още една по-скромна сумичка над 2000лв се прави лазерната операция, ако те одобрят. Процедурата за всяко око трае около 1 мин. Слагат ти местна упойка, обаче пак си се усеща, че нещо се прави по очите. На следващия ден вече може да се гледа. И после в продължение на 6 месеца на профилактични прегледи, за да се разбере как се развиват нещата. :)