PDA

View Full Version : Фотопаратът ми издава някакви странни звуци. о.О



Bianca
09-11-2008, 16:31
Докато е в режим на готовност в режим scene, фотапаратът ми през няколко секунди издава супер странни звуци. о.О
Като снимам също. Но не, не говоря за фокусиране или за щракането при самата снимка, а за нещо друго-нещо като тъдъръдът.
Като превключа режима на друг, звукът при режим готовност не се появява, ама като снимам пак се чуват тея глупави звуци. :shock:
Искам да кажа, че това е така от няколко месеца насам, но май го нямаше в началото..
Просто сега обърнах внимание.
Според вас развален ли е фотоапаратът ми или да не се тревожа?

PiruBloodz
09-11-2008, 17:14
трябва да ти забранят да си купуваш компютри и фотоапарати :)

HenykucT
09-11-2008, 17:49
:razz: :razz: :razz: Хвърли го през терасата ! Развален е и не може да се оправи ! 100 % ти давам гаранция, че е така !

pavkata91
09-12-2008, 03:23
Ще се направя че не съм видял..тези прекрасни мнения по горе..та по темичката...иди в някой сервиз да го погледнат или от където си го купил (ако е в гаранция) :)

Bianca
09-12-2008, 07:02
Ще се направя че не съм видял..тези прекрасни мнения по горе..та по темичката...иди в някой сервиз да го погледнат или от където си го купил (ако е в гаранция) :)
Отидох в 2be ( :-s ), а тъпанарките там го чуха и ме попитаха за кой звук говоря, за щракането при снимането ли.. :-s Казаха ми да го оставя да го видят и по-късно да минат, оставих го, но след 20 минути се върнах и си го взех.
Показах го и на човек от едно фото /познат/, и той вика, че нищо му нямало.
Най-много мразя като говоря за нещо и никой да не може да ме разбере. :-x :x

UNrealPoWeR
09-12-2008, 08:19
Звукът е като превъртане на лента... вс цифровифото апарати го имат и той няма как да се махне... (поне на моя) дразнеще е ако е много силен.... (забравих да питам... ЧУВА СЕ ТОЧНО ПРЕДИ ДА ЩРАКНЕ НАЛИ ???)

Bianca
09-12-2008, 08:34
Звукът е като превъртане на лента... вс цифровифото апарати го имат и той няма как да се махне... (поне на моя) дразнеще е ако е много силен.... (забравих да питам... ЧУВА СЕ ТОЧНО ПРЕДИ ДА ЩРАКНЕ НАЛИ ???)
Да, обаче когато съм в режим scenes, се чува през няколко секунди и без да снимам, както си седи в готовност, но като превключа режима се махва този звук в готовност, но пак се чува непоредствено преди снимането.
Не е силен, щом явно само аз го чувам..

UNrealPoWeR
09-12-2008, 08:38
Звукът е като превъртане на лента... вс цифровифото апарати го имат и той няма как да се махне... (поне на моя) дразнеще е ако е много силен.... (забравих да питам... ЧУВА СЕ ТОЧНО ПРЕДИ ДА ЩРАКНЕ НАЛИ ???)
Да, обаче когато съм в режим scenes, се чува през няколко секунди и без да снимам, както си седи в готовност, но като превключа режима се махва този звук в готовност, но пак се чува непоредствено преди снимането.
Не е силен, щом явно само аз го чувам..

Така си е... моят го издаваше преди да мине на стендбай... аве споко не е прецакан ама ако мн те дразни звука нз как се маха...

Bianca
09-12-2008, 09:09
Звукът е като превъртане на лента... вс цифровифото апарати го имат и той няма как да се махне... (поне на моя) дразнеще е ако е много силен.... (забравих да питам... ЧУВА СЕ ТОЧНО ПРЕДИ ДА ЩРАКНЕ НАЛИ ???)
Да, обаче когато съм в режим scenes, се чува през няколко секунди и без да снимам, както си седи в готовност, но като превключа режима се махва този звук в готовност, но пак се чува непоредствено преди снимането.
Не е силен, щом явно само аз го чувам..

Така си е... моят го издаваше преди да мине на стендбай... аве споко не е прецакан ама ако мн те дразни звука нз как се маха...
Не ме дразни.
По-скоро се притесних дали това ще се отрази на снимките и въобще на самия него, дали е огромен проблем. :)

pavkata91
09-12-2008, 10:18
Аз с моя никакви проблеми нямам.. Sony Cybershot W80 7.2 MP :)

XaMcTePKa
09-12-2008, 11:13
трябва да ти забранят да си купуваш компютри и фотоапарати :)

:lol: :lol: :lol: точно в 10-ятката :-)

Redo
09-12-2008, 15:43
Изключи всички звучи от фотоапарата бе,тиквеник :-D (за тиквеника се шегувам ;) )
На моя така съм напвил.

TheFirstline
09-12-2008, 18:24
звука да не е Щрак 8-) ,виж в описанието,може да издава този звук ако батерията е изтощена или нещо от рода..

Bianca
09-12-2008, 19:17
звука да не е Щрак 8-) ,виж в описанието,може да издава този звук ако батерията е изтощена или нещо от рода..
Не, бе. :? Нали това пояснявам, че не е нито звукът при СНИМАНЕ, нито този при фокусиране.
Не е и от батерията. :?

PiruBloodz
09-13-2008, 00:39
трябва да ти забранят да си купуваш компютри и фотоапарати :)

:lol: :lol: :lol: точно в 10-ятката :-)И да пускаш теми в неточните раздели.

А аз май имах проблем с фризера чакайте да пусна тема....

чекмеджето ми не се отваря, къде трябва да пусна тема? :razz:

markovvasil
09-25-2008, 21:41
Що не напишеш "сервиз за дигитални фотоапарати" или го копирай от тук и го плесни в Гугала.
Сигурен съм ,че ще намериш кой да ти помогне.
Успех.

MakeMeLaugh
09-25-2008, 23:34
ОО дааа!!!
От "ТЪДЪДЪДЪТ" определено много се разбира какво му има и веднага ще ти кажем повредата :razz: :razz: :razz:

Най-са ми смешни ей такива като дойдат при мене с "установена" от тях повереда :evil:

1. Върни всички заводски настройки.
2. Изключи всички звуци.
3. Пробвай го при различен наклон на държане и начини на хващане.
4. Виж дали нещо не "дрънка" от вибрациите, някой чарк.


Мале, имам едно чувство, че това е мелодия на фотоапарата, щото доста фотоапарати го издават тоя звук, ако е така както си го представям. тъдъддъъът ;д;д;

Bianca
09-26-2008, 11:51
Абе, не е от настройките. Изключих всички звуци, и пак го имаше тоя звук.
Иначе, когато съм в друг режим, не в scene, не го прави постоянно, през 10 секунди, а само непосредствено преди звука за фокусирането и "щрак" при снимката.
Ех, май пак не обясних като хората. :D