PDA

View Full Version : Има ли "универсална" любов???



kukavshtica
09-11-2008, 16:20
седя и си се чудя...за любовтта.Срещаш някой и си убеден че това е любовтта на живота ти и обичаш както никога до сега...до тук добре...обаче после нещо става и да речем късаш с тоя човек. Край, няма любов вече...и тука идва и въпроса ми когато евентуално се влуюбиш в някой друг чувството същото ли ще е? Любовтта всеки път различна ли е или има само един унверсален тип любов? И ако наистина обичаш някого толкова силно как можеш да забравиш какво си изпитвал? :-o

BaiToq
09-11-2008, 16:45
Обади се на проф.Вучков,
той е капацитет по всички
въпроси,има 345 книги
и огромна аудитория с 99% интелигентни хора.

S_L_A_D_U_R_K_A
09-11-2008, 16:48
Обади се на проф.Вучков,
той е капацитет по всички
въпроси,има 345 книги
и огромна аудитория с 99% интелигентни хора.
Той е идолът ми :D Според мен, когато някой те е наранил с времето чувствата ти стават по-слаби от преди.

ImmortalForever
09-11-2008, 16:48
Има един лаф, който е банален, но обичам да го употребявам:

Първата любов е истинска!
Втората за отмъщение!
Третата по навик!

GbSy
09-11-2008, 16:49
Хммм, сложен въпрос... Според мен всеки изпитва любовта по различен начин, не мога да го обясня, но има различни типове любов. Например любовта към майката не е същата като любовта към гаджето, нали? Но пък и в двата случая е любов... Честно казано, смятам, че няма универсална любов, тя е специална за всеки. Любовта не е математическо уравнение, или правило. Тя е буйна, непредсказуема, пламенна при някои, спокойна и уравновесена при други... Различна е и това, е което я прави връх на всички чувства, според мен! :)

Gnidi4ka
09-11-2008, 16:54
Обади се на проф.Вучков,
той е капацитет по всички
въпроси,има 345 книги
и огромна аудитория с 99% интелигентни хора.

\:D/ :razz: :razz: :razz: :razz: \:D/



kakvo zna4i "universalna" liubov :smt017

S_L_A_D_U_R_K_A
09-11-2008, 17:01
Хммм, сложен въпрос... Според мен всеки изпитва любовта по различен начин, не мога да го обясня, но има различни типове любов. Например любовта към майката не е същата като любовта към гаджето, нали? Но пък и в двата случая е любов... Честно казано, смятам, че няма универсална любов, тя е специална за всеки. Любовта не е математическо уравнение, или правило. Тя е буйна, непредсказуема, пламенна при някои, спокойна и уравновесена при други... Различна е и това, е което я прави връх на всички чувства, според мен! :)
Да, най-точният отговор :)

anichkaaaa
09-11-2008, 17:08
Добре ... начи идеята за темата е яка ама ... любовТа пише се с едно "т" ... щото като се замислиш е любов, а не любовТ .. просто ми направи впечатление защото за 3ти път го виждам вече :) :-D

tarataika
09-11-2008, 17:31
В National Geographic имаше статия точно на тая тема. Според учените любовта е въпрос само на химия(ДА, ВЯРНО Е!) Когато срещем някого ние си мислим че сме привлечени от външният му вид, но всъщност ние подушваме миризмата или така наречените феромони, които всеки човек излъчва. За всеки човек има точно подходящ тип феромони, които си пасват. Когато срещнем човек с такива феромони в мозъка ни се произвеждат хормони на любовта, които ни карат да се чувстваме щастливи и да си мислим, че сме влюбени. Но с времето "страста" изчезва, защото мозъкът спира да ги произвежда.
Това в нисой случай не трябва да значи всички да тръгнете към телефоните да си поръчвате ония шишенца с парфюм от феромони, които само плешивите чичковци си купуват. :D

Lysit0
09-11-2008, 17:32
Хммм, сложен въпрос... Според мен всеки изпитва любовта по различен начин, не мога да го обясня, но има различни типове любов. Например любовта към майката не е същата като любовта към гаджето, нали? Но пък и в двата случая е любов... Честно казано, смятам, че няма универсална любов, тя е специална за всеки. Любовта не е математическо уравнение, или правило. Тя е буйна, непредсказуема, пламенна при някои, спокойна и уравновесена при други... Различна е и това, е което я прави връх на всички чувства, според мен! :)
Да, най-точният отговор :)
И а3 се присъединявам :)

kukavshtica
09-11-2008, 17:42
Добре ... начи идеята за темата е яка ама ... любовТа пише се с едно "т" ... щото като се замислиш е любов, а не любовТ .. просто ми направи впечатление защото за 3ти път го виждам вече :) :-D

с правописа хич ма няма 8-) sorry...а за въпросът ми...идеята ми беше дали когато се влюбиш за втори път ще е като първият? И ако наистина първата любов е била истинската защо тогава да тарсим любовта отново и отново когато тя никога няма да повтори "онова" чувство...

zaraaa
09-11-2008, 18:19
Според мен Любовта винаги е различна, зависи от партньора ти, зависи от теб самия, дали си осъзнал каква грешка си допуснал в миналата връзка и дали ще я допуснеш в сегашната :) любовта е различна, всеки път, понякога е по-изпепеляваща, понякога по-болезнена, по-красива и т.н :):):) Зависи и от чувствата към съответния човек :)

Sladuranka :)
09-11-2008, 21:47
всичко е различно според зависи..незнам как да го обясня..вие ще си го разберете сами..ддз.. :D абе аз си знам за себе си 8-) 8-)

miShle
09-11-2008, 23:19
туу мач сапунките на баба .. :lol:

miss_asi
09-12-2008, 06:20
Хммм, сложен въпрос... Според мен всеки изпитва любовта по различен начин, не мога да го обясня, но има различни типове любов. Например любовта към майката не е същата като любовта към гаджето, нали? Но пък и в двата случая е любов... Честно казано, смятам, че няма универсална любов, тя е специална за всеки. Любовта не е математическо уравнение, или правило. Тя е буйна, непредсказуема, пламенна при някои, спокойна и уравновесена при други... Различна е и това, е което я прави връх на всички чувства, според мен! :)
Да, най-точният отговор :)
И а3 се присъединявам :)
И аз се съгласявам с това мнение. :)